Szerző Téma: Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)  (Megtekintve 592401 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #280 Dátum: 2007. December 14. - 19:48:41 »
Ezzel nem is vitatkozom, amilyen jól indult ez az egész sorozat, most annyira kezd ellaposodni. :roll:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #281 Dátum: 2007. December 14. - 19:52:12 »
Na! Hát erről van szó. :)

Ja, remélem nem vettem el senkinek sem a kedvét a Vészamnós sztoritól. :-[ :-\
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #282 Dátum: 2007. December 14. - 20:02:55 »
A Vészmanós tényleg a gyengébbek közé tartozik, de én nem venném az egészet a "gyenge" kategóriába. Nagyon jó meglátásai vannak Bendisnek. Az első sztoriban Ben bácsi hosszasabb szerepeltetése, a régi videó megmutatása, ahol Peter szülei még fiatalok voltak, ilyesmikre gondolok. Még előttünk van, de a Vezér visszatérésénél is tök király lesz a motivációja, hogy miért is nem öli meg Pókembert, meg ilyenek. Azon kívül, amit Sepi mondott, szerintem az lehet, hogy próbálkozik a mostani gyerekek világába belevinni valami eredetiséget is. Biztos nem könnyű feladat megfelelni mindkét korcsoportnak.  ;)

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #283 Dátum: 2007. December 14. - 23:09:58 »
Szerintem meg csak bele kepzeljuk.
Mindenesetre nekem tetszik az otlet, hogy Harry a Veszmano, csak kar, hogy kozben megfeledkeztek rola, ki is volt eredetileg a Veszmano.

Egyebkent egy regebbi vitara visszaterve, szerintem Ultimate gyakran meg elvezhetobb is, az eredeti sztori ismereteben. Az UXM-ben nagyon leszoltam a Pokoltuz es Kenko sztorit. Egymagaban tenyleg nem volt egy nagy durranas, de aztan elolvastam az alapjaul szolgalo Fonix halalat, es tok jo latni, ahogy az iro megprobalt atemelni es megvaltoztatni bizonyos elemeket, megha nem is lett jobb. Es ezen a folyamaton lehet szerintem meg orulni.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #284 Dátum: 2007. December 15. - 10:18:34 »
Hm, az a baj, hogy nem elég, hogy az egyik legjobb X-sztorit, a Főnix halált zsigerelte ott ki, de egy sokévtizedes ellenfélből is egy rakás kátbalkezes idóta let, akiket két pillanat alatt elintéztek. A Hellfire & Brimstone az UltXM szégyene, nem csoda, hogy lehetőleg igyekeztek később az említését is elkerülni.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #285 Dátum: 2007. December 16. - 08:23:09 »
Elolvastam az utolsó 72 oldalas Csodálatos Pókembert is. Alapjában nem volt rossz, de nem is volt nagy durranás. MJ hülyeségei szinte már idegesítettek. :roll: Egyébként megnéztétek a bunkert a dupla oldalon? Több érdekességet is fel lehetett fedezni benne. Például ott voltak Oki Doki csápjai, de ami a legjobban tetszett, hogy ott volt három Zöld Manó maszk is. Az egyik az, amit ebben az Ultimateben ismerünk, de ott volt a klasszikus és a mozis maszk is. :D

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #286 Dátum: 2007. December 16. - 09:29:30 »
Igen, és ezt nem is értem. Miért vannak ott maszkok, ha átváltozik? Harrynek farsangra, vagy mi?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #287 Dátum: 2007. December 16. - 11:45:21 »
Nekem, mint előfizetőnek még nem jött meg!  :twisted:

