Szerző Téma: A főoldal hírei  (Megtekintve 326994 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1820 Dátum: 2009. Október 24. - 21:10:13 »
Legalább negyedezer szuperhősös füzet alatt valószínűleg nem is lehet teljes egészében értékelni azt, amit az a sorozat hozott a zsáner életébe.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1821 Dátum: 2009. Október 24. - 21:49:48 »
Nálam a sorrend valahogy úgy nézett ki, hogy elolvastam a Pókembereket, minden korszakból. Aztán jöttek a többiek. Először az F4 érdekelt DeFalcotól, majd belekóstoltam a Fenegyerekbe (akitől csak a V2 tetszett, előtte nemigen), a Hulkba (ami persze Peter Davidtől tetszett igazán), jött a Megtorló (csak Garth Ennistől), majd Deadpool (mindenhonnan, mindenkitől). Közben meg a "maradék": She-Hulk, Captain Marvel, Ghost Rider, Elektra, stb. A magyarul megjelenteket persze elolvastam még. A Marvel Extra többnyire tetszett, a Batman és Superman szintén, az X-Ment viszont csak egyszer tudtam elolvasni. A Supermant és Batmant kétszer is végigolvastam. De a DC Univerzum számomra megrekedt a Vertigónál, a szuperhősös vonallal bár időnként bepróbálkoztam (a Lois és Clark sori alatt Supermannel, vagy a Flash- a Villám sori alatt Flash-sel többször is), de sosem ragadtam le ott. Talán egy éve, hogy jobban beleástam magam a DC-be is, és a Birds of Prey marhára megtetszett, ahogy Fekete Kanári és a Zöld Íjász is. Túl a Sin Cityn, a Preacherön, az Y-on újra elolvastam a teljes Watchment, és még mindig azt mondom, hogy semmi nincs benne, ami megfogna. Első olvasatra sok évvel ezelőtt legalább a hajótöröttes képregény tetszett benne, ma már az sem.
Az nemigen fog meg, hogy társadalomkritika (ez számomra sosem volt plusz egy történetben), hogy milyen szépen tükröződnek az oldalak, meg minden a "Rettentő szimmetriában", és az ezekhez fogható dolgok. Elismerem, hogy formabontó mű, de ami engem illet, egy történet vagy legyen vicces, vagy szórakoztató, vagy megdöbbentő, sokkoló. Ha egyik sem, akkor számomra nem emelkedik ki a középszerűségből. Ez így járt.  ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1822 Dátum: 2009. Október 24. - 22:16:43 »
Nekem az maradt meg, hogy ő is, nagyon helyesen, azt mondta neked, hogy a Watchmen a legjobb képregény
Ebből is látszik, hogy ő sem tökéletes.  ;D

Az nemigen fog meg, hogy társadalomkritika (ez számomra sosem volt plusz egy történetben), hogy milyen szépen tükröződnek az oldalak, meg minden a "Rettentő szimmetriában", és az ezekhez fogható dolgok. Elismerem, hogy formabontó mű, de ami engem illet, egy történet vagy legyen vicces, vagy szórakoztató, vagy megdöbbentő, sokkoló. Ha egyik sem, akkor számomra nem emelkedik ki a középszerűségből. Ez így járt.  ;)
Nagyjából így vélekedek én is. Bár én kedvelem a társadalomkritikákat, de abban a "stílusban" is könnyű félrecsúszni, és én ezt éreztem a Watchmen esetében. De nehogy nekiálljunk megint erről vitázni, a többieknek tetszett, nekünk nem. ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1823 Dátum: 2009. Október 24. - 22:47:56 »
Én csak aztat nem értem, hogy hogy nem lehet nagyra értékelni egy olyan képregényt, amiben ilyen velős, mély és szépirodalmi szintű szövegek vannak:
"Az utcán néztem, ahogy ég a műhely. Képzeletben végtag nélküli filctesteket láttam, feketülő mellkast, füstölgő hasat;egyenként lobbantak lángra. Egy órán át néztem. Verejtékezve álltam a tűz fényében. Vérfolt a mellemen, mint új, vad kontinens térképe. Úgy éreztem, megtisztulok. Sötét bolygó forgott alattam, és tudtam, miért nyivákolnak éjjel a macskák csecsemők gyanánt.

Felnéztem az égre az emberi zsírtól súlyos füst mögött, és nem láttam az Istent. A hideg fullasztó sötétség örökké tart, és mi egyedül vagyunk. Éljük az életünk, mert mást nem tehetünk. Érveket később gyártunk. A semmiből születünk; gyermekeket nemzünk, kik szintén kárhozottak; a semmibe merülünk. És ennyi az egész. A lét véletlenszerű. Nincs benne szabály, csak amit mi képzelünk bele, ha sokáig nézzük. Nincs értelme, csak amit mi aggatunk rá. Ezt a vitorla nélküli világot nem homályos metafizikai erők szabják. Nem Isten öli meg a gyermekeket. Nem a sors darabolja fel őket, és nem a végzet veti a kutyák elé. Hanem mi. Csakis mi.

