Szerző Téma: Kártyák, figurák, miegymás  (Megtekintve 513682 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #40 Dátum: 2009. Január 18. - 10:07:37 »
Kezdek zavarban lenni, hogy egyedül nekem nincs ilyenem... :-[

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #41 Dátum: 2009. Január 18. - 10:13:19 »
Nyugi, nekem sincs. Nem is nagyon tudnék mihez kezdeni velük. :)
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #42 Dátum: 2009. Január 18. - 11:05:16 »
Ezekről így utánnanézés nélkül fogalmam sincs hogy kicsodák, ilyen, hogy professzor Power még csak említés szintjén se ismerős. Mondjuk Thousandod már a kneten leírtad, de róla pl a marveldatabasen sincs se kép, se leírás. A spider man 2211 tizenegyről se hallottam még, de az az amazing bag-man se tudom elképzelni kicsoda. És a spiderman megamorph az mi? valami rajzfilmes robot pókember?
A Dusk meg a prodigy meg a pókember alteregók az üldözése idejéről?
Igen, a 4 álruhájából kettő.
A Bagman volt magyarul is kicsit, amikor az F4 levette róla a szimbiótát.
Nagyon részletes ez a csomag, olyanok is benne vannak, akik alig, vagy csak egyszer találkoztak Pókemberrel. :D Például a Megamorph egy minisorozat, amiben még csak nem is a rendes Pókember volt, csak egy robotvilágos változata (ránézésre, de majd a Zsákosok kisegítenek, ha hülyeséget mondtam). A többiek:

026 - Bluebird (nem ismerem)
046 - Mindworm (klasszikus Amazing az első megjelenése, az utolsó az új Spectacular sorozatban volt)
052 - Living Brain (Amazing 8 )
079 - Shade (nem rémlik)
110 - Conundrum (amikor JMD visszatért a Spectacularra a Klónok után, ő írta)
133 - The Amazing Bag-Man (a magyar megjelenésén kívül, ezt is JMD írta ugyanakkor, ugyanott)
137 - Spider-Man 2211 (Pókember 2099 találkozik Pókemberrel one-shot. Utána még volt a Friendly Neighborhood Spider-Man címben is - ha már mindkettőt Peter David írta)
186 - S.H.O.C (ez is a Klónsztorik utáni időszakban volt, az újraindítás előtt. Pókember poénkodott is vele, hogy kitalálta, mit jelent a neve - mert nem tudta, hogy S.H.O.C. most jó, vagy rosszfiú-e. "Super Hero Of Course"  :lol:)
219 - Thousand (Tangled Web sorozat első 3 száma, amit Garth Ennis írt, ennek megfelelően jó gusztustalan volt  ;D)
221 - Professor Power (egy Marvel Team-Upban, majd szintén JMD-től a Spectacular 197-199, közvetlenül Harry halála előtt).
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 18. - 21:25:55 írta kaine »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #43 Dátum: 2009. Január 18. - 11:19:23 »
026 - Bluebird (nem ismerem)

Bluebird, vagyis Sally Avril ugyanabba a középiskolába járt mint Peter Parker és Flash Thompson. Mikor Pókember megjelenése után a Hírharsona 1000 dolláros jutalmat hírdetett annak, aki bizonyítottan felfedi Pókember kilétét, vagy képet szolgáltat róla, Sally is beszállt a hajszába, és mivel kiváló tornász volt, nem volt gond neki, hogy kövesse Pókit. Mikor  Pókember legyőzte Batwing-et, Sally követni kezdte őt, és egy bankrablásba csöppent, ahol Electro összecsapott Pókemberrel. Sally segített neki legyőzni Max-et, és ezért Pókember beleegyezett, hogy készüljön róluk egy közös kép. Sally beviharzott a fotóval a Harsonába, de Peter Paker megelőzte, és hasonló képanyaggal eladta a sztorit. Sally meg nem volt hülye. Kombinált. Eztán határozta el, hogy ő is szuperhős lesz, sőt, Pókember társa.  :brow: (imádom ezt a smileyt) Emellett képeket is készített szuperhősökről. Mikor Pókember a Fekete Lovaggal harcolt, Sally autóba pattant hogy a helyszínen fotózzon, és esetleg Bluebird-ként be is szálljon a harcba. Autója azonban figyelmetlenül áthajtott egy piros lámpán és frontálisan ütközött. Sally azonnal meghalt.
(mint Avril) Amazing Fantasy #15 (1962), (mint Bluebird) Untold Tales of Spider-Man #11 (1996)

079 - Shade (nem rémlik)

