Szerző Téma: Új Titkos Háború  (Megtekintve 76949 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #240 Dátum: 2009. Január 19. - 18:52:23 »
Ma végre nekem is sikerült elolvasnom ezt a könyvet is (igen, csak mostanra, hiába volt már meg a megjelenés napján, sajnos az időbeosztásom csak az ilyen fáziskéséses olvasát teszi lehetővé utóbbi időben  :drying: ). A festmények nagyon jók lettek a képregényben, bár azért Dell'otto nem tartozik a kedvenceim közé, de ez tetszett.  :) Viszont a panelkezeléssel már nem voltam megelégedve. Persze az is biztos, hogy ez a gyűjteményes kötet forma az ami miatt nem jönnek ki jól. Főleg a dupla oldalaknál. Volt olyan oldal, amelyiknél már a lap alján vettem észre, hogy basszus, ez dupla oldal. Tehát szerintem ebből kiindulva ezt a képregényt is csak eredeti, füzetformátumban a legjobb olvasni.
A történet részemről egy erős négyes osztályzatot kap. Csak a vége ront az összképen, a már általatok is kivesézett főgonosz gyors felbukkanása és bukása. De addig, és az azutáni rész kiválóan sikerült. Viszont engem zavart ez az összevissza ugrálás az időben. Főleg, hogy egy idő után már teljesen elvesztettem a fonalat, hogy most akkor a jelenben vagyunk, vagy ez megint visszatekintés, vagy most mi van. Tehát ez nálam megtörte a történetet, és nem jó értelemben véve. Persze értem én, hogy a feszültséget akarta vele húzni Bendis, de ez nálam nem jött be. Én személy szerint jobban szeretem ha egy történet lineárisan halad előttem, nem azt mikor össze-vissza ugrál az időben. Valamint néhol éreztem kisebb kihagyásokat is a sztoriban. Pl a végén a Rozsomákos szálon, amikor megtámadják őt is, de aztán semmi komolyat nem látunk belőle, csak mikor a végén megjelenik az X-ekkel együtt. Így nézve teljesen felesleges volt az a mellékszál a történetben. Valahogy úgy érzem, hogy Bendis már csak muszájból rakta bele, hogy azért történjen már valami Rozsomáknál is, ha már nem talált rá indokot hogy odaterelje őt is a korházhoz. Szóval tipikus Bendis, aki néha lényegtelen dolgokat tud oldalakon keresztül elhúzni, felesleges üresjáratokat rakni egy történetbe, a lényeges részt meg seperc alatt összecsapni. De ezektől az apró hibáktól eltekintve nagyon jó a történet.
Amiben még nem értek egyet a többiekkel, én nem éreztem semmi megbánást Furyban. Egész végig céltudatosan tette azt amit tett, semmi érzelmi megingást nem véltem felfedezni benne. Az elején mikor rájött, hogy a kormány semmit sem tesz a veszély elkerülése érdekében, ő pár perc alatt döntött és lépett is. A végén is mondta, hogy nem bánta meg amit tett, hiszen időt nyert a korábbi akciójával, és ezzel is valószínűleg sikerült időt nyernie, meg ha jól emlékszem, akkor azt is mondta, hogy máskor is meglépné ezt, ha erre volna szükség. Tehát nem a bűntudat volt annak a hátterében, hogy ő elment, hanem inkább az, hogy tisztában volt azzal mit vétett a tettével, és annak milyen következményei vannak. Csak gondolom mivel nem érezte jogosnak egy esetleges ellene induló eljárást, inkább az eltünés mellett döntött, ahonnan ugyebár a Secret Invasionben tér vissza. Bendist ismerve, biztos hogy már akkor is ez az Inváziós dolog mozgatta a fantáziáját, és ezzel is lehet magyarázni Fury elmenekülését.
Meg ami még zavart a történetben (de ezt nem lehet csak erre a történetre kivetíteni, hiszen ez már általános minden olyan történetben amiben Pókember van), hogy Pókember pókösztöne már lassan a múlt. Hiszen itt sem jelezte neki, hogy fel fog robbanni Matt lakása, azt is Mattnek kellett észrevennie.
A fordítás és a beírás tényleg jóra sikerült. Lény szövegére külön odafigyeltem, és tényleg jó lett. Gratula Ati. :bravo: Ja, meg amin jót röhögtem az a SHIELD műhold kódneve.  :D Az eredetiben is úgy volt, vagy a kódnevet neked köszönhetjük?

