Szerző Téma: Kingpin Képregények  (Megtekintve 357400 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #760 Dátum: 2011. Január 20. - 09:53:07 »
Szerintem pedig Kaine-nek van igaza.
Ha az olyan köteteknél sem garantált a siker, amik alapvetően ismertek (pl. Pókember), akkor miért kockáztatna egy olyat, akit a kutya se ismer.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #761 Dátum: 2011. Január 20. - 09:56:23 »
Jó, lehet, hogy a Megan Fox ízűn nem buknék...  ;D

Az tuti mert én venném meg a teljes készletet.

Ha az olyan köteteknél sem garantált a siker, amik alapvetően ismertek (pl. Pókember), akkor miért kockáztatna egy olyat, akit a kutya se ismer.

Talán az embereknek már csömörük van Pókemberből. 10 éve még a csapból is Pókember folyik és a az Ulti vonal nem egészen az volt ami nagy tömegeket mozgósítana itthon.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #762 Dátum: 2011. Január 20. - 10:04:51 »
Azért nincs igazad, mert akkor minden más hasítana Pókemberen kívül. Igen, lehet, hogy őt már unják, de akkor nagyon kéne mennie minden más szuperhősnek. Alapból, a Marvel extra éppen ezért készült, hogy legyenek mások is. Bár nincs gond a fogyásaival, de ha igazad lenne, messze ez fogyna a legjobban az összes közül - és ebben többé-kevésbé ismert karakterek vannak, vagyis a nosztalgiafaktor is játszik. Egy tök ismeretlennél csak annyi van, hogy akinek marad pénze, esetleg tesz vele egy próbát.
Ez a képregénykiadósdi mindig is nagy rizikó volt, ezért is csináltam mindig azt, hogy csak olyat adtam ki, ami nekem is tetszik annyira, hogy amennyiben bukóvári lesz, azt mondhassam, hogy oké, de legalább megvan nekem magyarul. Ha egy olyannal buknék, amit nem is szeretek különösképpen, akkor nevezném az egészet kolosszális buktának, az nagyon elvenné a kedvem.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #763 Dátum: 2011. Január 20. - 10:08:49 »
Alapból, a Marvel extra éppen ezért készült, hogy legyenek mások is.

A Marvel Extrában a 4 történetből 2.5-ben szerepel Pókember. Vagyis a kötet javarészt róla szól.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #764 Dátum: 2011. Január 20. - 10:14:17 »
Ez nem jelent semmit. Nem az a lényeg, hogy ő is volt benne, hanem az, hogy mások is voltak benne.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #765 Dátum: 2011. Január 20. - 10:30:43 »
A Vampirella talán azért lesz ekkora bukó, mert már mindenkinek elege van a vámpírokért.

Azért meg szerintem nem sokan veszünk meg 3000-ért valamit, mert rajzolt jó nő van benne, lenge ruciban. Akkor 4 kötet árán el lehet menni egy igényes, jól kinéző igazihoz. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #766 Dátum: 2011. Január 20. - 10:32:45 »
Félre értettél. 8)
Úgy értettem, hogy anno a régi Marvel Extrában jelent meg egy történet velük. (Ha jól emlékszem a Marvel Extra szerepe régen az volt, hogy megismertessen egy új hőst vagy hősöket. Ha esetleg a közönség jól fogadta volna az éppen aktuális részt még sorozat is lehetett volna belőle.) Ez valószínüleg régen nem így volt mert nem lett belőle különálló képregény. :'(
Amikor kiatad az új Bosszú Angyalait sokkal pozitívabb volt a fogadtatás. (Amiért egyébként nem győzünk hálálkodni.)
De természetesen azt is megértem, hogy nem akarsz anyagilag bukni és a te pénzedre "ne próbálkozzunk". (Bár akkor nem értem a Vampirellát, ami szerintem is nyilvánvaló bukta volt-lett!)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 20. - 10:34:49 írta Khkicsi »

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #767 Dátum: 2011. Január 20. - 10:40:51 »
Egyébként a Bosszú Angyalait se ismertük annyira itthon amíg meg nem jelent.(Konkrét történetük egyedül a régi Marvel Extrában jelent meg. De feltételezem nem lehetett átütő siker.)

