Szerző Téma: A főoldal hírei  (Megtekintve 326552 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1720 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 11:26:22 »
Részemről kizárt, ennyiért már majdnem nyaralni is elmehetnék. ;)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1721 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:19:08 »
Idézet
viszont ha kötetekbe jönne ki, akkor valószínűleg még drágább lenne.
Igen, de ahogy Sepi mondta, nem egyszerre kellene kifizetni. Gondolj rá úgy, mint egy részletfizetési lehetőségre. Kicsifel többet fizetsz, de nem egyszerre. ;)

Amúgy kaine, a szavazás alapján nagyon rákattantál a Birds of Prey-re. Még a végén tényleg adsz ki ilyen kötetet is majd? :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1722 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:32:58 »
A magyar embereknek megvan az a tulajdonsága, hogy folyamatosan panaszkodnak a kevés pénzük miatt, de gondolkodás nélkül képesek a legnagyobb összegekbe kerülő dolgokat is kifizetni ha vágynak rá. És igen, kimondva és belegondolva ez a 25.000 pénz tényleg sok, jobb helyeken már két trabantot is kapsz ennyiért, viszont azt is vegyük figyelembe, hogy szerény becslés alapján is kábé 150 képregény kapna helyet ebben a kiadványban.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1723 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:36:16 »
Aha, meg vegyük figyelembe azt is, hogy ha csak nem HC lesz, ennyi képregényt képtelenség normálisan összerakni úgy, hogy lapozni is lehessen és élvezthető is legyen... ;) És Ben, az egy dolog, hogy te mint ős-Marvel buzi és Vörös Pók imitátor kifizetnél ezért ennyit, de azért vedd figyelembe, hogy sok képregény rajongó (pl én...) még nem rendelkezik állandó jövedelemmel a suli miatt és anyuci tuti nem adna neki ennyi pénzt, illetve az én esetembe tuti, hogy nem költeném el gyakorlatilag egy havi ösztöndíjamat csak erre... ;)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1724 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:42:05 »
Sajnálom de a magyar kiadású klón saga gondolata is langymeleg pisivel öntötte el az agyamat és gyönyörű lila ködöt varázsolt lelki szemeim elé, és abba a hiú ábrándba vitt, ahol én a lexikon nagyságú Klón Saga-t foghatom remegő kezeimbe.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1725 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:46:31 »
Jó, de veszel is belőle, vagy 100 darabot, hogy megérje a kiadás, még ha annyi hitelt is kell fölvenned, amit aztán még az unokáid sem tudnak majd visszafizetni... ;D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1726 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:48:20 »
Kötetekben szerintem is jobb lenne a Klón sztori...
De ha mégis megjelenne így, akkor néhány év múlva már múzeális értékű lenne egy ilyen. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1727 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:48:31 »
Kit érdekelnek az unokák ha a sírgödröm Klón Saga Omnibussal lehet kibélelve. Az hogy ők miből törlesztik a nagyapjuk hülyeségét az engem akkor már nem igazán fog érdekelni. Viszont én az arcomon boldog mosollyal halok meg.  ;D

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1728 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 16:55:39 »
Kit érdekelnek az unokák ha a sírgödröm Klón Saga Omnibussal lehet kibélelve. Az hogy ők miből törlesztik a nagyapjuk hülyeségét az engem akkor már nem igazán fog érdekelni. Viszont én az arcomon boldog mosollyal halok meg.  ;D

