Szavazás

Ha lenne Marvel Extra könyv, mit szeretnél bele?

Pókember
75 (15.1%)
Bosszú Angyalai
73 (14.7%)
Hulk
61 (12.3%)
Fantasztikus Négyes
64 (12.9%)
Deadpool
90 (18.1%)
She-Hulk
26 (5.2%)
Captain Marvel
30 (6%)
Fenegyerek
78 (15.7%)

Összes szavazó: 201

Szerző Téma: Kingpin next  (Megtekintve 629351 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1400 Dátum: 2009. Január 06. - 22:49:13 »
Ha az olvasására nem bírom őt rávenni, akkor szerintem ez sem fog segíteni... :D
Igazából az előzményeket már elolvastam belőle, de az nem igazán jött be.  :-[
---
Na történt egy picike - és nagyon kedvezőtlen - lépés a terveimben. Eltökélt szándékom volt megismertetni a magyar olvasókkal az egyik legjobb Pókember sztorit: a Child Withint. Ennek most lőttek. Azt már egy éve tudom, hogy nincsenek digitalizálva a fájlok, ami ennél a 7 részes történetnél több, mint egymillió forintot jelentene megvásárolni a képregényoldalakat (+ jogdíj). Ezt nem tudom bevállalni semmiképp, így megpróbáltam különböző lehetőségeket, de ezennel mindegyik befuccsolt. A legjobb, hogy sikerült 5 eurót lealkudnom az oldalárból, de még így is 900 ezer fölött lennénk vele. Ehhez, ha hozzájön a nyomda és a többi, simán 2 milla fölé menne a készítés, ami rettentő sok. Különösen egy nem túl jó rajzú és klasszikus történethez. Úgyhogy sajnos ezt a történetet ezennel kihúzhatjuk a magyarul megjelenhető történetek közül.  :'( :(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1401 Dátum: 2009. Január 06. - 22:54:51 »
Az előzmények nem is egy nagy szám a Planet Hulkból, az tényleg csak felvezetésnek volt jó, de onnantól meredeken emelkedik a színvonal felfelé.  ;)

A Child Withint sajnálom, hogy végül nem jött össze. Reméljük, hogy előbb-utóbb kifogja adni a Marvel is reprintben és így lesz hozzá digitális alapanyag, aztán majd később ismét szóba jöhet.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #1402 Dátum: 2009. Január 07. - 00:20:12 »
jah akkor még lehet rá esély. Valahogy nem rázott meg a hír, én már régen elkönyveltem magamban, hogy nem lesz belőle semmi. Azért te nem adtad fel, nyugodtan hátradőlhetsz. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1403 Dátum: 2009. Január 07. - 00:27:23 »
Köszönöm, és hát a remény hal meg uccsónak. :) Addig is van néhány más cucc a tarsolyomban.  ;)
Most épp egy Marvel Extrán gondolkodom. :D Az elemi részecskék már megvannak hozzá, még egy összetevő hiányzik, és fejest is ugrom bele. :)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1404 Dátum: 2009. Január 07. - 07:04:56 »
De remélem abban a Marvel Extrában már esetleg F4 vagy Hulk is lesz és nem csak Póki... :oh:

(és az előzmények a PH-ból gagyik. Csak annyit mondok, hogy a 4 részből 3 fordítása egy délután alatt készült. Szerintem ez mindent elárul a színvonaláról... :roll:)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1405 Dátum: 2009. Január 07. - 09:08:33 »
Eltökélt szándékom volt megismertetni a magyar olvasókkal az egyik legjobb Pókember sztorit: a Child Withint. Ennek most lőttek.

Ez engem most komolyan szíven ütött, a Child Within az egyik kedvenc történetem, és nagyon reménykedtem egy magyar kiadásban.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Kingpin next
« Válasz #1406 Dátum: 2009. Január 07. - 09:45:35 »
Nekem is az egyik kedvencem. Egy párszor elkapott a hév, hogy Child Within, Child Within, Child Within....

Ez a Marvel extra szerintem nem olyan túl jó ötlet. Bár nem látom át, hogy milyen formában lenne, mik lennének benne, hasonló, de szerintem a piac nem javult annyit a 90-es évekhez képest, vagy nem változott annyit, hogy ennke itten sikere legyen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1407 Dátum: 2009. Január 07. - 10:18:18 »
Szerintem pedig jó ötlet a marvel extra, én szívesen olvasnám. Sőt én már bánom azt, hogy a régebbi marvel extrából sem vettem meg minden számot. Mindegyikban olyan történetek voltak, amiknek ott kell lenni a polcomon.
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1408 Dátum: 2009. Január 07. - 10:37:25 »
Én is örülnék neki, jó lenne. Főleg ha tényleg belekerülnének olyan történetek amelyeknek önállóan nincs esélyük a megjelenésre. Mint pl Hulk, F4, Fenegyerek, vagy Amerika Kapitány.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1409 Dátum: 2009. Január 07. - 10:55:12 »
De remélem abban a Marvel Extrában már esetleg F4 vagy Hulk is lesz és nem csak Póki... :oh:

