Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 592318 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #100 Dátum: 2007. Szeptember 12. - 15:29:33 »
Bocs, hogy ilyet kérdezek, de már megjelent az 51. szám? :spidey:

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #101 Dátum: 2007. Szeptember 12. - 15:37:35 »
még nem

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #102 Dátum: 2007. Szeptember 12. - 15:39:45 »
Kösz, pedig már kapartam volna elő a pénzt... :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #103 Dátum: 2007. Szeptember 12. - 17:31:55 »
Lehet, hogy csak a jövő héten fog...

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #104 Dátum: 2007. Szeptember 14. - 12:53:07 »
Ma sikerült megkaparintanom. A rozsis sztori jó volt, csak nem közvetlenül Gwen halála után kellett volna bedobni. Ez kijárt a jó öreg favágónak. Van benne két nagyon poén oldal, de többet nem mondok, mert azzal egy kissebb poén lőnék le. Kiderül, hogy Flash mit akart kérdezni Pete-től.
A félelem nélküli

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #105 Dátum: 2007. Szeptember 15. - 07:53:23 »
Én is elolvastam az új füzetet. Az elsőnél fogalmam nem volt, hogy Flash ezt akarta volna Petertől. Olyan tragikus arccal ment mindig oda hozzá, hogy azt hittem, ennél sokkal nagyobb volumenü dologról lenne szó. Viszont a Pókember-Rozsomák történeten nagyon jókat nevettem. Főleg azon, amikor a wc-re akart menni. ;D Jó volt látni ahogyan mindketten bénáznak egymás testében, bár ahogy láttam, Logan nagyon élvezte, hogy a tini csajokat stírölheti. :D Viszont a történetek elején lévő kis Bendis, mosomkezeimetfelvezetés nem tetszett, annyira erőltetett volt. Viszont amit sajnáltam, hogy nem volt ebben is benne a BA reklámoldala. Pedig jó lett volna ha ebbe is bekerült volna, például a 66-os szám eredeti borítója helyére, úgyis az volt a magyar számnak is a fő borítója, akkor meg minek beletenni az újságba is. Azért persze láttam, hogy Tomi szépen belecsempészte így is a könyv hírét a levelezési rovatba és a börze reklámjába. ;)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #106 Dátum: 2007. Szeptember 15. - 11:07:17 »
 Én is megvettem és elolvastam az 51. számot.
Az első sztori ugye a Vérontós történet befejezése volt. Szerintem kellett is neki egy lazább levezetés. Na, és végre megtört a jég (ez esetben: Flash) és megtudhattuk a "nagy" titkot.
A két Rozsis részben meg annyi poén volt, hogy sokat nevettem rajtuk. Nagyon jó volt szvsz, ez a két vicces rész. Meg az a poén, amit Rozsi Peter testében akart csinálni MJ-el...  :) Meg az a két oldal is vicces volt, amikor Bendis bemutatkozott.

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #107 Dátum: 2007. Szeptember 15. - 11:25:52 »
Én azon gondolkodom, hogy Peter miként vághatta le Rozsi ujját. Hiszen adamantiummal van bevonva acsont. Bár lehet, hogy ha az ízületnél vág bele, akkor leesik.
A félelem nélküli

