Szerző Téma: Pókember  (Megtekintve 642726 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Pókember
« Válasz #1600 Dátum: 2010. Július 08. - 14:07:03 »
Nem arról volt szó, hogy CSAK ebbe lehet belekötni, csupán, hogy ez IS egy probléma volt a filmben... Nem beszélve arról, hogy mostanában mindenki ezzel a "rajongók minden kicsi dologba belekötnek" szöveggel takarozik, ha egy sz*r filmet készítenek, aminek alig van köze a képregényhez. Igenis kellenek a rajongók, hogy az emberek vegyék észre, hogy nem minden moslék vászonra illő, a Pókember 3 egy förtelmes baromság nagyon sok alapon, de míg vannak sokkal nagyobb problémák, a ruha is ennek egy része volt. Az ember nem azt keresi, hogy mibe kössön bele, hanem, hogy végre egy hiteles jó kis élvezhető Pókember filmet kapjon, ami olyan, hogy nem kell forogni a moziszékbe kínokban, hogy mikor lesz már vége...

Nem a fő hibákról beszélt itt senki, csupán a vita a ruhát vette célba, nem mondta senki, hogy ez akkora baj lenne, hogy más minuszt teljesen beárnyékol. sőt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #1601 Dátum: 2010. Július 08. - 14:08:15 »
Idézet
Sajnálom, ha ez esetleg téged bánt, vagy rosszul esik, vagy tudomisén, de akkor sem lehet finomabban mondani. Erre szokták mondani, hogy a rajongóknak semmi sem jó, és még a legapróbb piszlicsáré dolgokba is belekötnek.
Viszont az nem mindegy, hogy ezt milyen formában hozzák a tudomásukra. Különösen olyasvalakitől, akit eddig egy jó srácnak ismert mindenki.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #1602 Dátum: 2010. Július 08. - 14:35:00 »
Erre szokták mondani, hogy a rajongóknak semmi sem jó, és még a legapróbb piszlicsáré dolgokba is belekötnek.

Egy képregényfilm vagy egy könyvadaptáció igenis készüljön a rajongóknak a rajongókért.
Engem igenis bánt a pókruha. És nem hiszem, hogy egyedül vagyok a véleményemmel. Sőt engem a 3. rész szimbióta ruhája is felkavart, mert egész egyszerűen a mai napig nem értem miért a klasszikus ruha fekete változatát használták, amikor bizonyíték van rá, hogy elkészítették a rendes változatot is.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Pókember
« Válasz #1603 Dátum: 2010. Július 08. - 16:04:08 »
Na, ezt kár volt megmutatni, mert most már engem is kezd kiborítani, hogy miért nem azt használták akkor fel.:D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Pókember
« Válasz #1604 Dátum: 2010. Július 08. - 16:22:54 »
Tényleg jól néz ki.  :)

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Pókember
« Válasz #1605 Dátum: 2010. Július 08. - 17:50:02 »
Már akkor jól mutatott amikor Ben először belinkelte  :P :P :P

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Pókember
« Válasz #1606 Dátum: 2010. Július 08. - 22:37:19 »
A fekete pókruha engem is bánt, csak ott van egy nagy különbség: Nem az a bajom, hogy olyan anyagból van a ruha, amit egy fiktív világ fiktív szereplője, aki mászik a falon (!) nem tud megfizetni, hanem hogy megváltoztatták a kinézetét a képregényeshez képest. De tudod mit? Már sikerült túljutnom rajta...és nem itt tartok még mindig.
Idézet
Nem arról volt szó, hogy CSAK ebbe lehet belekötni, csupán, hogy ez IS egy probléma volt a filmben... Nem beszélve arról, hogy mostanában mindenki ezzel a "rajongók minden kicsi dologba belekötnek" szöveggel takarozik, ha egy sz*r filmet készítenek, aminek alig van köze a képregényhez. Igenis kellenek a rajongók, hogy az emberek vegyék észre, hogy nem minden moslék vászonra illő, a Pókember 3 egy förtelmes baromság nagyon sok alapon, de míg vannak sokkal nagyobb problémák, a ruha is ennek egy része volt. Az ember nem azt keresi, hogy mibe kössön bele, hanem, hogy végre egy hiteles jó kis élvezhető Pókember filmet kapjon, ami olyan, hogy nem kell forogni a moziszékbe kínokban, hogy mikor lesz már vége...

