Szerző Téma: Nem Marvel képregényekről  (Megtekintve 489716 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #280 Dátum: 2008. Július 21. - 18:32:18 »
Huh...akkor kicsit megnyugodtam. Már tényleg attól féltem, hogy esetleg megszünteték.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #281 Dátum: 2008. Július 21. - 18:58:47 »
Ezeket a témákat kéretik privátban megbeszélni.  ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #282 Dátum: 2008. Július 27. - 18:05:52 »
Na, mivel a fórum eléggé le van ülve, itt van pár összefoglaló. Bár ezek múlthetiek, mert az ehetieket még vagy nem volt kedvem elolvasni, vagy lusta voltam róluk írni (nyári fáratdság, ami az eheti 6 képregény fordításnak is betudható...). szóval azokat majd a jövő hetihez csapom hozzá. ;)

Tiny Titans 06.
A DC++ a barátom és nem a Medve sajt! Ismét hatalmasat alkotott a DC ezzel a sorozattal, az pedig külön plusz pont, hogy végre Supergirl is feltűnt benne. De a csúcs akkor is Kékbogár és az ő beszélő uzsonnás táskája, aminek a szövegéhez külön kódfejtőt is mellékeltek! Komolyan: aki 10 perc laza kikapcsolódásra vágyik, olvassa el nyugodtan. Egy kis DC előismeret nem árt néha, de nem létfontosságú!
10/7

Hellblazer 246.
Folytatódik a newcastlei kiruccanás és nem is akár hogy! Bár maga a főgonosz mindössze egyetlen oldalon jelenik meg és gyanúsan gyorsan befellegzik neki, de a körítés valami olyan durva, hogy szinte beleborzongtam! Az elmúlt fél-egy évben ez a volt a legjobb szám, amit olvastam! Zseniális! És egy jó tanács a végére: ne reggeli, vagy bármiféle egyéb étkezés után kezdjetek neki az olvasásának…
10/7

Battlestar Galactica: Origins 07.
Jelenlegi kedvenc Dynamite-os sorozatom. Ez a szám is nagyon, pedig az akció része szinte nulla, egy jelentéktelen kocsmai bunyót leszámítva. Mégis, annyira szépen ábrázolják, Adama megismerkedését a feleségével, vagy ahogy a fölöslegessé vált katona igyekszik megtalálni a helyét a társadalomban a háború után, hogy nagyon bejön! BSG fanoknak kötelező darab!
10/6   

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #283 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 10:56:16 »
Na, akkor itt az eheti nem Marvel részleg is, csupa-csupa érdekességgel:

JSA Annual 01.
Gondoltam, itt az ideje ebbe is beleolvasni. Meg amúgy is Geoff Johns írta, akinek meg komálom a Supermanes tevékenységét. A sztori elsőre kicsit zavaros volt nekem, mert nem értettem, hogy most tulajdonképpen mi van, de aztán leesett, hogy ez a Föld-2, ahonnan Power Girl szármázik és most hírtelen hazatért. Nagy is az öröm, egészen addig, amíg meg nem jelenik egy másik Power-girl is és kezdetét nem veszi a hajtóvadászat a mi Power-girlünk után.
Összességében nem rossz sztori, bár a végén az öreg Joker tök fölösleges. A rajzok viszont szépek, de azt tanácsolom, hogy ne esetek a hibámba és valami minimális JSA előismeret nélkül ne olvassátok. Majd így utólag én is jobban belemélyedek a sorozatba. ;)
10/6

Superman-Batman 50.
Egy kicsit csalódott vagyok. Egy nagyon kicsit többet vártam, nem rossz a sztori és van benne némi eredetiség is, de még így is csak egy erős közepes. A legnagyobb gondom pedig az, hogy vagy négy rajzoló is dolgozott rajta, ami meg is látszik rajta és engem idegesít, hogy 5-6 oldalanként másmilyen rajzok vannak benne.
A sztoriról nagyvonalakban annyit, hogy megtudjuk, hogy Bruce és Clark apja még a születésük előtt találkoztak és beszéltek és elrendezték, hogy a kis Clark majd a Földre kerüljön. Nem akarok most nagyon spoilerezni, szóval maradjunk is ennyiben. A lényeg, hogy ennek vannak kihatásai a jelenre is. Van benne jó kis bunyó, egy csomó hologram ellenség ellen, de a kedvencem akkor is az, amikor a komplett JLA építi újjá Smallville-t és a Zöld Lámpás egy markolót alkot a lámpájával… ;D
10/6 (5.5-öt érdemelne, de szerepel benne Supergirl is, így meglágyult a szívem... :D)

