Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673396 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1620 Dátum: 2013. Július 10. - 11:05:01 »
Nekem sem jött be a váltás, a 120-tól nagyon béna történetek jöttek, látszott, hogy nem tud mit kezdeni a helyzettel Howard Mackie. Ő mindig a brutálabb, durvább sztorikban volt jó (Rózsa neve, Klónsztori, Ghost Rider), az a langyos víz, ami a 120-tól kezdődött, nem ment neki sehogy sem. Persze mit várunk egy olyan embertől, aki egy betondzsungelben nőtt fel, és az egyetlen füves terület, ahol gyerekként játszani tudott, a Cypress Hills temető volt?  ;D

Azt is jól mutatta a 120. számtól indult történetsor, hogy nem igazán jó túl közel lenni az amcsi kiadásokhoz, mert válogatás híján nagyon gyenge sztorik is befuthatnak a kiadásba.

jukjuk

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 146
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1621 Dátum: 2013. Július 10. - 18:43:12 »

Nem akarok haza beszélni, de a saját kis magazinocskámban pont előző hónapban kezdtem el csokorba szedni ezeket a kis képeket. ;)

 Nagyon szuper ez az összeállítás az indexképekről! Nem lehetne valahogy megoldani, hogy ez az anyag bekerüljön valamelyik Pókember képregénybe? Klassz lenne nyomtatott formában viszontlátni, és biztos sokan örülnének neki.  :) :pogo:

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1622 Dátum: 2013. Július 10. - 19:03:42 »
Ja tényleg jó kis íromány, és aki nem látta a neten az nem is tud róla;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1623 Dátum: 2013. Július 10. - 19:22:24 »
Nagyon jó kis írás volt az indexképekről Sepi! Nem is gondoltam volna,hogy ezeknek is van történelmük.
Annak idején,mikor Pókunk elment a Csatavilágra majd visszatérte után a 22.számban már nem a megszokott színű ruhában volt,teljesen kiakadtam...Utáltam azt az új ruhát! Majd a 23.szám bal felső sarkában az új kék-fehér-fekete színben volt mint indexkép,kész voltam. Nagyon nem szerettem! Mindig vártam,hogy egyszer csak ismét piros-kék....Ami később be is következett. Jóval később! (persze volt 1-1 piros-kékes,de utána ismét az új). Ma már tetszik a kék-fekete-fehér színű is,szerintem csak az újdonság megszokása volt nehéz.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1624 Dátum: 2013. Július 10. - 19:27:41 »
Nagyon jó a cikk! Jó látni a különböző verziókat meg azt is, hogy egy praktikus elemből egy egész szimbólummá nőtte ki magát ez a kis ötlet a Marvel képregényeken. Mindig is egy kis kedvcsináló volt számomra, hisz látható volt, hogy éppen milyen "érában" vagyunk, nagyobb rajzolóknál cserélték meg nagyobb eventeknél is változott. Nem panaszkodom ám, csak nosztalgiázás.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1625 Dátum: 2013. Július 10. - 19:55:07 »
Nosztalgiázás,bizony! Nekem is. Jó újraolvasni a régi történeteket. Tökéletes kiegészítője az akkori történetfolyamnak a PPP. Már nem problémás nekem sem az új Pókemberes indexkép. :)

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1626 Dátum: 2013. Július 10. - 22:21:30 »
Nagyon jó ez az indexképes összeállítás. Mindjárt előveszem a régi füzeteket, és megnézek élőben is néhányat. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1627 Dátum: 2013. Július 10. - 22:35:48 »
És akkor még nem is volt szó, a Web of, és a Peter Parker Spectacular index képecskéiről.....;)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 10. - 22:38:02 írta balogh44 »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1628 Dátum: 2013. Július 10. - 22:46:26 »
Örülök, hogy ennyi embernek elnyerte a tetszését a cikk.  :D

És akkor még nem is volt szó, a Web of, és a Peter Parker Spectacular index képecskéiről.....;)
Azok majd  folytatásban lesznek benne.  ;)

