Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 886350 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #100 Dátum: 2008. Január 09. - 13:58:46 »
Számomra idén nem lesznek nagy durranások. A Batman előző része se tetszett igazán, úgyhogy a folytatás teljesen hidegen hagy, ahogy a Hellboy 2 is. A Hulk érdekel valamennyire, a Vasember szintén nem annyira. Ebben a fanfilmben jobb Tony Stark volt, mint RDjr... persze ez csak az én véleményem. Egyedül az AVP2-re vagyok eléggé kíváncsi. A Rozsomák az határozottan érdekelne, de az csak jövőre készül el. Szerintem lefutottak a képregényfilmek, úgy értve, hogy minden nagyobból készült már valamiféle film. Már csak a folytatások vannak, meg a spin-offok. Az összes eddigi ismeretében azt mondom, hogy kifejezetten érdekel majd:
Pókember 4
X-Men 4
Rozsomák
Fantasztikus Négyes 3
Szellemlovas 2
És a Prédikátor az új jelentkezők közül. Érdekelne még a Fenegyerek 2 is, ha egyszer elkészülne.  :roll:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #101 Dátum: 2008. Január 09. - 14:19:21 »
Szzerintem nem futottak le egyáltalán a képregényfilmek.
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/kprgnyf08/
Én meg a Vasember filmben pont RD jr miatt bízom. Nélküle, ha egy tök ismeretlen színész lenne, feleannyira se érdekelne a project...Hulkkal hasonló a helyzet. Hulkot amúgy se nagyon szeretem, csak amikor PD írta, de alpavetően nem szeretem a karaktert. Viszont Norton az egyik legjobb színész szerintem a jelenlegi sztárokmezőnyben, eddig nagyon jók voltak a filmjei, szóval miatta érdekel az is. Batman meg meint ilyne cipő :D
Bale a másik, akit nagyra becsülök a mostani mezőnyből, Nolan meg két olyna filmet csinált, mint a Memento és a Prestige....meg a Batman Beginst is megnéztem azóta többször, egyre jobban tetszik. Jobban, mint Burton mesevilága. A trailer meg nagyon jó lett, Jokerre meg igazán kíváncsi vagyok.

AvPR-t azért nem mondtam, mert usa-ban már bemutatták...sajnos elég negatívak a vélemények a filmről. Plusz a bevétel is siralmas.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #102 Dátum: 2008. Január 09. - 14:26:23 »
Pár napja megnéztem az AVP2-t, és azt kell, hog ondjam eléggé korrekt lee, nem egy Oscar díjas film, mint az elődei (most nem az AVP-re gondolok), de jó szórakozás, a zeneszerző mindenképpen dícséretet érdemel, a régi Alienes/Predatoros számok feldolgozásáért.
Szóval nem egy egetrengető alkotás, de könnyed darabolos horror, és aki csak ennyit vár tőle nem fog csalódni.
Ez az Iron Man Fan film Odab*sz, van pénze a csókának.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #103 Dátum: 2008. Január 09. - 15:07:13 »
Szzerintem nem futottak le egyáltalán a képregényfilmek.
http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/kprgnyf08/
Hát, idézem: "2008 a képregényadaptációké lesz, azon belül is a folytatásoké"
Én is épp ezt mondtam. Csak kettő új lesz (Vasember, Wanted). De jó, hogy belinkelted, a Megtorló 2-re is kíváncsi leszek. :)



Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #104 Dátum: 2008. Január 09. - 20:02:53 »
Ez a fan nagyon jó. :D
Ez a link tényleg hasznos volt, köszi! Legjobban Batmant, Hellboy2-t, meg a többi Marvelest várom, de rangsort nem tudnék mondani. Megtorlót kicsit fenntartásokkal fogadom, mert Jane azért nem vállalta, mert gagyinak találta a forgatókönyvet, de remélem csak neki nem tetszett, nekünk fog. Ami viszont nem nagyon hoz lázba, az a Speed Racer meg a Hancock. Lehet, hogy megnézem őket, de annyira nem csigáznak fel.

