Szerző Téma: A Bosszú Angyalai  (Megtekintve 405654 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1700 Dátum: 2009. Október 21. - 22:38:48 »
Valójában az eredeti terve szerint az Ezüst Szamuráj és a SI előzménysztorija, ami effektíve ugyanaz, mint a mostani kötet eleje, csak kétszer annyi részben és háromszor unalmasabban, egyetlen sztori lett volna, amiből rögtön jöttek volna a skrullok. Csak olyasmi történt, amire azóta se volt példa, a szerkesztőség leszavazta és Millar ötletét tolták előre. Szóval innentől minden, ami SI-ig Angyalokban jön, tényleg helyben kitalált tölteléksztori, és ez majd nagyon meg is fog látszódni, pláne a CW alatt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1701 Dátum: 2009. Október 24. - 22:30:43 »
Nekem tetszett az Ezüst Szamuráj. Főleg azért is, mert közvetlenül a Hihetetlen Pókember - Új BA könyv után olvastam. Ez főleg a Hidrás mellékszáll miatt jött jól. A japános rész annyira nem jött be benne, de nekem tetszett a Póknős rész, és a bejelentés. Márcsak a rajzok miatt is. Bár itt azért Cho nem volt olyan jó, némely rajza elég fura, de jobb volt, mint Finch kicsit elfáradt rajzai. Tetszett a könyv, bár azért olvastam már jobbat is.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1702 Dátum: 2009. Október 26. - 11:24:14 »
Fura, hogy csavarról beszélünk, hogy elég gyengus volt, de hát szerintem sem volt egy durranás, viszont én nem is nevezem csavarnak. Nem tudom, lehet-e ezt érteni. Nekem ez most jobban tetszett, mint az eddigi BA kötetek.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1703 Dátum: 2009. Október 29. - 08:36:01 »
Ezüst Szamurályos élménybeszámolóm a KNB/JAJ! Blogon is.
http://blog.kepregeny.net/?p=141

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1704 Dátum: 2009. Október 29. - 15:27:04 »
Olvastam, jó lett.  ;)

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1705 Dátum: 2009. Október 29. - 21:27:05 »
 ;)
Most nézegetem, és már tényleg nincs sok a Polgárhóborúig. Márminthogy a történetek számát illetően.
Arról volt már szó, hogy hogyan fogod levezényelni ezt a bazinagy crossovert? Mert ugye van neki főminije meg mellék minije (Front Line), ami mintha jobb lett volna, mint a fő. És hát még ami számunkra fontos, hogy volt Pókiban és Angyalokban is. Póki gondolom kijön, de a NA-s CW mintha egy kaki lett volna. Szóval hogy lesz ez? Mondjuk NA cím alatt kijön a CW főmini? Vagy egy külön mini? Vagy csak Pókon jön ki? Vagy...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1706 Dátum: 2009. Október 29. - 22:19:33 »
Éppen a héten állítottam össze valamiféle kis listát a fejemben, de igazán korai beszélni róla, mert még soká lesz, és mert az én terveimet úgyis majdnem biztosan megvétózza a Panini, úgyhogy úgyse az lesz, amit én elterveztem.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1707 Dátum: 2009. Október 29. - 22:22:07 »
Mert olyanok a terveid, vagy csak megszokásból?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1708 Dátum: 2009. Október 29. - 22:29:55 »
De te személy szerint melyikeket tartanád kiadásra érdemesnek a cw-ből?
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1709 Dátum: 2009. Október 29. - 22:32:49 »
Valószínűleg vegyes kötet lenne benne.
CW-nél nem teljesen az a baj, hogy mi a kiadásra érdemes (azok nagy része épp, hogy nagyon kicsi cím és csak kicsit járul hozzá a fő sztorihoz), hanem hogy mi az, ami ahhoz kell, hogy az olvasó ne vegye észre a főmini cselekményvezetésébe szándékosan elhelyezett kamionméretű lyukakat, amiket a különböző sorozatokban tömködtek be, hogy mindenki jól megvegye azokat.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1710 Dátum: 2009. Október 29. - 23:16:35 »
Mert olyanok a terveid, vagy csak megszokásból?
Az előbbi. Ismerem már a kiadási hozzáállásukat, és néhány - szerintem szükséges - lépést szerintem simán visszautasítanak majd, úgyhogy majd ki kell dolgoznom alternatívákat is.
Az biztos, hogy csakis Pókember és a főmini, illetve talán Új Angyalok, de a megjelent 5 részt nagyon nem látom kiadásra érdemesnek. Talán a Póknő részét igen.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1711 Dátum: 2009. Október 30. - 10:52:33 »
Add ki a Deadpoolt, eléggé magában álló és vicces, meg akkor teljesülne a nagy DP-kiadós álmod is, és a CW még hátszelet is adna neki.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1712 Dátum: 2009. Október 30. - 21:49:40 »
Szerintem itthon nem állna meg magában Deadpool. Illetve nem szerintem, hanem egészen biztos. Láttunk már néhány be nem vezetett címet: MIND megbukott (ha nem az Alexandra adta ki). Ahhoz előbb be kéne vezetni. Ja, és Deadpool a Secret Invasionhoz kötődik, nem a CW-hoz.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1713 Dátum: 2009. Október 30. - 22:23:31 »
A Cable & Deadpoolban található a sztori, amikor is DP-t besorozzák a SHIELD-be, hogy kormányalkalmazott zsoldosként vadássza le az antireges hősöket. Első célpontja a Nagy-tavi Angyalok gyülekezete. Benne van Mókuslány. A többit, gondolom, nem kell mondanom. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1714 Dátum: 2009. Október 30. - 22:27:27 »
Ja, persze.  :D Hát, azt a sorozatot sajnos szerintem hanyagolni fogom, mert túl sokfelé kellene magyarázkodni hozzá.  ;)

