Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 592337 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1380 Dátum: 2009. Július 23. - 15:28:41 »
A fenti kérdésem biztos nincs válasz. Mert lehet, hogy ez nem derült ki.
De egy dolgot nem értek. A Csodálatos Pókember levelezési rovatban olvastam, hogy az újvilági Venom megjelent egy minisorozatban. Ultimate Six a címe. De a http://www.tapion.tk/ oldalon Tapion-sama elmondta, hogy ebben nem szerepelt Venom. Még említés szintjén sem. Akkor hogy is van ez?
Azonkívül ha valaki szereti az Ulti képregényeket, az nézze meg a http://www.tapion.tk/ oldalt. Nagyszerű összefoglalók vannak az Újvilág képregényekről.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1381 Dátum: 2009. Július 23. - 18:40:38 »
A kérdésedre választ Én nem tudok adni, de az oldal linket köszi, tetszik ;) klassz kis Újvilág oldal

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1382 Dátum: 2009. Július 23. - 18:58:28 »
Szívesen. Egyébként Tapion-sama üzent nekem, hogy ezt az oldalt azoknak ajánljam, akik szeretik az Ulti képregényeket.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1383 Dátum: 2009. Július 23. - 19:38:04 »
Akkor már nem jó, mert nem szeressük már az Újvilágot.  ;)

Atimen

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 111
    • Csodálatos Pókember
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1384 Dátum: 2009. Július 25. - 17:06:22 »
Nem tudna valaki egy oldalt ahol fent van az Ultimate Six 4,5,6 magyarul?

horjb

  • Rakéta Robi
  • *
  • Hozzászólások: 163
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1385 Dátum: 2009. Július 25. - 20:09:48 »
Igen. A comicsquadon fog folytatódni, nemsokára, kb augusztus eleje-közepe.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1386 Dátum: 2009. Július 25. - 20:17:23 »
Hűha! Köszönöm a jó hírt horjb.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

BuB

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6858
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1387 Dátum: 2009. Július 25. - 20:20:58 »
Akkor ezek szerint megkaptad Boci fordítását. :D
SO SAY WE ALL! - LORDS OF KOBOL

Atimen

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 111
    • Csodálatos Pókember
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1388 Dátum: 2009. Július 26. - 19:29:49 »
Hú kösz! ;D
Szerintem amúgy eddig tök jó az Ultimate Six, és a forditás is olyan mintha a semic csinálta volna :bravo:

