Szavazás

Marvel Extra címe

Mega Marvel
0 (0%)
Marvel +
12 (37.5%)
Marvel Világ(a)
2 (6.3%)
Marvel Univerzum
2 (6.3%)
Marvel Kalandok
4 (12.5%)
Marvel Képregények
1 (3.1%)
Marvel Magazin
4 (12.5%)
Marvel Történetek
3 (9.4%)
Marvel Hősök
4 (12.5%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 02. - 11:56:11

Szerző Téma: Marvel +  (Megtekintve 730735 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4420 Dátum: 2015. Március 14. - 22:04:33 »
Tényleg, ott is összeszedtek pár korábbi világot.

Zöldlámpás

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 451
  • Sid , a lajhár
Re:Marvel +
« Válasz #4421 Dátum: 2015. Március 14. - 22:46:39 »
Kösz. A Comic Vine oldalon megnéztem az Exiles Világtúra  címek fedlapjait .Tényleg bejártak néhány Marvel világot .Rajta is volt a World Tour logo és azon hogy melyik világban kirándulnak éppen . Voltak a Hom és a 2099-es világban is. Ha már Marvel plusz ,igen már kérdeztem hasonlót  .Van.e egy kis esélye hogy majd egyszer valamikor ezekből a  címekből legyen válogatás.Deadpool,  Unacanny X-men , Wolverine and the x-men. New Mutants , stb.
Mindannyan ragyogó  lelkek vagyunk

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4422 Dátum: 2015. Március 14. - 23:46:46 »
Deadpool már a következő számtól lesz.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #4423 Dátum: 2015. Március 15. - 11:42:18 »
Vagy a mostani Spider-Verse is ilyen.

A távoli tervek között szerepel a magyar nyelvű kiadása? Mire érünk el odáig? Jó pár év gondolom

BlackArrow

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 815
  • Fekete ruhás
Re:Marvel +
« Válasz #4424 Dátum: 2015. Március 15. - 16:48:33 »
Jól számolom, 7-8 évvel vagyunk lemaradva az amerikai kiadástól kb.  Jobban beleásva magamat nem látom át, hogy a fővonal és mellékágak milyen arányban teszik ki egymást pontosan. Ezen évek alatt az egy hónapnál sűrűben kiadott sorozatok és minik eléggé összekuszálják a 616-os világ alapos áttekinthetőségét. Ennél még a jelenlegi Ultimate világot is jobban átlátom. Magyar kiadásból a felesleges történetek gondolom teljesen ki lesznek gyomlálva, hogy a fontosabb események mentén haladjon tovább minden kiadvány.  :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4425 Dátum: 2015. Március 15. - 20:25:25 »
A távoli tervek között szerepel a magyar nyelvű kiadása? Mire érünk el odáig? Jó pár év gondolom
Biztosan kiadjuk majd, legalábbis, ha úgy tűnik, hogy átlátható lesz a rengeteg mellékszál nélkül is.
a fővonal és mellékágak milyen arányban teszik ki egymást pontosan.
Mivel innentől csak Amazing cím létezik, az elején egyáltalán nincsenek egyéb minik. Amikkel elkezdik (Avenging és a Peter Parker), egyik sem túl jelentős eleinte.
Idézet
Magyar kiadásból a felesleges történetek gondolom teljesen ki lesznek gyomlálva, hogy a fontosabb események mentén haladjon tovább minden kiadvány.
Így van. A mi BND-jünk jó lesz. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel +
« Válasz #4426 Dátum: 2015. Március 15. - 21:26:55 »
Vagyis lesz 12 eredeti füzetnyi BND, utána ugrás a Big Time-ra?  ;D

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Marvel +
« Válasz #4427 Dátum: 2015. Március 16. - 12:02:45 »
vagyis az egy olyan világban történt, ami alapból olyan volt és később sem állt vissza, vagyis a HoM után történt 616-os események
Olyan nem létezik. Habár a HoM kapott egy számot, az az alterverzum a főmini végén megszűnt létezni. A számot is valószínűleg csak emiatt a What If miatt kapta. De az esemény „utáni” történetek nincsenek.
Zöldlámpás:
1. Nincsenek
2. Igen, de csak egy ilyen van, ha nem számítjuk a többrészes WI sztorikat.
3. Igen, számos; az eXiles World Tour című sztorifonala pont ezeket látogatta sorra.

Szerintem attól, hogy utána nem térünk vissza soha a világban, nem kapunk belőle ongoing sorozatokat (mint pl az Ultimate) attól még letezhet. Ezt bizonyítja a HoM-SM is, ami csak akkor történhet meg, ha a visszaállítás nem történt meg.

Rákerestem Marvel Wiki-n és ott azt írják, hogy ez az 58163-as világ, ami nem alternatív, hanem alterált világ. Ez alapján lehet igazad, de nem bizonyított, mert attól még létrejöhetett egy alternatív lenyomat a világból, ami megmaradt a visszaállítás nélküli állapotában. Ezt bizonyíthatja a következő mondat is: "It was so altered that events that occurred in the history of Earth-616-normal did not necessarily affect those in the House of M reality, nor vice-versa." Vagyis azt írja, hogy a 616-ban és az itt történt események nincsenek hatással egymásra annyira alterálva lett a világ. Bár ez lehet értelmezés kérdése.

