Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525614 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #500 Dátum: 2014. Július 26. - 18:24:41 »
Akkor mi lenne a Superman magyarul?
Gagyi...
vagy a Bruce esetleg? :-P
Szerintem jo az angol nev mindenkinek!
Az a nevuk.
Ezt már egyszer túl tárgyaltuk, hogy csak azoknak lenne/lehetne magyar nevük, akiknek volt/van is... Supinak sose volt...  :roll: max amúgy Acélembernek lehetne hívni.

Az utolsó kijelentés meg baromság (már bocsánat )... Pókembernek meg SPider-man a neve... mégis lefordították, ahogy a Marvelnél szinte mindenkit (Rozsomák, Vihar, Fátum, gondolom nem kell sorolni)... csak valahogy/valamiért a Dc-nél lett divatos eredetiben hagyni a neveket, még ha itt-ott fellelhető magyarul is egy-két karakter neve. Valahol még is csak egy magyar kiadványról van szó...
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #501 Dátum: 2014. Július 26. - 18:47:36 »
Szuper! :) Kis kíváncsiság, miért a régi logo került rá? :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #502 Dátum: 2014. Július 26. - 20:04:02 »
Uh, nem az lesz a logója, csak valamiért a véglegesből nem tudok jpg-t csinálni.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Batman
« Válasz #503 Dátum: 2014. Július 27. - 13:18:58 »
Uh, nem az lesz a logója, csak valamiért a véglegesből nem tudok jpg-t csinálni.

Már azt hittem, hogy a megjelenés évével azonosak a logók...bár akkor az első számnak is a régi logóval kellett volna megjelennie. Bár gondolom a DC megszabja melyiket tegyétek rá.
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #504 Dátum: 2014. Július 27. - 21:04:31 »
Á, hogy a Tower of Babel lesz a különszám. Még jó, hogy molzo pont most ért a 42. részig. :) Bár van egy halvány sejtésem, hogy a fordításainknak nem sok köze lesz egymáshoz. :D

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #505 Dátum: 2014. Július 28. - 12:15:41 »
Akkor mi lenne a Superman magyarul?
Gagyi...
vagy a Bruce esetleg? :-P
Szerintem jo az angol nev mindenkinek!
Az a nevuk.
Ezt már egyszer túl tárgyaltuk, hogy csak azoknak lenne/lehetne magyar nevük, akiknek volt/van is... Supinak sose volt...  :roll: max amúgy Acélembernek lehetne hívni.

Az utolsó kijelentés meg baromság (már bocsánat )... Pókembernek meg SPider-man a neve... mégis lefordították, ahogy a Marvelnél szinte mindenkit (Rozsomák, Vihar, Fátum, gondolom nem kell sorolni)... csak valahogy/valamiért a Dc-nél lett divatos eredetiben hagyni a neveket, még ha itt-ott fellelhető magyarul is egy-két karakter neve. Valahol még is csak egy magyar kiadványról van szó...
Igazad van.De nekem spec az eredeti nevuk jobban tetszik! :-)
[/quote]
BATMAN,Spawn,Star Wars

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #506 Dátum: 2014. Július 28. - 12:59:56 »
Flash mindig is Flash volt a képregényekben. A tévé kezdte villámozni...
De nem kell szomorkodni... az csak egy hirdetés...

Én Flasht speciel a tévéből ismertem meg (HBO kódolatlan régi szép idők) és ez megint előfordulhat egyesekkel az új sorozat miatt.
A reklám része meg annál jobban érvényesül minél jobban stimmelnek a nevek ami nem hátrány ha távlati tervben van az olvasószám növelése. Az Igazságliga rajzfilm ha jól emlékszem majdnem mindenhol az angol neveket használta szóval az azt nézőknek az lesz ismerős de ha egyszer netán egy önálló Flash történet kerülne kiadásra annak a címe lehet hogy nem árt ha egyezik a sorozatéval .

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #507 Dátum: 2014. Július 28. - 18:58:41 »
A neveknél én is jobban örültem volna magyarnak. Flash még elmegy, mert az úgy hangzik, hogy akár egy név is lehetne, de a Wonder Woman az szerintem jobb lett volna Csodanőként. Főleg, hogy a végén a Zöld Lámpás igen elüt a többitől. Meg azért is jobbak lettek volna magyar nevek, mert jönnek filmek, sorozatok és azokban biztos a magyar neveket fogják használni.
De most már mindegy, amúgy sztem simán lehetett volna erről egy szavazást csinálni, hogy melyik legyen magyarul és melyik angolul :).