Daredevil

  • Fekete Tarantula
  • **
  • Hozzászólások: 437
  • Proctector os Hell"s Kitchen
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #288 Dátum: 2007. December 17. - 16:24:28 »
Ez most totál zavar volt nekem. Pete miért akadt ki azon, hogy Mj Harryvel volt előtte? Ok, hogy félti a lányt, de ez már nagyon túlspirázta. Ami viszont nagyon jó fordulat volt az Shawn. Ezt nem váltam volna. totál Harcosok Klubja feelingű lett tőle Harry dolga. Ettől függetlenül remélem, hogy gyorsan lezavarják a Vészmanót.
A félelem nélküli

silo2

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 33
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #289 Dátum: 2008. Január 07. - 14:33:35 »
Nekem egyre kevésbé tetszik ez az ultimate spidey, ezért is sajnálom hogy az amazing már megint megszünt nálunk. Az eleje még jó volt ,de mostanra valahogy szerencsétlen Peter olyan zaklatottá kezd válni mint az eredetiben a klón sztorik elött. A legnagyobb csalódás a vészmanó volt. Szerintem nagyon ostobán néz ki, és nekem ő nagyon nem Harry. Valahogy nagyon rosszul nyúltak a karakterhez. Az eredetiben az eggyik kedvenc ellenségem , egy félelmetesebb józanabbúl gondolkodó zöld manó akinek a kiléte sokáig nagy rejtély marad, és szinte minden nagyobb volumenű történetben helyet kapott. Ehelyett it egy bambafelyü tomboló valami ,mint a hulk, ez nagyon nem kellet volna. Viszont Shawn nagyon oltás volt hogy csak Harry fejében volt. (vajon miért pont ő?). Ezt a történetet egyébként olvastam régen angolul és már akkor sem tetszet, viszont az ultimates klón sztorit még nem , abban még bízok hogy jó lesz.  
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 07. - 14:35:43 írta silo2 »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #290 Dátum: 2008. Január 07. - 15:54:52 »
Semmi gond, ha kaine kiadja idővel a Brand New Day-t, akkor meg majd az Amazingben találkozhatsz megint egy csodás ("mágikus, tehát nem kell megmagyarázni") módon visszafiatalodott, nőtlen, szerencsétlenkedő, állástalan, jópofa Peter Parkerrel. :) Ultimate az Amazingben. Hát mi lehget ennél jobb?

(Mi nem?)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #291 Dátum: 2008. Január 07. - 16:05:15 »
Szerintem igazán erős az Ultihoz hasonlítani a BND-t. Attól még huszonéves maradt Peter, sőt, igazából semmi sem változott, csak éppen nem nős. Mitől lenne ettől Ultimate?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #292 Dátum: 2008. Január 07. - 16:51:05 »
Nos, a BND lényege, hogy "legyen egy független, fiatal peter Parkerünk, akinek gondjainak vannak a csajozással, gondjai a magánéletével, gondjai a titkos személyazonossága elrejtésével May néni és az ismerősei előtt, plusz visszatérnek a régi ismerősök, mint Harry Osborn" (és nem mondhatod, hogy nem ez, mert maga a nagyfőnök mondta az interjúiban... legalább háromszor). Az Ultimate lényege anno az volt, hogy "legyen egy tizenéves Peter Parkerünk, akinek gondjai vannak a csajokkal, gondjai vannak a sulival, gondjai vannak a titkos személyazinisságának megtartásával, és hogy ismét szerepeljenek a régi szereplők a Pók-füzetekben (mint pl. Harry)". (És ezt ki is mondta... hmmm...)
Nos... Quesada vissza akarta hozni a régi, hetvenes évek-beli Pókembert. Az Ultit azért csinálták, hogy a régi, hatvanas évek beli Pókembert kicsit modernebb környezetbe pakolják. Akkor szerinted miért érzem úgy, hogy emberünk vmiért kétszer megcsinálta ugyanazt, csak az egyik középsulis, a másik meg - a jelek szerint vagy McNiven rajzolta túúúl fiatalnak - egy nemrég végzett egyetemista. Én csak remélem, hogy nem annyi lesz a különbség, hogy a sulis gondokat lecserélik munkanélkülisekre, mert akkor tényleg nagyon csalódnék a főszerkesztő úrban... (Jó, az ASM-íróknál kicsi esélyt látok arra, hogy rosszabbak legyenek, mint Bendis írásai, bár ha ott is MJ-ből szuperhős lesz, akkor majd megvárom, hogy az összes többi ismerőséből is az legyen, mint Ultiban...)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #293 Dátum: 2008. Január 07. - 17:09:45 »
A nagy különbség, amit figyelmen kívül hagysz, hogy a BND-ben az a Pókember van, aki túljutott élete legnagyobb traumáin, míg az Ultiban egy kamasz. Hogy mi a koncepció, az teljességgel mellékes, az számít, hogy az a Pókember, akit mi ismerünk, hogyan reagál különböző dolgokra. Hogy mellette van Harry, vagy sem, szintén mellékes. Az, hogy JQ elmondta, hova tartanak a körülményekben, megint nem számít. Sosem a körülmények számítanak, hanem maga az ember.  ;)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #294 Dátum: 2008. Január 07. - 18:37:43 »
Idézet
Nekem egyre kevésbé tetszik ez az ultimate spidey, ezért is sajnálom hogy az amazing már megint megszünt nálunk. Az eleje még jó volt ,de mostanra valahogy szerencsétlen Peter olyan zaklatottá kezd válni mint az eredetiben a klón sztorik elött. A legnagyobb csalódás a vészmanó volt. Szerintem nagyon ostobán néz ki, és nekem ő nagyon nem Harry. Valahogy nagyon rosszul nyúltak a karakterhez. Az eredetiben az eggyik kedvenc ellenségem , egy félelmetesebb józanabbúl gondolkodó zöld manó akinek a kiléte sokáig nagy rejtély marad, és szinte minden nagyobb volumenű történetben helyet kapott. Ehelyett it egy bambafelyü tomboló valami ,mint a hulk, ez nagyon nem kellet volna.
Detto így gondolom én is. :drying:

