Szerző Téma: Mutánsvilág  (Megtekintve 139003 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Mutánsvilág
« Válasz #300 Dátum: 2009. Március 24. - 09:16:48 »
Ki mondta, hogy azt szerkesztettem? :hehe:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Mutánsvilág
« Válasz #301 Dátum: 2009. Március 24. - 12:22:16 »
A fórummotor.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Mutánsvilág
« Válasz #302 Dátum: 2009. Március 24. - 12:31:13 »
Mármint ki mondta, hogy azt a szót szerkesztettem... ;D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Mutánsvilág
« Válasz #303 Dátum: 2009. Március 24. - 16:42:33 »
A józan paraszti ész... ;D

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re:Mutánsvilág
« Válasz #304 Dátum: 2009. Március 25. - 21:16:23 »
Elolvastam a Mutánsvilág 2 - t. Tetszett, bár szerintem az egész sztoriban kicsit hosszú a bevezetés és a vége meg össze van csapva.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Mutánsvilág
« Válasz #305 Dátum: 2009. Március 25. - 21:47:16 »
Uhuh, majdnem elfelejtettem köszönetet mondani a Hom 2-ért. Elég sokára tudtam csak elolvasni, de csak sikerült beszorítani :D
Ahhoz képest, hogy kb. 2 éve olvastam elég sok mindenre nem emlékeztem, de még mindig tartom, hogy nagyon jó kis sztori, azóta se tetszett annyira se, a Civil War, se Hulk, még a Secret sem(annak csak a vége lett rossz sztem...) Bendis nagy erénye a csapat írás, remekül meg tudja ragadni a tagokat, különösen pókit. A kis monológja a ház tetőn nagyon kemény, átlehet érezni mit is érezhet, csakúgy, mint amikor a végén csapkodja az asztalt.
A fordítás és a beírás és a minőség ismét remek, nincs panasz rá, sosem volt,, Kingpin termék. :kingpin:
Köszi mindenkinek aki benne volt, jó volt magyarul is olvasni az egyik kedvencemet.

Egy nagyon hülye, hülye kérdés, :uhoh: félve is teszem fel, biztos,már hatszázszor átrágtátok, de a könyv méret miért ekkora? Ilyen sokat lehet "spórolni", ha egy kicsivel kisebb?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Mutánsvilág
« Válasz #306 Dátum: 2009. Március 25. - 21:51:22 »
Idézet
Bendis nagy erénye a csapat írás
Na, ezzel nem tudok egyetérteni. A legjobbnak mondható csapatképregénye a leghalványabb közelében sincs a legpocsékabb egy-két szereplős címeinek.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Mutánsvilág
« Válasz #307 Dátum: 2009. Március 25. - 22:04:19 »
A méretnövelés több százezer forint pluszt jelent. Érdekes adat, hogy amennyiben a Vertigo 1 is ekkorában jelent volna meg eredetileg, akkor annak már visszajött volna az ára...

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Mutánsvilág
« Válasz #308 Dátum: 2009. Március 25. - 22:20:30 »
Akkor a megmaradt példányokat metéld körül.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Mutánsvilág
« Válasz #309 Dátum: 2009. Március 26. - 08:31:37 »
Idézet
Bendis nagy erénye a csapat írás
Na, ezzel nem tudok egyetérteni. A legjobbnak mondható csapatképregénye a leghalványabb közelében sincs a legpocsékabb egy-két szereplős címeinek.
Hm, lehet, de nekem bejön ;D Mind a New Avengers(mondjuk abból még csak az első 14-et olvastam) meg a Dark is(bár eddig csak az első rész tetszett nagyon, tudom,, hogy klisés, de tetszett.)

A méretnövelés több százezer forint pluszt jelent. Érdekes adat, hogy amennyiben a Vertigo 1 is ekkorában jelent volna meg eredetileg, akkor annak már visszajött volna az ára...
Wow, nem semmi, köszi az infót, így már világos.
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Mutánsvilág
« Válasz #310 Dátum: 2009. Március 26. - 15:18:18 »
Akkor a megmaradt példányokat metéld körül.
Ilyen, amikor a képregényeket az emberekkel azonosítják. :lol:

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Mutánsvilág
« Válasz #311 Dátum: 2009. Március 27. - 07:39:31 »
Na, sikerült annyira összeszednem magam, hogy írjak egy kicsit a Mutánsvilág 2-ről. Még a hét elején (konkrétan hétfőn) elolvastam, csak aztán az influenza miatt nem volt erőm írni róla. Összességében nem volt rossz, nekem kifejezetten tetszett. Kivéve talán a vége. Azt elszúrta Bendis. Na nem úgy, ahogy talgaby gondolja, hanem ha egyszer Wanda azt mondta, hogy nincs több mutáns, akkor pusztuljon is az összes mutkó és szünjen meg az összes X-men cím! Na az lett volna ám az igazi kánaán! Egyébként, ha már itt tartunk, ezek a mutánsok, akik elvesztették az erejüket, visszakapták később valahogy? Csak mert emlékeim szerint Jégember mintha most is aktív lenne, vagy rosszul tudom? :nemtudom: Amúgy még mindig az a 167 vagy mennyi túlélő van? :nemtudom:
Ha megint sírni akarnék valami miatt, akkor az a méret. Ahogy BuB is említette, nekem sem tetszik ez a kis méret, de hát ez van. Elfogadom, hogy ez a gazdaságosabb megoldás, és ez nyilván sokat számít. A fordítás egész élvezhető volt és látom ebben a számban már Daninak is köszönetet mondtatok, ha jól tudom az első részből ez lemaradt és sérelmezte is. :D

