Szerző Téma: Marvel legendák  (Megtekintve 56315 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel legendák
« Válasz #80 Dátum: 2019. április 20. - 19:03:25 »
vajon valóban maradiak vagyunk a bevált méretünkkel, és tényleg itt az ideje egy váltásnak

Méretváltás? Az hogy működne?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel legendák
« Válasz #81 Dátum: 2019. április 20. - 21:39:58 »
Gondolom mindenhol egy új éra kezdetén. Mondjuk most is lehetne a Batman Rebirth-től normál méretben. A Pókember a Superior korszaktól, Marvel+-nál meg egy új sztorinál. De ilyenek szerintem nem valószínűek! :D Én már annak is örülök, hogy egy Kingpin kiadvány ilyen, és remélem hosszú életű is lesz! ;)

Tipca

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 46
Re:Marvel legendák
« Válasz #82 Dátum: 2019. április 21. - 07:58:52 »
Ezek szerint egyedül vagyok azzal a véleményemmel, hogy a Legendák mérete kezelhetetlenül nagy? Egyáltalán nem esik kézre, nem úgy, mint a "kingpin méretű" többi füzet. Szerintem azokaz sokkal kényelmesebb olvasni.

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel legendák
« Válasz #83 Dátum: 2019. április 21. - 11:01:14 »
Ezek szerint egyedül vagyok azzal a véleményemmel, hogy a Legendák mérete kezelhetetlenül nagy?

Statisztikai alapon azt mondanám, hogy valószínűleg nem vagy egyedül, de biztos a kisebbséghez tartozol :D :D

Gondolom mindenhol egy új éra kezdetén.

Igen, ennek lenne értelme. Gondolom, akkor már egy újraszámozással és akár egy új címmel. Aztán a fene tudja, kaine mit forgat a fejében.

Azt viszont meg kell mondanom, hogy én eléggé megsértődnék, ha a folyamatos sztorik (éra/cím/számozás ide vagy oda) kellős közepén egyszercsak megváltozna a méret. A HP-nál, a Batmannél, a Fenegyereknél vagy a Faktornál, sőt a PPP-nél is, ami lényegében válogatás. Nem annyira izgatna fel pl. a Mega Marvelnél, mert az merőben más jellegű sor, meg az sem zavar, ha bármilyen új cím, mint a ML már így jön.

Igazából preferálnám a current méretet, de a sorozatoknál (főleg 40-50 szám körül) nekem többet ér az egységesség, mint az a 2,5 centi.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Marvel legendák
« Válasz #84 Dátum: 2019. április 21. - 16:35:16 »
Ezek szerint egyedül vagyok azzal a véleményemmel, hogy a Legendák mérete kezelhetetlenül nagy?
Valószínűleg nem. Másfelől nálam egy képregény mérete kb. ott kezdődik, amit  sokszor oversized HC-nak neveznek.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Marvel legendák
« Válasz #85 Dátum: 2019. április 21. - 16:38:51 »
Oké, de arról a kiadók nem tehetnek, hogy neked rossz a látásod és kisebbet nem látsz.  ;D :hehe:

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Marvel legendák
« Válasz #86 Dátum: 2019. április 21. - 17:40:57 »
nálam egy képregény mérete kb. ott kezdődik, amit  sokszor oversized HC-nak neveznek.

Ja, az tök menő formátum, és nagyon zsír, hogy itthon is jelennek már meg OHC-k. Azért néha olyan érzésem van, hogy olyan cuccok is kerülnek OHC-ba, amiknél sem a sztori, sem a rajz, sem a terjedelem és általában semmi nem kívánja meg ezt a kivitelt. Ilyenkor simán beérném egy current TP-vel vagy egy Kingpin füzettel, amivel ráadásul csak a felébe vagy a harmadába kerülne.

