Szavazás

Kit kedveltek a legjobban a Pók-mellékszereplők közül?

May néni
Flash Thompson
Mary Jane
Betty Brant
Fekete Macska
J. Jonah Jameson
Robbie Robertson
Glory Grant

Szerző Téma: Spider-Man (amerikai kiadás)  (Megtekintve 488835 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #560 Dátum: 2008. Január 04. - 17:52:46 »
Na, ez érdekes lesz. Pedig szerintem nem kellett volna bolygatni az ő halálát, az a sztori úgy volt jó, ahogy volt.  :roll: Remélem azért valami normális dolog fog kisülni belőle.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #561 Dátum: 2008. Január 04. - 18:18:35 »
Nos, a dolog hivatalos: nincs visszalépés az időben. Minden változatlan, csak éppen senki se emlékszik Pókember nagy leleplezésére és a házasság nem történt meg. Íme, a folytatás:
http://blog.myspace.com/index.cfm?fuseaction=blog.view&friendID=92159514&blogID=343976793

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Spider-Man
« Válasz #562 Dátum: 2008. Január 04. - 18:55:41 »
Én nem tartom rossz ötletnek , hogy visszacsinálnak itt pár dolgot, érdekesnek tünik, csak az a baj, hogy biztosan valamelyik író , olyan hibába esik majd, ami összefüggne azzal, hogy Pete kitálalt, vagy a házassággal kapcsolatos régi történetre alapul, és akkor már az egész elveszíti a hatását. Talán akkor Póki hirtelen , merő véletlenségből elkezd emlékezni pár dologra és akkor megint ugyanott vagyunk mint ezelött...
De ez a BND előzetes jóra sikeredett, úgyhogy van remény. :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #563 Dátum: 2008. Január 04. - 19:33:48 »
Talán akkor Póki hirtelen , merő véletlenségből elkezd emlékezni pár dologra és akkor megint ugyanott vagyunk mint ezelött...
Ja, és akkor majd hirtelen Harry átalakul MJ-vé?

Nos, a dolog hivatalos: nincs visszalépés az időben. Minden változatlan, csak éppen senki se emlékszik Pókember nagy leleplezésére és a házasság nem történt meg.
Az, hogy nem megyünk vissza az időben, jó dolog, de May nénivel mi lesz? Õ sem fogja tudni, hogy ki Pókember? Csak, mert ahogy talgaby is mondta, Peter és ő jelenleg az Angyaloknál laknak. :headscratch:
Viszont ahogy nézem nem sokáig vesztegette az idejét Peter, egyből idegen csajokkal smárol. ;D De aminek különösen örülök, hogy újra itt van JJ. :D És majd arra is kiváncsi leszek, hogy most majd megint a Harsonánál lesz Peter vagy tanár, vagy mindkettő.

horjb

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re: Spider-Man
« Válasz #564 Dátum: 2008. Január 04. - 19:35:51 »
Nagyin jó. Örülök hogy Mcniven is rajzol. Így már biztosan megveszem. Kaine, amúgy te hol szoktad venni? A Trillianben, vagy a Comicsinvesten?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #565 Dátum: 2008. Január 04. - 19:41:43 »
Egyiken se. Nekem úgy rendeli meg valaki, és hozza el.

Én is nagyon kíváncsi leszek a folytatásra, ezek után.  :D

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #566 Dátum: 2008. Január 04. - 19:59:39 »
Én annyira nem vagyok kíváncsi rá. Tudom, látatlanban ostobaság ilyet mondani, de kis túlzással ezeket a történeteket már mind megrták 30 éve.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re: Spider-Man
« Válasz #567 Dátum: 2008. Január 04. - 20:01:56 »

Ja, és akkor majd hirtelen Harry átalakul MJ-vé?

Ez a problémát oldja meg Mefisztó. ;D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #568 Dátum: 2008. Január 04. - 20:42:38 »
Hehe, na igen, a Bosszúangyalkodás magyarázata tényleg érdekesnek ígérkezik. Mert ha Mefisztó időváltoztató varázslata (melyet egyébként nem tudna megtenni, tekintetbe véve, hogy kategóriákra van attól az egy-két karaktertől, aki képes így befolyásolni az időt, de hagyjuk) teljesen észrevétlen maradna Strange számára, akin ott van Agamotto szeme, ergó maga Eternity láttatja vele az igazságot... most vagy nagyon gyorsan ki kell nyírni a dokit és üresen hagyni a helyét ideiglenesen, vagy megintgratulálhatunk egy többszörös belső ellentmondáshoz.
Viszont azért tényleg látszik, hogy Quesada a Marvel Knights szerkesztője volt, mert halvány lövése sincs a misztikus dolgokhoz, mi? :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Spider-Man
« Válasz #569 Dátum: 2008. Január 04. - 20:50:06 »
Szerintem Mephisto képes erre. Nem annyira nagy szám ez. Bárki megtehetné az Infinity Gauntlettel, például. Mephisto pedig már csinált egy-két érdekességet a magyar Pók 42-ben is.  :)
De ja, ez a misztikus magyarázat JQ részéről, elég, hmmm, egyszerű.  ;D

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Spider-Man
« Válasz #570 Dátum: 2008. Január 04. - 20:58:36 »
Na pont az ilyen dolgok miatt vagyok ellene, hogy egy egy univerzum tulsagosan szorosan kapcsolodjon ossze. Legyen egy-ket vendeg szereples, oszt annyi...

