Szerző Téma: Mutánsvilág  (Megtekintve 138877 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Mutánsvilág
« Válasz #400 Dátum: 2009. Október 09. - 12:48:49 »
Hát igen, elég érdekes az alső Crossovernek ezt tekinteni... :headscratch:

Tegyük magunkat túl rajta, nagy dolog hogy valaki vette a fáradtságot és írt róla :)
Jó, oké írt róla, attól még tle van az írás olyan dolgokkal, amin látszik, hogy nem igazán erőltette meg magát, hogy utánnajárjon a dolgoknak.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Mutánsvilág
« Válasz #401 Dátum: 2009. Október 09. - 12:51:41 »
Valójában de, én láttam már olyan - elvileg hivatásos - kritikustól olyan szösszenetet, ahol erősen érződött, hogy finoman szólva sem nézett utána egy pillanatig sem a dolgoknak, elolvasta, firkált róla, és kitette.
És most véletlenül sem Dánia jár a fejemben, nem. Nem ám. Nem nem. A-ah. (Ezt most nem kell értenetek.)

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Mutánsvilág
« Válasz #402 Dátum: 2009. Október 09. - 13:00:41 »
Szerintem meg nagyon alaposan utánajárt a cikkíró a dolgoknak, nem véletlen, hogy még a honosítóoldalokon futó crossoverek is bekerültek az írásba. Ha nem jár utána alaposan, erről sem tudott volna.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Mutánsvilág
« Válasz #403 Dátum: 2009. Október 09. - 13:18:15 »
Szerintem is elég jól utánanézett a cikk írója, de valószínűleg nem rajongó (gondolom ennek tudható be az az egy-két nem túl jelentős hiba is).  Első crossovernek én is a II. Titkos háborút akartam mondani, de látom talgaby már megelőzött.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Mutánsvilág
« Válasz #404 Dátum: 2009. Október 09. - 13:23:13 »
Hivatalosan talán az is volt az első csak én azt mondtam, hogy:
ha azt a megfogalmazást vesszük alapul, amit a cikk irója is tett.
Mert ugye ezt mondta:
Idézet
Az Egyesült Államokban egy ideje tendencia, hogy a kiadók időről időre egy sorozat erejéig összeengedik összes régi, bevált karakterüket, továbblendítve ezzel az egyes hősök alaptörténetét. Ezt nevezi a képregényes szakzsargon crossovernek.
Ebből mi nem illik az első Titkos Háborúra?  :D

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Mutánsvilág
« Válasz #405 Dátum: 2009. Október 09. - 13:29:21 »
Sepi, mint (majdnem) mindig, neked most is teljesen igazad van. :worship: :worship: :worship:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Mutánsvilág
« Válasz #406 Dátum: 2009. Október 09. - 13:46:03 »
Így igen, csak ez nem crossover valójában, hanem esemény (event). Ami amúgy lehet akár crossover is (ahogy mostanában mindig az is).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Mutánsvilág
« Válasz #407 Dátum: 2009. Október 09. - 20:00:42 »
Tegyük tisztába: a Mutánsvilág és a Titkos Háború nem crossover, hanem maxi sorozat. Jól írta gaby, hogy a második TH már az volt. A cikk írója fan, ért hozzá, jó haverom, csak a szerkesztő íratta át, hogy a laikusoknak is érthető legyen.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Mutánsvilág
« Válasz #408 Dátum: 2009. Október 09. - 20:09:53 »
De attól még fog kiadni a Kingpin crossovert. Igaz ott is csak egy kis részét.
És ugye jövőre meg is lesz? Ugye? Ugye? ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Mutánsvilág
« Válasz #409 Dátum: 2009. Október 09. - 20:50:50 »
Sőt, már idén is.  :D A Másik az valóban crossover lesz, még ha csak Pókember-címek között is.
A válasszal meg menjünk át a helyes topikba.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Mutánsvilág
« Válasz #410 Dátum: 2009. Október 10. - 11:51:04 »
Szerintem is jó cikk lett, bár a cím elég hatásvadász, de úgy látszik azért hogy sokan rákattintsanak.  :D

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Re:Mutánsvilág
« Válasz #411 Dátum: 2010. Január 13. - 14:08:27 »
Most megint elgondolkodtam... A House of M most akkor a Sentry / Ezüst szamuráj előtt vagy után játszódik?

