Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 673454 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #700 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 09:09:48 »
Sikerült nekem is elolvasnom, és mivel nálam a Pókember a number one, ezért érthető, hogy ez jobban tetszett, mint a M+, bár az se volt kutya.  :D
A sztori tényleg jobban bemutatta a hétköznapjait, ami a nagy események után (PH) teljesen jó volt olvasni.  Ebben is, mint az M+-ban tolongtak az események, meg a helyszínek egyik pillanatban itt, a másikban meg már ott, viszont itt kétszer annyi volt belőlük, mint a Hulkban.
A rajzzal nem volt gond, még mindig nagyon jól szuperál, a közepén a kis Debra W-s ismertető jó ötlet, a végén a kis drámai pillanat, hogy önszántából mondja Póki, hogy húzza le a maszkot, azt nagyon feszült figyelemmel vártam, majd megdöbbentem, hogy kiröhögte, és tényleg bejött az, amit a doki mondott.
Az mondjuk olyan tipikus, hogy amikor a doki mondta Peternek, hogy öltözzön be, és játssza el, ellenkezett, a végére meg csak megcsinálta.

Ja és azok az 1 képkockák, a Fekete Macskáról, hogy figyeli meg ott van, mint egy kísértet, azok is nagyon hatásosak voltak, és a végén meg újból megjelent

Szóval végeredményben szuper volt. :)
SD. EJC.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #701 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 14:53:07 »
Amit a doki akart adni neki, azon azért látszott, hogy kölcsönzői ruha. :) Egyszer már megjárta egy ilyennel, mindig elengedett a gumija csuklónál, vádlinál.  :D
Úgy látom, börzén el kell beszélgetni veled.
Lesz nyilvános beszélgetés.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #702 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 15:21:07 »
kaine!
Ez a mostani történet, ami a PPP-ben van, a 16,5-ös számot kapta. Egész pontosan ez hova illeszthető be? Mert a 16. számban a két történet összefügg, és az folytatódik a 17.-ben is. Még a Füsti Willy-Tarantella történet elé, vagy ez ténylegesen a két történet közé tehető, esetleg utána?
Kicsit képzavarba kerültem. :nemtudom:


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #703 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 15:26:26 »
Mint írtam, párhuzamosan jelent meg a 17-es számmal, vagyis az első történet a 16-ossal egyidőben, a második a 17-essel.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #704 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 15:30:06 »
Ok, köszi. Így már értem, másra gondoltam.  :-[


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #705 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 17:16:41 »
Nem idevágó téma, de érdekelne, hogy az Őszi Börzére megjelenő Pókember kötet megrendelhető úgy, hogy akik előfizettek a Hihi Pókra és a PPP-re megkapják azzal egy csomagban? Mivel 14.-én van a Börze, nem tudom, hogy az előfizetői példányok megérkeznek-e előtte pénteken vagy csak utána hétfőn v. kedden?
Válaszodat köszönöm.  :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #706 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 17:47:08 »
Attól függ, mikor készül el, de vélhetően a börze utáni hét elején fogjátok megkapni.
Mellé csomagolhatom, ha kifizeted a postaköltség többletet (meg az árát, persze :) ).

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #707 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 22:02:29 »
Elolvastam a Peter Parker Pókember 2. számát. Tetszett, de nem annyira, mint az első szám. Al Milgrom  és Bob Hall rajzai sem tetszenek annyira mint ahogy John Romita Jr. rajzolt (akkor rég :)). Romita valahogy letisztultabb és világosabb képkockákat produkált, nekem az az igazi klasszikus, az idézte fel a régi Csodálatos Pókember számok hangulatát. Tudom, hogy a Child within is Spectacular címen futott, és az az egyik kedvenc Pókember történetem, mégis nekem az egész Spectacular 73-74 most valahogy olyan másodvonalasnak tűnt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #708 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 22:21:50 »
Hát, végül is az Amazing volt a fő cím mindig is, oda tették a jobb rajzolókat általában. Mondjuk annál klasszikusabb Milgrom, mint a JR után jövő Ron Frenz. Különben ez a szám most kevésbé szólt a pörgős magánéletéről, a következőben folytatódik a Fekete Macska-szál, vagyis felveszi a fonalat onnan, ahol az 1-ben félbehagytuk.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #709 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 22:22:23 »
Érdekes, hogy Migrom a maga idejében kifejezetten kedvelt rajzolónak számított és emiatt aztán igyekeztek olyan címekre tenni, amit fel akartak húzni. Mára azonban senkitől sem láttam még, hogy igazán, teljesen pozitívan nyilatkozott volna az akkori munkáiról. (Mondjuk én is közéjük tartozom. Jobb kihúzó, de még inkább sokkal jobb szerkesztő volt.)