Asszem hirtelen ennyi. Köszi Kaine és Ati ezt a könyvet is. Jöhet a Marvels.  :kingpin:

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #241 Dátum: 2009. Január 19. - 19:19:18 »
Köszönjük a részletes értékelést, és én is köszönöm külön!  :) Örülök, hogy tetszett.
A kódnév az eredetiben is ez (szerencsére itthon is ismert személyről van szó), és ami még érdekesebb: a mostani CsodaPókban is felbukkan hasonló összefüggésben (ha jól rémlik).

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #242 Dátum: 2009. Január 19. - 19:44:35 »
Hm, pedig a napokban olvastam az új CsodaPókot, de erre nem emlékszem.  :headscratch:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #243 Dátum: 2009. Január 19. - 19:49:35 »
na, úgy látom más is kedvet kapott a hosszabb értékeléshez, nagyon dícséretes. :)

Az időugrálósdiban nem tudok egyetérteni, éppen ellenkezlőeg. Szerintem általában nagyon feldob egy sztorit, ha közben folyamatosan kapunk képeket a múltból, netán a jövőből is...nagyon feldobja az unalmas egyszerűen előrefelé haladó cselekményt. Persze túlzásokba nem szabad esni, van amikor már nagyon széttördelik a cselekményt, itt szerintem pont jó. És persze lineáris történet is lehet ugyanolyan jó, nem ez mondtam, mielőtt félreértené valaki.
Fury: Ki mondta amúgy ezt a megbánós dolgot? Mert ha esetetleg rám gondoltál nekem biztosan nem teljesen így volt bajom a dologgal. A történet végi Fury monológ nagyon is rendjén van, igazán Fury-s. Az meg szerintem egyértelmű kell hogy legyen mindenkinek, hogy egyáltalán nem azért lépett le, mert megbánt volna valamit. Nekem a történet első részében lévő beszólásokkal van bajom, amikor Luke a kórházban fekszik: "Úristen, Mit tettem?" Ez valahogy anniyra karakteridegen volt nekem.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #244 Dátum: 2009. Január 19. - 20:01:34 »
Az időugrálósdiban nem tudok egyetérteni, éppen ellenkezlőeg.
Persze, sok történetet fel tud dobni, de nekem ebben a történetben nem tetszett. Főleg hogy nagyon össze-vissza ugrált. Mert eleinte a múltba láttunk, utána meg hirtelen a jövőt láttuk. Nekem ez most nem jött be ebben a történetben, mert tisztán érződött róla, hogy Bendis csak az időt akarta vele húzni. De ez az én véleményem, nem tetszhet mindenkinek ugyanaz a dolog ugyanannyira. Szerintem felesleges tördelte a történetet, a Latvériai eseménykre pedig az ilyetén visszaemlékezésnek meg szerintem nem volt értelme, mert sokkal jobban hatott volna az amnéziás dolog is, ha rögtön tudjuk, hogy mi is történt. Mivel az ilyetén történetvezetés nem új dolog már, mozifilmekben is ezerszer láttuk már, így nincs is már akkora hatása. Főleg hogy lényegében semmi olyan nem történt amit ne lehetett volna már sejteni addig is. És sokkal nagyobb meglepetés lett volna a Latvériai csajnak (most nem jut eszembe a neve) a visszatérése is, mint így. Mert addig nem is lehetett tudni, hogy ő elvileg meghalt.