Gordin

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 63
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #105 Dátum: 2008. Január 11. - 20:03:03 »
Ngaoütős ez az Ironman fan film, van itt pénz, és jóra használják.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #106 Dátum: 2008. Január 14. - 00:44:14 »
Én a filmek közül a Batman: The Dark Knight-ot és a Vasembert várom legjobban. :D A Hulk folytatására is kiváncsi leszek azért, bár jó lenne már látni belőle egy rendes trailert, hogy megtudjuk, mire számíthatunk. A Megtorló 2 szintén érdekel, valamint az AVP 2 és az új Rambo film is. :D A Hellboy első része anno nemigazán fogott meg, így a második részt sem várom különösebben, de esetleg a látvány miatt lehet hogy megnézem.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #107 Dátum: 2008. Január 14. - 08:47:06 »
Vasembertől is jöhetne már valami új trailer...
Rambo? Hát azt én is várom, de nagyon gáznak tűnik a film, úgy ahogy van. Stallone tiszta öreg meg minden, erre bevá ilyen szöveget az előzetesben, hogy live for nothing or die for something, your call...hát azt hittem besz@rok a röhögéstől. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #108 Dátum: 2008. Január 14. - 09:03:23 »
Hát igen. Szerintem amúgyis az első leszámítva a Rambo filmek elég szarok voltak. Nekem legalábbis nem nagyon nyerte el a tetszésemet. És az előzetes alapján ez sem fogja. :roll:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #109 Dátum: 2008. Január 14. - 09:26:45 »
Viccnek jó lesz. :D Mert nagyon úgy tűnik, hogy ezt komolyan gondolja Stallone....no majd meglátjuk. Rocky-ban is nagyot csalódtam pozitívan, erre is van minimális esély azért.
Amúgy jah, az első részen kívül egyik film se ér sokat, a 3. rész különösen ratyi. Az első is főleg azért, mert annka van valami mondanivalója, a háborúból visszatért, kiégett veterán nem tud beillezskedni a társadalomba, meg ilyenek. De a többi filmben már tényleg csak az volt, hogy én vagyok Rambo, kemény vagyok, ami nekd pokol, az nekem otthon és lelövök mindenkit.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #110 Dátum: 2008. Január 14. - 09:54:32 »
Igen, a Rocky az jó volt, de abból a többi rész is jó volt, így azt nagyon nem lehetett elrontani. De a Rambo, ahogy te is mondtad, az elsőn kívül semmiről sem szólt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #111 Dátum: 2008. Január 14. - 11:26:14 »
Ja és abban van minden idők egyik legjobb filmes szövege: " Nem azért jöttem, hogy Rambot megmentsem maguktól. Azért jöttem, hogy magukat mentsem meg tőle". Király ez a mondat. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #112 Dátum: 2008. Január 14. - 17:30:49 »
Szerintem is a Rambo 1 volt csak jó. Én a kettőt láttam először, nagyon nem tetszett. Viszont nekem is van egy nagyon kedvenc mondatom belőle:
R: Pótolható voltam.
?: Mit jelent az, hogy pótolható?
R: Az olyan... hogy elhívnak egy buliba... de te nem mész el... és ez igazából senkit se érdekel.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #113 Dátum: 2008. Január 14. - 18:59:28 »
Ez mikor hangzik el a filmben?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #114 Dátum: 2008. Január 14. - 19:07:21 »
Hú, nem tudom.  ;D Nagyjából 17 lehettem, amikor láttam. Csak arra emlékszem, hogy egy csónakban ültek, és egy folyón haladtak valamerre.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #115 Dátum: 2008. Január 14. - 20:31:27 »
Akkor az valamikor az elején van. Gondolom akkor amikor mennek a fogolytábor felé.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #116 Dátum: 2008. Január 14. - 21:06:20 »
Alighanem. Még azelőtt lehetett, hogy a cápa szájába tették volna azt a gáztartályt.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #117 Dátum: 2008. Február 04. - 16:55:26 »
Megnéztem az Alien vs Predator 2-t. Egy kis vélemény róla, de csak spoilerben:
 :spoiler:
Szóval, a film ugyanonnan folytatódik, ahol az első rész abba maradt. A halott Predatorból kikelő Alien-Predator keverék kapásból felnő két és fél méteres magasságra (az Alien filmekben ezt nem birom, hogy még ki sem kell az Alien, öt perc után akkora mint a ház) és legyilkol mindenkit az űrhajón, ami emiatt visszazuhan a Földre. Ezt már láthattuk az előzetesben is. Alapból nem rossz az ötlet, és még elég jól is sikerült megcsinálniuk, mert az első rész után ez valóban keményebb és brutálisabb lett. Viszont ami nem tetszett benne, az az, hogy csak egyetlen egy Predator jött a Földre, hogy megölje az Alieneket. Pedig azt vártam volna, hogy nem egy Rambo módjára harcoló Predatort látunk, hanem egy kemény bosszúra szomjas haddal jönnek és úgy osztják az Alieneket és a népet. Sajnos nem ez lett belőle. Pedig mennyire jól nézne ki ha a rengeteg Predator és Alien küzdene egymással. Na mindegy. Azt bírtam, hogy a film első felében a Predator még igyekezett mindennek a nyomát eltávolítani. Valami sav szerű porral elolvasztotta az összes emberi és Alien tetemet, nehogy a szerencsétlen emberek rájöjjenek, hogy mi is folyik ott. De persze az a holttest amit ő nyúzott meg, az ott maradhatot. Ez így elég érdekessé teszi az egészet, mert amit előtte meg utánna csinált, az azt példázta, hogy minden nyomot el akar tüntetni, úgy, mintha ott sem lettek volna. A másik érdekes dolog, hogy az Alien-Predator keverékből született Alien elég szokatlan módon szaporodott. Igaz, nem ismerem annyira az Alien és Predator képregényeket-könyveket, de eddig nem tudtam, hogy a Predatorok szájon át szaporodnak. Mivel azt lehet kikövetkeztetni, hogy ezt az Alien a Predatoroktól kapta, hiszen eddig mindig csak azokkal a Pókféle tojásokkal szaporodtak. Most viszont ezzel a módszerrel egy emberből akár 5-6 Alien is ki tudott kelni. Annyiban persze jó volt ez is, hogy nem a sablonok szerint ment a film, de attól még furcsa. Azt azért nem mondom el, hogy mi lett a film vége, hogy hogyan is sikerült megoldani a problémát, de annyit elmondok, hogy az embereknek sikerült megmenteni a Predator fegyverét. Azt a hadsereg le is nyúlta és a film végén elvitték valami nőhöz, aki mondta, hogy erre még nem készült fel az emberiség. Erre azt a választ kapjuk, hogy nem is itt fogjuk felhasználni. Azt nem tudja valaki, hogy ki volt az a nő? Mert nekem semmit nem mond.

