Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 592312 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #220 Dátum: 2007. November 29. - 19:06:26 »
Engem ez idegesít a Csodapókban:
-Hol voltál?
-Könyvtárban.
-Igen?
-Igen.
-Tényleg?
-Tényleg.
-Hol voltál?... :drying:
Ezen kívül nincs bajom vele, csak az, hogy a 48-ban jön az F4-gyel, volt egy Ultimate Team Up-ban is velük, mégsem ismeri fel az 52-ben. Én meg csak néztem, hogy ez hogy van, máig nem értem. :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #221 Dátum: 2007. November 30. - 13:01:49 »
Bendis írói stílusának egyetlen igazán nagy hátránya (azt leszámítva persze, hogy az őelőtte írt dolgokat nem veszi figyelembe nagyon és hogy képtelen kettőnél több főszereplőt kezelni) az, hogy mindig a nagy távlati tervei vannak meg, egy stabil, szövevényes váz, amikor azonban erre egy teljes történetet kell építeni, a részletekben nem egyszer gond adódhat. Ebben egyébként hasonlítanak Jim Lee-re és Millarra, iszonyat durva forgatókönyveik (plot) vannak, de a részleteiben való kidolgozásnál kijönnek a gondok. Ezt is rá lehet fogni erre. Egyébként sokan panaszkodtak, hogy egy időben olyan volt, mintha a USM-et lefirkantotta volna egy cetlire, és odaadta volna Bagley-nek, hogy tegyen vele, amit akart. (Most kicsit epésen mondhatnám, hogy nagyon Stan Lee-nek képzelte magát, Bagley-t meg Steve Ditkonak... de azért nem hiszem, hogy ez lenne a helyzet.)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #222 Dátum: 2007. November 30. - 15:08:49 »
Nem is tudtam, hogy Jim Lee is ír, azt hittem csak rajzol.
De miért hinné ezeket? Mármint hogy ő Stan Lee, Bagley meg Ditko?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #223 Dátum: 2007. November 30. - 21:03:46 »
Engem ez idegesít a Csodapókban:
Bendis csak visszaadja, milyenek a mai kölkök. Semmi egyéb.  ;)
Bendis írói stílusának egyetlen igazán nagy hátránya az, hogy mindig a nagy távlati tervei vannak meg, egy stabil, szövevényes váz, amikor azonban erre egy teljes történetet kell építeni, a részletekben nem egyszer gond adódhat.
Tökéletes ellenpélda a Fenegyerek sorozata, aminél csakis a váz volt meg, minden egyebet menet közben talált ki és bombasztikusan jól sikerült.
Szerintem egyszerűen a minőség/mennyiség a probléma, mert amint kiderült, mennyire jól kezeli a történeteit, annyi anyagot zúdyítottak rá, hogy már egyszerűen nincs ideje mindennek alaposan utánajárni. Énszerintem Bendis fő írói érdeme éppen hogy a párbeszédekben, a dialógusokban van (nem az UltiPókban), ez az, amitől elevenek lesznek a történetei, és ez volt érvényes Stan Lee-re is. Nála is sok sztorit Ditko talált ki, de a párbeszédeket annyira jól írta Stan, hogy fantasztikus történetek lettek belőlük. Bendis is nagyon jó párbeszéd-író, ettől is lett ő az egyik legnagyobb a Marvelnél.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #224 Dátum: 2007. November 30. - 21:10:15 »
Ilyenek a gyerekek? Jézus! :o
Ezen kívül tényleg jó párbeszédeket ír, a BA-ban és az ÚXM-ben nagyon tetszett.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #225 Dátum: 2007. November 30. - 22:39:31 »
Klonsztorik: Jo hogy Kainenak tetszett, de neki a Batman & Robin is tetszett. :twisted: :twisted:
(na jo, egyalatan nem gondolom komolyan, ennyi erovel a Kaine altal kiadott konyvekre is ra huzhatnam ezeket, pedig egyaltalan nem lehet)

Ilyenek a gyerekek? En nem! ;D
Jim Lee? Nem o cseszte el Magneto karakteret egy idoben? :headscratch:

Egyebkent en Steve Ditkot sajnalom a leges legjobban az osszes kepregeny alkoto kozul. Annyira elfelejtodott, pedig annyira sokat adott a Pokembernek. A tortenetek alakitasaba is rendesen besegitett.
Miert vonult igy el a nyilvanossagtol? Min vesztek ossze Stan Leevel?

Es ami plane nagy peh, hogy senkinek sem hianyzott, hisz jott Romita, akiert mindenki oda van. Pedig o olte meg Gwent!!