Pedig átütő siker volt. Mert az a pár történet amit leadtak vagy drámai volt, vagy epikus, vagy benne volt a Pókember.
Az UBA pedig elejétől indult, nem kellett hozzá átnyálazni az egész marvel történelmet ahhoz, hogy megértsd, és szintén benne van Pókember (meg Rozsó)

Alapjában véve szerintem a hazai fogyasztók (beleértve jómagamat is), nagyon konzervatívak és szűk a pénztárca. Nagyon nem mindegy, hogy egy ismeretlen karakternél egy 800 forintos füzetbe vagy egy 2600 ft-s kötetbe teszem a pénzem próba gyanánt. Különösen akkor, amikor van egy csomó másik, ami tuti, hogy jó és már szeretném a kezemben tartani.
Ha egyszerre kijönne az Y, Sandman, Hellboy, Polgárháború, meg teszem azt a Zöld Lámpás, akkor tuti, hogy a Zöld Lámpás az árusnál maradna. Persze, ez csak én vagyok. De szerintem a magyar piac nem bír el sokkal több képregénykaraktert nyereségesen fenntartani. És most még jön a Walking Dead is... :o
Kenyéren és vízen fogok élni.  :)
"Live for nothing or die for something, your call."

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #768 Dátum: 2011. Január 20. - 10:53:14 »
Egyébként a Bosszú Angyalait se ismertük annyira itthon amíg meg nem jelent.(Konkrét történetük egyedül a régi Marvel Extrában jelent meg. De feltételezem nem lehetett átütő siker.)

Pedig átütő siker volt. Mert az a pár történet amit leadtak vagy drámai volt, vagy epikus, vagy benne volt a Pókember.
Az UBA pedig elejétől indult, nem kellett hozzá átnyálazni az egész marvel történelmet ahhoz, hogy megértsd, és szintén benne van Pókember (meg Rozsó)

Erre fentebb válaszoltam. Hazai szinten gondoltam. (Anyagilag.)

Alapjában véve szerintem a hazai fogyasztók (beleértve jómagamat is), nagyon konzervatívak és szűk a pénztárca. Nagyon nem mindegy, hogy egy ismeretlen karakternél egy 800 forintos füzetbe vagy egy 2600 ft-s kötetbe teszem a pénzem próba gyanánt. Különösen akkor, amikor van egy csomó másik, ami tuti, hogy jó és már szeretném a kezemben tartani.
Ha egyszerre kijönne az Y, Sandman, Hellboy, Polgárháború, meg teszem azt a Zöld Lámpás, akkor tuti, hogy a Zöld Lámpás az árusnál maradna. Persze, ez csak én vagyok. De szerintem a magyar piac nem bír el sokkal több képregénykaraktert nyereségesen fenntartani. És most még jön a Walking Dead is... :o
Kenyéren és vízen fogok élni.  :)

Na most azért hadd jegyezzem meg, hogy vajon melyik az ismertebb? Sandman vagy a Zöld Lámpás? Melyik is az ismertebb? Persze mostmár a Sandman mivel van itthoni kiadója. De ez se régóta van így. Bárki aki kicsit is ismeri Batmant, Supermant hallott már a Zöld Lámpásról. Nem is említve, hogy van magyarországi JLA kiadás is. Szóval ANNYIRA nem ismeretlen a Zöld Lámpás... ;)
A Walking Dead meg azoknak "ismerős" akik vagy látták a TV sorozatot, vagy olvasták az eredetit.
Plusz a Hellboy és Sandman sem az olcsobb kiadványok közé tartozik.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 20. - 11:00:29 írta Khkicsi »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #769 Dátum: 2011. Január 20. - 11:23:20 »
Én is pont ezt szerettem volna írni . A Sandman vagy a Setét Torony ismertebb volt , de mondhatnám a Vertigó kötetet is .Én nem hiszem , hogy egy Zöld Lámpás nagyobb kockázat ezeknél. Most meg a Berlin.Én igazán nem értem tényleg , hogy azt hiszik , hogy Pókemberrel el lehet adni mindent.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #770 Dátum: 2011. Január 20. - 11:27:45 »
Na most azért hadd jegyezzem meg, hogy vajon melyik az ismertebb? Sandman vagy a Zöld Lámpás?

Akkor visszakérdezek, melyik a híresebb Gaiman vagy Zöld Lámpás? Melyik van kult státuszban, Sandman vagy a Lámpa? Arról nem is beszélve, hogy Gaiman-ek van egy komoly olvasói bázisa a képregényes keménymagon kívül, akik hajlandóak ennyi pénzt áldozni rá.
Annyira lehet, hogy nem ismeretlen a Lámpás, csak sajnos a rajzfilmnéző, torrentező srácok nagyrésze nem fog pénzt adni rá, bármennyire is szereti. Rájuk kár építeni.

Plusz a Hellboy és Sandman sem az olcsobb kiadványok közé tartozik.

A Hellboy 135 oldal (+galéria), fűzött, színes képregénykötet, ami 2480 ft-t kóstál. Vond le belőle a 20%-ot börzén és hasonlítsd össze a többi itthon megjelent kiadvánnyal. Drága?