Az utcán a tűz bűze terjengett. Az üresség ráült a szívemre, illúzióit jéggé fagyasztotta és darabokra törte. Újjászülettem és saját kezembe vettem e morálisan sivár világ átformálásár. Rorschach lettem."


Ez az egyik kedvencem és még van belőle jópár. Én nem is a szuperhősös mítosz  lerombolása, kiforgatása, atomjaira bontása, majd újból összerakása, a hihetetlen mértékben jelenlévő sokszoros szimbolizmus, a szintén nagyon részletes képi világ, a különleges karakterek, a politikai, és társadalomkritika miatt szeretem igazán, hanem az ilyen súlyos gondolatok miatt. Olvasása közben nagyon sokszor előfordult, hogy egy-egy ilyen résznél hosszú percekig leálltam az olvasással és ezeken a  dolgokon merengtem. Egy sima szuperhősös cuccnál ilyen ritkán van velem. Ezért is szerettem legjobban JMD írásait, mert ott is ugyanez volt a helyzet, mint a Watchmennel. De ok, off off. :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 24. - 22:49:29 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1824 Dátum: 2009. Október 24. - 22:58:01 »
Semmi újat nem mondott ezzel Moore, régóta igazak ezek a szavak, amelyeket kiemeltél, csak összegyűjtötte, és egy történetbe gyúrta azokat a gondolatokat, amelyek sok emberben kavarogtak pl a két világháború után. Ezt nem is vitatja senki sem, mi sem ebbe kötöttünk bele. ;) Csak van akinek bejöttek ezek a képregénybe ültetett gondolatok, van akiknek meg nem. Shakespeare-t is elismerem, mint nagy alkotót, de ha egyszer kiadják képregényben az Othellót, azt sem fogom elolvasni, vagy abban sem fog tetszeni. Ennyi az egész, nem kell ezt túlbonyolítani.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1825 Dátum: 2009. Október 24. - 23:45:02 »
Nem is mondtam sehol, hogy belekötöttetek. :)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1826 Dátum: 2009. Október 25. - 11:35:22 »
Talán az lehet a dolog nyitja, hogy Sepi és én kicsit idősebbek vagyunk nálatok. Amikor mi olvastuk el, nekünk ezek a mondanivalók már nem voltak újak, mint nektek, ahogy Sepi is mondta. Olyan ez, mint mondjuk a Star Wars 2-ben, amikor Amidala fut Anakinnal a réten. Elképesztő klisé, de biztosra veszem, hogy a 12 éves gyerekek (akiknek a film készült!) szerették azt a jelenetet, mert számukra még nem volt elkoptatott klisé, mint nekünk.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1827 Dátum: 2009. Október 25. - 18:57:46 »
Nem hiszem, hogy nekem ez új lett volna. Maximum képregényben, de ott is ez az összeszedett, tömény dózis a meggyőző. Még a végén arra vezetitek vissza, hogy gyerekeknek újdonság.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 25. - 18:59:51 írta pepo05 »
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1828 Dátum: 2009. Október 25. - 19:15:22 »
Sőt, a képregény csak gyerekeknek való.  ;D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1829 Dátum: 2009. Október 25. - 19:16:46 »
Aki igazán tökös legény az csak mangát olvas.  ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1830 Dátum: 2009. Október 25. - 22:01:21 »
ON: kinn egy cikk az ekulturáról.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1831 Dátum: 2009. Október 26. - 11:04:44 »
Szerintem jó kis cikk lett.  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1832 Dátum: 2009. Október 26. - 21:21:18 »
Na, újabb cikk a főoldalon.  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1833 Dátum: 2009. Október 26. - 23:43:14 »
Ritkán járok ott, cska most láttam a szavazást. És látom, idehaza nem nagyon ismerik Scot Eatont, hogy rajtam kívül csak egyvalaki szavazott rá.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1834 Dátum: 2009. Október 27. - 22:25:42 »
Nem vették elegen a Múlt emlékeit. De akkor jó hír neked, hogy tegnap dőlt el, hogy majdnem biztosan lesz még tőle egy könyvem.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1835 Dátum: 2009. Október 27. - 23:07:40 »
A mi is? :headscratch:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1836 Dátum: 2009. Október 27. - 23:15:43 »
Vagy az F4: HoM vagy a FNSM tizenakárhányas számai. Legalábbis az X-es füzeteket és a régi kozmikus sztorikat kétlem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1837 Dátum: 2009. Október 27. - 23:26:53 »
Jó felé jársz.  :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1838 Dátum: 2009. Október 28. - 07:44:44 »
Szóval az X füzetek. Az jó.  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:A főoldal hírei
« Válasz #1839 Dátum: 2009. Október 31. - 23:56:37 »
Kinn egy újabb cikk Peter Davidtől.  :)