Szerző Téma: Teszt-topik  (Megtekintve 344447 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Teszt-topik
« Válasz #1840 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:22:10 »
Imperius Rex.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Teszt-topik
« Válasz #1841 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:27:58 »
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Teszt-topik
« Válasz #1842 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:28:59 »
Namor, Sub-Mariner, Michael Phelps

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Teszt-topik
« Válasz #1843 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:30:52 »
jaa!
Nem.  ;D
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Teszt-topik
« Válasz #1844 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:33:51 »
Dr. Droom, a későbbi Dr. Druid.
Szép kérdés volt.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Teszt-topik
« Válasz #1845 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:35:38 »
Dr. Droom, a későbbi Dr. Druid.
Szép kérdés volt.
miért, ő mikor tűnt fel szerinted először?

ha mint "marvel" kiadó első hősére gondoltam volna, akkor máshogy teszem fel a kérdést.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 27. - 22:38:46 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Teszt-topik
« Válasz #1846 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:42:22 »
1961 júniusa, az Amazing Adventures első száma, három hónappal a Fantasztikus Négyes előtt. Õ volt az első szuperhős, ami a Marvel Comics név alatt először megjelent. Ha viszont a cég teljes történelmére gondolsz attól a pillanattól kezdve, hogy Martin Goodman megalapította 1939-ben Timely Comics néven, akkor ez esetben Sepi találta el, mert Goodman cégének legelső képregénye a Marvel Comics első száma volt, ami köztudottan és a borítón is látható módon az első Fáklyát mutatta be a közönségnek. De ha meg a köztes Atlas Comicsra gondoltál - ami viszont már semmilyen módon nem kapcsolható a kérdéshez - akkor nekik tudtommal az egyetlen saját kreálmányuk Marvel Boy volt (a második vagy harmadik), aki jelenelg az Agents of Atlasban nevű csapatban ténykedik.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Teszt-topik
« Válasz #1847 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:47:25 »
A hős jelenleg a marvel comics tulajdonában van. :)
és régebbire nem gondolhattam?  8)
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Teszt-topik
« Válasz #1848 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:53:32 »
Csak akkor lehet, hogy máshogy kellett volna feltenned a kérdést, mert tudtommal is a "marvel első hőse" a Fáklya volt.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Teszt-topik
« Válasz #1849 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:56:46 »
A kérdésed úgy szólt, hogy
Idézet
Ki volt a marvel első hőse, aki még most is fel szokott tűnni bizonyos címekben?
A Marvel első hőse nem lehet korábbi a kiadó legelső képregényénél, ez már időparadoxon volna, márpedig a kiadó legelső képregényének a címlapjána  Fáklya van, azelőtt egyszerűen nem adtak ki semmit. Ha valakit utána licenceltek, az lehet, hogy régebben is feltűnt - és ilyen erővel akár mondhatnám Drakulát is, hisz elég sokáig ment a sorozata, és Stroker 1897-ben jelentette meg a regényét róla - de akkor az nem az ő hősük, hanem átvették. De akkor már legfeljebb csak Doc Savage-re tudok gondolni, akiről a hetvenes években a Marvel is jelentetett meg történeteket, sőt, még egy kaland erejéig (ami talán a szuperhős-képregények történelmének legmulattatóbb tudományos képtelenségét tartalmazza) még Pókemberrel is összeeresztették, és ő 1933 elején bukkant fel először egy ponyvaregényben.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Teszt-topik
« Válasz #1850 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:57:33 »
oké :)
Ki az a jelenleg is időnként feltűnő hős a marvelnél, aki legelőször tűnt fel képregénysorozatban?

De akkor már legfeljebb csak Doc Savage-re tudok gondolni, akiről a hetvenes években a Marvel is jelentetett meg történeteket, sőt, még egy kaland erejéig (ami talán a szuperhős-képregények történelmének legmulattatóbb tudományos képtelenségét tartalmazza) még Pókemberrel is összeeresztették, és ő 1933 elején bukkant fel először egy ponyvaregényben.

