Szavazás

Mi legyen a jövő évi Pókember kiadvány címe?

A Hihetetlen Pókember
11 (34.4%)
Peter Parker: Pókember
13 (40.6%)
Pókember
8 (25%)

Összes szavazó: 32

Szavazás lezárva: 2011. December 03. - 23:19:34

Szerző Téma: A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)  (Megtekintve 666371 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1180 Dátum: 2013. Június 13. - 13:13:40 »
Akkor is ugyanannyi jutott egy címre, mint most. Általában 21-24 oldal volt egy történet, és akkor nálunk is annyi Pókember sztori jelent meg, mint odakint.
Szinte egy percre felzárkóztunk, nem? Spectacular, ASM, Web of, ez a 3 volt akkor? Ha igen, akkor megértem, ha 72 oldal volt, egy pillanatra belevettem a mostani újakat is.

Valahol olvastam, hogy volt olyan időszak, amikor majdnem felzárkóztunk, bár az a sorozat közepe felé volt inkább.
SD. EJC.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1181 Dátum: 2013. Június 13. - 15:20:57 »
Egyáltalán nem biztos, hogy a hollandok évtizedekig csinálták ugyanúgy, honnan veszed?

Volt néhány sorozatuk egymás mellett.
http://nl.marveldatabase.com/Comics_S
már 66-71 adták a pókembert. aztán 70-74-ig már klasszikus címeket adtak ki! aztán 89-92ig megint volt egy klassik címük. :)
Spectaculaire Spiderman 1979-től, máig megy, ebből van nekem is. Ez nem olyan vastag.
De Spectaculaire Spider-man omnibus - (Juniorpress) (1988-1994) ez nem tudom milyen vastag lehetett és mi volt benne ,de ment pár évig.
Peter Parker, de Spektakulaire Spiderman 1983-tól megy
Web van Spiderman ez 1985-től
És a sima spider man sorozatuk 1996-tól az ami igen szép oldalszámmal jelent vagy jelenik meg, nem tudom, hogy megszünt-e már, mert csak 149-ig van fent. Az első két szám 100 oldal fölött, aztán 90 oldalasan, a legutolsó ami fent van az is 70 oldala, meg még néhányba belenéztem, ez végig 2-3-4 történtet tartalmazott.
http://nl.marveldatabase.com/Comics:Spiderman_Vol_1
http://nl.marveldatabase.com/Comics:Spider-Man_(NL)_Vol_1
Ja, és ez a sorozatuk 2008-ban ugyanott tartott, ahol az amerikai kiadás. (és elnézve ezeket, szerintem ez náluk nem volt ritkaság.)
És ezek mellett még voltak más pókember kiadások is.

---
1979-től 2008-ig folyamatosan ment a pókember. Azóta nem tudom megy-e náluk, de ez majdnem 30 év.
http://www.catawiki.nl/catalogus/strips/uitgeverijen/7621-juniorpress?external=0&field=SO_3&filter=0&filters%5B6751%5D=10398&id=7621&language=nl&locale=nl&order=a&page=1&type=s&vg=all&view=g
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 13. - 15:54:40 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1182 Dátum: 2013. Június 13. - 17:01:31 »
Szinte egy percre felzárkóztunk, nem? Spectacular, ASM, Web of, ez a 3 volt akkor? Ha igen, akkor megértem, ha 72 oldal volt, egy pillanatra belevettem a mostani újakat is.

Valahol olvastam, hogy volt olyan időszak, amikor majdnem felzárkóztunk, bár az a sorozat közepe felé volt inkább.
Nem, pont a régi sorozat végénél (a 120-as számtól) volt az, hogy a legközelebb voltunk az eredeti kiadásokhoz. Akkor fél év volt a lemaradásunk, de ezért át kellett ugorni több, mint 10 évnyi történetet. Az akkor éppen futó három sorozat az Amazing Spider-Man v2, a Peter Parker Spider-Man v2 és a Webspinners Tales of Spider-Man volt. És ez a három sorozat jelent meg nálunk 72 oldalon. Csak akkoriban ez sajnos már csak utolsó kenet volt a sorozatnak, hiszen 8 szám után véget is ért.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1183 Dátum: 2013. Június 14. - 11:08:41 »
Ja, akkor a végén volt, nem emlékeztem, pontosan.  Kár hogy vége lett. Viszont a Hihipók (Paninis) meg "pár" számra rá kezdte a pók közlését, de aztán az is megszűnt.
Ahogy olvasgattam, azért valamennyire folyamatosan lett kiadva az alap sorozat (ASM), csak volt benne több-kevesebb kihagyás.
SD. EJC.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1184 Dátum: 2013. Június 14. - 17:22:56 »
Viszont a Hihipók (Paninis) meg "pár" számra rá kezdte a pók közlését, de aztán az is megszűnt.
Ahogy olvasgattam, azért valamennyire folyamatosan lett kiadva az alap sorozat (ASM), csak volt benne több-kevesebb kihagyás.
Hogy érted a "pár számra" gondolatot? Hogy csak annyival voltunk elmaradva? Mert akkor nagyon nem. Akkor közel négy évnyi elmaradásban közölték a történeteket. Az első, 2005-ben megjelent számban egy 2001-es sztori volt. De abban igazad van, hogy abban a címben folyamatosan ment az ASM, talán csak két szám maradt ki. Az egyik kimaradt a WTC elleni támadásról megemlékező szám volt.

SD. EJC.