Biztos lesz benne F4 meg Hulk, amiben pl szerepel a pókember is. :D
This is a joke. A real practical Joke.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Kingpin next
« Válasz #1410 Dátum: 2009. Január 07. - 11:24:40 »
Sajnálom, hogy nem jelenik meg. :(
Örülnék egy Marvel Extrának, támogatom az ötletet, de abban csak Póki-sztori már ne legyen, van külön könyvsorozata. ;)

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:Kingpin next
« Válasz #1411 Dátum: 2009. Január 07. - 13:05:28 »
Biztos lenne elég nagy kereslet egy ilyenre? Az antológiák eddig nem nagyon mentek, külön kötetben pedig nem tudom mennyire menne pl egy F4. :headscratch:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Kingpin next
« Válasz #1412 Dátum: 2009. Január 07. - 13:14:27 »
Nem azon kell gondolkozni jól fogyna-e, hanem meg kell majd venni. :)
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1413 Dátum: 2009. Január 07. - 13:25:43 »
Egy próbát szerintem megér. Az tényleg igaz, hogy eddig az antológiák nem nagyon mentek, de azt is hozzá kell tenni, hogy az utóbbi időben megjelent antológiák mind eléggé rétegképregények voltak (lásd Vertigo és Fekete-Fehér). Egy Marveles antológia akár még jó eséllyel is indulhat ha megfelelő történetek vannak benne. Pár éve a régi Marvel Extra bukása miatt a Bosszú Angyalainak sem jósoltunk volna nagy jövőt itthon, erre most jobban fogy, mint a Pókember. Csak arra kell odafigyelni, hogy ne hosszú, többrészes történetek legyenek benne, hogy ha esetleg mégsem menne olyan jól, akkor nehogy megint egy teljesen félbemaradt történetszál legyen a vásárlók kezében, mint az történt a Vertigonál is.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1414 Dátum: 2009. Január 07. - 14:28:49 »
Csakis teljesen önálló történetekben gondolkodom, vagyis a Marvel Extra egy önmagában megálló kötet lesz, akár folytatás nélkül is, ha úgy alakul. Nem fogok félbehagyni benne semmit, csak olyan történeteket válogatok be, aminek van eleje és vége. És reménykedem, hogy a sikere esetén beindíthat netán egy új sorozatot is. :D
Pókember ugyan lesz benne, de csak egyetlen történet, vagyis a könyv alig egyötödét teszi majd ki.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1415 Dátum: 2009. Január 07. - 14:41:24 »
Szóval vagy 5 sztori lesz benne, vagy egy rövidebb (nem 22 oldalas) Pók történet? És amúgy mikor tudhatunk meg konkrétumokat arról, hogy mik lesznek benne? Most már nagyon kíváncsi lettem. :D
De ha jól sejtem, olyan régebbi sztorikra, mint mondjuk az én nagy kedvencem, az F4 vol1 357-58, nem nagyon lehet számítani...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Kingpin next
« Válasz #1416 Dátum: 2009. Január 07. - 14:46:56 »
Ezen adatok alapján vagy one-shot-ok vagy annual-ek lesznek benne. :headscratch: Gondolom.  :headscratch:

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Kingpin next
« Válasz #1417 Dátum: 2009. Január 07. - 14:50:36 »
Hát, ha one-shotok lennének benne, akkor lehetne a Hulk: The End. :oh:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Kingpin next
« Válasz #1418 Dátum: 2009. Január 07. - 14:53:21 »
Konkrétumokat csakis kizárólag akkor, amikor szerződésem lesz hozzá, vagyis megváltoztathatatlan lesz. Klasszikus történetek elég meredekek, mert oltári drága a lapár hozzá - lásd a Child Within-problémát. Csak olyan kerülhet bele, ami már digitalizálva van. Szóval az említett F4 nemigen. Már csak azért sem, mert nincs vége: folytatásért kiált. Pedig nekem is nagy kedvencem, ez volt az első nem Pókember történet, amit átírtam kézzel magyarra. :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Kingpin next
« Válasz #1419 Dátum: 2009. Január 07. - 15:08:26 »
A Hulk The End meg aztán pláne nem volna jó. Nem rossz sztori, de eléggé lapos. Nem sok értelme lenne belerakni.