Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525706 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Batman
« Válasz #1540 Dátum: 2015. December 13. - 00:56:12 »
Csudaszép a különszám. Szerintem az eddigi legszebb füzet a Kingpintől.
A történet is zseniális, mivel a narrációnak valójában semmi köze sincs a cselekményhez, de az ember automatikusan összekapcsolja, és megkeresi a párhuzamokat. Batman kicsit túltolja az idegbeteget, de így ebben a formában simán belefér. Nem gondoltam volna, hogy tényleg tud majd karácsonyi hangulatot árasztani a sztori, de valóban van annyira különleges, hogy megteszi.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1541 Dátum: 2015. December 15. - 17:48:03 »
Meg csak belelapozgatni volt idom de nagyon szep a kotet,tenyleg.

Imadom ezt az illatot! :p

 :kingpin:
BATMAN,Spawn,Star Wars

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Batman
« Válasz #1542 Dátum: 2015. December 15. - 18:12:35 »
Nekem ma jött meg. Szuper!  :kingpin:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1543 Dátum: 2015. December 15. - 19:25:05 »
BATMAN-KARÁCSONYI ÉNEK:

Jó: Tegnap megvettem, mára pedig sikerült ki is olvasnom. Nagyon tetszett, mint kivitelezés, mint pedig történetileg egyaránt! Lee Bermejo szerintem íróként is nagyszerű, nem csak illusztrátorként, le a kalappal előtte! A Képes kiadó óta most éreztem igazán azt a Batman-es érzést, amit kell, és hogy ténylegesen is egy Denevéremberes Különszámot tartok a kezemben. Szó se róla, érdekes volt az előző különszám is, de az mégsem egy eredeti Batman volt. Na ez viszont igen! Olvasgattam itt-ott, hogy a nyomdai minőség nem az igazi némelyeknek, nos, az én példányom hibátlan volt, szóval szerencsére nem tendencia a hibás példányok.
Rossz: Nem tudok rá rosszat mondani, úgy jó ahogy van! ;D
Összegezve: Végre, hosszú idő után újra, egy nem hétköznapi Batman képregény, ami nagyon jól mutat a többi kötet között a polcon! Még több, hasonló kiadványt a Kingpinnek!  :kingpin:
Értékelésem: 10/10
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 15. - 20:22:08 írta balogh44 »

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #1544 Dátum: 2015. December 15. - 20:20:20 »
Nekem is nagyon tetszett, szerintem az eddigi egyik legjobb és legszebb Kingpin kiadvány! :) A képi megjelenítéstől nem féltem, Bermejo a kedvenc alkotóim közé tartozik. Viszont bármennyire is szerettem a Suiciderst (a Rorschachot csak rajzolta, ugye?), azért az eredeti mű kétséget kizáróan klasszikus és remek, szóval féltem, hogy milyen lesz az átültetés. Tökéletes! Ahogy a történet narrálva volt, és beleszőtte Batmant, nagyon eltalálta. Hihetetlen hangulata volt. Még több ilyen különszámot/kötetet, legyen az Bermejotól a Joker sztori vagy vmi teljesen más, de ez nagyon király volt! :)

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Batman
« Válasz #1545 Dátum: 2015. December 15. - 22:49:17 »
Ha most végére érünk a Morrison-érának, mi jön? Folytatjuk a sorozatot, esetleg át-át ugorgatunka Detective Comicsra (Gaiman írt oda egy elég jó két részest), vagy teszünk egy kitérőt a Morrisonos Batman & Robinra, az egyetlen sorozatra, ami miatt értelme volt egyáltalán Damien behozatalának (és amiben egyébként vicces, de nincs is Batman)?

Ami engem illet, nem vagyok annyira képben, ezért simán adnám ha Scott Snyderes számokra ugornánk...

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Batman
« Válasz #1546 Dátum: 2015. December 16. - 02:06:33 »
Nem vagyok nagy Batman-fan--igaz,mindegyik kingpinest megvettem--de, ez a Különszám nagyon tetszett! Lehet, azért, mert pici hasonlóság volt a "Kraven utolsó vadászata" néhány jelenetére, ami sztorit egyébként imádok. De nem csak azért; olyan magával ragadó volt--megfogott a történet, a körülmény, s annak leírása, érzékeltetése. Szóval, tetszett, és a festett mivolta még rengeteget dobott is rajta. Érdekes volt ez a narrátoros szöveg, ami végigkísérte az egész cselekményt. Köszi szépen!
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 16. - 02:12:05 írta kzoli »

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1547 Dátum: 2015. December 21. - 12:34:27 »
Most végeztem vele... 10/10
A történet nagyon  jó,a festmények gyönyörűek!
Az egész hangulat,úgy ,ahogy van...nagyon Batman!!!