Amúgy én meg azt nem értem, hogy újítani akartak...JMS nagyon nem jött be. Erre, megint újítanak, de ahelyett, hogy egy lépést lépnének előre, most megint hátra lépnek.
Idézet
egyen egy független, fiatal peter Parkerünk, akinek gondjainak vannak a csajozással, gondjai a magánéletével, gondjai a titkos személyazonossága elrejtésével May néni és az ismerősei előtt, plusz visszatérnek a régi ismerősök, mint Harry Osborn
És miért járunk még minidg itt? Õszintén, én már nagyon unom ezt a misét...Peter már régen felnőtt, nem itt kéne mág tartanunk, ismét.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #295 Dátum: 2008. Január 07. - 19:09:33 »
Idézet
A nagy különbség, amit figyelmen kívül hagysz, hogy a BND-ben az a Pókember van, aki túljutott élete legnagyobb traumáin, míg az Ultiban egy kamasz.
Na várj, és mik voltak asima Póki életének nagy traumái?
Meghaltak a szülei. Stimmel az Ultinál.
Meghalt Ben bácsi. Stimmel.
Meghalt Gwen Stacy. Stimmel.
A legjobb barátjából az ősellensége újabb inkarnációja lett, majd pokollá tette az életét, és végül meghalt. Eredetiben eltörölve, Ulltiban meg össze fog jönni.
Meghalt May néni. Eltörölve.
Látta felbukkani a saját klónját, azt hitte, hogy ő egy klón, majd látta a "testvére" kegyetlen halálát. Eltörölve.
Elvesztette a gyermekét annak születése után. Eltörölve.
Végigment egy identitásválságon JMD alatt, a Pók volt csak akkoriban. Megint csak eltörölve.
Felfedte a kilétét a nyilvánosság előtt, emiatt veszélybe került a családja. És megint eltörölve.

