Szerző Téma: Titkos Invázió  (Megtekintve 71861 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Titkos Invázió
« Válasz #100 Dátum: 2016. Június 15. - 09:26:37 »
Egyszer nekiláttam, hogy írjak egy listát időrendben minden kiadott Marvelről, de aztán feladtam :). Főleg anno a CsP v1-ben volt annyi ugrás, akár 1 füzeten belül is, hogy azt szinte képtelenség követni.

Amúgy én is a HP v1-el kezdtem az olvasást, szal az remek kiindulópont, ahogy a Kingpin kiadványok kezdete is. Bár most inkább azt mondanám, hogy a Csodák kora 1-2-t érdemes először olvasni, mert az elég szépen végigmegy a történelmen.

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Titkos Invázió
« Válasz #101 Dátum: 2016. Június 15. - 15:55:42 »
Lineárisan még eredetiben is nehéz végigkövetni, párhuzamosan olvassuk az ongoing-okat és a eventekhez kapcsolódó tie-in-eket. Valamikor egy az egyben oldalak át vannak emelve azok számára, akik mondjuk nem olvasták a crossoverben részvevő másik sorozatokat, ami érintett abban a szálban. Kellő mennyiségű Marvel képregényt olvasva, később random olvasott történeteket is el tudja helyezni az idővonalban. Meg a visszautalások, valamit megemlítenek, melyik számba olvasható annak a teljes története. A rengeteg retcon miatt kialakulhat egy kis időzavar, főleg az utóbbi 10 évben érztem ezt. Azt szeretem inkább, mikor a klasszikus történeteket ügyesen kiegészítik a modernnel. Volt olyan események is, amit később magyaráztak meg akár egy évtizeddel rendesen, igaz ez a hazai kiadásokat nem érinti.

A Pókembert az ugrálgatások ellenére is mindig követhetőbbnek éreztem, mint mondjuk a Semic által kiadott X-Men állandóan felborított linearitása. Így előfordult annak idején, egy történet hátterét egyáltalán nem értettem. Ugyanez volt a Superman és Batman-el, amely már inkább válogatás volt, mint egy kerek egészet adó átlátható vonal.

Az ezredforduló után idehaza kiadott fűzetek és kötetek eseményeit sokkal jobban átláttam. Egyedül az E, mint eltörölni után kellett utánaolvasnom, hogy az akkoriban hiányos X-Men ismereteimet és a benne szereplő motivációk mélységeit átlássam. Azért nem lehetetlen feladat feltárni.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Titkos Invázió
« Válasz #102 Dátum: 2016. Június 16. - 21:20:38 »
Az átemelt oldalakról pont a Titkos invázió jut az eszembe, amiben volt egy rész, amikor jónéhány oldal arról szólt, hogy megkezdődtek bizonyos szálak (F4, Mennydörgők...), amik aztán rögtön félbe is maradtak 1 oldal után, és utána a saját füzeteikben folytatódtak :). Amúgy épp ilyenkor kezdtem gondolkodni azon, hogyha Amerikában omnibusokat adnak ki, akkor azokat miért füzetenként és nem oldalanként vágják össze, hogy a párhuzamosan futó események egymást váltsák mondjuk néhány oldalanként. Úgy sokkal élvezetesebb és egységesebb lehetne az összkép szerintem.

Csigger

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Titkos Invázió
« Válasz #103 Dátum: 2017. Július 14. - 09:37:49 »
Így az időrendhez kapcsolódóan nem csinálna valaki a magyar kiadáshoz egy kb oldalankénti kronológiát, mint ahogy a Kingpin is készítette a Polgárháborúhoz?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Titkos Invázió
« Válasz #104 Dátum: 2017. Július 14. - 12:21:48 »
Nagyon nem lenne mit. Amit itthon kiadott a Kingpin, az a fősorozat, a mellékágak közül meg az Avengers mindegyike előzménysztori volt, szóval előtte játszódott.
A Civil Warnál azér kellett kronológia, mivel Millar úgy írta meg, hogy leginkább csak kiemelte a főbb pontokat, de a sztori nagyját hagyták, hogy a sorozatok maguk meséljék el. Így egy nagyobb egységet alkotott a 100+ füzet, viszont a mini nagyja csak úgy lógott a levegőben vagy nagyon feltűnően ugrált össze-vissza kis átkötésekkel.
Bendis nem ezt követte, mivel ő amúgy is híresen magasról tett arra, hogy mi megy vagy ment valaha más címeken, ő haladt a maga útján. Viszont így a főmini jóval egységesebb lett.