Dr Manhattan

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 269
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #226 Dátum: 2007. November 30. - 22:45:35 »
Engem ez idegesít a Csodapókban:
Bendis csak visszaadja, milyenek a mai kölkök. Semmi egyéb.  ;)

Azért nem mindegyik ;) Én kivétel vagyok ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #227 Dátum: 2007. November 30. - 22:58:15 »
Szóval ti nem beszéltek ennyit?  ;D
Ditko és Lee a legenda szerint azon veszett össze, hogy Norman Osborn legyen a Zöld Manó. Másképp, hogy egy ismert szereplő legyen. Gondolom Ditko szerint ez annyira szappanopera jelleget adott volna a történetnek, viszont Stan alighanem ragaszkodott hozzá, így megrajzoltatta mással. Hozzáteszem, hogy amennyire elismerem és kedvelem Ditkot, én nagyon boldog vagyok ezen lépés miatt, mert számomra Romita Sr. Pókembere a meghatározó. Emlékszem, amikor még csak svéd-dán-norvég Pókembereim voltak, fogalmam se volt arról, hogy több cím létezik, több rajzoló, azt hittem mindig egy ember rajzolta végig a sorozatot. Aztán 1980-ban leadtak 10 hónapnyi klasszikus történetet, amiben az első 37 sztoriból válogattak, és akkor láttam először Ditko rajzát. Azt hittük a bátyámmal, hogy beteg lett a rajzoló, és valaki beugrott helyette.  :lol:

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #228 Dátum: 2007. November 30. - 23:05:33 »
De ha Ditkot egy Romita Jr valtotta volna, akkor tuti nepszerubb lenne Ditko. :hehe:
Egyebkent en az USM #10 szamaig hittem azt, hogy az eg vilagon mindent Stan Lee ir, es nem ertettem ki ez a Bendis. (persze meg joval kissebb voltam)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #229 Dátum: 2007. December 01. - 12:20:41 »
kaine, azért Bendis se ír mindig tökéletes párbeszédeket... nézd meg a mostani Mighty Avengerst. Komolyan, jobb lenne, ha csak a rajzokat látnánk, mert a szövegeket fájdalom olvasni (pláne amikor elvileg vicceseket gondolnak).
Jim Lee nem írt konkrétan, "plot"-okat szállított, pl. F4-hez is. Tehát olyan forgatókönyv-vázakat. De talán a Wildstormnál már írt is konkrétan, mert az egy időben (talán még most is) jóformán az ő fennhatósága volt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #230 Dátum: 2007. December 01. - 19:42:24 »
Írtam azt is, hogy ez eleinte volt Bendisnél, csak azóta annyi melót kap, hogy ő se győzi mindet.  ;) Mégse eyg Stan Lee.  :D Bár lássuk be, Stannek se volt jó mindegyik képregénye. A Pókember volt legendás, a többi csak "elég jó" volt. Talán a Silver Surfer még.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #231 Dátum: 2007. December 01. - 20:02:18 »
Meg az F4. Bár ott nagyon sokat jelentett Ditko, a talán leglegendásabb F4-sztori (ami elég erős helyen szerepel a képregényes minden-idők-legjobb-sztorijai listákon) is javarészt az ő nevéhez fűződik. A többi egyébként az igazat megvallva annyira nem volt átlagos, csak vhogy az Ember olyan nagyot alkotot a Pókemberrel, hogy az elhomályosította a többit... pedig a Dr. Strange-sztorik is pl. kiemelkedően jók voltak a misztikus hablaty ellenére... (ami szvsz gyenge Le--sorozat volt, az az X-Men, annak Claremont volt az atyaúristene).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #232 Dátum: 2007. December 01. - 20:26:59 »
Az F4-nél segített Ditko? Azt Kirby rajzolta. Én elolvastam az első 20 F4-et, de majdnem elaludtam rajta. Nekem annyira nem jött be.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #233 Dátum: 2007. December 01. - 20:49:51 »
MIért, ó miért keverem mindig az F4-be Ditkot, amikor az Kirby? Pedig ráadásul Kirby-nek voltak még saját névvel fémjelzett sorozatai is... Igen, Ditko a Dr. Strange-sorozattal (vagyis a Strange Tales-szel) művelt csodákat, plusz a mára mindenki kedvenc hitlerpótlékká változott Vasbödöne is tőle származik eredetileg (meg a ROM-sorozatot vitte fel egy időben nagyon).

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #234 Dátum: 2007. December 01. - 23:10:15 »
Tényleg Vasmanussal mi van? Most hogy jön a filmje, még mindig az a népírtó figura?
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #235 Dátum: 2007. December 02. - 07:53:42 »
Én sok változást nem vettem észre a karakterében (bár az is igaz, hogy nem nagyon olvasom a saját sorozatát). Azt reméltem, hogy esetleg a WWH alatt lesz egy kis változás nála, de ez nem jött be. :-\

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #236 Dátum: 2007. December 02. - 15:20:06 »
Most hogy jön a filmje, minden képregény vele van tele.
Gondolj csak az Ultimate Iron Man vol 2-re, vagy a Humanra...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #237 Dátum: 2007. December 09. - 21:40:54 »
Nos, nem titok többé, a Semic honlapján olvasható az idei első rossz hír: a Csodálatos Pókember jövőre visszaáll 48 oldalra. Várható volt ugyan, hisz túl gyorsan utolértük volna az amcsi kiadást, és örüljünk, hogy nem 24 oldalra megy vissza. Ennek ellenére rossz hír.  :(

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #238 Dátum: 2007. December 09. - 21:47:07 »
Viszont reméljük, hogy ezzel a minőség egy kicsit javulni fog. A jót kell nézni a dolgokban. :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #239 Dátum: 2007. December 09. - 21:50:19 »
Ez tényleg rossz hír, de nem értem. Miért nem oldották meg úgy, hogy két sztori, plussz egy kiegészítő, itt a team up-ra, sixre és ha vannak társaira gondolok. :headscratch: :angered: Vagy nemcsak a gyors tempó volt az oka? :headscratch: