Szerző Téma: Batman  (Megtekintve 525318 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #700 Dátum: 2014. Október 25. - 07:46:45 »
Ne legyen Joker!Rosszul vagyok tőle,ha csak meglátom.Rajta kívül még annyi ellensége van Batman-nek.
Mindhárom játékban is ő volt a fő gonosz.Herótom van már tőle!

Kilgores

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 605
Re:Batman
« Válasz #701 Dátum: 2014. Október 25. - 08:08:53 »
Azért egy szám nem a világ vége, főleg, ha az még különleges is :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Batman
« Válasz #702 Dátum: 2014. Október 25. - 08:55:00 »
De  :twisted: vagy!  :lol: Oké, az nagy fiaskó volt, de épp akkor jelent meg a Tankcsapda 5 és az egyik szám címe ez volt - ÍGY - és bezavarhatott.  :)
Jó, jó, ígérem legközelebb a sivatagi erdőőrökkel jövök majd. :hehe:

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #703 Dátum: 2014. Október 25. - 12:42:24 »
A régi Batman képregényekben is ő volt a leggyakrabban felbukkanó ellenfél.Ha lehet,most ne ő legyen!
Amúgy nem mindenki megrögzött Joker fan ám!  8)

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #704 Dátum: 2014. Október 25. - 13:45:20 »
Nyugi! Morrisonnál Joker inkább Bat-család tősgyökeres tagja mintsem olyan gazfickó aki köré a történeteket szervezi. Ott van és a háttérben csinálja a kis dolgait , az Éjféle Bohóc után nem lesz fő antagonista Morrison folyamának végéig. Amúgy a trollkodó mellékszereplő státusz mostanság jobban is áll neki . Kicsit olyan szegény mint egy horror gonosz a tizedik filmje táján.. annyiszor lett legyőzve a Bat-család kölönböző tagjai által hogy már nem lehet igazán félni tőle . A Scott Snyder féle új Joker történetek is emiatt nem működnek...

Tazi

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 130
Re:Batman
« Válasz #705 Dátum: 2014. Október 25. - 14:23:09 »
Az ütős Jokeres sztorikat nem bánom, de úgy a nagy átlagban nekem is elegem van már belőle, van még ezer másik bat-villain akit használni lehetne, nem kell állandóan rá szorítkozni. Akham játékokban is kicsit kivágta ez a biztosítékot. Arkham City: Hugo Strange a főellenfél, ja nem joker. Arkham Origins: Black Mask a főellenfél, ja nem Joker megint. Arkham Knight: Scarecrow a főellenfél... nem tudom még, hogy mi a mondat befejezése, de légyszi, ne az legyen, amire számítok!

Scott Snyder Death of the Family-jének több baja is volt szerintem, pl. ez a nagyon merész címválasztás, amihez sem a történet, sem a következmények nem értek fel, Damian halála úgy elmosta utána az egészet, mint a kaki.
A másik ami nagyon zavart, ez a teljesen logikátlan, összegányolt megmagyarázása annak, hogy miért nem végez vele Batman, egyszerűen hihetetlen, és baromság, főleg hogy sokszor már majdnem megtette, csak a Gordon vagy valaki más leállította, még előtte. Szerintem már kimerült ez az egész "no kill policy" dolog, de még ha Batman nem is akar gyilkos lenne, hihetetlen számomra, hogy mondjuk az amerikai állam nem végzett ki hosszú évek után sem egy közveszélyes tömeggyilkost.
De szerintem ezaz egész nem gyilkolok dolog ilyen módon hülyeség (főleg egy olyan karakternél, aki baromira nem passzívagresszív), szóval ha mondjuk Pókember vagy a Doctor (mármint Doctor Whoból, csak hogy legyen egy nem teljesen képregényes példa is) így lett volna kezelve, egy csomó történet fele ennyit sem ért volna, pl. a Bűnölős történetek, aminek a befejezésében gyakorlatilag Peter passzív agresszóval végez az akkor már ártalmatlan Bűnölővel. Vagy a dr whoban, amikor az űr-rádióállomáson úgy gondolja a Doctor, hogy jó ötlet lezúzni egy sereg Daleket, mellékhatásként a föld egész populációjával.
Én azt gondolom, hogy szükség lenne néhány változásra Batman karakterének, nem sokra, de jó lenne azért, ha megkérdőjeleznék a moralitását egy kicsit, hogy mivel jobb nem megölni egy tömeggyilkost akit soha nem tudnak megfogni, és hagyni tovább, hogy szedje az életeket, mint végezni vele.
Snyder története erre azt a választ adta, hogy "mert félek, hogyha ő elmegy, akkor aki a helyére jönne utána az mégrosszabb lenne". Ez nagyon hangzatos, meg minden, csak éppen tartalma nincs neki.
Ezért jó az Injustice képregény, az választ ad arra a kérdésre, hogy mi történik, hogyha az álarcosok nem csak rendőrt játszanak, hanem ítélőszéket is. Vagy legalább is egy lehetséges választ.