Scrapwencher

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Marvel legendák
« Válasz #87 Dátum: 2019. április 21. - 20:07:15 »
Az engem is zavarna, ha most hirtelen nagy lenne mindegyik füzet. Ugyanis tele vagyok védőfóliával meg kartonnal, és mivel a Legendák is csak karton nélkül megy bele a fóliába, ha most mindegyiknél megnőne a méret, rajtam maradna vagy 60 darab karton. :D
Nekem tetszik amúgy ez a nagyobb méret, de ne legyen most hirtelen mindegyik már megkezdett kiadvány ilyen, arról nem is beszélve ha most hirtelen mondjuk mittudomén a Hihetetlen Pókember is nagy formátumban jönne ki, akkor nagyon furcsán mutatnának egymás mellett a régi kisebb füzetekkel.
Az új, most induló sorozatok okés, mert ott ha az első példánytól ilyen, azzal nincs gond, de a már megkezdett sorozatok maradjanak olyanok amilyenek eddig. :)
« Utoljára szerkesztve: 2019. április 21. - 20:09:53 írta Scrapwencher »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #88 Dátum: 2019. április 21. - 20:28:47 »
Ilyesmi a terv.  :)

Scrapwencher

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Marvel legendák
« Válasz #89 Dátum: 2019. április 21. - 20:37:47 »

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Marvel legendák
« Válasz #90 Dátum: 2019. április 21. - 23:42:25 »
 :punisher: ;)  :kingpin:

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Marvel legendák
« Válasz #91 Dátum: 2019. április 25. - 15:31:07 »
Baromi szép a Daredevil borító. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #92 Dátum: 2019. április 25. - 16:26:34 »
Egész különleges, igen. :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Marvel legendák
« Válasz #93 Dátum: 2019. Június 14. - 10:40:37 »
De jól néz ki a marvel legendák 4 Stan Lee előkészületben borító! Ezt most meg kellett írnom, mert ahogy megláttam, megfogott.
 :kingpin:

-----
A bevezetőben az van írva, hogy azóta a Fenegyerek már a harmadik sorozatnál jár. Inkább a hatodik. A harmadik széria 2011-2014-ig volt, azt már kicsit túlléptük.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 14. - 10:47:33 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #94 Dátum: 2019. Június 14. - 11:31:34 »
Az nem végleges borító, csak egyelőre ez az egyetlen kép, amit használhatunk róla.

Háát, nem tudom. Az első széria egyértelmű, ahogy a második is. A harmadik után kezdődött a Marvelnél, hogy minden 12 szám után újraindulnak a sorozatok. Pedig valójában nem is, hisz minden ugyanúgy megy tovább, csak ráálltak arra, hogy amint lejár 10-20 szám után az alkotók szerződése, nem folytatják a számozást, hanem újraindítják. Számon tartani sem lehet, de semmiképp nem neveznék minden 1-es számot új sorozatnak. 12 rész az nem egy széria, az legfeljebb egy maxi sorozat. :)

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Marvel legendák
« Válasz #95 Dátum: 2019. Június 14. - 14:39:47 »
De jól néz ki a marvel legendák 4 Stan Lee előkészületben borító! Ezt most meg kellett írnom, mert ahogy megláttam, megfogott.
Tényleg jól néz ki. Lehetne ez a borító.

Scrapwencher

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Marvel legendák
« Válasz #96 Dátum: 2019. Június 14. - 18:03:44 »
Nagykanizsán kereshetem holnap, vagy el se induljak? :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Marvel legendák
« Válasz #97 Dátum: 2019. Június 14. - 21:41:41 »
Indulj. :)

Scrapwencher

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 85
Re:Marvel legendák
« Válasz #98 Dátum: 2019. Június 15. - 09:13:20 »

Blue S

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 134
Re:Marvel legendák
« Válasz #99 Dátum: 2019. Június 15. - 20:13:22 »
Remek válogatás volt az F4 korábbi kalandjaiból.
Az egyes számok mindig egy szereplő vagy csapat történeteiből lesznek összeválogatva vagy ha nem, akkor lesz köztük valamilyen kapocs? Például a Stan Lee kötet.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Június 15. - 21:23:23 írta Blue S »