Teen Titans 61.
Na gondoltam magamban, ha már a gyerekverziót olvasom, nem ártana ezt sem (meg hát még mindig nem készült el a Titans negyedik része… :roll:). Nem volt rossz. Azért erősen érződik rajta, hogy ezt is a fiatalabb korosztály számára készítik. Szóval van benne egy tanulságos tanmese, hogy a riválisokból hogyan lesznek barátok, hogy legyőzzék a rosszfiút, stb. A rajzok jók, mi kell még? Ja, a következő részben jön Wonder Dog! Már előre várom! :D
10/6   

Trinity 08.
Ez az előző hétről elmaradt, most pótolom. Az első sztori nekem kifejezetten tetszett. Most Superman, Batman és Wonder Woman szabadidejére koncentrál és megtudjuk, hogy mit csinálnak akkor. Ebből nekem a Batmanes a kedvencem, főleg, amikor egy rakás jó csak körbeállja szegény Dick-et, és elkezdenek flörtölni vele, mondván ő az akit örökbefogadott Bruce Wayne. De aztán, hogy ne legyen minden olyan happy, a parti végén egy rakat farkas megtámadja Bruce-t.
Közben Enigma és a nő valami Lord Despero-nál és a kozmikus tojásánál akcióznak és végignézik, ahogy valami megszületik belőle…
10/6

Trinity 09.
Na szóval, folytassuk ott, ahol abbahagytuk. Wonder Womanre és barátnőjére valaki rárobbantotta a helyi plázát, majd miután a szőke csajszit lesmárolta, eltűnt (ennek még lesz később szerepe). Közben Batman és Superman jól helyben hagyják a Farkas komákat és mikor Wonder Woman bejelentkezik a Batbarlang képernyőjén azt mondja, hogy eltűnéseket fedezett fel a Földön és tudja ki áll az egész hátterében: a Crime Syndicate. Mindeközben az előbb említett plázás akárki átadja Enygma női társának a Wonder Woman női kollégájától lopott belépő kártyát…
A második sztori engem annyira nem izgatott és nem is volt lényges (azon kívül, hogy valaki ellopta a Joker nevetését), ha talgaby akarja, majd elmondja, mi volt benne. Vagy mindenki elolvassa maga.
10/5

Star Trek: Mirror Images 02.
A négy részes mini második része és továbbra is zseniális a történetet. Nagyon jól mutatják be az eredeti Star Trek világgal teljesen ellentétes Tüköruniverzumot. Intrika és erőszak. Itt az emberiség nem sokat változott. Ahogy a fiatal Kirk keveri a kakit, az valami zseniális. És, hogy még Pike-ot is át tudja verni vele, az még ennél is zseniálisabb. A sztoriról nem sokat szeretnék beszélni, mert elég spoileres lenne. Igazából maradjunk annyiban, hogy aki teheti olvassa el. Star Trek fanoknak kötelező (bár nem tudom van-e itt olyan rajtam kívül…). Ja és mellesleg, aki belelapoz, az úgy is elolvassa, mert szerepelnek benne orioni nők, akiknek a férfiak köztudottan képtelenek ellenállni…
10/6
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 02. - 10:58:29 írta dr samson »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #284 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 12:41:54 »
A desperos és a Kozmikus Tojásos rész mondjuk annál azért jelentősebb, mint amit a doki írt. Mert ha Busiek tényleg Kronát akarja újra elszabadítani, abból csak kemény munkával lehet egy jó sztorit összehozni anélkül, hogy ne egy 20 éves sima JLA-bunyóra hajazzon (vagy a híres JLA/Avengers minire), ám megfelelő körülmények között érdekes dolgokat szülhetne (csak Busiek ahhoz túl oldschool író, hogy komoly modern csavarokat belerakjon). Joker nevetésének eltűnése egyelőre csak egy elem, ami biztos, hogy komolyabb erővel rendelkező, nem feltétlen anyagi dolgokat lopkodnak. Igazság szerint a Trinity egyre jobban kezdi magán viselni az író kézjegyét, kezd teljesen olyan érzésem lenni, mintha megint a 12 éves Avengers v3 elejét olvasnám. :) Ja, és Bagley kezd egyre jobban belemelegedni. Kíváncsi vagyok, meddig tart ki ez a hihetetlen lendülete.