geo

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re:Marvel +
« Válasz #4428 Dátum: 2015. Március 16. - 19:16:34 »
Sziasztok, most olvastam a what if-es Pókember sztorit és elég kétértelműre lett hagyva a vége, hogy Gwen is meghal-e a végén? Mert az elhalványodó képkockát úgy is lehet értelmezni, hogy visszaáll a HoM valósága számára.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 16. - 21:16:03 írta kaine »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4429 Dátum: 2015. Március 16. - 21:15:48 »
Szerintem meghalt a végén.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4430 Dátum: 2015. Március 19. - 14:18:06 »
Kinn a főoldalon a Marvel+ különszám borítója.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #4431 Dátum: 2015. Március 22. - 14:40:00 »
Marvel + 2015/2:
a szerencsére szokásosan sok pozitívum mellett némi negatívum is, a borító már elektronikusan sem volt a legjobb, de élőben még rondább. Kusza, a kép, a labdát tartó kisgyerekkel kegyetlen ronda, Mary Jane simán elmehetne transzvesztitának. Gwen Stacy melle kicsit sem hasonlít egy női mellre, mellesleg nagyobb mint a feje. Nem vagyok egy rajzművész, de ha nagyon összekapom magam élethűbben lerajzolok egy női mellet. ;) A "mi lett volna ha" magyarul nem hangzik túl jól, lehetett volna hagyni a What if szöveget, sok minden más sincs lefordítva, sőt sokszor még német nyelv területen is hagyják ezeket a dolgokat angolul. A Mutánsvilág felirat olyan a képen, mint tehénen a gatya, de az nem zavar senkit, hogy az X-Men mint a képregény fele még csak mutatóban sem szerepel a borítón, ami nagyon zavar.
Minden más egyéb tetszett, mind a történetek, mind a rajzok, az összefoglaló is.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 22. - 14:45:43 írta jst22 »

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Marvel +
« Válasz #4432 Dátum: 2015. Március 22. - 15:24:27 »
A Mi lett volna ha kifejezést már 15 éve biztosan használják a What ifre magyarul képregényekben.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Marvel +
« Válasz #4433 Dátum: 2015. Március 22. - 17:35:04 »
A Mi lett volna ha kifejezést már 15 éve biztosan használják a What ifre magyarul képregényekben.

Én úgy tudom Magyarországon eddig még soha nem adtak ki egy what if képregényt sem. Nem ez volt az első?

Raisu

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1344
Re:Marvel +
« Válasz #4434 Dátum: 2015. Március 22. - 18:07:28 »
Az X-Menben volt egy, nem? A Főnix halálás.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Marvel +
« Válasz #4435 Dátum: 2015. Március 22. - 19:17:10 »
Plusz a honosítások. De szerintem az Ultimateben is előfordult már valahol ez a kifejezés.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Marvel +
« Válasz #4436 Dátum: 2015. Március 22. - 19:56:56 »
Az X-Menben volt egy, nem? A Főnix halálás.
Nekem is csak egy-két napja ugrott be ez. Be volt harangozva, hogy ez az első itthon, de a Főnix halálánál az X-men 25.-ben a történet vége után le lett adva egy What If róla. Nem emlékszek, hogy teljes volt-e. Ott is már "Mi lett volna, ha...?" címmel ment.

Volt ugye a Pókemberes 2 oldal, a CSP 3. számban is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4437 Dátum: 2015. Március 22. - 21:16:53 »
Teljes What If nem volt még magyarul, csak rövidek. A "Mi lett volna ha..." tök bevett fordítás, 20 éve így utalunk rájuk a képregényekben is. Meg hát, neveket szoktunk eredetiben hagyni, de kifejezéseket nemigen.
A borítóval nem tudok vitatkozni, nem én rajzoltam, és ez volt a legjobb. Hogy az X-Men nem volt rajta, azért tartom a hátam: szerintem bután nézne ki, ha valahova beszúrnánk egy kis X-borítót, csak mert. Az előző számnál, a Végtelen Háborúnál sem volt X-Men a borítón. Tény, hogy ők az állandók a Marvel+-ban, de ez nem jelenti azt, hogy borítóelsőbbségük van - sőt, valójában éppen ellenkezőleg: a borító feladata, hogy eladja a képregényt, hogy kedvet csináljon hozzá, márpedig azt mindenki tudja, hogy az X-Men benne van, vagyis igazából többször kell a másik történet borítóit használnunk, amiből kiderül, hogy mi van mellette.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Marvel +
« Válasz #4438 Dátum: 2015. Március 23. - 15:17:10 »
A különszám állati volt, de majd akkor véleményezem inkább, ha elolvastam a második részt is.

A Marvel+ is nagyon jó volt. Az X-MENt, imádom, ezt meg pláne. Hozza a megszokott minőséget, és bár ha jól emlékszem, sokan ezt tartják a leggyengébbnek a Whedon éra alatt, de szerintem egyáltalán nincs igazuk, csak az Ellis korszak előtti befejező sztori akkora királyság volt, hogy ezt kicsit elhalványította... ;D

What if... jó volt, szép volt, de a legjobb mégis az volt benne, hogy nosztalgiázhattunk egy kicsit. A HoM alatt szerintem a Pókember és az Bosszú Angyalok történetei voltak a legérdekesebbek és jó volt visszagondolni rájuk. Illetve most valaki felemlegette az Exciles-t, aminek az első pártucat számát imádtam. Tudom, hogy mennyi az esélye (vagy annak hiánya ha úgy tetszik) de az lenne még állati, ha egyszer őket láthatnánk a Marvel+ban. Bár most, hogy újra Deadpool jön, befogom a számat és inkább kiörvendezem magam.  :kingpin:
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel +
« Válasz #4439 Dátum: 2015. Március 23. - 23:23:21 »
Tényleg ezt gondolják a leggyengébbnek Whedontól? Szerintem ez a legjobb a négy sztorija közül.