Nem lehetne valahogy megoldani, hogy ez az anyag bekerüljön valamelyik Pókember képregénybe? Klassz lenne nyomtatott formában viszontlátni, és biztos sokan örülnének neki.  :) :pogo:
Egy rövid ideig felmerült az ötlete, de végül el lett vetve, mert rengeteg van belőle. Több, mint százat gyűjtöttem össze, és ennyi már sok lenne nyomtatásban. Annak meg nem sok értelme van, hogy csak egyet-kettőt mutassanak be belőle.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1629 Dátum: 2013. Július 11. - 11:03:57 »
Maga a kiadványt látnám már nyomtatásba.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1630 Dátum: 2013. Július 11. - 14:20:54 »
Nagyon rusnya lenne. Még A5-ös mellett is legalább kétszer ekkora felbontás kellene, hogy kinézzen valahogy.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1631 Dátum: 2013. Július 13. - 20:14:07 »
És erre a 23 oldalas copy-paste hsz-re szükség volt, mert…?

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1632 Dátum: 2013. Július 13. - 20:20:05 »
Nem volt szükség,Excel-ben lett megszerkesztve,de nem tudtam belinkelni,csak így. Segíteni szerettem volna azoknak,akik velem együtt nem voltak tisztában az időrendi sorrenddel. Amennyiben ártottam,akkor bocsánat. Csak a jó szándék vezérelt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1633 Dátum: 2013. Július 13. - 20:37:42 »
…
Oké, kicsit valószínűleg feszült vagyok, szóval megpróbálom levenni a szarkazmust.
Szóval…
Ezért létezik egy ideje a felhőnek nevezett informatikai(nak mondott?) fogalom. Fogod, felteszed a Google Drive-ra, SkyDrive-ra vagy Dropboxra, és linkeled. Manapság már mindenkinek kell, hogy legyen egy fiókja a Google-nél vagy a Microsoftnál, szóval van egy saját tárhelye is. És onnan remekül lehet linkelni dokumentumokat úgy, hogy azok olvasható doksiként nyíljanak meg új ablakban. Sőt, extrém esetekben beágyazni is lehet.
Például ilyen az, amikor linkelsz egy dokumentumot. (És ez egy táblázat.) Vagy ilyen, amikor beágyazod valahová, táblázatként.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1634 Dátum: 2013. Július 13. - 20:47:59 »
Remélem,most jó lesz,az előzőt töröltem.
Eddig megjelent Pókember-képregények időrendi sorrendje (picit átszerkesztettem,lebutítottam,de nyomtató barátabb is lett): https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AhG6BvSTJwVsdFRWMC1sWm95dlh0SVkwYmRIQ0VQcnc#gid=0

Ha valaki hibát talál benne,írja meg!
Köszi a segítséget,talgaby!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 13. - 21:20:52 írta kzoli »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1635 Dátum: 2013. Július 13. - 21:22:23 »
Majdnem jó. Nyisd meg (a linkről, úgy gyorsabb lesz). Neked meg fog nyílni. Kattints jobb felül a kék Megosztás gombra. A felbukkanó ablakban lesz négy sor egymás alatt. Kattints az elsőben a kék linkre. Állítsd át Privátról Nyilvánosra (vagy linkeltre).
Mert így jelenleg meghívásos, vagyis ha megnyitja valaki, kérelem érkezik hozzád, és egyesével kell megnyitnod embereknek.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1636 Dátum: 2013. Július 13. - 21:54:06 »
Oksa! Végigmentem rajta. Most jó?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1637 Dátum: 2013. Július 13. - 21:58:14 »
Az. :)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1638 Dátum: 2013. Július 13. - 22:01:52 »
Jó,hogy vannak segítőkész fórumtársak,mert csak így tanul az ember.  :) Köszi.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1639 Dátum: 2013. Július 14. - 10:14:45 »
Köszi a listát! Plusz pont az összefogásért. ;) Mennyivel jobb ezeket olvasni, mint a "fórum-fight"-okat...
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.