Ja, és a másik. Rozsomáknál is, amikor visszatért a végén az X-ekkel, hogyhogy nem tudta már mi történt vele. Hiszen ott volt Emma Frost is, akinek azért illett volna előszedni az emlékeket Rozsomák fejéből. Főleg hogy elvileg annyira nem is lehetett hatásos Fury módszere, hiszen Peternek is felrémlettek az események.  :nemtudom:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #245 Dátum: 2009. Január 20. - 00:39:12 »
Ezen amúgy én is elgondolkodtam, főleg a Mutánsvilág olvasása után..ugyanaz a karakter, ugyanaz az író.  :roll:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #246 Dátum: 2009. Január 20. - 08:44:37 »
Jó de Rozsó minden szabály alól kivétel. Õt gyakorlatilag minden sztori elején újra kell értelmezni. Hol lehet törölni a memóját, hol nem, hol visszanőnek komplett végtagjai pillanatok alatt (ezen azért én nehezen tudom túltenni magam), hol napokig gyógyul egy annyira nem is feltűnő sérülésből, az, hogy be tud-e rúgni, vagy meg lehet-e mérgezni, szintén ugyanez a kategória.
De a legnagyobb rejtély vele kapcsolatban, hogy hogy a f*szba tudnak olvasni a gondolataiban, ha fémből van a koponyája, míg másokat egy rohadt sisak már totál leárnyékol?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #247 Dátum: 2009. Január 20. - 09:44:41 »
Jó de Rozsó minden szabály alól kivétel. Őt gyakorlatilag minden sztori elején újra kell értelmezni. Hol lehet törölni a memóját, hol nem, hol visszanőnek komplett végtagjai pillanatok alatt (ezen azért én nehezen tudom túltenni magam), hol napokig gyógyul egy annyira nem is feltűnő sérülésből, az, hogy be tud-e rúgni, vagy meg lehet-e mérgezni, szintén ugyanez a kategória.
De a legnagyobb rejtély vele kapcsolatban, hogy hogy a f*szba tudnak olvasni a gondolataiban, ha fémből van a koponyája, míg másokat egy rohadt sisak már totál leárnyékol?
Ezekre mind megvan a válasz, de ezek leginkább a hülye kérdések a szuperhősökről kategóriába tartoznak.  ;D
A tulajdonságoknak és képességeknek van egy erőssége. Rozsomák regenerálódásának is van egy erőssége (és most azt hagyjuk hogy egyes írók ezeket nem veszik figyelembe vagy sajátosan értelmezik) És a mérgeknek és a telepátiának is van erőssége. Ha egy olyan erős méreg kerülne a szervezetébe rózsónak, ami meghaladja az ő regenerálódásának az erősségét, akkor elvileg ő is meghalhatna, és ezeket ne is próbáld gyakorlatiasan értelmezni, mert ezekben az univerzumokban ez nem létezik. A régebbi Rozsomáknak (a 70es évekbeli és 80as évek eleje) még gyengébb volt a regenerálódása, akkoriban még könnyebb lett volna megölni. Minden képesség fejlődik, és fejleszthető. ez alól semmi sem kivétel, a regenerálódás sem. És ennek az ellenkezője is igaz, romolhat is egy képesség ha pl nem használják.
A berúgással kapcsolatban már Talgaby is írta, hogy rozsó be tud rúgni, csak rohadt sokat kell innia hozzá. A fém meg nem gátol a gondolatolvasással és a telepátiával kapcsolatban. Magnetó sisakja egy speciálisan a telepátia ellen kitalált sisak. Buldózeré is különleges. De egy átlagos kovácsolt vagy öntött vas (fém, acél tökmindegy) sisak nem fog védeni a telepátia ellen. És erre is ugyanúgy érvényes, hogy a védelemnek erőssége van. Egy megfelelően erős telepata azon is át tud törni. Rózsi pszihés védelmét úgy emlékszem a vadállatias gondolkodásával magyarázták. Sőt a professzor is csak azt mondta, hogy bonyolultak a gondolatai, nem azt hogy nem lehet benne olvasni. Hidd el, ha akarna tudna olvasni rózsó fejében.
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #248 Dátum: 2009. Január 20. - 11:14:25 »
Ó, azóta a Marvel Kettes Számú Antikrisztusának sorozatában bőven Romulusra fogták már a tízes szintű pszichés védelmét. AMi azért vicces, mert a tízes kvázi áttörhetetlen, ehhez kéepst emglepően sokan rendezték már át az agyát. ;D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #249 Dátum: 2009. Január 20. - 11:26:55 »
Ó, azóta a Marvel Kettes Számú Antikrisztusának sorozatában bőven Romulusra fogták már a tízes szintű pszichés védelmét. AMi azért vicces, mert a tízes kvázi áttörhetetlen, ehhez kéepst emglepően sokan rendezték már át az agyát. ;D

