Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 593482 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #520 Dátum: 2008. Július 12. - 08:42:58 »
- Crusher Hogan feltűnt az 3. szám óta?

Nem. És valószínűleg nem is fog. Az Amazing Spider-Man sorozatban is mindössze csak egyszer tért vissza. A v1. 271-es számban. Plussz volt egy története a Tangled Web kiadványban, ahol a Pókemberrel való találkozása előtti életét mutatták be.

- Valaki le tudná írni Rengető eddigi összes feltűnését (akár azokat is bele véve, amik itthon még nem jelentek meg)?

A 100. számig mindösszesen 5-ször volt szereplő a történetekben. Aztán most, a 122-es számban bekeményített, és elrabolta Petert. Jó sztori. Itt megnézheted mikor szerepelt, szerepel...
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Ultimate_Spider-Man_story_arcs 


- Kicsit eltévedtem a sok nagyvállalat között. A Roxxon szerepelt már korábban?

Amelyek fontosabbak, azokat fel is soroltad. Osborn céga az Oscorp Industries, ami az Oz szert fejlesztette, ami egy próbálkozás volt a szuperkatona szérum előállítására. A hadsereg beszállítói voltak, S.H.I.E.L.D. felügyelet alatt. Aztán Justin Hammer, akinek laborjaiban megszületett Homokember, de ő meghalt Oki Doki első komolyabb színrelépésekor. Szóval ő már több vizet nem kavar. Bolivar Trask céga, ami le akarta nyúlni a Venom projectet, visszatér még, mikor az Újvilági Keselyűt is látjuk. Amit még kihagytál az Stark cége de ő meg ott van mindenütt.

- Fisk nagy ellenfele, Ezüstsörény a Harcosokon kívül szerepelt már korábban is?

Úgy tudom nem.


Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #521 Dátum: 2008. Július 12. - 11:37:45 »
Én is olvastam. Nem azt mondom, hogy rossz, de nem is olyan jó. Ennek most egy 3-ast adnák, ha dolgozat lenne (basszus, már dolgozatokról írok :stupid:).

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #522 Dátum: 2008. Július 12. - 12:20:54 »
Igen is RONY :D bár nem tudom hogy akkor a régi számokkal mi legyen? szépen lassan feltöltsem? mert azért 60-70 számot megvenni elég húzós....
igazából csak a 100. tól gondoltam venni de lehet hogy szép lassan belekezdek  :spidey:

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #523 Dátum: 2008. Július 12. - 12:25:58 »
Én az 50-től kezdtem venni, már csak 33 kell, de ha tizesével veszed börzén vagy a Semic-től, az 3000 Ft. ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #524 Dátum: 2008. Július 12. - 12:31:38 »
Nyehehe kösz a tippet, de még erősen meggondolom  :headscratch:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #525 Dátum: 2008. Július 12. - 13:51:03 »
Kanaszta, hidd már el, hogy megéri megvenni. Pont a te korosztályodnak szól az a képregény, és pont mostantól jönnek majd a jó sztorik. Pláne a 100-as számmal a legjobb sztorikon már rég túl is jutunk (jön majd Deadpool, aztán a Klón-sztori, stb). Ha idősebb leszel majd bánni fogod, hogy nem vetted őket, amíg még lehetett. Én is most így vagyok a régi Csodálatos Pókember sorozat számomra hiányzó részeivel. Hülye voltam, hogy akkoriban abbahagytam a vásárlását, és most meg nagy lovéért szerezhetem meg innen-onnan. És még mindig egy csomó hiányzik.  :roll: Valamint ebből az új sorozatból is már az első számokat alig lehet beszerezni, de még azért találni belőle. Szóval szerintem még inkább most kezd el őket gyűjteni.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #526 Dátum: 2008. Július 12. - 14:14:46 »
Oké oké, de most pontosan hanyadiknál is tartunk?
Monjuk az előző számok történetét ismerem, sőt Ron annó még kölcsön is adta őket szóval nagyából képben vagyok. csak hát így nem lesz kicsit hiányos a gyűjtemény?
és inkább megrendeljem vagy keressem ( havonta vagy 2 hetente :headscratch: :headscratch:) az újságosoknál? :nezze: :spidey:
a klón sztory az pontosan itt mit takar? gondolom nem az egész ( vagy ha az egész akkor nagyon felületesen) hanem csak pár rész belőlle, lesz skarlát póky is benne?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 12. - 14:16:34 írta Kanaszta »

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #527 Dátum: 2008. Július 12. - 14:38:16 »
Oké oké, de most pontosan hanyadiknál is tartunk?
Nálunk 61, amcsi 88.
Monjuk az előző számok történetét ismerem, sőt Ron annó még kölcsön is adta őket szóval nagyából képben vagyok. csak hát így nem lesz kicsit hiányos a gyűjtemény?
Miért, a Hihetetlen is az volt, csak be kell szerezni a többit (comicsinvest, vatera, börzék, HC stb). ;)
és inkább megrendeljem vagy keressem ( havonta vagy 2 hetente :headscratch: :headscratch:) az újságosoknál?
Ezt döntsd el te, de állítólag néhány helyen a postások nem valami megbízhatóak. Ha újságosnál veszed, akkor kb minden hónap 10. körül.
a klón sztory az pontosan itt mit takar? gondolom nem az egész ( vagy ha az egész akkor nagyon felületesen) hanem csak pár rész belőlle, lesz skarlát póky is benne?
Ez nem az eredeti, 616-os Klónsztori, hanem egy újragondolt változat, mint az egész sorozat. Vagyis itt nem 40-80 rész, csak 9 vagy mennyi. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 12. - 14:41:06 írta Mike »