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #508 Dátum: 2014. Július 28. - 18:59:39 »
Á, hogy a Tower of Babel lesz a különszám. Még jó, hogy molzo pont most ért a 42. részig. :) Bár van egy halvány sejtésem, hogy a fordításainknak nem sok köze lesz egymáshoz. :D
Milyen tekintetben?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #509 Dátum: 2014. Július 28. - 19:10:37 »
Kezdve ott, hogy én ott a triászt leszámítva magyar neveket használok, ahol csak lehet. Meg nem biztos, hogy a terminológia bármilyen módon megegyezik majd, hiszen Tóni is teljesen más irányokat vett anno, mint a honosítások.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #510 Dátum: 2014. Július 28. - 21:30:06 »
A neveknél én is jobban örültem volna magyarnak. Flash még elmegy, mert az úgy hangzik, hogy akár egy név is lehetne, de a Wonder Woman az szerintem jobb lett volna Csodanőként. Főleg, hogy a végén a Zöld Lámpás igen elüt a többitől. Meg azért is jobbak lettek volna magyar nevek, mert jönnek filmek, sorozatok és azokban biztos a magyar neveket fogják használni.
De most már mindegy, amúgy sztem simán lehetett volna erről egy szavazást csinálni, hogy melyik legyen magyarul és melyik angolul :).
Ja valamilyen szinten én is így gondolom a médiás témát, mivel most jönnek a cuccok lehetett volna, hogy akkor azonos nevek legyenek már ott is kapásból, és ne legyen ilyen "kavar", mint anno a Xmennél. A rajzfilmekben is az utóbbi időben magyarul szerepel jobbára mindenki, valszeg anno a CN nem merte lefordítani a neveket (vagy nem tudta), hogy ne legyen olyan gebasz mint az Xmennél... de aztán a 3. évadra elkezdtek fordítani, sőt, most az RTL újraszinkronizálta és ott is már fordították a  neveket.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #511 Dátum: 2014. Július 29. - 16:07:10 »
Kezdve ott, hogy én ott a triászt leszámítva magyar neveket használok, ahol csak lehet. Meg nem biztos, hogy a terminológia bármilyen módon megegyezik majd, hiszen Tóni is teljesen más irányokat vett anno, mint a honosítások.
A triászon kívül én is... bár a szentháromság egyik tagját is szerettem volna...  8) Azonkívül csak Flash meg Aquaman van, aki eredetiben szerepel, de ők a kezdet kezdete óta ezek. A többi fogalom, mifene szokásosnak mondható... bár ott is akartam némi változtatást... Nem ment át a szűrőn. Majd legközelebb.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #512 Dátum: 2014. Július 29. - 20:28:39 »
Hát nem tudom, példának okáért az, ami a boom tube lett, az nálam eléggé más irányba menne, én például simán belementem a bummcsőbe. Rövid, tömör, kifejezi a lényeget, annak ellenére, hogy a legtisztább tükörfordítás. De mintha Apokolipsz is Apokolipszis lett volna végül, ami nagyon nem adja vissza a Kirby-féle terminológiát.
Csodanő egy érdekes téma, és alapvetően támogatnám, de csak akkor, ha Batman Denevérember (Elseworld címekben kizárólag így hívom), mert máskülönben a triász nagyon rosszul jön ki. Talán ha annao a Semic hajlandó bevállalni a logómagyarítást, az lenne, mint a Burton-féle film szinkronizált változatában, de mára már késő. Bár így is simán eljátszom vele is a „Flash, a Villám” metódust (Batman, a Denevérember), ha lehet.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Batman
« Válasz #513 Dátum: 2014. Július 29. - 20:35:49 »
A Denevérembernek van egy olyan érdekes zöngéje, soha nem tudtam eldönteni, hogy tetszik e vagy sem, talán csak az a bajom, hogy hosszú, és mondjuk amire egy rosszfiú kimondja, Bumm, már le is van csapva  ;D
Amúgy hogy a francba váltott át később a Semic, meg Tóni is Csodanőről WW-re?  A régi SUpiban egy csomó helyen szerepelt így, sőt, még a SupBat 20. rész 2-3 részes sztorijában is.  :headscratch:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Batman
« Válasz #514 Dátum: 2014. Július 30. - 00:44:27 »
A bummcső nekem viccesen hangzik magyarul... meg általában is csak kevés esetben jó a tükörfordítás. Sztem az sosem volt más: robajcső. Brutál.  ;)
Tóninál is Apokolipsz maradt emlékeim szerint...
Ha én fordítom először, sztem simán -iseztem volna, mivel nyilván az apokalipszis szóból jön. De mind1, mert ha szerepel, a bevett "fordítást" használom.