A Walking Dead meg azoknak "ismerős" akik vagy látták a TV sorozatot, vagy olvasták az eredetit.

Vagy a honosítást.  ;) Kockázatos vállalkozás, de a kemény mag tuti megveszi. Ennek a kiadványnak több esélye van nyitni az önálló keresettel rendelkező, a képregények iránt érdeklődő réteg felé.
Remélem az Y tarolni fog ugyanebből az okból kifolyólag.

A Berlin is ugyanennek a rétegnek szól. Hiába ismerik sokan a ZL-t, ha nem adnak érte egy büdös vasat sem.
"Live for nothing or die for something, your call."

raveon

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #771 Dátum: 2011. Január 20. - 11:29:01 »
A Zöld Lámpás semmivel sem volt ismertebb mint a Sandman, mielőtt utóbbi ki nem lett volna adva itthon. Aki látta a régi börzéken a füzeteit, az egy a sok ismeretlen címnek gondolta. Ezen a JLA rajzfilm se sokat változtatott, mert addigra meg Sandmannek lett egy underground rajongó tábora itthon. Aki ismert volt a DC-től az leginkább a Flash a filmsorozat miatt, meg WW. Az a probléma, hogy azért mert lát az ember egy karaktert valahol vagy hall róla, az még nem jelent semmit. Egy a sok közül. Ettől függetlenül remélem, hogy valaki bepróbálkozik egy ZL kötettel idén.

Egyébként akárhogy is nézem, mi rajongók még mindig a füzetekkel járnánk jól. A többségünk 1600-5000 Forint között költ havonta képregényre. Ha menne itthon 800-ért két dupla havi meg négy dupla kéthavi (mindenki beleálmodhatja, mik legyenek ezek), akkor havi 3200ból 8 sztorit lehetne olvasni, 400Ft/db. Persze ehhez kéne 6-8000 ember, aki havonta legalább kettőt megvesz.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #772 Dátum: 2011. Január 20. - 11:32:59 »
Akkor visszakérdezek, melyik a híresebb Gaiman vagy Zöld Lámpás?

A világban, Gaiman. Magyarországon? Ki az a Gaiman és miért zöld a lámpása?

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #773 Dátum: 2011. Január 20. - 11:41:18 »
Magyarországon?

Segítek. Gaiman. Mert az Agave folyamatosan adja ki a könyveit. Mert az Amerikai Istenek a második kiadását fogja megérni és mert már ezelőtt is százszor többen olvasták a Tükör és füst-öt, mint ahányan ma agyalnak egy viharlámpával szaladgáló szuperhősön.
"Live for nothing or die for something, your call."

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #774 Dátum: 2011. Január 20. - 11:43:52 »
Magyarországon?

Segítek. Gaiman.

Regényíróként. De ez nem feltételezi, hogy a nevével egy képregényt is el lehet adni. Túl élesek a határok nálunk a regény és a képregény műfaja között.

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #775 Dátum: 2011. Január 20. - 11:56:49 »
Túl élesek a határok nálunk a regény és a képregény műfaja között.

Ebben igazad van. De szerintem pont, hogy a Sandman átlépi ezeket a határokat még itthon is. Plusz szerintem nincs olyan Gaiman rajongó, aki ne tudta volna már jóval a képregény megjelenése előtt, hogy jók a regények meg minden...De az igazi esszencia az a Sandman. Mert ezt mindenhol leírják, ahol Gaiman neve szóba kerül.
Az érvelésed pedig végképp ellentmond a ZL kiadásának, hiszen ha egy akkora rajongói táborral rendelkező kult név, mint NG nem elég egy képregény sikeréhez (hozzáteszem úgy, hogy az a képregény qrva jó), akkor miért lenne sikeres egy itthon szinte teljesen ismeretlen szuperhős?
Főleg, hogy a jól bejáratott címek is akadoznak.  :(
Szerintem egyébként ez azért van, mert itthon az átlag képregényrajongó 20 év fölötti, és mivel egyre több a "felnőtt" képregény, ezért a szuperhősös vonal háttérbe szorul, mivel annak nincs folyamatosan frissülő bázisa, akinek pénze is lenne rá.
"Live for nothing or die for something, your call."

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #776 Dátum: 2011. Január 20. - 12:03:52 »
Magyarországon?

Segítek. Gaiman. Mert az Agave folyamatosan adja ki a könyveit. Mert az Amerikai Istenek a második kiadását fogja megérni és mert már ezelőtt is százszor többen olvasták a Tükör és füst-öt, mint ahányan ma agyalnak egy viharlámpával szaladgáló szuperhősön.