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #528 Dátum: 2008. Július 12. - 14:41:14 »
Ben, köszi a válaszokat!
Kanaszta, milyen gyűjteményről beszélsz? Ne úgy tekints ezekre a füzetekre, mint antik darabokra, hanem mint szórakoztató újságokra. Havonta megveszel 1 számot, és tetszik, és jó időtöltés. Havonta 500 forint színte semmi. Te ezenkívül úgyse olvasol más képregényt.
Közben meg ha nagyon akarod elkezdheted begyűjteni a régebbi számokat is. Zsolt is megvette a 60. számot, és úgy rá kattant, hogy 50-ig visszamenően máris beszerezte a füzeteket. Egyik nap figta magát, és elment a Semichez. Még NEKEM :twisted: :lol: se szólt!

Egyébként én akkor kedtem el "gyűjteni", amikor a 40. számnál tartott. És fél év alatt meglett az összes.

2 hetente?? :o Szép is lenne.
A klónsztori nem takar semmi különöset, az eredetit "dolgozza fel". Úgy, mint az USM-ek többsége.
« Utoljára szerkesztve: 2008. Július 12. - 14:44:29 írta NERIDA »

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #529 Dátum: 2008. Július 12. - 15:59:48 »
Ben, köszi a válaszokat!

Nagyon szívesen máskor is.

Kanaszta, nem kell feltétlenül képben lenned az eredeti Pókember minden történetével ahhoz, hogy élvezni tudd a az Újvilági Pókembert. Sőt, sok esetben jobb is ha nem ismered őket, mert úgy elkerülheted a folyamatos összehasonlítgatást az eredetivel. Még mindg olcsóbban kijössz, ha visszamenőleg megveszed az Újvilági Pókember sorozatot, mint mondjuk én, aki annyit fizettem ki anno az Ultimate Spider-Man #1 számáért, hogy kétszer megvehettem volna az addig kiadott magyar számokat. (Mondjuk meg is vettem őket kétszer  :roll:)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #530 Dátum: 2008. Július 12. - 16:00:42 »
Jah oké... akkor most már tényleg ráveszem magamat hogy elkezdjem gyűjteni :) de nem tudom hogy visszamenőleg érdemes e illetve megvegyem e a többi számot... Ron neked megvan az összes? de szerintem azzal sem hagyok ki sokat ha mostantól kezdem el a gyűjtést :) (max a 60. at is megveszem mint kerek szám.) és akkor inkább a minden hónap 10-11 én lévő újságosnál történő beszerzést választok. HAJRÁ CSODA-PÓK  :spidey:

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #531 Dátum: 2008. Július 12. - 16:19:57 »
A 60-ast mindenféleképpen vedd, az egy nagyon jó szám. Abból például én is kettőt vettem.  :D

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #532 Dátum: 2008. Július 12. - 16:44:14 »
Mitől olyan jó az? és minek neked abból 2?
és hol tudom beszerezni??? :headscratch: a kiadó boltjában? és ott meddig vannak visszamenőleg meg a számok?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #533 Dátum: 2008. Július 12. - 17:02:40 »
Mert jó a sztorija. És inkább kettő legyen belőle, mint egy.  ;D
Beszerezni pedig esetleg az Eduárdban, vagy börzéken, fesztiválokon tudod, esetleg netes rendeléssel.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #534 Dátum: 2008. Július 12. - 17:27:27 »
Vagy a Semictől magától!
De ha Zsolt tök egyedül rájött, nem hinném, hogy neked nagyobb gondot okozna! ;)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #535 Dátum: 2008. Július 12. - 17:28:13 »
Köszi a bíztatást :) de majd ha nagyon ráfanyalodok akkor lehet hogy a segítségedet kérem :)  :-[ :roll:

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #536 Dátum: 2008. Július 12. - 19:09:29 »
Mint mindig. ;) :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #537 Dátum: 2008. Július 12. - 22:02:04 »
én, aki annyit fizettem ki anno az Ultimate Spider-Man #1 számáért, hogy kétszer megvehettem volna az addig kiadott magyar számokat. (Mondjuk meg is vettem őket kétszer  :roll:)
Jól fizet a büntivégrehajtás.  ;D Nem sok embernek van meg az Ulti 1 eredetiben nálunk. rajtam kívül csak egy emberről tudtam, neki is én vettem meg Bécsben.  :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #538 Dátum: 2008. Július 12. - 22:07:15 »
De abban a hónapban csak konzerven és mirelit zöldborsón éltem.  ;D Amikor én vettem, akkor volt olyan 22.000 Ft. A fizum 1/4 ment rá.  ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #539 Dátum: 2008. Július 12. - 22:24:02 »
Büszke vagyok rád.  :D Az Amazing 121 is előbb volt meg neked, mint nekem.  :D Mondjuk én még sosem fizettem ennyit egy darab képregényért. Illetve de, egyért igen: az Amazing 129-ért 30.000-t. De valahogy, ha 10 rongynál többe kerül, nemigen veszem meg, kivéve, ha nagyon fontos nekem.