Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 592329 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wenkman

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 64
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5000 Dátum: 2017. Október 19. - 20:50:10 »
Hello!

Most, hogy újra olvastam a CSP vol.1 120-127. számait, két kérdésem lenne:
1. A 125. szám 4-5 oldalán levő kép eredetileg nem fordítva volt, tehát 180 fokkal elforgatva?
2. A 127. számban a 15. és a 16. oldalak csak nálam vannak felcserélve?

Előre is kösz a válasz(oka)t!

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5001 Dátum: 2017. Október 19. - 22:07:26 »
1. Nem, az eredetiben is így van.
2. Nem csak nálad, minden példányban úgy van. Sajnos az akkori műszaki szerkesztő azt benézte.

wenkman

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 64
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5002 Dátum: 2017. Október 20. - 21:44:03 »
A 120-122. számokban közölt Mysteriós történet elég érdekes. J.M. Dematteis megint jól belement a lelki mélységekbe. Emiatt több fantázia van a sztoriban, mint a füzetben közölt Howard Mackie történetekben. De a rajzok elég érdekesek; most már nem találom gázosnak, de '99-ben 18 évesen még egyáltalán nem tetszettek... kellett bátorság, hogy bevállaljátok anno....
Csak az a sok helyesírási hiba ne lenne... Tényleg ennyire kellett sietni?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5003 Dátum: 2017. Október 23. - 18:03:42 »
Hé, azt még nem mi csináltuk!  :D

wenkman

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 64
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5004 Dátum: 2017. Október 23. - 22:11:16 »
Szerkesztőként talán olykor ott volt a neved...
Meg hát ugye a levelek megválaszolását is intézted. :-)
De ezzel egyáltalán nem arra célzok, hogy Te fordítottál (helyesírási) hibásan....Becker Andrea és Hideg Csaba volt akkoriban a fordító.
...
Egyébként a sztorik kiválasztásába beleszólhattál akkoriban?
...
Sajnálom, hogy nem jelent meg már a 128. szám, a Híd befejezésével.... Még szerencse, hogy volt egyszer réges-régen egy spidertom.tlof.hu.... :-D
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 23. - 22:17:19 írta wenkman »

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5005 Dátum: 2017. November 20. - 21:45:46 »
Ez a sorozat a 119. számig jó volt, ott mi történt? Miért kellett pont a legizgalmasabb pontnál átugrani és ilyen semmilyen 3 story/ számot csinálni? Ppp szerencsére pótolta :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5006 Dátum: 2017. November 20. - 21:53:20 »
Az ugrást egész jól elmagyarázták a 119-es és az előtte lévő pár számban. Az már más kérdés, hogy ez sem jött be nekik.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5007 Dátum: 2017. November 20. - 22:06:02 »
Igen, akkor megszűnt volna a Pókember már a 120-nál, ha ezt nem próbálják be. Mcfarlane, majd a Web of sorozat után erősen lecsökkent a vásárlókedv 1999-ben.

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5008 Dátum: 2017. November 20. - 22:18:34 »
Most komolyan Mekire fogod?! Értem én, hogy utálod, de azért na...
Ráadásul akkor már több mint egy éve Bagley volt a rajzoló, előtte is Saviuk. Meki kb. 2 és fél évvel azelőtt volt. De biztos őt utálták annyian, hogy ezért két és fél évvel később megszünt.  :drying:

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5009 Dátum: 2017. November 20. - 22:35:26 »
Most megnéztem, valóban volt tájékoztató, talán érthető is a döntés. Bevallom én is akkoriban hagytam fel a gyűjtéssel, a 108. számnál ha jól emlékszem. Van valahol egy lista h a csodapók történetek mely amerikai kiadvány alapján készültek?

petshop

  • Olvasztár
  • **
  • Hozzászólások: 540
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5010 Dátum: 2017. November 20. - 22:44:44 »
Két helyen van ilyen:
- a CSP 100-ban van egy dokumentáció, de az értelemszerűen csak a 100. számig foglalja össze
- a Pókember és a Fekete Macska különszám első (?) részében is van egy elég részletes (de nem tökéletes) lista

Illetve itt a Wikipédiás, jó hosszú leírás:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarul_megjelent_P%C3%B3kember-k%C3%A9preg%C3%A9nyek_list%C3%A1ja

barghest

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 497
  • Timber Wolf
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5011 Dátum: 2017. November 20. - 22:46:57 »
Oh szuper, köszi :)

Kókuszolaj

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 100
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5012 Dátum: 2017. December 02. - 11:28:59 »
CsP 62., 40. o. (Peter Gwen fotójának):
,,Téged is szerettelek. És emiatt haltál meg. De hát te is akartad, hogy velem legyél, nem igaz? Sosem panaszkodtál."

Ez azért így nem egészen igaz, nem? Gwen nem tudta, hogy Pókemberrel jár, és ezért nem is panaszkodhatott a kockázatra. Nem értem, miért ferdítik el az írók a szituációt, hiszen Gwen halálának éppen az a tragédiája, hogy soha még csak nem is sejtette, hogy veszélynek van kitéve.
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 02. - 13:13:42 írta Kókuszolaj »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5013 Dátum: 2017. December 02. - 13:57:31 »
Peter talán csak önmagát akarja ezzel vigasztalni.