Nem a fő hibákról beszélt itt senki, csupán a vita a ruhát vette célba, nem mondta senki, hogy ez akkora baj lenne, hogy más minuszt teljesen beárnyékol. sőt.
Nem mondta senki? Olvastad te ezt a topicot? Már rég nem tartanánk itt, ha Ben nem érvelt volna azzal a ruhaprobléma súlyát alátámasztván, hogy idézem: "És nem hinném, hogy ez konzervatív hozzáállás, amikor a külföldi fórumokon is a legtöbbször a pókruhába kötöttek bele. ". Érted már? Ezek szerint nem csak neki okozott ekkora méretű traumát. Én itt akadtam ki. Mert akkor, ha egy rajongónak ez jelenti a legnagyobb problémát (gondolom ezért kötnek bele ebbe legtöbbször, ez egyértelmű szerintem) egy olyan filmben, ahol ettől sokkal nagyobb gondok is vannak, akkor ott már komoly baj van a hozzáállással. Ez barátom nem más, mint a kákán is csomót keresés. És igen, nagyon sokszor van is alapja, hogy ezt felróják. Batman vérfanjai még A sötét lovagba is képesek voltak belekötni...Jokernek nem kockás a zoknija, kétarcnak nem hiteles az arca bla-bla-bla Én is megemlítettem ezeket, de nem ezen lovagolok, mert nem ez teszi a filmet jóvá, vagy rosszá. Nem ez határozza meg. Ezek csak apróságok, akárcsak az, hogy hogyan csinálhat a csóró Parker a egy ilyen fullos pókruhát. És akkor sokan engem itt is nagyon kritikus szemléletűnek tartanak, mert engem nem elégít ki némi kőbuta csihi puhi, hanem elvárom, hogy egy filmnek legyen értelmes, nem logikai hibákkal telezsúfolt története, minimálisan is élvezhető, átérezhető, esetleg többrétegű, vagy érdekes karakterei, tartalma stb-stb. De nyilván akkor ezek szerint ezek a dolgok eltörpülnek amellett, hogy hogyan lehet ilyen drága Pókruha, miért nincs hálóvető, meg a fene tudja még mibe kötöttek bele már nagyon sokszor, nagyon sokan. Jó Pókfilmet akarsz? Ott az első két rész. Ja, hogy az nem tetszik? Bocs...érdekes jelenség, hogy a legtöbb nem rajongó embernek meg tetszett, mert filmként jó filmek. Akkor hogy is van ez? Az meg egyenesen baromság, hogy azért kellenek a rajongók, hogy valaki megmondja, ha egy moslék filmet akarnak leönteni a torkodon. A rajongók sohasem tudnak kicsit sem objektíven hozzáállni a témához. De ami fontosabb, hogy a példádnál maradjunk, nézd csak meg, a NEM rajongóknak mennyire tetszett a Pókember 3. És nem azért tartják rossz filmnek, mert nem volt elég képregényhű...hanem mert filmként is rossz volt. Míg az első két filmet nagyon sokan szeretik.

Idézet
Egy képregényfilm vagy egy könyvadaptáció igenis készüljön a rajongóknak a rajongókért.
Akkor álmodozz csak. Majd ha felébredsz, folytathatjuk az elvárásaidról szóló beszélgetést...mert ilyen film csak a mesékben, az álmainkban létezik, ezt neked is tudnod kell jól. Szóval két dolgot tehetsz:
1. Megpróbálsz lentebb adni a képregényhűség (ez már persze egyéni, hogy ki menniy hűséget vár el, az arany középút a legjobb) igényedből, és megpróbálód elsősorban filmként, nem a rajongók igényeit kielégítő celluloidtermékként kezelni a dolgot, és akkor talán élvezed a filmet.
2. Vagy leragadsz minden kis piszlicsáré dolognál, ami nem úgy van, mint a képregényben, aztán borítékolhatóan egy filmet sem fogsz szeretni, mert az igényeidnek megfelelő képregényfilm sohasem lesz.