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1715 Dátum: 2009. November 03. - 14:51:05 »
Tényleg emlékeztek még az Új Bosszú Angyalai: Kitörés című kötetre? Abban láttam, hogy Jessica Drew(a Póknő) beszélgetett valakivel, amikor messziról látta a Stark-Tornyot. Arról azt hiszem kiderült, hogy kivel beszélt. Nyilván ugyanazzal a manussal (Conelly nevezi magát), akit az Ezüst Szamuráj kötetben lévő utolsó két részben volt. Szóval lehetséges, hogy ő volt az a titokzatos személy, aki a Póknővel beszélt.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1716 Dátum: 2009. November 03. - 16:00:52 »
Nagyon is valószínű, mert ő az összekötője a Hidránál.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1717 Dátum: 2009. November 04. - 19:42:14 »
Valójában az eredeti terve szerint az Ezüst Szamuráj és a SI előzménysztorija, ami effektíve ugyanaz, mint a mostani kötet eleje, csak kétszer annyi részben és háromszor unalmasabban, egyetlen sztori lett volna, amiből rögtön jöttek volna a skrullok. Csak olyasmi történt, amire azóta se volt példa, a szerkesztőség leszavazta és Millar ötletét tolták előre. Szóval innentől minden, ami SI-ig Angyalokban jön, tényleg helyben kitalált tölteléksztori, és ez majd nagyon meg is fog látszódni, pláne a CW alatt.

Ezt nem tudtam. Mindenesetre Bendist én akkor is  most nem találom a megfelelő szót, mert utálom Bendist, és rossz írónak is tartom. Hát kábé elég is ennyi róla.

De 1 kérdés : ha tudta, hogy Skrullozni akar kb. a Mutánsvilág után rögtön....akkor hogy van az (tudom régi már a kérdés, de akkor is) hogy akik skrullok embernek képzelik magukat, és azok akik? Wanda varázslata hirtelen átváltoztatta őket is és a gondolataikat/vágyaikat is?

Az ilyen dolgai miatt tartom koncepciótlannak Brájent.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1718 Dátum: 2009. November 04. - 19:45:03 »
Szerintem kicsit erős róla a véleményed. Bendis egymaga kézbe vette a fél Marvel Univerzumot, és viszi éveken át. A mai dömping mellett szerintem nem csoda, hogy hibázik (ki nem?). Ellenben a karakterizációi, a párbeszédei (nem az Ulti), a történetvezetése mind tök jó. A sztorik is.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A Bosszú Angyalai
« Válasz #1719 Dátum: 2009. November 04. - 20:03:55 »
A HoM bekavart neki, mert az nem az ő ötlete volt, hanem Quesadáé, aki adott neki egy körülbelüli történetötletet (alter világ, ahol mutánsok uralkodnak), és hogy minek kell lenni a sztori végének (leredukálni a mutánsok számát, és nem, nem Bendis találta ki a 198-at). Ez az ő terveinek, Whedon sorozatának és a komplett X-részlegnek betett, nem beszélve a totális szerkesztési csődről (majdnem akkora égés volt, mint a DC-nél a Countdown). Ennek ellenére már ez is hozzá képest nagyon gyenge lett, iszonyatos történeti lyukakkal, amiket csak erőltetetten tudott befoltozni, de ő csak végezte a melót, amit a főnök a nyakába rakott.
Ennek ellenére ezt még az SI alatt amúgy viszonylag szépen kimagyarázta. Erőltetetten, de láthatóan több munka volt a magyarázat kidolgozása mögött, mint amit anno a HoM egészére szánt, és némi noszogatással teljesen elfogadható is lett. (Amúgy az egész SI alatt a megjelenő Avengersek - mindkét cím - szinte teljes egészében háttérmagyarázat. A Newban többnyire a saját sztorijában elrejtett utalásokat fedi fel, míg a Mightyban a főnökség által rátukmált illetve közbeékelt történetekhez igazítja az Invasiont, például az Initiative-hez, ami az ő 2003-as tervei szerint meg se történt volna, mire az SI-hez érnek.)

Amúgy pontosítás: Csak úgy tűnik, mintha egymaga vinné a fél Marvelt, de nem. Volt több író is, aki egy időben nála több címet vitt - Slott, Fraction, PAD - és egyedül az SI volt az, ami komoly kihatással volt az egész Marvelre a munkásságából, meg most, hogy ő viszi a Dark Reign fő szálát. Amúgy egyetlen kiemelkedően fontos eseményt sem ő írt a 616-os univerzumban, csak ügyesen marketingelték.
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 04. - 20:05:59 írta talgaby »