Richard Cranston 6 évvel korábban brutális kegyetlenséggel megölte egy mágikus hatalommal bíró könyv, a Soccorra Occult tulajdonosát, amely lehetővé teszi birtokosának, hogy interdimenzionális átjárót nyisson az asztrális síkra. Richard-ot tettéért elfogták és börtönbe zárták, ahonnét a könyv legfontosabb inkonjának a segítségével belefogott egy rituáléba, hogy megszökhessen. A folyamatot azonban már nem tudta befejezni, ugyanis cellatársa, Jake, megtámadta őt a varázsszavak kimondása közben, és az így keletkezett mágikus örvény magába szippantotta Jake-et, aki a Földre, szellemlényként térhetett már csak vissza. Hogy saját erejét növelhesse, fiatal utcakölyköket és drogosokat ejtett fogságba az asztrális síkon, akikből kivonta az életerőt. Peter Parker egyik diákja, Jennifer Hardesty kérésére nyomozásba kezdett és Doktor Strange segítségével kiszabadította a foglyokat, de Shade közben megszökött.
Amazing Spider-Man vol. 2. #37 (2002) (magyarul is volt a Hihi-ben)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 18. - 11:30:40 írta Ben Reilly »

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #44 Dátum: 2009. Január 18. - 12:16:15 »
Nekem nagyon bejönnek ezek a kártyák. Tényleg tetszenek. Főleg, hogy már Holdlovag is megvan.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #45 Dátum: 2009. Január 18. - 12:28:24 »
Például a Megamorph egy minisorozat, amiben még csak nem is a rendes Pókember volt, csak egy robotvilágos változata (ránézésre, de majd a Zsákosok kisegítenek, ha hülyeséget mondtam).
Oké, akkor a javítás: abban a miniben az igazi Pókember van, aki belülről irányít egy robotot, amit róla mintáztak.  ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #46 Dátum: 2009. Január 18. - 20:54:24 »
Na, jelentem, én is vettem megint egy számot belőle.  :D És sikerült egy olyan csomagot kikapnom amiben van egy olyan, ami Kainenek hiányzik.  ;D Mégpedig a 069-es, a Fekete Macska van rajta, a hologrammos.  :brow: Viszont ezt nem cserélem el, mert nagyon jól néz ki.  :oh:

Ja, és van egy Liz Osbornom cserélni, ha kell valakinek. :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 18. - 20:56:39 írta Sepi »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #47 Dátum: 2009. Január 18. - 21:27:59 »
Persze adhatnék érte hármat-négyet-ötöt.  :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #48 Dátum: 2009. Január 18. - 21:31:44 »
Na majd még alszok rá egyet.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #49 Dátum: 2009. Január 18. - 21:38:08 »
Oké. :D Addig is beírom a többi közé.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #50 Dátum: 2009. Január 18. - 22:20:56 »
Na jó, tudod mit? Egy 200-asra elcserélem.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #51 Dátum: 2009. Január 18. - 22:59:57 »
Á, király! :D Köszi szépen.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #52 Dátum: 2009. Január 19. - 10:18:16 »
Én valahogy nem érzek indíttatást erre a kártyabizniszre. Amit a csodapókkal adtak francia paklit, van belőle három, de nem hazsnáltam semmire.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #53 Dátum: 2009. Január 19. - 10:36:19 »
Én sem...

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #54 Dátum: 2009. Január 19. - 13:22:06 »
Nekem a francia pakli is bejött/bejön. :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #55 Dátum: 2009. Január 19. - 13:46:23 »
Nekem is, csak mint mondtam, nem kártyáztam vele soha. Meg akkor már képregényes posztó, meg zsetonok is kellettek volna. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #56 Dátum: 2009. Január 19. - 13:54:32 »
Ja, legalább ilyesmi:



zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #57 Dátum: 2009. Január 19. - 13:54:42 »
Mert így se pénz, se posztó? :lol:
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #58 Dátum: 2009. Január 19. - 14:28:04 »
Jelentem, tegnap még megvettem kétszer az 1. számot, úgyhogy most már 6 db van belőle itthon... A 4-ből három csomagot már kibontottam, jók voltak benne, de pár már megvan belőlük. Viszont a 4. csomagot holnapra hagyom a Gitárvizsga utánra, hátha benne lesz Fekete Macska, amire nekem is fáj a fogam. :) Tomi már nekem is megvan Gwen. :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kártyák, figurák, miegymás
« Válasz #59 Dátum: 2009. Január 20. - 11:05:22 »
Vettem másik helyszínen is 3 darabot (Sepi, így mégis tudok vinni újságot a Klubra - kell a poszter is, vagy csak a magazin?), úgyhogy további 50 cserekártyám lett.  :D Viszont 3 hiányzó is meglett, méghozzá mindhárom hologrammos! :) Az egyik a Cica, a másik Mary Jane, a harmadik Morbius.
Cserém újak: 41, 46, 272.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 20. - 11:07:25 írta kaine »