 8)
BATMAN,Spawn,Star Wars

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Batman
« Válasz #1548 Dátum: 2015. December 22. - 10:23:32 »
Én a hétvégén olvastam el. Szerintem is nagyon jó választás volt.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Batman
« Válasz #1549 Dátum: 2015. December 22. - 11:30:46 »
Akkor most mindenkinek Boldog Karácsonyt!   :spidey: :kingpin:
http://www.prae.hu/article/8871-batman-es-a-karacsonyi-enek/

Hosszú idő óta az első cucc, amiről csak úgy simán "fostam a szót", az eddigi egyik legjobb képregényetek ;)

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Batman
« Válasz #1550 Dátum: 2015. December 22. - 13:37:45 »
Tegnap este én is elolvastam a különszámot, csak annyit tudok hozzáfűzni:  KÖSZÖNÖM, hogy olvashattam !

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #1551 Dátum: 2015. December 22. - 13:40:34 »
Örülök, hogy osztatlan sikert aratott. :) Amikor megláttam ezt a kiadványt, nekem is azonnal megtetszett, és gyorsan be is szereztem, aminek végül ez lett a végeredménye. :)
Nehéz lesz jövőre felülmúlni.  :D

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1552 Dátum: 2015. December 22. - 15:23:17 »
Én úgy gondolom, hogy azokat a Batman történeteket lenne érdemes bemutatni, így különszámokban, melyek ehhez hasonlóan, a főszereplőre összpontosítanak, és, úgymond "denevérhű" sztorik. Ide tudnám sorolni a Legends of the Dark Knight sorozat elejének nagy részét, valamint a The Man Who Laughs c. történet is. Be lehetne talán mutatni a Year Two-t is, és, akik talán lemaradtak volna annak idején Jason Todd haláláról, azoknak egy összegyűjött újrakiadás is talán hasznos lenne. ;)

http://ecx.images-amazon.com/images/I/71hkKVtPj6L.jpg

Én maximálisan megbízok, bármit is választ Kaine ezentúl különszámnak, lényegében már meg van az útirány, melyet a mostani különszám lefektetett, kivitelezés és egyébb más szempontból is!  :kingpin:
« Utoljára szerkesztve: 2015. December 22. - 22:25:16 írta Sepi »

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1553 Dátum: 2015. December 22. - 15:56:37 »
Én most egy ideig hanyagolnám Jokert....msot már jöhetne egy Bane,Madárijesztő,Rébusz story. :roll:
BATMAN,Spawn,Star Wars

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #1554 Dátum: 2015. December 22. - 17:59:30 »
http://www.prae.hu/index.php?route=article%2Farticle&aid=8496

Ha valakinek kimaradt volna(mint pl. nekem).

Már nem a tpb ,csak ez a szösszenet. :roll:
BATMAN,Spawn,Star Wars

zoli1863

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 363
Re:Batman
« Válasz #1555 Dátum: 2015. December 22. - 20:23:40 »
Mestermunka lett ez a különszám, a ti részetekről is és a történet is nagyon nagyon jó volt. Öröm ilyen számokat olvasni!!
Még sok ilyet!!  :pompom: :pompom: :kingpin2:

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #1556 Dátum: 2015. December 22. - 21:15:43 »
Én most egy ideig hanyagolnám Jokert....msot már jöhetne egy Bane,Madárijesztő,Rébusz story. :roll:

Joker-el mintha már nekem is tele lenne a tököm.Tényleg jöhetnének az általad felsoroltak.Mindig csak ezt a majmot tolják.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #1557 Dátum: 2015. December 22. - 23:47:10 »
Számomra igazán, Kétarc és Macskanő karaktere lenne érdekes....

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #1558 Dátum: 2015. December 22. - 23:49:12 »
A balogh által említett LotDR nem lenne rossz különszámnak, ha nem ötrészesek lennének a történetek. De ott tényleg minden önmagában állt meg, és akadtak bőven elég jók.

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #1559 Dátum: 2015. December 23. - 00:08:47 »
A balogh által említett LotDR nem lenne rossz különszámnak, ha nem ötrészesek lennének a történetek.
Ez alapján vannak bőven 2-3 részes történetek a Faces egy egész kellemes 3 részes kétarc történet Matt Wagnertől , de a Going Sane DeMatteistől  is pl csak 4 részes hamár a Kraven Utolsó Vadászatai is kijön, érdekes lehetne...