Szerző Téma: (Nem képregény) filmek  (Megtekintve 955132 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #560 Dátum: 2008. Május 17. - 17:14:07 »
Idézet
Tropic Thunder trailer, valami eszetlen jó kis film ez
Jaja, szerintem is. :D Robert D. Jr iszonyat jól nyomja a nagy nigger dumákat, még a hangja is tök olyan, kegyetlen.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #561 Dátum: 2008. Május 17. - 18:51:49 »
The Forbidden Kingdom kritika

A könnyed zene közepette a napsugarak egy folyó vizét csillogtatják meg, mely zavartalanul szeli át a középkori Kína vidékeit. Némi árnyékot az áramlatnak a parton sorakozó fákon kívül csak pár szikla ad, melyekről egy kis vízesés zubog lefelé, egyenest egy fiúra, ki a kung-fu mozdulatait gyakorolja. Fent a sziklán állnak mesterei, kik egymásra nézve nyugtázzák, hogy tanítványuk nagyjából fel is készült a közelgő megmérettetésre. A kamera szépen lassan eltávolodik a vízeséstől, és a parton egy lány kerül a középpontjába, ki lantján követi a zene dallamait. Majd a kép közelire vált, az arcára, elbájol a szemével, de mielőtt végleg elvesznék bennük, lehunyja tekintetét, hogy ezután a kép fokozatosan átváltson az ő kecses, folyóéhoz hasonlatos mozdulataira, melynek végkifejletében egy 360 fokos fordulattal, édesen összeráncolt szemöldökkel egy jáde nyilat dobjon el, melyet a kamera végigkövet egészen addig, míg bele nem vágódik egy fa törzsébe.

Egy fiúról szól a történet, akinek a kung fu iránti rajongását a falán található poszterből kialakuló főcím is alátámasztja, mely feleleveníti a régi wuxia filmek nagy alakjainak sorát. Még maga sem tudja, hogy egy olyan küldetés áll előtte, melyen egy egész királyság sorsa múlik. Ugyanis neki kell visszajuttatnia a nagy hatalommal bíró botot a Majomkirálynak, kit kőbörtönbe zárt a gonosz jáde hadúr. Útja nem zavartól mentes, de segítőkre talál, egy részeges kung-fu mester, egy szerzetes, és egy harcos lány személyében.

A kung-fu filmek két nagy alakja, Jackie Chan és Jet Li végre közös filmben, sokan régóta várták már ezt a pillanatot, mely ki is tart majdnem kerek 100 percig. A film nem csak eszünkbe juttatja a főcímmel a régi középkori kung-fu filmeket, igazi wuxia, némi repkedésekkel, mágiával, és Golden Swallow-val, bocs, Golden Sparrow-val, mert itt nem fecske, pusztán csak veréb, és persze ott van a Majomkirály alakja is. De mindenképpen azt a kort elevenítette fel a szemem előtt, és ennek örülök, mert ugyan az ázsiai filmek nem igazán voltak sosem az eseteim, de szinte az egyetlen kivétel ezen régebbi kung-fu filmek sora, mert azokat kimondottan szeretem.

A két nagy név mellett a középpontban forgó fiú a másik főbb szereplő, akit Michael Angarano alakít, és elég jól hozza a lúzer alakot és a harcművészetbe belekóstoló tanítványt is. Golden Sparrow-t pedig Yifei Liu játssza, aki még egy filmbeli mondattal is alátámasztja a fent már említett utalást, és akinek alig várom a következő filmjét, mármint ha lesz a témában, mert engem meggyőzött. A másik térfélen pedig a hadurat Collin Chou alakítja, akit pl. a Mátrixban láthattunk Seraphként.

A filmet Rob Minkoff rendezte, és elég szép képsorokat tár a szemünk elé, persze ez a koreográfusnak is köszönhető bizonyos helyeken, aki első ízben nem Jackie Chan volt, mint ahogy az szokása a filmjeiben. A hőstörténetet átdolgozó írónak, John Fusconak, pedig a Vadnyugat fiaitól idáig vezetett az útja, persze láthattunk már tőle egy Hidalgot is menet közben. A zene David Buckley érdeme, és szerintem találó dallamokat csatolt a filmhez, nem volt teljesen keleti zene, de mégis arra hajazott, nekem tetszett.

Jackie hozta a formáját, a Részeges karatemestert idéző stílusát, és a rá jellemző „Na nem már” nézését, mikor az ellenség több száz főnyi erősítését észreveszi, szóval végig gondoskodott a poénosabb vonulatról, míg Jet Li a szerzetes szerepében némiképp kiegészítette a komolyabb játékával, de persze ő is elengedhette magát, mégpedig a Majomkirályként.

http://filmbuzi.hu/archives/2008/05/17/the-forbidden-kingdom/
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 18. - 09:01:48 írta Ben Reilly »

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #562 Dátum: 2008. Május 17. - 21:40:53 »
te most bemásoltad a filmbuzi kritikát?

