Szerző Téma: Idei képregényfilmek  (Megtekintve 886615 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10260 Dátum: 2018. Február 21. - 09:17:24 »
Ha Hollywood veszi a lapot? Miért ez nem Hollywood volt?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10261 Dátum: 2018. Február 21. - 09:22:36 »
Igazad van, mondjuk inkább úgy, hogy "Hollywood többi része is". ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 21. - 09:26:35 írta Todd »

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10262 Dátum: 2018. Február 21. - 13:35:28 »
James Bond és az Oroszlánkirály keveréke volt a film. Számomra.  :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10263 Dátum: 2018. Február 21. - 13:57:08 »
Viszont erre is igaz az a tendencia, ami időnként felbukkan a Marvel filmekben, hogy nem az "underdog" karakternek szurkolunk, hanem pont fordítva, az esélytelen figura a "főgonosz". A főhős az akinek a kezdetektől fogva mindene megvan és egy gettóból érkezett nincstelen kis senki dönti majdnem romba a királyságát. Aki vele ellentétben egész életében csak arra hagyatkozhatott, amit magának megszerzett. Ez a téma, hogy a jólétet egy kívülről érkező, magát a semmiből felküzdő "gonosz" fenyegeti már sokadszorra felbukkan a MARVEL filmekben. Miközben a hős egész életében ott ül a tutiban, kirángatják, mutatóba tesz egy kis kirándulást, hogy jaj a világ azért egy ronda hely, és utána visszaül, és már felelősségteljesen használja végtelen forrásait.
Tony Stark VS. Ivan Vanko, vagy Adrian Toomes (igen, én ott inkább közöttük érzem a feszültséget, pókember mondhatni csak két tűz közé keveredik), Thor VS. Loki (Thor volt aki Odin állandó támogatását élvezte).
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 21. - 14:20:34 írta Todd »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10264 Dátum: 2018. Február 22. - 07:30:19 »
Azt hittem lesz vmi kapcsolódási pont a Háborúhoz, ha már ilyen közel van, de semmi, még arra se volt utalás, hogy vajon Thanos miért támadhatja majd meg...
Mindenki várta az Infinity Warhoz való csatlakozást a filmben, és ebből a szempontból tényleg csalódás volt a film. Pedig több mint valószínű, hogy ezért lett olyan sikeres a film, mert a nagy Avengers hype miatt mindenki elment megnézni. Mert bár valóban érdekes és kényes témákat feszeget a film, és önmagában nem volt rossz, de annyira nem is volt jó, hogy ezt a hatalmas sikert hozza.
És hogy az idézethez visszakanyarodjak, szerintem inkább nem túl észrevehető utalások voltak a filmben, amihez hozzá lehetne kötni Thanost. A film elején mondták, hogy a vibránium az űrből érkezett egy meteor formájában. Tehát meg is van az űrbéli kapcsolat Wakandának. És vagy az lesz, hogy Thanosnak a vibránium fog kelleni, vagy még azt a magyarázatot sem tartom elképzelhetetlennek, hogy a vibránium meteor közepén lehet egy végtelen kő, amit a wakandaiak még nem találtak meg, de Thanos tudja, hogy ott van, és az adta azt a sok különleges képességet a vibrániumnak. Persze ez csak találgatás, de simán előfordulhat mind a két verzió.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10265 Dátum: 2018. Február 22. - 09:15:33 »
Jah, egen, a vinrániumra én is gondoltam, csak indokoltalan, hogy ha ott van neki a kesztyű... na majd lássuk mi lesz...

És egen, szerintem sokan hitték, hogy köze lesz a Warhoz, itt látszik a másfél éves tolás a Pók miatt... ez tavaly nyáron totál elment volna, de itt meg totál kaki helyre került... lehet jobb lett volna ha ez megy a Thor helyére, és a Thor került volna ide...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10266 Dátum: 2018. Február 22. - 09:36:40 »
A film elején, azt mondják, hogy a Vibránium az Univerzum (vagy a galaxis?) legerősebb anyaga. Ezt mégis honnan tudhatná bárki?  :lol: Inkkább azt akarták mondani, hogy a Földön a legerősebb anyag...
Mekkora poén volt amúgy, hogy mutatós aktatáska helyett a gatyájából veszi elő Klaw azt a kalapácsfejet, egy ronda papírba csomagolva és rá van írva: "törékeny"  :lol:

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10267 Dátum: 2018. Február 22. - 21:29:03 »
Klaw baromi jó volt... és baromi szomorú voltam, hogy kinyírták...  :-\  :'(