ezt igen szomorúan olvasom.  :-\
This is a joke. A real practical Joke.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #250 Dátum: 2009. Január 20. - 12:12:19 »
Idézet
Ezekre mind megvan a válasz, de ezek leginkább a hülye kérdések a szuperhősökről kategóriába tartoznak.
Ezek nagyon is helytálló kérdések, hiszen az író hibák, figyelmetlenségek alapján jöttek most fel. A hülye kérdésekbe olyanok tartoznak, mint hogy a Lény hogy pisil, a kukija is kőből van-e vagy sem, vagy Superman és Lois hogy oldják meg az erőviszonyokbeli problémát, az ágyban...
Idézet
Minden képesség fejlődik, és fejleszthető. ez alól semmi sem kivétel, a regenerálódás sem. És ennek az ellenkezője is igaz, romolhat is egy képesség ha pl nem használják.
Szerintem ezzt rosszul értelmezed. a mutánsok képessége pusztán genetikai eredetű. A maximális manifesztációig valóban lehet gyakorolni, jobban összpontosítani a képességét, mint mondjuk Viharnak. De a regenerálódás nem olyan dolog, hogy az Logan tudatosan, vagy a tudat alatt, "megfeleleő gyakorlással" tudná fejleszteni, vagy ha nem érne sérülés évekig, "elbutulna" a képessége. Az van, elvileg a kezdetektől fogva ugyanolyannak kéne lennie...csak az írók elfelejtkeznek róla, hogy milyen szintű nála ez a regenerálódás.
Egyébként az legalább olyan hülyeség, hogy amikor Roszót leégetik csontvázig, simán újrarrakja magát a csontváz köré. Na nem a regenerálódásra értem, hanem arra, hogy a csontvázát élő szövet tarja egyben, ahogy az emberi, normális csontokat is, szövet nélkül az elemire hullana. persze neki nem.

Idézet
Rózsi pszihés védelmét úgy emlékszem a vadállatias gondolkodásával magyarázták. Sőt a professzor is csak azt mondta, hogy bonyolultak a gondolatai, nem azt hogy nem lehet benne olvasni. Hidd el, ha akarna tudna olvasni Rozsó fejében.
:headscratch:
hogy ez mekkora baromság már! Persze a világ legzseniálisabb emberinek agyában simán olvasnka a telepaták, vagy ne adj isten egy rénszarvas agyából is tudnka olvasni, persze Logan gondolkodása olyan állatias és emellé olyan bonyolult, hogy még a telepaták se hisznek benne. Ez még rosszabb, mintha meg se magyaráznák.
Egyébként számomra mindig is az volt az érdekesebb kérdés, hogy Rozsót hogy a francba képezték ki, pl az Ulti világban, hogy ellenálljon a telepatáknak? :nemtudom:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #251 Dátum: 2009. Január 20. - 12:28:22 »
A rendes 616-os világban is megtanította Küklopszékat Xavier, hogyan védekezzenek a telepatákkal szemben. Persze ez nem azt jelenti, hogy az ő agyuk hozzáférhetetlen lett, csak annyit, hogy bizonyos mértékű ellenállást ki tudnak fejteni, hogyha megérzik, hogy egy telepata motoszkál a fejükben. Hogy hogyan lettek kiképezve azt nem tudom, de megtanították nekik.

A Másik meg hogy én úgy látom hogy rozsomák regenerálódása igenis erősödött az idők folyamán, és én azt írtam, hogy vagy fejleszthető, vagy fejlődhet. Ha egy képesség, mint pl a regenerálódás nem fejleszthető, attól még fejlődhet. És erre konkrét példa is van, amikor kiszedték Rozsó csontjaiból az adamanmtiumot, a regenerálódó képessége még jobb lett. És ez egy olyan eset, amikor meg is magyarázták. Az ilyenek után pedig nem mindig szokott visszaesni a dolog, hanem megtartják olyan erősnek, még azután is, hogy újra adamantiumosak lettek a csontjai. És nem értelmezem rosszul, ha egy képességet, vagy egy készséget nem használnak huzamosabb ideig, akkor az kategóriákkal vissza fog esni.
Meg eleve nem is értem, mibe akarsz belekötni. Az uncanny x-men alapvetően arról szólt évtizedekig, hogy az x-ek Xavier iskolájának edzőtermében folyamatosan fejlesztették a képességeiket. Hiába mutánsok, attól a szuperképességeiket még meg tudják tanulni jobban és hatékonyabban kezelni. Meg szinte az összes mutáns X erősebb lett az idők folyamán, miért pont rozsomák ne fejlődhetett volna, aki a legaktívabb az összes közül.