Lorllin

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5014 Dátum: 2017. December 29. - 12:05:21 »
Sziasztok csodálatos pókember vol2 példányokat vennek 1-12 részig ajánlatokat batesz17.diablo3@gmail.com címre lehet írni

Huba

  • Közönséges bűnöző
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5015 Dátum: 2018. Február 17. - 00:18:06 »
Sziasztok!
Beszereztem majd az összes Pókember képregényt (magyarul megjelenő), és már párba belekezdtem, de nem tudom mi szerint olvassam. A wikipédián nagyon jól le van vezetve, hogy össze-vissza jelentek meg az Amazing univerzumban a magyar számok. Szerintetek mi szerint olvassam? Ahogy a wikipédián van, időrendi sorrendben, vagy a magyar megjelenési sorrendben? Hogyan értelmezhetőbb, jobb, élvezetesebb? Most elkezdtem pl a Csodálatos Pókember (vol. 1) 1-et, de az ugye elvileg a 181-182. eredeti Amazing rész. Kezdjem inkább a 2-al és utána olvassak PPP 2014-es különszámot? Vagy így is túl nagyok lesznek az ugrások és értelmesebb a magyar kiadási sorrendben haladni, mert úgy legalább jobban érthetőek a részek egymás után?
Köszi a válaszokat előre is,
Üdv!

coleman

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5016 Dátum: 2018. Február 17. - 01:23:22 »
Na, egy magyar Pók olvasási listát legyárthatna egy ebben kompetens személy, mert szerintem nincs. Ha ez segít, jó nagy katyvasz az egész :D Szögezzük le: a CsP vol 2 teljesen alterverzum, vagyis mindentől független.


A fő univerzumban biztos, hogy a HP 2014-es különszámban van a klasszikus eredettörténet.

Utána a PPP különszámok előtti sztorik magyarul nincsenek, úgy tudom. Szóval azok jönnek.

Azok közé kell berakni az Új Marvel Extrában lévő Kraven sztorit.

Utána jön a HP Gwen Stacy különszám.

Utána jön a Csp 1. és a HP 2014-ből a Rakéta Robi sztori.

(Bár lehet, hogy néhány CsP klasszikus még előtte van. Sőt, az eredeti klónsztori biztosan.)

Utána a CsP vol 1 részek nagyjából sorrendben, a PPP részeket és a Kraven különszámot "random" bekeverve :D (A PPP-kben általában le van írva, hogy a CsP sorban hova illeszkednek.)

Ebbe kell bedobni a Jean DeWolff halála, A vadász lelke köteteket és a Sikoly különszámot is, csak hogy megnyugodj :D Sőt, akkor már a Titkos háborút és az Infinity eventeket se hagyd ki :D :D

Ha kivégezted, jön a HP vol 1.

Kb. annak a végével veszik fel a fonalat a Kingpin kötetek A múlt emlékeivel, a Holtak között trilógiával, az Új bosszú angyalai?-val és A másik kötetekkel. Kb. itt vannak valahol a Fekete Macskás különszámok is. (Ide beveheted a Mutánsvilágot, és a M+ 20-ban a pókos spinoffját.)

Aztán van a CsP vol 3, a Polgárháború és a HP v2. A Polgárháborút kibogozni nehéz ügy, de utána a HP már elég világos sorrendben van.


Ez elég elnagyolt, és biztos kihagytam egy csomó mindent. Sok sikert a pontos sorrend összerakásához :D :D :D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5017 Dátum: 2018. Február 17. - 09:24:05 »
Huba! Szerintem az eredeti megjelenés alapján olvasd. Én legalábbis inkább úgy olvasnám. Lesznek ugrások, de nem feltétlenül fontos kihagyások, mert a jobb és lényegesebb sztorik már megjelentek.
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5018 Dátum: 2018. Február 17. - 14:04:51 »
Szerintem nem az a legfontosabb, hogy hol kezded, de az igen, hogy időrendi sorrendben haladj. Különben nagyon sok kérdőjel lesz, hogy lement egy esemény xy következménnyel, aminek később nyomát sem találod, ha ugrálsz az időben (ezzel együtt is lesz ilyen, de elenyésző). Szóval igen, haladj úgy, ahogy coleman írta (kihagyta, hogy a CSP 2-ben van az Amazing 2 és Gwen előtt van az Amazing 96-98 is, de a sorrendről találsz leírást a CSP 100-ban és az egyik Fekete Macska különszámban is), vagy kezd el a CSP 1-gyel, és vidd végig, aztán a PPP-kkel majd visszatérsz bizonyos pontokhoz.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #5019 Dátum: 2018. Február 17. - 18:54:49 »
vagy itt nézed, hogy mi hogyan következik :)
https://hu.wikipedia.org/wiki/Magyarul_megjelent_Pókember-képregények_listája