Mindenesetre maradok továbbra is Batman-fan, de szerintem kezd arra a határra érni az egész, amikor érthetetlenné válik, hogy az állandó újramegismétlődő események sorozata nem befolyásolja a karaktereket.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #706 Dátum: 2014. Október 25. - 14:28:15 »
Ez a topic nem a magyar kiadásé? :headscratch:
Csak mert nem kéne belekeverni azokat a dolgokat, amik minket (még) nem érintenek, szerintem.
Plusz ahogy én gondolom, a DC nem enged meg egy amolyan kívánságműsort, hogy akkor most ez legyen vagy az.

Tazi

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 130
Re:Batman
« Válasz #707 Dátum: 2014. Október 25. - 14:31:47 »
Amikről szó van azok leginkább olyan dolgok, amik MÁR MOST érintik a magyar kiadást is, tehát pl, hogy a Jokeres dolog mennyire unalmas már, és ebből csak annyi a külföldi ongoingra vonatkozó, hogy igen, ez azóta sem változott.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #708 Dátum: 2014. Október 25. - 14:35:53 »
Kaine, az FB-n mintha már említetted volna, de itt még nem, úgyhogy vettem a bátorságot és megkérdezem: Hogy teljesített eddig a Batman itthon, beleértve a különszámot is?


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #709 Dátum: 2014. Október 25. - 14:50:33 »
A különszámot még nem kaptuk vissza, nem tudom. Az első két szám jól ment, nincs ok aggodalomra.  ;)

Jövőbeli sztorikról tényleg nem itt kéne beszélni - de minimum spoilerbe tenni azt, ami még ezután jön.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #710 Dátum: 2014. Október 25. - 15:41:08 »
Ez jó hír, reméljük a különszám is hasonlóan teljesített, és sima az útja jövőre is! ;)

Bat-mite

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 103
Re:Batman
« Válasz #711 Dátum: 2014. Október 25. - 16:21:02 »
Szerintem már kimerült ez az egész "no kill policy" dolog, de még ha Batman nem is akar gyilkos lenne, hihetetlen számomra, hogy mondjuk az amerikai állam nem végzett ki hosszú évek után sem egy közveszélyes tömeggyilkost.
Bocs de most egy kicsit Off leszek (bár Morrison szerint minden kánon szóval releváns a dolog)
 Két történetet ajánlanék a figyelmedbe :
Joker: the Devil's Advocate - Ez arról szól amikor a Jokert ténylegesen ki akarják végezni (ezúttal ártatlanul) és főhősünk igyekszik tisztázni a vádak alól.
Do You Understand These Rights? (Batman Confidential 22-25 , 29-30) - Ez meg arról hogy hogyan nézne ki ha a Jokert normál büntetőeljárásban próbálnák elítélni  (mellesleg különszámnak egyszer ideális lenne)