Nekem nem jut eszembe még sokat felhánytorgatott és igazán lélekösszetörő momentum. Jelenleg egy Harry-vel az Ulti vezet. Kb. 8-10 évvel meg a 616-os korban, akinek több így csak bunyókban szerzett tapasztalata van. Akkor mégis, mit hagyok most figyelmen kívül? :headscratch:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #296 Dátum: 2008. Január 07. - 19:53:11 »
Jó, vitatkozzunk! :)
Na várj, és mik voltak asima Póki életének nagy traumái?
Meghalt Gwen Stacy. Stimmel.
Ne fárassz már! Hogy stimmelne már? Számodra az Ulti Gwen halála épp annyira megrázó volt, mint az eredetié? Szerinted Peter épp annyira élte meg rosszul?  :nezze:
Idézet
A legjobb barátjából az ősellensége újabb inkarnációja lett, majd pokollá tette az életét, és végül meghalt. Eredetiben eltörölve, Ulltiban meg össze fog jönni.
Kicsit erős ősellenségről beszélni, olyan háromnegyed éves pályafutás során, nem beszélve arról, hogy vagy háromszor találkoztak... Harry Zöld Manóként bejutott Pókember legnagyobb, legrosszabb ellenségei közé, hol igaz ez már az Ulti Vészmanóra? Biztos, hogy ugyanazt a sorozatot olvassuk?  :roll:
Idézet
Látta felbukkani a saját klónját, azt hitte, hogy ő egy klón, majd látta a "testvére" kegyetlen halálát. Eltörölve.
Miért lenne törölve?
Idézet
Elvesztette a gyermekét annak születése után. Eltörölve.
Ez se tuti, hogy törölve van, hisz elvileg minden megtörtént vele, csak éppen nem MJ volt a női rész.  ;)
Idézet
Végigment egy identitásválságon JMD alatt, a Pók volt csak akkoriban. Megint csak eltörölve.
Ennek mondjuk örülök, de nem hinném, hogy ez bármekkora traumát okozott volna neki, hogy Ezékiel mit zagyvált össze. Legfeljebb jól meglepte.  ;)
Idézet
Akkor mégis, mit hagyok most figyelmen kívül?

Soroljam? Például két hetet a föld alatt, a hirtelen megöregedést, a betonba öntést, minden olyan alkalmat, amikor valaki May néni életére tört, vagy egyszerűen csak kórházba került, May néni halálát, mely, mégha később ki is derült, hogy nem az igazi May néni volt, ez az égvilágon semmit nem von le abból, amit akkor Pókember érzett  :deadpool:, és hadd ne soroljam JMD szinte összes képregényét a Sikoltástól kezdve a Vadász Lelkéig, stb,stb.
Ha te úgy gondolod, hogy a két Pókember tényleg nem különbözik igazán, valóban teljesen felesleges lesz mostantól olvasnod a történeteit. Szerencsére én merőben másképp gondolom.
Amúgy én meg azt nem értem, hogy újítani akartak...JMS nagyon nem jött be. Erre, megint újítanak, de ahelyett, hogy egy lépést lépnének előre, most megint hátra lépnek.
Talán épp azért. Újítottak (JMS-sel), nem jött be senkinek. Akkor most mást próbálnak. Harmadik verzió nemigen van. Ugyanis, vagy maradnak a szokásos visszatérő bűnözők, Hírharsona, stb, vagy íme, jött JMS, megújított szinte mindent, ami nem tetszett senkinek. Hát most odafigyeltek a sok anyázó rajongóra, és léptek egy klasszikusat. Hogy mi fog belőle kisülni, még senki se tudja, egyáltalán nem olyan biztos, hogy rossz irányba léptek. Hisz minden más irány rossz helyre vezetett. Most jól kipróbálják ezt is, ha nem jön be ez se, nyugi, vissza fogják csinálni. Méghozzá elég hamarosan. Ha pedig bejön, mindenki csak nyer vele.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #297 Dátum: 2008. Január 07. - 20:17:30 »
Hm, szóval szerinted Norman *mindent* ugyanúgy tett a kis európai turnéja alatt, mint azt láthattuk a halála óta? Gondolok a manipulációkra, az egész klón-sztorikra, igen, beleértve az ál-May halálát is...? Ugyanúgy megélte a JMD-korszakút úgy, hogy May nénivel élt, és nem volt ott senki, hogy visszarángassa a határról? Ugyanolyan nagy lelki megrázkódtatást élt át az állítólagos klón-létéről úgy, hogy nem volt ott a születendő lánya a i-tudja-milyen genetikai rendellenességekkel? Ugyanúgy volt kihez hazamennie, amikor kitántorgott a sírból? Quesada eléggé olyasmiket utalgatott itten, hogy nem. Az elmúlt 20 évet gyakorlatilag szépen átírták Pókiban, ha tetszik, ha nem. Inkább arra leszek kíváncsi, milyenek lesznek a visszaírásos utalgatások, elvégre akkor a házasságot csak ki kell írni vhogyan. Bár erősen kétlem, hogy lesznek, Krízis-módján lesz egy új helyzet, onnan megy minden tovább. Én azt is kinézem, hogy a Parallel Lives-ra nagy bociszemekkel néznek, hogy az meg mi...
« Utoljára szerkesztve: 2008. Január 07. - 20:21:42 írta talgaby »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #298 Dátum: 2008. Január 07. - 20:44:59 »
Én pont azt olvastam, hogy minden megtörtént, csak éppen nem MJ volt mellette. Vagyis a sírból is kimászott valakihez, csak éppen az nem MJ volt.
A Parallel Lives pedig elég furán került bele a continuitásba. MJ bevallotta Peternek, hogy tudja a titkát. Ezek után jött a PL, ahol az derült ki, hogy mindjárt a kezdetek óta tudja, ami nem kicsit volt ökörség, visszagondolva a régi reakcióira. Csak egyszer valaki úgy utalt rá, mintha tényleg onnan tudná, és úgy maradt.  ;)
Nekem különben nagyon nem tetszett az esküvő idején, hogy addig a pontig végig May néni adta Pókember erejét, a szertartástól kezdve pedig már egyből MJ. Mintha a szertartás miatt MJ-nek hihetetlenül szüksége lett volna Peterre. Addig oké volt, hogy "nem halhatok meg, mi lenne May nénivel nélkülem", de ugyan mi lett volna MJ-nel? Hozzáment volna Flashez, vagy valami, ennyi az egész. Egy héttel korábban se volt elveszett nő MJ, az esküvő miatt hirtelen az lett? Hisz az esküvő előtt még csak nem is találkoztak! Találkoztak, majd pár napra rá megesküdtek. Arról nem is beszélve, hogy az esküvő után MJ-t egyből kétszer is elrabolta valami bűnöző.  :drying:
Na mindegy, ez már nem ide tartozik, de jól látszik, hogy szinte mindent elkapkodtak MJ-nel kapcsolatban, annak idején, csak úgy, mint most is. 