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #108 Dátum: 2007. Szeptember 15. - 13:23:55 »
Számomra az egyik legélvezetesebb Pókember volt ez, az utóbbi időkben. Bővel lekörözve a HihiPókot is. Az első sztori nagyon jól megírt, érzelmekre ható történet volt, mégis laza vitellel. Nagyon átjött Peter hangulata, olyan volt, mint egy régi, klasszikus sztori- az első ilyen ebben a sorozatban.
A Rozsis két rész pedig régi kedvencem a sorozatból, mindig nagyon bírtam.
Viszont a történetek elején lévő kis Bendis, mosomkezeimetfelvezetés nem tetszett, annyira erőltetett volt.
A Bendises oldalakhoz én ragaszkodtam, hogy legyen benne, mert az, amikor a nykát szorongatja a srácnak, nagyon vicces szerintem.  :D
Idézet
Viszont amit sajnáltam, hogy nem volt ebben is benne a BA reklámoldala. Pedig jó lett volna ha ebbe is bekerült volna, például a 66-os szám eredeti borítója helyére, úgyis az volt a magyar számnak is a fő borítója, akkor meg minek beletenni az újságba is. Azért persze láttam, hogy Tomi szépen belecsempészte így is a könyv hírét a levelezési rovatba és a börze reklámjába. ;)
Ahova sikerül, oda nyomom.  ;) Ártani nem ártok vele senkinek, viszont jót teszek vele. A CsodaPókba az októberi számba fog belekerülni a hirdetés.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #109 Dátum: 2007. Szeptember 15. - 15:08:58 »
Na kissé régen véleményeztem már, szóval: a Vérontós sztori nem volt rossz szerintem, kicsit sajnáltam Gwent, hogy így halt meg, mégha nem is volt komoly kapcsolata Peterrel, de mégiscsak haverok voltak. Ami Vérontót illeti, biztos meg fogtok lepődni, de nekem jobban tetszett mint a 616-os változat. Az eredeti Vérontót mindig is csak egy Venom koppintásnak tartottam.
Az 51-es szám: az első történet tényleg jó volt benne, bár én is azt hittem hogy Flash sokkal komolyabb dolgot akart megkérdezni Petertől. De úgy érzem én is, hogy legalább még egy szám kellett volna, hogy rendesen tisztázza magában Peter a Gwen halálával, és a Pókemberkedéssel kapcsolatos dolgokat, és csak utána kellett volna jönnie a laza Rozsomák-Póki kalandnak. Mindenesetre a közös kaland vicces volt, főleg amikor Rozsi hálóhintázni tanult. :lol: Bendis szereplése is poén volt! ;D 
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #110 Dátum: 2007. Szeptember 15. - 15:10:28 »
Sajnos tényleg szerencsétlenül jött ki a szomorú rész után egyből két ennyire blőd rész. De nem volt mit tenni ellene.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #111 Dátum: 2007. Szeptember 15. - 15:19:24 »
Ja, ez kimaradt az előző hsz-ből:

Idézet
Ez a rész szerintem is teljesen nélkülözte a katarzist, már annak idején is így éreztem, amikor először olvastam. Ha nem tértünk volna át 72 oldalra, javasoltam is volna a kihagyását, amivel István is egyetértett, ha jól emlékszem
Szerintem jobb, hogy belevettétek a történetet, mert különben meg kaptátok volna a leveleket, hogy miért maradt ki Gwen halála.
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #112 Dátum: 2007. Szeptember 15. - 21:16:15 »
Ami Vérontót illeti, biztos meg fogtok lepődni, de nekem jobban tetszett mint a 616-os változat. Az eredeti Vérontót mindig is csak egy Venom koppintásnak tartottam.

Maximálisan egyetértek, ugyanígy voltam Vérontóval én is. Sokkal jobb az ulti Carnage mint a 616-os.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #113 Dátum: 2007. Szeptember 15. - 21:22:12 »
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy eredetibb volt az alapötlete a Vérontónak az Ultiban, mint az eredetiben. Egyébként ezt nézve nekem is jobban tetszik, csak elég lapos volt a története (szerintem).

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #114 Dátum: 2007. Szeptember 15. - 21:26:37 »
Igen, valóban kicsit lapos de szerintem Carnage-nek ez csak egy kis bemelegítés volt, hiába égett akkorát. (és mivel látta mindenki a százX-edik szám borítóját tudhassuk hogy ezzel csak felvezették  ;D)

molzo

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 127
    • CHRONOPOLIS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #115 Dátum: 2007. Szeptember 18. - 18:36:35 »
A #51-ben az a jelenet tetszett a legjobban amikor BMB folytogatja szerencsétlen segédszerkesztőt. Na ez már bennem is felmerült párszor, csak ott én szorongatom Bendis nyakát. :hehe:

Ami meg ezekben a történetekben is újra meg újra feltűnik, hogy manapság mennyire hanyagolják a gondolatbuborékokat. Peter egyfolytában magában beszél, és zárójeles mondatok jelennnek meg szövegbuborékban. :(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #116 Dátum: 2007. Szeptember 18. - 18:51:07 »
A mostani képregényekből én is a gondolatbuborékokat hiányolom. Néha sokkal többet dumáltak azokban a buborékokban, mint most az új képregényekben összesen. :drying:

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #117 Dátum: 2007. Szeptember 18. - 19:43:47 »
nekem is nagy szívfájdalmam a gondolatbubik hanyagolása, de sokszor kárpótolnak érte a magánmonológok.
A félelem nélküli

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #118 Dátum: 2007. Szeptember 19. - 11:14:21 »
Viszont pár hónapja már konkrét tapasztalatunk van abból, hogy Bendis mennyire nem tudja használni normálisan a gondolatbuborékokat...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #119 Dátum: 2007. Szeptember 19. - 11:20:25 »
Gondolkodni tudni kell. ;)