molzo

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 127
    • CHRONOPOLIS
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #285 Dátum: 2008. Augusztus 02. - 20:02:59 »
A Trinity nekem is nagyon bejön, és nekem is pont ez jutott eszembe Busiek történetmeséléséről. (Bár még csak 10 éves a Avengers vol.3) És Bagley is elég jó munkát végez.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #286 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 18:33:42 »
Talgaby, egy kérdés: nem tudod, hogy a Titans első számában lévő sztorinak hol van az előzménye? A Teen Titans-ban? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #287 Dátum: 2008. Augusztus 04. - 21:08:45 »
Nem olvasom a Titanst, így gőzöm sincs, miről van szó.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #288 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 10:38:40 »
Akkor mindegy. :D Csak mert az első számban lévő sztori már egy folytatás, de akkor majd utánanézek, hogy mi van. ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #289 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 13:04:25 »
Na, elolvastam én is a SupBat 50-et. Már az előző sztori se volt rossz, a K, de itt megint sikerült szépen elkapni a két karakter barátságát. A múltbéli párhuzam kezelése meg külön piros pont, annak ellenére, hogy egy elég méretes retcont tolt a képünkbe, szépen és ízlésesen csinálta azt. A bunyóért kicsit kár volt, elég erőltetetten került  atörténetbe (de hát kellett ugye), viszont szerencsére a szövegdobozos belső gondolatok mindenért kárpótoltak. Végre megint jó lehet talán ez a sorozat Loeb távozása után először.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #290 Dátum: 2008. Augusztus 05. - 16:20:39 »
Idézet
A múltbéli párhuzam kezelése meg külön piros pont, annak ellenére, hogy egy elég méretes retcont tolt a képünkbe, szépen és ízlésesen csinálta azt.

hát nem tudom. Nekem pont ezzel a volt a leginkább gondom. Szerintem ez is abszolút felesleges belemagyarázás volt és nekem tetszett. ;)

Idézet
A bunyóért kicsit kár volt, elég erőltetetten került  atörténetbe (de hát kellett ugye),

ezt a Marvelnál már megszokhattad volna... :D

 

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #291 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 12:52:37 »
A DC mainstream vonala szerintem ebből a szempontból ugyanolyan rossz. Még a KÉpes-féle Arkhamban is van egy kötelező verekedés, pedig ha az ember megnézi, a történetbe abszolút nem illik bele.

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #292 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:18:28 »
Joker, Kétarcú, Rébusz, Killer Crock, Pingvin, Ra's al Ghul, Mr. Jégcsap, Marócsók, Agyagember.
Rajtuk kívül még kik Batman ellenségei?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #293 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:20:59 »
Még vagy rengeteg más DC-s szuperbűnöző. Ember legyen a talpán aki felsorolja.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #294 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:23:42 »
Csak pontosítok: Méregcsók, nem maró, és Agyagpofa. ;) Nézz át a Newgenre, vagy vedd meg a Batman-könyveket a Képestől, sok mindenki van bennük. ;)

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #295 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:28:09 »
Tudod, én már annyi képregényt veszek, hogy lehet, hogy már túlzásba viszem. Legalábbis a szüleim szerint.

Kösz a pontosításokat a nevekkel.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #296 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:29:00 »
Idézet
Rajtuk kívül még kik Batman ellenségei?

Meg kb mindenki, aki utálja Supermant... :D Egyébként tényleg az a legjobb, ha felmégy a NewGen-re, jelenleg ott van a legtöbb DC honosítás (reményeim szerint nem sokáig, mert jövőre terveim szerint már 4 állandó Dc sorozat lesz a Hzs-n, plussz talgaby is tervez egyet, illetve nekem is van még kettő, amivel nagyon kacérkodom, csak hát az időhiány... :roll:), és azoknak a nagy része Batman. Meg tényleg ottvannak a Képes Batman kötetei, amik tényleg jók (mondom ezt úgy, hogy nem vagyok egy nagy Batman rajongó)! Vagyhát ott a net és lehet leszedni DC képregényeket ezerrel! :D

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #297 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:30:16 »
Köszi. ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #298 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:35:48 »
Doki, akkor jó lesz belehúzni, mert most számoltam össze: 105 DC van a Newgenen. ;D ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Nem Marvel képregényekről
« Válasz #299 Dátum: 2008. Augusztus 06. - 15:38:17 »
Két-három év múlva lepipáljuk őket! :D Azért nálunk is van egy kis alap. ;)