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1389 Dátum: 2009. Július 26. - 22:24:06 »
Most gúnyolódsz? :P :P
(egyébként nem mintha bajom lenne a semic fordításaival)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1390 Dátum: 2009. Július 28. - 15:22:32 »
Mikor 13-án reggel elindultunk a Keleti pályaudvarra, még megnéztem gyorsan a postaládát, és pont benne volt az új CsodaPók, úgyhogy volt mit olvasnom a vonaton. :D Bevallom, nekem ennek a sztorinak a vége jobban tetszett, mint a Klón sztorié, bár azt kicsit furcsálltam, hogy a rendőrség azért intézkedett, mert Holdlovag feladta magát, és ráadásul, ahogy ti is írtátok, előtte már egy iskolát is megtámadott. Fisk beszédje nekem is tetszett, ez volt tőle eddig a legjobb megszólalás a sorozatban. Az utolsó kép tényleg hatásosra sikeredett, a Peter-May néni beszélgetésre már kíváncsi vagyok, na meg Immonen rajzaira is.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1391 Dátum: 2009. Július 29. - 21:58:04 »
Hmmm, hát azt hittem ide csak az Ultimattel kapcsolatban írunk, de hát akkor legyen, ide írom, hogy ez számomra hihetetlen élmény, noha másnak teljesen hétköznapi. Van aki éveken keresztül  keresgli a Maximum Carnage számait, ban akinek a Sin City füzetekre fáj a foga, van aki csak az Infernot akarja végig olvasni magyarul. Nos, én se mentem meszebb, Csupán Kraven utolsó vadászatát szerettem volna végig olvasni, magyar nyelven, papíron. Ez sikerült a tegnap, miután végre-végre találtam egy X-Men 36-ot, amiből én még soha sehol semennyit nem láttam, noha azt mondták, nem is annyira ritka. Hát ez a sztori valami hihetetlen élményt nyújt, nem értem mikapta abban az évben az Eisner díjat, vagy valami mást, mert hát most ez az über királylegtutibbfrankószuper póksztori, amit valaha olvastam. Tudtam hogy miről szól, sőt, régebben voltam olyan elvetemült, hogy elolvastam a 2-3 részt, de mégis most lett csak teljes az élmény. Miközben illeszkedik a kontinutásba, a végletekig komplex, egész sztori, és valami hihetetlen nagy hatást képesek tenni Mike Zeck paneljei. Sokszor csak a keleti képregényekhez hasonlóan pörögnek az oldalak, mégsincs az az érzésed, mint mondjuk az Ultimate sorozatok legtöbbikjében, hogy csak a helykitöltés gyanánt. Az egész olyan filmszerű, amit már rég nem tapasztaltam, vagy legalább is rég volt ennyire szembeötlő a filmszerűség. Gyönyörű képregény, látszik, hogy sok év alatt érlelődött, mert annyira kidolgozottak még a legkisebb apróságok is. A párhuzamos történések, a szimbolikus jelentések. Amikor Peter hazaér, valahogy én is biztonságban érzem magam. Egyszerűen gyönyörű.
 :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey: :spidey:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1392 Dátum: 2009. Július 29. - 22:18:33 »
Számomra a legelevenebb jelenet az volt benne, amikor Mary Jane abszolút lemondva, összetörve földhöz vágja a távirányítót (mert hiába is próbálja a tévével elterelni a gondolatait, nem megy neki), de a koppanás helyett a jól ismert thwipp-et hallja... ez az egy kép kitalálva is, és a rajzolása is egetverően jó.
Ennél jobban csak az tetszett benne, amikor a puskacső előtt újra eszébe jutnak a nemrég meghalt ismerősei. Az, hogy az utolsó "én" után most nem kérdőjel volt, hanem pont. Azzal elmondott mindent.  ;) :spidey:
De még sorolhatnám: amikor a sírból kijött, miközben Kraven újraésújraésújra meg akarta ölni, a kijövetelkor pedig a "szeretlek" szó hozta őt ki, vagy elképesztően hatásos jelenet volt még az is (ami a magyar fordításból kicsit sajnos hiányzik), amikor Vermin végignyalta a rendőrnő arcát, miközben eszébe jutott róla az anyja. Az egy állat jelenet volt, imádtam mindig is, most is.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1393 Dátum: 2009. Július 29. - 22:20:56 »
Nem akarod újra kiadni? Lehet, hogy a magyar rajongók is szívesen megvennék egy gyűjteményes formában.  :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1394 Dátum: 2009. Július 29. - 22:27:54 »
Nem tartom kizártnak, többször eszembe jutott már. Csak olyasmik tartanak vissza, hogy kisebb lenne, mint a füzetes (bár szebb minőség és egyben), illetve nem bírnám ki, hogy itt-ott ne írjam át a szövegét, ami szintén nem szokott jól elsülni - a megszokás nagy úr.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1395 Dátum: 2009. Július 29. - 22:53:04 »
Én meg nem biztos hogy megvenném, most, hogy megvan "eredetiben". Megaztán ennek biztos nem tenne jót a fényes appír, de még a matt se. Meg igazából nem szeretem, ha egy képregény többször is megvan. Meg az az érzés van az emberben, hogy akkor már mást is ki lehetett volna adni. Ettől függetlenül nem tartanálak vissza. :)

vagy elképesztően hatásos jelenet volt még az is (ami a magyar fordításból kicsit sajnos hiányzik), amikor Vermin végignyalta a rendőrnő arcát, miközben eszébe jutott róla az anyja. Az egy állat jelenet volt, imádtam mindig is, most is.
A rendörnő nem Vermin anyja?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1396 Dátum: 2009. Július 29. - 22:58:51 »
vagy elképesztően hatásos jelenet volt még az is (ami a magyar fordításból kicsit sajnos hiányzik), amikor Vermin végignyalta a rendőrnő arcát, miközben eszébe jutott róla az anyja. Az egy állat jelenet volt, imádtam mindig is, most is.
A rendörnő nem Vermin anyja?
Dehogy. Csak egy fekete nő, ezért jutott róla eszébe az anyja.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1397 Dátum: 2009. Július 29. - 23:00:39 »
De Vermin fekete, ugye?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1398 Dátum: 2009. Július 29. - 23:06:15 »
Igen.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #1399 Dátum: 2009. Július 29. - 23:18:32 »
Megaztán ennek biztos nem tenne jót a fényes appír, de még a matt se.
Ilyet ne mondj, amíg nem látod, hogy úgy milyen. Fényévekkel jobb. Sokkal jobb úgy, hogy nem raszterpöttyökkel van tele. Majd kaine és pepo is elmondhatja, nekik megvan a HC.  ;)