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Csodálatos Pókember (Semic-füzetek)
« Válasz #299 Dátum: 2008. Január 07. - 21:24:27 »
MJ a felesége volt!! Nem tudom, te hogy lennél vele, de én Peter helyzetében két emberért aggódtam volna és főleg MJ-ért. May néni adta az erejét? Hát szerintem sokszor teher volt már neki az öreglány...hányszor elhangzott, hogy szegénykének oly gyenge a szive, nem is tudná Peter, hogy mi történne vele nélküle, mindig támogatta, gondját viselte, jobb volt, mint a legjobb anyák. De Peter is saját életet kezdett, saját lábra állt és utána állandóan May néni miatt aggódni csak teher volt. Nem erőt adott neki, hanem félelmet. Aki mindig mellette volt szinte, az inkább MJ. Sosem fogom megérteni, mi a fészkes fenét kellett volna kezdnie az ő karakterével igazából...ott volt neki, élte a kis saját életét, aggódott érte, vígasztalta stb.stb. MInt egy normális feleség, próbáltak úgy élni, mint egy normális pár. És ebbe nem volt semmi rossz. De nem MJ-vel valami istentelen nagy dolgot kellet csinálni...szerezte volna meg a Végtelen kesztyűket...vagy lett volna az új maffiafőnök. Vagy kapott volna idegsukkot, és megölte volna may nénit...csupa-csupa nagy dolog, amit kezdhettek volna vele. Azért nem tudtak vele semmi konkrétat csinálni, mert nem is nagyon lehet egy ilyen feleséggel...de nem csak fele. Szuperhősök egyikével sem, aki már eleve nem valami extrával indult.
Erre kitörlik őt az életéből...minden megtörtént vele, csak nem volt ott MJ mi? Kimászott a sríból, hazament, megvígasztalta valaki, de nem tudja hogy ki...istentelen nagy ötlet mondhatom. Erre mit csinálnka MJ-vel? Szuperhős lesz...fantasztikus. :drying:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"