A hülye kérdések szöveg mögé meg odatettem a szmájlit.

« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 20. - 12:31:38 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #252 Dátum: 2009. Január 20. - 12:39:09 »
Idézet
csak az írók elfelejtkeznek róla, hogy milyen szintű nála ez a regenerálódás.
Vagy az írók egyre látványosabb és fantasztikusabb történeteket akarnak írni, hogy fokozzák az eladásokat. :-\

Idézet
Persze a világ legzseniálisabb emberinek agyában simán olvasnka a telepaták,
Na igen, speciel pont az ő gondolataikat nem tudnák megérteni.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #253 Dátum: 2009. Január 20. - 13:05:42 »
Nincs abban semmi meglepő, hogy a Marvelmél az utóbbi években folyamatosan erősödtek a karakterek képességei. Hiszen elég csak belegondolnunk abba, hogy Hulk mekkora változásokon ment keresztül. Erejének a nagysága most már lassan vetekszik Sentryével. Persze lehet ezekre mondani, hogy hülyeség, de atól függetlenül én nem tartom annak. Az írók így igyekeznek új kihivásokat, lehetőségeket teremteni egy-egy szereplő számára. Az már más kérdés, hogy melyik író az amelyik tud is élni vele, és melyik nem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #254 Dátum: 2009. Január 20. - 13:47:13 »
Köszönjük Sepi a részletes véleményt!  :D :spidey: Kár, hogy nem voltál vele teljesen elégedett, de azért egy ilyen kinézetű könyvnél a 4-es osztályzat is rendben van. :) Én szerettem az időugrásokat, bár hozzátennám, hogy én se értettem elsőre, hogy most akkor hogy halt meg az a nő pontosan, vagy akkor miért van mégis itt megint. Bendis biztos nagyon akart durrantani - ha már ilyen rajzolót sikerült szerezniük hozzá -, és kissé túlzásba is vitte az időugrásokat.
---
A karakterek fejlődése: pepo szigorúan szakmai szemmel nézi a mutánsfejlődést, az írók viszont alighanem beérik anyival, hogy párhuzamot vonnak ismert, hétköznapi tényekkel. Szerintem az van, hogy van a képesség a génekben, hogy vihart tudsz generálni. De mondjuk fejleszthető, hogy mekkora erősségűt, milyen fajtát, milyen hamar - koncentrációval. Ezt gyakorolják az iskolában, de azt biztosan nem, hogy gyorsabban gyógyuljanak. Nem túlzok, de a legközelebbi az lesz Rozsóval, hogy érintés útján meg tudja majd gyógyítani a mellette állót is. Ha nem a 616-ban, akkor az Ultimate-ben.  :hehe:

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #255 Dátum: 2009. Január 20. - 13:52:08 »
Igen, az is logikusnak tűnik, hogy nem a képességek fejlődnek, hanem a használó tudja egyre jobban használni őket. Pl ha gyakorolsz, egyre nagyobb dolgokat fel tudsz emelni. Vagy egyre több energiát tudsz belevinni egy dologba.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #256 Dátum: 2009. Január 20. - 13:55:13 »
Mint ahogy Angyalnál is kitalálták, hogy gyógyít a vére.
This is a joke. A real practical Joke.

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #257 Dátum: 2009. Január 20. - 13:56:23 »
 :o Hogyan is?... :o

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #258 Dátum: 2009. Január 20. - 14:19:47 »
Hm, pedig a napokban olvastam az új CsodaPókot, de erre nem emlékszem.  :headscratch:
Az első történet utsó oldalán van.  ;) Bár nem műhold, de kódnév.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #259 Dátum: 2009. Január 20. - 14:25:46 »
:o Hogyan is?... :o

Megvagdossa magát, aztán a beteg gyerekekre fröcsköli a vérét, és azok meg jól meggyógyulnak. Nemtudom hogy eme képessége még mindig használatos-e vagy már elfeledkeztek róla, mert rég olvastam angyalról bármilyen épkézláb történetet.
This is a joke. A real practical Joke.