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1069
  • Pókember
    • SD. EJC.
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1185 Dátum: 2013. Június 14. - 19:40:04 »
Nem a lemaradásra gondoltam. A folytonosságra. A CspV1 az ASM v2/8-as számával ért véget, a panninis pedig 30-tól kezdte. Erre gondoltam, azt tudom, hogy azok a sztorik 2001-ek.

Csak azt nem értem, ha már itt tartunk a témában, hogy miért volt ez a kis átcímezés? Úgy értem, hogy 442-től miért kezdték újraszámozni? És ez miért csak a 499-ig tartott?
SD. EJC.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1186 Dátum: 2013. Június 14. - 20:51:47 »
Most olvastam el a HP legújabb számát. A sztoriról máskor értekeznék,viszont a füzet belső oldalai ismét felszakítottak bennem egy régi vágyat. Elöljáróban annyit,hogy nagyon tetszett ez a "Más országok Pókemberei" írás. Minőségben simán ott vagyunk a topon. Viszont a hiány,ami ismét rám tört: Maximum Carnage és a Torment,amiről annyit írtak már idehaza,de nem jelent még meg...
Nem lehetne kiadni gyűjtőknek,akik biztosan fizetnének többet is egy ilyen könyvért(mert nyilván könyv formában jelenhetne meg)?
Olyan jó lenne!
Persze,én sem vagyok gazdag,de erre szívesen költenék,biztos lenne más is.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 14. - 20:54:11 írta kzoli »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1187 Dátum: 2013. Június 14. - 21:45:44 »
A Torment nem, a Maximum Carnage minden bizonnyal meg fog jelenni a PPP-ben pár éven belül.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1188 Dátum: 2013. Június 14. - 21:47:41 »
A Tormentről én csak rossz dolgokat olvastam. Állítólag förtelmes.

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1189 Dátum: 2013. Június 14. - 21:51:41 »
Na, elolvastam én is az új Hihetetlen Pókembert. Nagyon jó kis sztori volt ez is, tényleg jó író ez a Peter David. :) (Csak be kéne szereznem azokat a hulkos Marvel+-okat...) A rajzok nagyon szépek, és a magyar kiadást is nagyszerű kézbe venni. Köszönöm!
A belső infó a képregények áráról és a külföldi képregényekről nagyon tetszett, hasznos és informatív volt.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1190 Dátum: 2013. Június 14. - 21:58:45 »
Nagyon jó kis sztori volt ez is, tényleg jó író ez a Peter David. :) (Csak be kéne szereznem azokat a hulkos Marvel+-okat...)

A Hulk-sztori, véleményem szerint a Kingpin legjobbja. Mindenképpen szerezd be szerintem. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 14. - 22:28:54 írta Psycho »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1191 Dátum: 2013. Június 14. - 22:03:20 »
Főleg, hogy hamarosan folytatjuk, ha a Marvel is úgy akarja. :)

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1192 Dátum: 2013. Június 16. - 08:23:23 »
Főleg, hogy hamarosan folytatjuk, ha a Marvel is úgy akarja. :)

Ez most a különszám, vagy a Marvel + -ban folytatódik?  :oh:  Ha a M+ -ban, akkor lenne még egy kérdés: mi van a különszámmal? Nagyon várom, és semmi infót nem csepegtetsz róla. ( oké, ezt amúgy értem miért )
Nagyon bírom a Hulkot, és örülnék minél sűrűbb megjelenésének.


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1193 Dátum: 2013. Június 16. - 11:54:12 »
Különszámban lenne, ahogy szó volt róla, de semmi előrelépés nincs az ügyben...

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1194 Dátum: 2013. Június 16. - 15:44:46 »
Különszámban lenne, ahogy szó volt róla, de semmi előrelépés nincs az ügyben...

Köszönöm. Remélem, azért nem dől dugába a dolog!


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1195 Dátum: 2013. Június 16. - 20:10:24 »
Főleg, hogy hamarosan folytatjuk, ha a Marvel is úgy akarja. :)

Ez nagyon jó hír, főleg, hogy kötetben lenne. Szurkolok, hogy összejöjjön! :)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1196 Dátum: 2013. Június 16. - 21:13:27 »
Nem kötetben lesz.  ;)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1197 Dátum: 2013. Június 16. - 22:47:47 »
Elolvastam én is a Hihi Pókot, baromi jó volt. :D Főleg a szétlőtt fejű Mysterio. ;D Tetszettek a rajzok is, és jók voltak a poénok is. ;D Az előző részben meg nagy poén volt, hogy May néni elintézte Kaméleont. :lol: Szegény, tényleg kiérdemli a leglúzerebb szuperbűnöző címet. :hehe:
A kiadványok minősége a szokásos igényes Kingpin színvonal (el vagyunk kényeztetve :D ).
Nagyon klassz. :kingpin:

A mostani részben a "Tobey Maguire színészetet taníthatna nekem" poén eredetiben is így volt, vagy ti találtátok ki Maguire nevét oda? ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1198 Dátum: 2013. Június 17. - 12:57:52 »
Nem, Peter David vicces gyerek.  :D

rheinfuss

  • Rengető
  • *
  • Hozzászólások: 213
Re:A Hihetetlen Pókember (Kingpin füzetek)
« Válasz #1199 Dátum: 2013. Június 17. - 17:54:49 »
Nem kötetben lesz.  ;)

Ok, köszi! Én értettem félre, amit kaine írt, hogy különszám lesz. Automatikusan kötetre gondoltam. :)