A képregényfilmeket nem a rajongóknak csinálják. A képregény csak alapanyag, amit szabadon felhasználnak.
Idézet
Viszont az nem mindegy, hogy ezt milyen formában hozzák a tudomásukra. Különösen olyasvalakitől, akit eddig egy jó srácnak ismert mindenki.
Akkor írjatok le, köszöntem alássan. Én sosem entyem-pentyeztem. Ha valamit gondoltam valamiről, azt mindig megmondtam nyíltan és egyenesen, így tiszta, és ezt mástól is elvártam mindig. Érzésem szerint nem ordibáltam, nem trágárkodtam, nem szidtam senkit le, szóval....
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #1607 Dátum: 2010. Július 08. - 22:47:57 »
Azzal együtt, hogy sok mindenben igazad van, ebben nagyon nincs:
Idézet
Ha valamit gondoltam valamiről, azt mindig megmondtam nyíltan és egyenesen, így tiszta, és ezt mástól is elvártam mindig. Érzésem szerint nem ordibáltam, nem trágárkodtam, nem szidtam senkit le, szóval....

Idézet
Néha azt hiszem, nem a Spidertom fórumán járok, hanem hisztiző gyerekosztályon.
Szerintem ez egy általános lenézés több emberre nézve egyszerre. Én erre reagáltam.

Abban igazat adok, hogy a szolgai másolása az eredeti műnek nem jó, vagyis az apró részletességig menő elvárások nem vezetnek jóra. Ezt főleg a Silent Hill filmnél tapasztaltam.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Pókember
« Válasz #1608 Dátum: 2010. Július 08. - 23:01:55 »
Hmmm...igazad van, az lehet erős volt. Akkor azért bocsánatot kérek. A mondandóm lényege ettől persze még nem változott.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #1609 Dátum: 2010. Július 17. - 20:25:50 »
Abban igazat adok, hogy a szolgai másolása az eredeti műnek nem jó, vagyis az apró részletességig menő elvárások nem vezetnek jóra. Ezt főleg a Silent Hill filmnél tapasztaltam.
A szolgai másolása az eredeti műnek igenis sokszor lehet baromi jó.
Én mindig imádom az ilyet.
Persze nem ez az egyetlen lehetőség arra, hogy nagyon jó adaptációt csináljanak, de én még mindig többre becsülök egy tisztességes iparosnak csúfolt rendezőt, mint a spanyolviaszt rendszeresen kisz*rni kívánó az eredeti műveket rendre átíró dilettánsokat.
Az elvárásaimat én ehhez is mérem. A Silent Hill film is felemás a szememben. Egy az eredetihez hitelesebb történet jóval jobb lett volna.

A Pók témára reagálva azonban ez még nekem se jutott eszembe, hogy ebbe belekössek. Teljesen jó volt a régi filmes pókruha.
A képregényben is max Alex Ross rajzain éreztem azt, hogy egy több részes sufni tuning rucit látok, a legtöbb rajzoló képén sokkal inkább tünt olyasminek, amit Peter a büdös életbe nem heggesztene össze kézzel (az illesztések mindig tökéletesek, sehol egy varrásnyom stb.). Sokszor a klasszikus kék piros ruci is kifejezetten bőr-hatást kelt.
És egyébként csináltathatta is, volt rá kerek 100 dolcsija, a te álltalad linkelt home-made ruhák se kerültek többe.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Pókember
« Válasz #1610 Dátum: 2010. Július 18. - 14:13:44 »
Nekem is az a véleményem, hogy tök jó a filmes pókruha. A nézők 90%-a hangosan röhögve szaladna ki a moziból, ha Peter egy gagyi pókszerkóban akciózná végig a filmet... A bennmaradó 10% meg a geekek. ;D
Egy látványmoziba látványos göncök kellenek, még ha nem is hihető, hogy a főhős el tudja készíteni.