Apropó poénok... csak nekem tűnt úgy hogy ebben a poénok nagyon háttérbe voltak tolva...? Alig volt benne, ha azt mondom, ohgy 5, lehet azzal is sokat mondok,  poénosabb rész... :surp:   amúgy nem baj, csak így utólag meglepődtem rajta...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10268 Dátum: 2018. Február 23. - 08:40:35 »
Klaw baromi jó volt... és baromi szomorú voltam, hogy kinyírták...  :-\  :'(

Apropó poénok... csak nekem tűnt úgy hogy ebben a poénok nagyon háttérbe voltak tolva...? Alig volt benne, ha azt mondom, ohgy 5, lehet azzal is sokat mondok,  poénosabb rész... :surp:   amúgy nem baj, csak így utólag meglepődtem rajta...
Szerinetm ezt a spoiler mezőt jobban kiterjeszthetnéd..  ;)  ;D ;D
Igen, én is észre vettem, hogy kevesebb volt a poén, ami jó, mert nem ütötte agyon a filmet. Van úgy hogy már a komolyság rovására megy és van olyan, mint itt is párszor, hogy a túlzott klisés teatralitást oldja. PL a rituális küzdelemnél, amikor hugi beszól.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10269 Dátum: 2018. Február 23. - 08:58:29 »
Amúgy egy tök jogos meglátás egyik ismerősöm által.
"Ők a legfejlettebb világ a földön, de még nem jutott eszükbe, hogy feltalálják a demokráciát." :lol:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10270 Dátum: 2018. Február 23. - 10:00:46 »
Jaaaj igeeen! Nekme is volt egy meglátásom!

Bár a demokráciás meglátásról annyit, hogy egy ilyen mesevilágban, ahol az uralkodó jóságos és szuper, meg igazságos, mint a népmesében, ott elég hatékony lehet az autokrácia, amivel nem élnek vissza. És lehet, hogy tart közvélemény kutatásokat és az alapján is dönt.

Nekem az tűnt fel, hogy olyan rohad fejlettek, meg jól élnek és boldogan és nincs betegség meg szegénység. (A kunyhóban élő kecskepásztorok is önkéntesen romantikából élnek úgy ahogy. Lehet hogy a városban van egy lakásuk, meg autójuk.)
DE azért egy jó kis vérre menő rituális közdelem az mehet, azt szeretjük, nyam-nyami :D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10271 Dátum: 2018. Február 23. - 10:05:25 »
Igen épp ez a baj. Nincs szükség demokráciára, mert egy jóságos, igazságos királyunk van... Aki mellesleg pusztán amiatt lett király, mert ő a törzs legerősebb királyi felmenőkkel rendelkező férfi tagja. ;D
De pont a filmben bekövetkezik az esemény, ami egy ilyen államformában bármikor bekövetkezhet, hogy jön valaki, legyakja, és hopp senki nem tehet semmit, mert "ő a király, és a király alapvetően azt csinál, amit akar"...
A másik amire felfigyeltem, fejlett társadalom, ideális, szép. "Menj oda, és nyírd ki Klaw-t, vagy hozd ide hogy megöljem." Utópia level 99, rögtönítélő bíróság rulez! :lol:
Továbbá csak nőkből álló testőrség, ő ez kicsit nem hímsoviniszta? Legalább lehetett férjük, az b*szott volna be igazán, ha ők egyfajta szerzetesek, akik a királynak szentelték az életüket. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 23. - 10:12:12 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10272 Dátum: 2018. Február 23. - 10:10:34 »
Hát igen. de  a jó mindig győz és minden újra happyyyy!

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10273 Dátum: 2018. Február 23. - 11:25:45 »
Továbbá csak nőkből álló testőrség, ő ez kicsit nem hímsoviniszta?

Mitől lenne hímsoviniszta?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10274 Dátum: 2018. Február 23. - 11:43:01 »
Mitől lenne hímsoviniszta?
A férfi uralkodó, aki egy csinos, fiatal nőkből álló testőrséget tart fenn, kifelé eléggé azt a látszatot kelti, mintha ez a háreme lenne. ;)
És kicsit jobban utána néztem mi is ez, és hú, milyen meglepő fordulat, hát pontosan abból alakult ki, amire elsőre gondoltam, és így már értem, és nagyon örülök neki, hogy kihangsúlyozták a filmben, hogy Ayo-nak van férje. ;D
Örömmel tapasztalom, hogy a producer értette, mire gondolok. :nezze: :)
Idézet
Forrás
In the comics, the Dora Milaje are the personal bodyguards and royal security of the Black Panther, recruited from every tribe of Wakanda. In addition with their protective function, they are also a pool of superior Wakandan women for the King to possibly marry.