Nos, összességében nem volt rossz, de most már jöhet a New Avengers: Secrets and lies! :kingpin: (jó, jó tudom, hogy előbb még a póki jön, de akkor is. Tényleg, a magyar tpb-nek is ez lesz a címe, csak magyarul?)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Mutánsvilág
« Válasz #312 Dátum: 2009. Március 27. - 07:46:48 »
Egyébként, ha már itt tartunk, ezek a mutánsok, akik elvesztették az erejüket, visszakapták később valahogy? Csak mert emlékeim szerint Jégember mintha most is aktív lenne, vagy rosszul tudom? :nemtudom: Amúgy még mindig az a 167 vagy mennyi túlélő van? :nemtudom:

198 mutáns lett, és úgy tudom ilyen címmel még egy sorozat is ment... igen ment. Jégember pedig nem is vesztette el a képességeit. Bár ő maga is azt hitte, de mint kiderült, csak a világváltás okozta trauma blokkolta le nála a képességeket, és gyorsan visszanyerte a hűvös személyiségét. Sőt, valamennyit még fejlődött vagy erősödött is a képessége.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Mutánsvilág
« Válasz #313 Dátum: 2009. Március 27. - 07:47:17 »
198 maradt, és a késöbbiekben kiderült, hogy valamivel több van. Meg néhányan az M-nap után visszakapták az erejüket úgy tudom xavier és magneto is, meg pl rictor is használt valami más képességet Gondolom manifesztálódott néhány tinédzserben azóta valamiféle mutáns képesség, meg született is azóta legalább 1 mutáns. (mert pl. Jessica és Cage gyerekéről még mindig nem tudom biztosan, hogy nem mutáns)
This is a joke. A real practical Joke.

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re:Mutánsvilág
« Válasz #314 Dátum: 2009. Március 27. - 07:52:45 »
Köszi a választ mindkettőtöknek! Ebből is látszik, hogy mennyire nem vagyok a toppon X-fronton, ugye? :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Mutánsvilág
« Válasz #315 Dátum: 2009. Március 27. - 07:54:04 »
Én se. Ami keveset tudok a HoM utáni mutáns dolgokról, azt se az X címekből szedtem össze, hanem a többi ongoing infómorzsáiból.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Mutánsvilág
« Válasz #316 Dátum: 2009. Március 27. - 08:17:20 »
Magneto tudtommal csak valami szerkezettel tudott csinálni trükköket :D
Legalábbis az 500. -ban ez volt, de valahol olvastam, hogy tervezik a visszatérését. :roll:
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Mutánsvilág
« Válasz #317 Dátum: 2009. Március 27. - 13:09:27 »
Magneto a #507-ben kapta vissza a képességét, hála a High Evolutinarynek és a San franciscói Égin vgzett lobotómia-kísérletüknek.
A Prof visszakapta, amikor emgmártózott a M'Kraan-kristályban.
Jégember rekordidő alatt (2-3 hét) buktatta meg Q "senki se kapja vissza az erejét amíg én vagyok a főszerkesztő" c. előadását. Nagyon gáz történet volt amúgy, mint gyakorlatilag Milligan egész érája.
Rictor kis manőveréről meg megfeledkeztünk (egyébként imádom Peter David irományait, de esküszöm, kezd szenilis lenni... a Faktorban vagy féltucat ilyen szálról feledkezett meg teljesen három és fél alatt, pedig végig ő írta...).
A 198 a marketingosztály értelmi képességeinek - és az azóta szerencsére távozott X-szerkesztőkének is - tökéletes példázata volt, ugyanis számításaik szerint uszkve 16 millió 10%-a az pontosan 198. :stupid: Azóta kissé finomodtunk, a 99.9% lett kb. félezer. Luke-ék picije meg nem hiszem, hogy utáns lenne, a Cerebra elvileg már azokat is kiszúrja, akik később manifesztálják az erejüket. Meg hát három Emma Frost-klón üzemelteti, és Emma jelenleg a legerősebb telepata a bolygón... csak feltűnne nekik.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Mutánsvilág
« Válasz #318 Dátum: 2009. Március 27. - 14:26:09 »
Emma Frost klón? :o
Mármint a Kakukkok?
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Mutánsvilág
« Válasz #319 Dátum: 2009. Március 27. - 14:29:14 »
Meg hát három Emma Frost-klón üzemelteti, és Emma jelenleg a legerősebb telepata a bolygón... csak feltűnne nekik.

Nem öt?  :headscratch: Mert a Stepfordi lányok annyian vannak. Bár lehet, hogy nem mind végezte el a Cerebro gyorstalpalót.