És egyébként csináltathatta is, volt rá kerek 100 dolcsija, a te álltalad linkelt home-made ruhák se kerültek többe.
Tééényleg, ez tök jó magyarázat, végülis nyert 100 dolcsit a pankráción. ;D Nem derült ki, hogy mire költötte... Egészen mostanáig. :hehe: ;D

Ben, ezt a fekete pókruhás képet még nem láttam. :surp: (Most újra szentségeltem magamban egyet. ;D Nade a fekete pókrucival kapcsolatos véleményemet kifejtettem régen, most nem megyek bele a témába. )
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #1611 Dátum: 2010. Július 18. - 14:18:35 »
Ben, ezt a fekete pókruhás képet még nem láttam. :surp:

Pedig legalább ötször betettem különböző indokokból kifolyólag.  :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Pókember
« Válasz #1612 Dátum: 2010. Július 18. - 14:26:58 »
Akkor vagy kikerültem véletlen azokat a hozzászólásokat, vagy nem emlékeztem rá :cavinton:. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #1613 Dátum: 2010. Július 18. - 14:28:31 »
Az egyik alkalomnál még hozzá is szóltál.  :cavinton: :) De a legelső nyers prekoncepció szerint Venom így nézett volna ki

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Pókember
« Válasz #1614 Dátum: 2010. Július 18. - 14:57:01 »
Hmm... Nem is rossz ez a Venom. :D Csak valóban "nyers". :D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember
« Válasz #1615 Dátum: 2010. Július 18. - 15:11:48 »
Mert ezután rakták volna még csak a sütőbe.  ;)

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Pókember
« Válasz #1616 Dátum: 2010. Július 18. - 16:44:41 »
Szerintem a lgjobb magyarázat a profi pókruhára az lett volna teljesen egyszerűen, mint az ultimate sztoriban, hogy a pankrációs igazgatótól kapja.
A fekete pókruha meg szerintem akkor lett volna jó, ha a szimbióta széttorzítja a hálómintát, a pókjelet meg jó nagyra nyújtja. Hasonlóan mint ahogy Venomon nézett ki. Végülis, ha nem kerül kapcsolatba a szimbióta az eredeti piros-kék ruhával, akkor hogyan lett volna rajta pók embléma? A legnagyobb hiányosság szerintem a filmben, hogy ha jól emlékszem, a fekete ruha nem gondolati parancsra ment rá, hanem kivette a dobozból és felvette :shocking: hogy lehet egy ekkora látványfaktort nem kijátszani?!

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember
« Válasz #1617 Dátum: 2010. Július 18. - 16:52:19 »
Venom alkatra, és megjelenésre jó volt a filmben. Pont az volt a zavaró benne, hogy Brock ellenben nem. Így Venom úgy nézett ki, mintha 20 centivel, és 30 kilóval több lett volna a gazdatesttől (mint mondjuk az Ulti Venom amit pont utállok).
Ez nem tetszett (többek között) benne.

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report
Re:Pókember
« Válasz #1618 Dátum: 2010. Július 18. - 19:58:59 »
Én kiváncsi lennék egy ilyen írtó nagy "hulkos" Venomra is, hogy kb. hogyan is festene mozivásznon. Elv a szimbiótá sokszorosítaná a gazda testi erejét és Brock neki is fogott gyúrni, ha jól tudom, hogy még erősebb legyen Venomként.
« Utoljára szerkesztve: 2010. Július 18. - 20:02:40 írta Szilánkmentes »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Pókember
« Válasz #1619 Dátum: 2010. Július 18. - 21:49:22 »
Én kiváncsi lennék egy ilyen írtó nagy "hulkos" Venomra is

Javaslom olvasd el a What if Vol 2. 4. számát.