Csak mert amikor megérkeznek az elején a régi angyalok a Start toronyhoz, nincs a felhőkarcoló tetején Sentry főhadiszállása; viszont a nagy pózolós csoportképnél az irodában mintha ott állna jobb szélen személyesen. Akkor viszont hová lett az Őrtorony? Meg az elején, mintha Ms. Marvel durcizna, hogy miért nem vették be az új csapatba... ami megtörténik a Secrets and Lies végén.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Mutánsvilág
« Válasz #412 Dátum: 2010. Január 13. - 14:17:16 »
Ezt már beszéltük párszor  :D Az észrevétel ettől függetlenül természetesen jó. Szerintem a Sentry a HouseofM előtt játszódik mindenképp csak a rajzoló nem vessződött a kis kuckóval. Az EzüstSzamiról egyelőre nem nyilatkozom.  :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Mutánsvilág
« Válasz #413 Dátum: 2011. Március 11. - 06:35:43 »
Na, ez a legrégebben használt topik, kezdjük itt. :) :-[

Mutánsvilág
A Káosz volt a kedvenc kötetem a Kingpintől jó ideig, így nagyon vártam a folytatását. És azt kell, hogy mondjam… egyáltalán nem csalódtam. Sőt!
Az eleje annyira nem keltette fel az érdeklődésem, mert igaz, hogy elég tragikus volt, de nem tudta valahogy azt a kellő hangulatot adni, valamint volt egy rajzolói baki (Őrszem háza hiányzik a tetőről, pedig ez már az ÚBA: Őrszem után játszódik elméletileg). A szuperhősök megbeszélése Wandáról tetszett, mindkét fél érvelése teljesen helytálló volt. A genoshai események nem igazán jöttek be és itt kezdtem el félni, hogy mennyire fog tetszeni a Mutánsvilág. De pont innentől kezdett el igazán tetszeni: nagyon bejött ennek az új világnak a bemutatása, érdekes volt a karaktereket ilyen megvilágításban látni, valamint azt, hogy „mi lett volna, ha”. A kedvenc bemutatásaim Pókember, Kitty és Hank-ék voltak. És Rozsomák… nagyon örültem, hogy a középpontba került, mert ő az egyik kedvenc karakterem és régen olvastam vele a főszerepben bármit is. Marha jó volt, hogy ő a Shield vezetője, meg a kutatása, ami által még jobban megismerhettük a mutánsvilágot. Cage-ék is érdekesek voltak, csak azt nem értem, hova lett Kard Köpeny mellől. Maga az emlékvisszahozás nem igazán kötött le, egyedül Peter-nél. Teljesen átérezhető volt a fájdalma, nagyon jó volt az az 5 oldal. Mikor meg mutatták a Xavier Emlékkertet, kissé ledöbbentem, de gondoltam, hogy nem halott (bár pár pillanatra azért elhittem). A bunyó itt is hangulatos volt, a Wanda-Sólyomszem dialógus meg nagyon tetszett. A vége pedig… fú. Tudom, Talgaby rengeteget szidta az X-Menre való hatása miatt, és meg is értem, de ettől függetlenül nagyon bejött, a tragikus hangulat nagyon átjött a papíron. És a végén a cliffhanger…
A rajzok az előzetes oldalakon nem tetszettek, sőt elsőre az első borítón sem tetszett, túl tömzsinek tűntek a szereplők. De mikor elkezdtem olvasni, egyáltalán nem volt vele semmi bajom, sőt még tetszik is, csak elsőre fura.
Negatívumként egyetlen dolgot tudnék felhozni, az pedig a tartalomban van. Nem akarok beleszólni, de itt is egy hangyányival túl sok infó van a második kötet hátsó borítóján, s most arra gondolok, hogy megszellőztetitek, nem Magneto áll a Mutánsvilág mögött. Ez itt ismételten egy építő jellegű kritika, szóval remélem nem esik rosszul. :$
Marvel-fronton ez az egyik kedvenc sztorim a Kingpintől. Még sok ilyet! :kingpin: :kingpin:
5/5
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 11. - 06:42:30 írta Mike »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Mutánsvilág
« Válasz #414 Dátum: 2011. Március 11. - 15:53:47 »
Túl sok mindent lövünk le hátul? Köszi, majd jobban odafigyelek rá.  ;)

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Mutánsvilág
« Válasz #415 Dátum: 2011. Március 17. - 19:58:23 »
Igaz nem kimondottan a "Mutánsvilág" történetéhez kapcsolódik a kérdésem,de ez az egyetlen "mutánsos" topic.
Mi történt dióhéjban az X-Mennel a Semic-kes 36. szám óta?
Egyáltalán kapcsolódik-e ehhez a mutánsvilágos történethez az akkoriban félbehagyott sztori? Akkoriban Magneto még az iskola élén állt,stb.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Mutánsvilág
« Válasz #416 Dátum: 2011. Március 17. - 20:05:41 »
Erre a kérdésre 2000 szó alatt aligha lehet válaszolni.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Mutánsvilág
« Válasz #417 Dátum: 2011. Március 17. - 20:08:42 »
Írd akkora szöveggel,hogy még beleférjen,aztán majd én közbevágok egy "hmm"-mel,vagy egy "és aztán?"-nal. :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Mutánsvilág
« Válasz #419 Dátum: 2011. Március 17. - 20:26:40 »
Huhh!
Én csak egy zanzásított történetre lennék kíváncsi,ami a Mutánsvilág előtt történt.
Csak hogy úgy érezzem,valamelyest folyamatos a sztori....