Azt se tudják sokan, hogy ki az a Gaiman. Pedig én nagyon sok fantasy rajongóval találkozom.(Szerepjáték, stb...) Underground rajongó tábor. Itthon? 100 fő? Talán. (Szerintem annyi se.)
Nagyon király? Igen. Neked meg nekem. De az ÁTLAG azt se tudja ki az. Sokan a fiatalabbak közül nem olvasták a Tükör és a füstöt.
Egy rajongónak? Biztos, hogy Gaiman biztos pont. De egy fiatal számára ezek semmit se mondanak.
Annak nagyobb az esélye, hogy látták a JLA rajzfilmet, olvastak pár honosítást, a Képes JLA kiadványát. Esetleg a közelgő filmet várják...
Ne hidd, hogy ezzel azt mondom Gaiman nem ismert. Sőt... (A Sandman életem egyik legjobb képregénye. Pedig nem is gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog.) De a neve itthon nem akkora durranás mint külföldön. Szóval ismertség terén itthon a Zöld Lámpás is legalább annyira ismert mint a Sandman.(Gaiman műveként)
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 20. - 12:06:17 írta Khkicsi »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #777 Dátum: 2011. Január 20. - 12:08:20 »
akkor miért lenne sikeres egy itthon szinte teljesen ismeretlen szuperhős?

Könyörgöm az Isten nevére, Mózes szakállára, Allah turbánjára, Bill Gates bankszámlájára, valaki mondja már meg nekem honnan veszitek azt, hogy a Zöld Lámpás Magyarországon teljesen ismeretlen? Honnan? Volt valami közvélemény kutatás amiből én kimaradtam vagy a legutóbbi népszámláláson a "Milyen vallású jedi vagy?" és a "Hány fogad a sajátod?" kérdések között volt egy ilyen is a képregényekre vonatkozóan. Rengeteg rajzfilmben szerepelt a hazai és kereskedelmi csatornákon. A honosító oldalak tele vannak vele.

Khkicsi

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 97
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #778 Dátum: 2011. Január 20. - 12:14:49 »
Szerintem egyébként ez azért van, mert itthon az átlag képregényrajongó 20 év fölötti, és mivel egyre több a "felnőtt" képregény, ezért a szuperhősös vonal háttérbe szorul, mivel annak nincs folyamatosan frissülő bázisa, akinek pénze is lenne rá.

Igen? A Fabulák miért bukta?
A Sandman és a Setét Torony tényleg nem szuperhősös, de a Képes is idén DC szuperhősöket szeretne kiadni,(legalábbis ezt írták egy másik fórumon) kaine is inkább az átlag szuperhősökkel járt eddig jobban. (Lásd Vampirella.)
Nem mondom, hogy nincs igazad, de jönnek még szuperhősök kiadásra. Pedig a te véleményed alapján már bukó lenne a kiadásuk mindig.(Nem mintha most akkora hasznot termelnének. 8))

killingjoke

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 818
Re:Kingpin Képregények
« Válasz #779 Dátum: 2011. Január 20. - 12:28:33 »
Srácok, én nem akarok veletek vitázni ezen. Nem tudtok meggyőzni, ahogy én sem titeket. Nincs mérés, közvélemény- vagy piackutatás, még varázsgömbünk sincs, hogy megmondjuk mi lesz sikeres és mi nem. Egyelőre úgy néz ki a Watchmen, Hellboy, Sandman, Batman, 300, Pókember relatíve sikeres, a többi meg küszködik. Egyezzünk meg annyiban, hogy hagyjuk Tomira a döntést. Az ő pénze, ő vállalja a kockázatot. Nekünk könnyű innen okosnak lenni és más f...ával verni a csalánt.  ;)

Igen? A Fabulák miért bukta?

Nem tudom. Mint fentebb említettem nincs varázsgömböm. Ha lesz, megmondom. Tényleg.
Amúgy volt egy "szerintem" is ott, szóval lehet, hogy nincs igazam.

(Lásd Vampirella.)

Ő semmilyen mértékben sem szuperhős, de még csak nem is felnőtt képregény. Szerintem borzasztó rossz döntés volt kiadni, és az elejétől fogva így gondoltam, de nem akartam belepofázni.

Pedig a te véleményed alapján már bukó lenne a kiadásuk mindig.(Nem mintha most akkora hasznot termelnének. 8))

Nem ezt írtam, hanem, hogy "háttérbe szorul". Ami igaz is. Ha emlékszel Hush, Káosz...Úgy vitték, mint a cukrot. Most meg páran tartjuk életben őket, épp annyira, hogy ki lehessen adni a következőt.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 20. - 12:30:12 írta killingjoke »
"Live for nothing or die for something, your call."