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #710 Dátum: 2012. Szeptember 16. - 23:05:55 »
Hát, végül is az Amazing volt a fő cím mindig is, oda tették a jobb rajzolókat általában. Mondjuk annál klasszikusabb Milgrom, mint a JR után jövő Ron Frenz. Különben ez a szám most kevésbé szólt a pörgős magánéletéről, a következőben folytatódik a Fekete Macska-szál, vagyis felveszi a fonalat onnan, ahol az 1-ben félbehagytuk.

Fene tudja, én szerettem a Ron Frenz által rajzolt részeket. Bár az is igaz, hogy én az első sorozta 24. számát olvastam először, amit ő rajzolt. De nem csak a nosztalgia miatt van a kedvenceim között.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #711 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 09:26:15 »
Nah, pénteken én is megkaptam és szombaton el is olvastam. Nekem is az előző rész jobban tetszett, de legalább megtudtuk mi lett Deb-bel. Alig várom viszont a következő rész újra Fekete Maccsal :-)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #712 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 15:02:24 »
Ron Frenz megbízható kézműves, nekem mindig is tetszett! Milgrom-nál, számít ki a tuskihúzó, pl. Rubinstein, vagy Sinnott után már az ő rajzai is elégé ütősek.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #713 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 15:33:43 »
Tomi. A következő számot , gondolom a börzén lehet átvenni , mármint aki ott szeretné az előfizetők közül.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #714 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 16:53:18 »
Csak aki mailben is jelzi.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #715 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 17:25:38 »
kaine!
Írtam mailt, megnéznéd?


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #716 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 20:26:17 »
Kaine: ha a következő számot a Börzén venném át,mintsem postázva legyen,akkor az arra a havi számra eső postázási költség (amit befizettem) továbbcsúszik a PPP 7. számára,amennyiben előfizetem?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #717 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 20:35:18 »
Nem, postaköltséget nem tudok csúsztatni, egyszerűen nincs rá kapacitásom, hogy ezt is "fejben" tartsam, különösen egy következő előfizetésig. Már az is tiszta mázli lesz, ha mindenkinek kiviszem, amit kért, nem hogy még ott külön jegyzeteljek is, hogy kinek, mit, hogy.  ;)
Ha kéred, kiviszem, ha nem kéred, postázom.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #718 Dátum: 2012. Szeptember 17. - 20:47:15 »
Értem. Teljesen korrekt válasz. Inkább akkor nem bonyolítom és marad a postázás. Valószínűleg később fogom megkapni a füzetet a Posta miatt,de sebaj,lesz azért olvasnivaló.  :)

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #719 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 12:56:10 »
Sajnos nem tetszett a PPP2. Legalábbis nem annyira, mint az 1.

Az Oki-Doki és Bagoly közt kibontakozó bandaháború elég vontatott és érdektelen, egy cseppet sem tud lekötni, ahogy ezek ketten ütlegelik egymást. Ma már gyermekbetegségként nézünk rá, hogy a 80-as évek második feléig a szuperhős füzetek rendszerint túlcsordultak az információtól, és itt is ez történik. Oki és a Bagoly összecsapását először át is lapoztam, mondván hogy úgy sem történik majd semmi, és amikor elolvastam, igazam is lett, nem mondtak semmi érdemlegeset.

Vagy jobban fogalmazva, az első számhoz képest teljesít alul a füzet, ahol pörög az élet (Macsek, DeWolff, Hírharsona, álarcosbál, mosoda, vizsgák, stb), itt meg csak a bunyók és Debra van. Bár a füzet második sztorija erősen fel is húzza a PPP2-t, a Debrás szál tök jó, a végén meg még a Fekete Macska is visszatér. De kicsit félek a folytatástól, a Mantlo-Milgrom páros nem olyan meggyőző, mint amilyen a Stern-Romita volt.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 18. - 12:58:05 írta Ron És Nerida »