 :lol: Klón Saga Omnibussal  :lol: Na ezen berötyiztem  :lol:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1729 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 17:00:49 »
Na, de hogy maradjunk a realitások talaján, én is csak úgy látnám életképesnek a teljes klón történeteket, ahogy holloo is mondta, öt kötet, kétszáz oldallal. És még az is nagyon necces. Az egyben kiadás, még Ben lelkesítő öröme ellenére is boritékolhatóan bukás lenne, ráadásul nem is kicsi. Mert kaine-t ismerve, biztos hogy úgyis belevágna, ha pár százezret bukna rajta, míg egy 1000 oldalas omnibus köteten akár milliókat is bukhat, és akkor gondolom nem fogja az a tudat vígasztalni, hogy Ben milyen arcot fog vágni a halálos ágyán. Egyelőre az a helyzet kis hazánkban, hogy odáig sem jutottunk el, hogy egy HC-t ki lehessen adni, és az 1000 oldalas omnibus pedig az azutáni lépés lenne. Az meg megint más kérdés, hogy sokan még a rajongók közül sem tudnák kifizetni. A fiatalabbak azért mert még nem rendelkeznek önálló keresettel, az idősebbek közül pedig nem mindenki tudná még ennek ellenére sem kicsengetni a 25 ezret. Pont azért, mert már általában más kiadással is rendelkeznek (lakás vagy kocsihitel, rezsi, stb), és amellé nehéz beiktatni egy 25 ezres kiadást. Mint mondtam, én még ki tudnám fizetni, bár én is nagyon megérezném. Röviden, nagyon szép lenne, de esély sincs rá, hogy ez valaha összejöjjön. Gondolom kaine pedig nem hitellel akarja árulni a könyvet, mert az meg neki nem érné meg.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1730 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 17:05:39 »
Kérdés, hogy Kaine hajlandó volna-e kötetekben megjelentetni?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1731 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 17:07:37 »
Ha mindenáron ki akarja adni, akkor csak az az út járható.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1732 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 17:17:35 »
Kaine már írta másfél oldalla ezelőtt, hogy nem fogja kötetekben megjelentetni. Viszont bár nem írta, én valami korlátozott példányszámú kikadást képzeltem el. Mondjuk lesz nyomva összesen 50db. És akkor a nyomda, papírköltség is jóval kevesebb, és a terjesztésért sem kell fizetni senkinek.
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1733 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 17:20:32 »
A részleteket sajnos még nem tudjuk és addig hiába is találgatunk. Tomi homályosíts fel bennünket.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1734 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 17:32:50 »
Igen, csak kaine a 10 könyves verzióra mondta, hogy az nem igazán tetszik neki. Talán még az 5 kötetesben látna fantáziát. De ha meg korlátozott példányszámban menne, akkor elvileg olyan nagy különbség nem lenne az 5 könyv vagy az egy nagy könyv között. Inkább a borítók dobnák meg az árat, elvileg a többi nem annyira. Persze ezt majd ő biztos jobban fogja tudni. Viszont szerintem a korlátozott kiadáshoz meg a 25000 nagyon kevés az árnak. 50 darabbal számolva meg pláne.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1735 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:08:31 »
Szerintem is. A korlátozott példányszám egyértelmű, de az 50 kicsit kevés. 5 kötet se nagyon jönne szóba. Az is 5x5000 ft. Ne felejtsétek el, hogy folytatásos történetről van szó, vagyis nem játszhatna az évi 1 kötet, mert senki se győzné kivárni. 2-3 havonta meg 5000... elég gyorsan fogyna a vásárlószám.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1736 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:52:57 »
én nem tudom mennyi a nyomdaköltség, ha maradunk ennél az 50 példányszámnál, de ha 50et el tudsz adni 25000ért az már 1.250.000Ft. és azért az elég durva lenne, ha 50 kötet nyomtatásáért ennyit vagy többet elkérnének, vagy tévedek?
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1737 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:54:11 »
Csak elfelejted a jogdíjat, meg az alapanyag árát, amit a Paninitől kell megvenni.  ;)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1738 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:55:14 »
nem felejtem el, de nem nekem kell kiszámolni
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1739 Dátum: 2009. Szeptember 14. - 21:55:55 »
Ekkora oldalszámnál a reproanyag költség a nyomdai díj sokszorosa lesz.  ;)
Meg aztán ki mondta, hogy 50-et el tudok adni? Bár az eddig bejött válaszok elég pozitívak ezzel kapcsolatban.  :)