Black Panther producer Nate Moore revealed in an interview with Screen Rant that the betrothal aspect from the comics was deliberately excluded from the Marvel Cinematic Universe incarnation of the group: "You know, that was sort of part of the original Christopher Priest run where they were all betrothed which we felt wasn’t necessary to tell the story of the Dora and in a way we all kind of rejected as being a little creepy. So we will not be exploring that."
Szerintem nem lett volna nagy baj, ha ezt még azzal is tovább léptetik, hogy mondjuk vegyesen állt volna a testőrség férfi és női tagokból (akár valamilyen színten az aárnyt a női többség felé billentve). Így már egyáltalán nem utaltak volna erre a "hagyományra", vagy azt a látszatot keltik, hogy lehet, hogy valaha régen így volt, de már fejlettebb Wakanda társadalma. Elvégre a film azért nem csinál nagy titkot belőle melyik politikai irányzat képviselőinek akar kedvezni. ;D
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 23. - 12:29:25 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10275 Dátum: 2018. Február 23. - 12:10:55 »
Tejóég azoknak a nőknek férjük van? Biztos a gorilla törzsből pasiznak  :hehe:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10276 Dátum: 2018. Február 23. - 12:13:04 »
Mi, ez neked komolyan nem tűnt fel, hogy Ayo-nak a rinocérosz tenyésztő a szerelme? Csak kb. 16 x ejtették ki ezt a szót mindketten a szájukon. :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 23. - 12:17:33 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10277 Dátum: 2018. Február 23. - 12:23:27 »
Ja tényleg... Én most csak Okoyere gondoltam hirtelen..
Amúgy már a Polgárháborúban is volt kopasz testőrnő T'Challa mellett.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10278 Dátum: 2018. Február 23. - 12:27:41 »
Tejóég azoknak a nőknek férjük van? Biztos a gorilla törzsből pasiznak  :hehe:
Mondjuk inkább úgy, hogy lehet férjük. :) Egyébként zárójelben megjegyzem, hogy az erős, határozott nőknek nem feltétlen az a vágyálmaik netovábbja, hogy mindenképpen kell melléjük egy még erősebb, még határozottabb férfi. :lol: Szerintem inkább az a jó egy párkapcsolatban ha a két fél kiegészíti egymást, nem pedig az, ha ugyanúgy szélsőséges (ingyenes párkapcsolati tanácsadást hallottak :lol:).
Épp ezért az tetszett, hogy a film egyáltalán nem egy mogorva gorillával hozta össze a csajt. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 23. - 12:38:12 írta Todd »

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Idei képregényfilmek
« Válasz #10279 Dátum: 2018. Február 23. - 12:49:26 »
A férfi uralkodó, aki egy csinos, fiatal nőkből álló testőrséget tart fenn, kifelé eléggé azt a látszatot kelti, mintha ez a háreme lenne. ;)

Az az autokrata uralkodó, aki háremet akar tartani, háremet tart.

És kicsit jobban utána néztem mi is ez, és hú, milyen meglepő fordulat, hát pontosan abból alakult ki, amire elsőre gondoltam

Idézet
Forrás
In the comics, the Dora Milaje are the personal bodyguards and royal security of the Black Panther, recruited from every tribe of Wakanda. In addition with their protective function, they are also a pool of superior Wakandan women for the King to possibly marry.

Black Panther producer Nate Moore revealed in an interview with Screen Rant that the betrothal aspect from the comics was deliberately excluded from the Marvel Cinematic Universe incarnation of the group: "You know, that was sort of part of the original Christopher Priest run where they were all betrothed which we felt wasn’t necessary to tell the story of the Dora and in a way we all kind of rejected as being a little creepy. So we will not be exploring that."

A hárem és a feleségjelöltek között van különbség, ráadásul az egész koncepció viccesen működésképtelen lenne valójában.

Ha sovinisztázunk, akkor inkább nősovinisztának mondanám, hogy létrehoztak egy kizárólag nőkből álló elit harcos csoportot, holott harcosnak történelmileg és biológiailag a férfiak alkalmasabbak. Ahogy mondod, az eredeti koncepcióban erre volt magyarázat, de a moziban ennek a látszatát is igyekeztek elkerülni, úgyhogy maradt a #girlpower. Nyakig ülünk a hímsovinizmusban :D :D

Szerintem nem lett volna nagy baj, ha ezt még azzal is tovább léptetik, hogy mondjuk vegyesen állt volna a testőrség férfi és női tagokból (akár valamilyen színten az aárnyt a női többség felé billentve). Így már egyáltalán nem utaltak volna erre a "hagyományra", vagy azt a látszatot keltik, hogy lehet, hogy valaha régen így volt, de már fejlettebb Wakanda társadalma. Elvégre a film azért nem csinál nagy titkot belőle melyik politikai irányzat képviselőinek akar kedvezni. ;D

Ez már szinte egészségesnek hangzik, aligha róhatom fel a mai mainstream mellett, hogy némi nősovinizmust alapnak veszünk.