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #563 Dátum: 2008. Május 18. - 08:54:48 »
Mivel én magam nem láttam a filmet, így érdemben nem tudok hozzászólni, de sokan vannak olyanok itt akiket érdekel a film, így talán tudnak egy kicsit tájékozódni.
De ha nagyon szúrja a szemed beteszem alá a linket.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Május 18. - 09:01:33 írta Ben Reilly »

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #564 Dátum: 2008. Május 18. - 12:19:35 »
Csak annyit írj oda ilyenkor, hogy forrás: filmbuzi, sg.hu, vagy ilyesmi.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #565 Dátum: 2008. Május 18. - 12:43:33 »
Teljesen Jogos, bár őket és az origo-t is hidegen hagyta amikor kitették a fordításaim a karakterekről az aktuális képregényfilm futása idején és még csak a nick nevemet sem említették. Ezért van hogy szinte soha vagy csak nagyon ritkán hozok tőlük infót.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #566 Dátum: 2008. Május 18. - 12:53:30 »
Az szép dolog volt tőlük. Ezt milyen formában teték? Kirakták a karakterleírásodat és nem említették meg a fordítót?
Ilyen esetben és se tenném ki a forrást, ha ők azok. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #567 Dátum: 2008. Május 18. - 13:26:39 »
Ahogy írtad, egy az egyben az X-Men, Pókember, Penge, Fenegyerek, Vasember és Hulk karakter leírásaim történetét szépen kiollózták innen onnan ahol megjelentek, és csesztek odaírni a nevem, pedig ott volt alattuk elhiheted. Az sg, az origo, a mozinet, a filmbuzi még a vox is. Van olyan leírás, ami még filmes magazinba is bekerült, aztán ahogy olvasom megáll bennem az ütő, hogy basszus hát ez szóról szóra az én fordításom, még az általam használt speciális kifejezések is benne voltak.  :( De most őszintén, kinek tegyek szemrehányást. Majd legfeljebb megjelentetünk egy magyar nyelvű Marvel kézikönyvet, aztán jónapot. ;)

Kakarotto

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 492
  • May Néni Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #568 Dátum: 2008. Május 18. - 13:47:53 »
hát ha nincs levédve maga a saját fordításod akkor sajna azt bárki felhasználhatja. Ez van, nem tehetsz semmit. Csinálj egy BT-t (legkönnyebb), és védesd le a fordításaidat a BT nevére. (nem vagyok biztos benne, hogy olyan egyszerű névre szólóan levédetni valamit, ezért én BTn keresztül vagy egyesületen keresztűl csinálnám)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #569 Dátum: 2008. Május 18. - 13:52:15 »
Ha BT alatt Baráti Társaságot értesz baseball ütővel akkor azt meg tudom oldani ha ti is beszálltok, de ha Betéti Társaságot az már jóval macerásabb és mostanában nem füllik a fogam a macerához. ;D

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #570 Dátum: 2008. Május 18. - 14:01:38 »
Beszállunk, veled vagyunk, gyilkolunk. ;D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #571 Dátum: 2008. Május 18. - 14:37:32 »
klassz kis pószer, bár én a kínaiaktól, vagy japóktól kicsit óckodom.... :-\

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #572 Dátum: 2008. Május 19. - 10:03:25 »
A Forbidden Kingdom nekem tetszett. :D Nem kell komolyan venni, kicsit olyan, mintha a Gyűrűk urát kevernék egy paródiával. Mindenesetre a harcok nagyon jók voltak, és a végén a jade warlord naginatája(ugye ez a neve? Vagy keverem valamivel? :-\) is jól nézett ki. Én ajánlom mindenkinek, szórakoztató film. :)

A Múmiában én alapból Frasert nem tudom elviselni. Kiráz a hideg a fejétől, még Tobeynál is rondább. :roll:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #573 Dátum: 2008. Május 19. - 13:16:22 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #574 Dátum: 2008. Május 19. - 14:42:24 »
 :lol: :lol: :lol: :lol:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #575 Dátum: 2008. Május 19. - 19:28:37 »
A távol-keletet is utólérte a remake gyártás, és most az amerikaiak helyett ők maguk készítenek filmet az egyik leghíresebb filmjükből. A Zatoichi értelmezték újra. Az eredeti sztoriban egy vak szamuráj osztja a rendet (hmm vajon melyik Marvel hősre emlékeztethet bennünket ??? :headscratch:). A remake-ben egy nő a főhős.
Az eredeti fim trailere:


és a remake, az Ichi teaser-e

A hivatalos weboldal:
http://wwws.warnerbros.co.jp/ichi/


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #576 Dátum: 2008. Május 19. - 23:27:16 »
Azt hittem, Boll kihívja bunyózni az összes amerikai mozitulajdonost.  :hehe: :hehe:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #577 Dátum: 2008. Május 20. - 14:11:12 »
Már csak emiatt a poszter miatt is érdemes lesz megnézni a Tropic Thunder-t. Ahogy ezen Jack Black és Downey kinéz hát az nagyon elmebeteg:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #578 Dátum: 2008. Május 20. - 17:19:24 »
Nagyon jónak ígérkezik ez a film, az biztos. :D
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:(Nem képregény) filmek
« Válasz #579 Dátum: 2008. Május 20. - 17:42:11 »
Azért Stiller sem egyszerű. Nagyon hajaz Schwarzi karrierjére. ;D