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #118 Dátum: 2008. Február 04. - 17:22:50 »
Na ha az AvP2,akkor én is véleményezek egy kicsit :D

Alapjában véve tetszett,bár én is arra számítottam hogy majd egy seregnyi Predator és Alien fogja gyakni egymást a filmben.Az Alienek hiperrövid kifejlődéséről annyit,hogy az csak ennek a két filmnek a hülyesége,aki látta a klasszikus Alienfilmeket az emlékezhet rá.hogy pl a Nyolcadik utas a Halál-ban is jóval több idő kellett már magához a "kikeléshez" is, a teljes kifejlődésről már nem is beszélve.De mindezeket a negatívumokat bőven ellensúlyozza a látvány és a történet.A befejezés nekem is tetszett,nagyon jellemző az emberi gondolkodásmódra.A nőről én sem tudom kicsoda,annyit tudok hogy az Alien vs Predator képregényekben a Predator mellet egy Machiko Noguchi nevű nő volt a főszereplő,lehet hogy van valami összefüggés?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #119 Dátum: 2008. Február 04. - 18:09:11 »
Ezt már lehet spoiler nélkül is kibeszélhetjük:
Az Alienek hiperrövid kifejlődéséről annyit,hogy az csak ennek a két filmnek a hülyesége,aki látta a klasszikus Alienfilmeket az emlékezhet rá.hogy pl a Nyolcadik utas a Halál-ban is jóval több idő kellett már magához a "kikeléshez" is, a teljes kifejlődésről már nem is beszélve.
Azért ott sem telt el olyan sok idő a kikelés és a teljes méret elérése között. Nemrég néztem meg a korábbi Alien filmeket is megint. A kikelésben az még a fura, hogy van akiből tíz perc után kikel az Alien, van akiből órák, sőt napok múlva jön csak ki. Na ezt magyarázza meg valaki. A legjobb példa, a harmadik Alien film. A történet szerint Ripleybe megy legelőször az Alien-embrió. A kutyába már később megy bele, de pár óra múlva már ki is kel belőle. A történet szerint nagyjából egy-másfél nap telik el a film végéig, amikor kijön Ripleyből az Alien. Persze ezt utólag sok mindennel lehet magyarázni, de akkor is fura. A negyedik részben ugyanez van. Egy tucat emberből beültetés után egy-két óra múlva kint vannak az Alienek, csak egy emberből nem, aki egészen a film végéig megússza ezt, ami a történet szerint pár óra diferencia. Az AvP első részében volt viszont a legdurvább. Ott ugye amikor beindították a piramist, azt 10 percenként alakot váltott. Az indításnál záródtak be az emberek az áldozati szobába, ahová meg is érkeztek a tojások. A következő váltásnál (10 perc múlva!!) már mindenkiből kikelt az Alien, sőt, meg is nőttek teljes méretűre. Na, erre varjon gombot valaki.