Viszont akkor sem ertem, hogy hogy lehet megvaltoztatni dolgokat kovetkezmenyek nelkul.
1: Poki es az Angyalok, ezt nagyon meg kell majd magyarazni...
2: Hogy lehet, hogy a leleplezes megtortent, csak nem emlekszunk ra?? Akkor mi van Starkkal, aki nagyon benne van a dologban.
3: Hogy hogy all a haz? A haz felrobbant, meg ha nem is emlekszunk ra... (es innen jon be Stark)
3: May neni miert nem tudja ki Peter? Az o emlekezetebol ezek szerint kiesett az elmult 6 ev!!
4: MJ-re nem csak Peter nem emlekszik, hanem senki se, aki ismeri Petert. Es forditva.
5: Ha Harry csak ugy van, akkor mivel magyarazzak a multjat?

Nekem tetszenek a valtoztatasok, de itt akkor is nagy a gubanc.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #571 Dátum: 2008. Január 04. - 21:28:28 »
Mephisto eléggé  kispista egy ilyen kaliberű cselekedethez. A Marvelnél, ahogy az istenek sem olyna hatalmas lényeg, úgy az ördög sem az...másrészt, az univerzum irányítói csak úgy hagynák ezt? Nme hiszem, kapázsból az Elő Bíróság elé kerülne...
Azt se értem, hogy ez az emlékezettörlés hogy fog észrevétlenül maradni. Kollektíve nem csak emlékezetet töröltek így, hanem anyagot is...kismillió dolog van, ami Petert a házasságra emlékeztethetné, a saját környezetén kívül is. Azok csak úgy eltűntek?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #572 Dátum: 2008. Január 04. - 21:35:12 »
Az anyag nem tűnik el, csak átalakul. ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Spider-Man
« Válasz #573 Dátum: 2008. Január 04. - 21:38:45 »
Hát nem tudom. Szerintem túl nagy kavarás ez az egész.
Az anyag nem tűnik el, csak átalakul. ;)
Épp ez az. Ahhoz, hogy tudjuk mivé alakul, ki kéne adni megint kismillió részt, és nem csak Pókiból, hanem azokat is, amikben szerepelt és volt utalás a magánéletére.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #574 Dátum: 2008. Január 04. - 21:42:35 »
Biztos a tömegből átalakított energiát hazsnálta fel Mephiszto. :hehe:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Spider-Man
« Válasz #575 Dátum: 2008. Január 04. - 22:39:30 »
Épp ez az. Ahhoz, hogy tudjuk mivé alakul, ki kéne adni megint kismillió részt, és nem csak Pókiból, hanem azokat is, amikben szerepelt és volt utalás a magánéletére.
Így majd lesz indok arra, hogy ismét kiadjanak egy Pókemberes Handbookot, amiben leírják, hogy mi is változott meg.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #576 Dátum: 2008. Január 04. - 22:49:11 »
Basszuskulcskészlet, tényleg... gyakorlatilag mehet a kukába az eddigi Spider-Man Handbookok javarésze... hacsak tényleg nem egy átmeneti dolognak szánják.
pepo: Ezért az Élő Bíróság elé tuti nem kell járulni. Mefisztó multiverzális szinten sokkal nagyobb csalafintaságokat úszott már meg, de ott egyszerűen párhuzamos valóságokat manipulált, ami könnyebb, mint egy idővonal megváltoztatása (erre Eternity-szint alatt egyetlen ereklye volt képes, ami elpusztult). Meg egyébként is: ha Wanda Maximovot és Jim Jasperst nem állították elé, akkor ez már tényleg smafu. :D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Spider-Man
« Válasz #577 Dátum: 2008. Január 04. - 23:09:07 »
De pont te mondod hogy ilyenre nem is lenne képes...és ezzel a nagyok is tisztában vannka ám. Szóval, ha mégis megcsinálja, amire elvileg nem lehet képes, arra csak felfigyelnek nem? :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Spider-Man
« Válasz #578 Dátum: 2008. Január 05. - 10:03:22 »
Nem. Ha igénybe veszi a Legfőbb Relikviát, amiről csak suttogni merészelnek a Kozmikus Tanácsban is, a rettegett (*nyel*) Főszerkesztői Utasítást, akkor mindent (és ezalatt tényleg mindent értek) bünetés nélkül meg lehet úszni... és amennyibe a Legfőbb Relikvia hatása még egy darabig rajta marad, akár mindenki emlékezetéből törlődhet bűnösségének még emléke is.
Hiába, no, a Végtelen Kesztyű mehet a pitlibe.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Spider-Man
« Válasz #579 Dátum: 2008. Január 05. - 11:17:07 »
Édes Jézus. Alig teszem ki a lábam a képregények világából és a Spidertom fórumról két hétre, erre kiderül, hogy megszűnik a Hihetetlen Pók, és ami még ennél is katasztrófálisabb Pókember (mint kiderült a lánya után) lemondott a feleségéről Mephisto segítségével egy aszott nyanyóka kedvéért, és kitörölt kb. 30 évnyi Póktörténelmet. Anyám borogas.
http://wizarduniverse.com/_images_/006970/spideyswing3.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 05. - 12:01:46 írta Ben Reilly »