33? ez esetben tekintsétek tárgytalannak a kérdésem. Akire én gondoltam 36-ban tűnt fel először. Szerintem akkor átadom neked a kérdés jogát Gaby
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 27. - 23:02:34 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Teszt-topik
« Válasz #1851 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 22:55:31 »
Most nem azért, de ez a kérdésed sem konkrét.  :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Teszt-topik
« Válasz #1852 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 23:11:10 »
Most nem azért, de ez a kérdésed sem konkrét.  :)
ohh igen?  :D
gyerünk köss bele ebbe is.  8) no, írd csak le ezzel mi a gond, kíváncsi vagyok rá, mert szerintem ez már eléggé fedi a az egészet. :)
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Teszt-topik
« Válasz #1853 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 23:13:17 »
De mielőtt kérdeznék, legalább áruld már el, kire gondoltál. Az Árnyék nem lehet, mert ő DC-s, a Fantom se, mert ő rég odébbállt, Tarzan se, mert ő két évtizeddel régebbi.
...
És megvan, Ka-Zar. Csak a gond az, hogy a harmincas évek Ka-Zarja és a modern Ka-Zar egyedül a nevükben, meg nagyon nagy vonalakban a tarzanos eredetükben egyeznek meg, egyébként két különböző személy. És most sikeresen ellőttem egy rohadt jó kérdést Dr. Druiddal, a fenébe...

Na jó, a kérdés... megint halasztom az eredetit, mert egy korábbi Tarantulás kérdéscsokor felvetett bennem egyet, ami vmiért megtetszett:
Ki volt a Marvel első női Tarantulája, és hogyan végezte?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Teszt-topik
« Válasz #1854 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 23:17:19 »
Most nem azért, de ez a kérdésed sem konkrét.  :)
ohh igen?  :D
gyerünk köss bele ebbe is.  8) no, írd csak le ezzel mi a gond, kíváncsi vagyok rá, mert szerintem ez már eléggé fedi a az egészet. :)
Csak azért nem volt konkrét, mert kiköthetted volna, hogy milyen sorozatban tünt fel. Sajátban vagy más sorozatban.  ;) De ha valóban Ka-zarra gondoltál, akkor tényleg egyszerű kérdésnek tűnik.  :)

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Teszt-topik
« Válasz #1855 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 23:20:53 »
Csak azért nem volt konkrét, mert kiköthetted volna, hogy milyen sorozatban tünt fel. Sajátban vagy más sorozatban.  ;) De ha valóban Ka-zarra gondoltál, akkor tényleg egyszerű kérdésnek tűnik.  :)

o basszus, mindenre én sem gondolhatok. :)
De egyébként tényleg ka-zarra gondoltam.
Az első marvel comicsot nem olvastam, de a borító szerint ka-zar abban is feltűnt, és elég egyértelmű, hogy honnan került oda. Onnantól meg már marvel, még ha a kiadónak akkor nem is az volt a neve.
http://en.wikipedia.org/wiki/Ka-Zar
OK, neked van igazad Talgaby, nem is kettő ka-zar volt hanem három, ami elég hihetetlen. De a 36ban megjelenő ka-zar, már annak a martin goodmannak a tulajdonában volt, aki megjelentette az első marvel comicsot.
ugyanaz a nick, ugyanolyan kardfogú tigrise van, mégis más személy. Ez a Kazár valami olyasmi hős lehet mint a fantom.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Szeptember 27. - 23:32:12 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Teszt-topik
« Válasz #1856 Dátum: 2008. Szeptember 27. - 23:28:15 »
Ez igaz, csak hogy tévesek az infóid, mert az igaz, hogy Goodman egy másik, korábbi, és a Timely-hoz csak a tulajdonos személyében kötődő cége adta ki a Ka-Zar első részét '36-ben, de az nem képregény volt, hanem egy ponyvamagazin, a kor legnépszerűbb szórakoztató médiuma. Képregényben hivatalosan nézve a Fáklya után jelent meg, mert utána volt a sztorija. :)
És igen, a bonyolult kérdéseknél ezért piszok fontos, hogy nagyon körültekintően kell megfogalmazni azokat.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Teszt-topik
« Válasz #1857 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 12:34:48 »
a női tarantula, a magyarban is megjelent és csúfos véget ért tarantula lánya, és Taskmaster kinyiffantotta.
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Teszt-topik
« Válasz #1858 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 12:45:27 »
Talgaby-t ismerve ez túúúl egyszerű lenne így.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Teszt-topik
« Válasz #1859 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 13:21:54 »
Viszont mivel senki más nem írt semmit egy ideje, fogadjuk el.  :D