Összességében Arkhamba ledobni a Jokert egyszerűbb tekintve hogy egyszer már bizonyították hogy közveszélyes elmebeteg ergó oda minimális papírmunkával beveszik és onnan sosem szabadulna elméletben ameddig gyógyultnak nem nyílvánítják (az már más kérdés hogy a hely egy átjáróház ). Ha Batman elkezdené leölni az ellenfeleit akkor előbb utóbb olyanná válna mint a Megtorló erről szól a Knightfall és bizonyos tekintetben az eredeti Batman filmek is film is (A Jokert követően a két folytatásban megöli az ellenfeleit , csak a Batman és Robinban hagyja őket életben amikor már a Mindörökké Batman-ben megbékélt önmagával) . A Nolan filmek viszont meglehetősen hipokritának ábrázolják Batmant e tekintetben.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #712 Dátum: 2014. Október 25. - 20:40:43 »
Tazi igazad van!Batman-nek néha igazán elgurulhatna a gyógyszere és kinyírhatna néhány csirkefogót.  ;D

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #713 Dátum: 2014. Október 26. - 15:11:16 »
Akkor megnyugodtam!(eladás)
Mert midnig nézegetem,hogy bizony sok van még a polcokon mikor oylan helyen járok... .(
BATMAN,Spawn,Star Wars

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Batman
« Válasz #714 Dátum: 2014. Október 29. - 22:21:21 »
Ez a rajz, valahogy csak kapcsolódik a mostani sztorinkhoz.

Neal Adams munkája, aki még ma is tud. ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Batman
« Válasz #715 Dátum: 2014. Október 29. - 22:35:02 »
De jó. :)

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Batman
« Válasz #716 Dátum: 2014. November 03. - 21:31:40 »
Tény, hogy Joker minden idők egyik legjobb és legmeghatározóbb szupergonosza a képregények történelmében, de pont emiatt van már elhasználva, ahogy az előttem szólók is mondták. Az Arkham Origins-et is majdnem hagytam a fenébe, amikor meghallottam, hogy a City zseniális befejezése után inkább előzményt készítenek, hogy Joker visszatérhessen. De mivel az Arkham Knight-ot az első két rész készítői csinálják, így nagy valószínűséggel ott nem fog visszatérni :).

Amúgy a Joker-t megölni témában nagyon jó érveket hozott fel anno a "Piros sisak alatt" című rajzfilm, csak annak is az lett a vége, hogy "ölni rossz".
Amúgy az nem szokott még tetszeni az ilyen történetekben, hogy amikor bemutatnak egy alternatív világot, amiben átlépik a gyilkolás határát és utána hirtelen minden létező határt átlépnek. Mint anno az Igazság Ligája rajzfilmben, amikor Superman megölte Luthort, a következő jelenet meg, hogy néhány év múlva meg terrorral uralkodnak az embereken és kijárási tilalom, meg ilyen ostobaságok vannak.

Rockatansky

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1211
Re:Batman
« Válasz #717 Dátum: 2014. November 03. - 22:05:52 »
Ha benne lesz Joker az Arkham Knight-ban, akkor azt a játékot inkább kihagyom!Tudjunk már azért megújulni...

ZoliZoltán

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1095
  • A Hihetetlen Halk Denevérember
Re:Batman
« Válasz #718 Dátum: 2014. November 05. - 18:39:45 »
Szerintem meg megunhatatlan az urge! :-)
BATMAN,Spawn,Star Wars

Tazi

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 130
Re:Batman
« Válasz #719 Dátum: 2014. November 05. - 20:31:08 »
Amúgy az nem szokott még tetszeni az ilyen történetekben, hogy amikor bemutatnak egy alternatív világot, amiben átlépik a gyilkolás határát és utána hirtelen minden létező határt átlépnek. Mint anno az Igazság Ligája rajzfilmben, amikor Superman megölte Luthort, a következő jelenet meg, hogy néhány év múlva meg terrorral uralkodnak az embereken és kijárási tilalom, meg ilyen ostobaságok vannak.

Szerintem az Injustice képregény nagyon jól csinálta ezt, ott kb. úgy lesz Supermanből egy zsarnok, ahogy Walter Whiteból Heisenberg.