A Semic nem tért át a WW-re. Az első S & B-k valamelyikében volt Wonder Woman, említés szinten, utána lett Csodanő végig.

Most, hogy megkaptam a DC-k fordításának megtisztelő feladatát, átnézem és kiírom az összes eddigi nevet, hogy ne legyen ebből kavar. (én sem emléxem már mindenre :-) Meg persze az összes hazai tévés/mozis megjelenést is átnézem amennyire tudom, a képregényben nem szerepelt nevek miatt, szóval rajtam nem múlik, hogy egységes legyen minden szinten.

Most a Bábel tornyánál is megnéztem az IL: Végzet c. egész estést, hátha egyeznek szövegrészek, vagy valami, de NAGYON lazán adaptálták a képregényt. Mondhatni a történet magján kívül semmit nem vettek át, szóval annak is érdemes elolvasnia, aki látta a rajzfilmet.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #515 Dátum: 2014. Július 30. - 10:48:29 »
Ez utóbbi jellemző az animációs adaptációkra. Utoljára a JLA: Earth 2 feldolgozását néztem meg. Azon kívül, hogy szerepelt az Injustice Society benne, nulla köze volt a GN-hez.

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re:Batman
« Válasz #516 Dátum: 2014. Július 31. - 13:07:48 »
Elolvastam a Batman 2. részét. Hááát..... nem is tudom, nekem különösképp nem tetszett.
A Batman-ben a történet szempontjából nem sok történt, de egy-két rajz tetszett, pl. mikor Batman arca elmosódottan van rajzolva vonalakkal, de  pl. Batman fia azzal a karddal az utolsó képen, az nem lett eltúlozva rajz szempontjából. Azt hiszem a 90-es évek magyar Semic-es Batman történeteihez még nem voltam elég érett akkor, bár nagyon tetszett, ehhez meg most már öreg vagyok, amin a képregény nem tud segíteni. Remélem a gyerekeknek tetszik, sőt majdhogynem biztos. Még megveszek pár részt, hátha alakul valamit, de eddig nem az én világom.
A Ragadozókat is elolvastam természetesen, de ha pisztolyt tartotok a fejemhez akkor sem érdekel egy kicsit sem. Nem tehetek róla. A rajz itt is érdekes, a színek szépek, de a szereplők arca nagyon gyakran kb. 6 vonal + a haj, hozzáteszem így sem néz ki rosszul, de nekem így nem tetszik.
Kicsit mangás, amennyire én látom, de még csak véletlenül sem akarok senkit megsérteni, se a műfajt, nem is értek hozzá annyira, de azt tudom, hogy nekem nem jön be. A dinnye szilikon mellek meg nem erotikusak vagy sexisek, hanem röhejesek. De egyszer már kiderült, hogy a Ragadozók nem jó választás, mikor megbukott a kötet. Fel nem foghatom minek erőltetni ami nem megy. De ez a téma is már lerágott csont, ez van, ezt kell szeretni, vagy nem kell megvenni. Mondjuk 850 Ft nem vág földhöz, úgyis megvettem eddig mindent amit a Kingpin kiadott. Egyébként az ízlésem átlagos, ami nekem tetszett, az általában elfogadhatóan ment eladásokat tekintve, ami nem tetszett, az meg nem ment. Lásd. pl. Vampirella.

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #517 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 14:47:18 »
En a Ragadozokat meg egyiket sem olvastam el...kotetet sem vettem...m meg...igy ennek hianyaban meg nem is erdekel.:-/

Csak a Batman ami koo nekem! :-P
BATMAN,Spawn,Star Wars

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #518 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 19:16:02 »
Ez azért kicsit szűk látásmód... Szerintem, ha valaki szereti Gotham világát, illik adnia a sorozatnak egy esélyt, de ez lehet csak az én véleményem.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #519 Dátum: 2014. Augusztus 01. - 19:43:22 »
Azért, csak hogy kedvet adjak, lesz, hogy még feltűnik Superman is a Ragadozókban. ;)


« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 01. - 19:44:56 írta balogh44 »