Szerző Téma: Új Titkos Háború  (Megtekintve 53314 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #40 Dátum: 2008. November 06. - 06:56:08 »
Végülis igaz, lehetséges, hogy a színes logó, csak kevesebb szereplőnél működne jól.

grey gargoyle

• Thanos
  • A Komédiás
« Válasz #41 Dátum: 2008. November 06. - 08:16:20 »
GG: még gondolkodtam azon is, hogy kétféle borítóval jelenjen meg. :)

hathatós ösztönző erő lenne  :D
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #42 Dátum: 2008. November 06. - 08:36:44 »
Csak milyen lett volna a másik borító? Mert ez a mini nem volt gazdag a variant borítókat nézve, a TPB borítón pedig rajta van az összes szereplő, aki a füzeteken szerepelt. Max vagy valamelyik 2nd printes fekete-fehér borító jöhetett volna szóba, vagy ki kellett volna vágni valami jól mutató képet a képregényből. De az már túl snassz lett volna.

dr samson

• Venom
    • Samson Comics
« Válasz #43 Dátum: 2008. November 06. - 08:44:28 »
Szerintem nagyon jó lett a borító! Már alig várom, hogy a kezembe vegyem a képregényt! :oh:

Ju

• Pókfej
« Válasz #44 Dátum: 2008. November 06. - 09:18:36 »
Kíváncsi vagyok, milyen lesz nyomtatásban. ;)

Mike

• Zöld Manó
« Válasz #45 Dátum: 2008. November 06. - 10:40:44 »
Az arcok kicsit furcsák, de nagyon tetszik, főleg a hátulja. :)

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #46 Dátum: 2008. November 06. - 11:40:41 »
Egy kérdés: Ez a Stratégiai Honvédő(?... inkább honvédelmi, nem?) Iroda Elhárító Logisztikai Divízió szerepelt már talán ilyen formában valahol? Csak azért kérdem, hogy pontosan mi okból kellett átállni erre a honosításokban elterjedt Stratégiai Hírszerzõ Intervenciós Elhárító Logisztikai Divízióról? :headscratch:

grey gargoyle

• Thanos
  • A Komédiás
« Válasz #47 Dátum: 2008. November 06. - 11:57:11 »
A shield nem kifejezetten honvédő szerv ugye, vagy rosszul tudom?
This is a joke. A real practical Joke.

Ben Reilly

• Pókfej
« Válasz #48 Dátum: 2008. November 06. - 12:01:42 »
A Stan Lee és Kirby érában hírszerző hivatal volt, csak a 90-es években változtattak a profilján és onnantól inkább terrorelhárító és hírszerző hivatal lett.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2008. November 06. - 12:43:14 »
Kíváncsi vagyok, milyen lesz nyomtatásban. ;)
Eddig még a nyomtatás mindig szebb volt, mint az előzetes képek. :)
Egy kérdés: Ez a Stratégiai Honvédő(?... inkább honvédelmi, nem?) Iroda Elhárító Logisztikai Divízió szerepelt már talán ilyen formában valahol?
Ha minden igaz, egyenesen a Vasember filmből vette át Ati.

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #50 Dátum: 2008. November 06. - 13:32:23 »
De a Vasember filmben is jönnie kellett vhonnan, mert az urolsó három szó miatt fizikai képtelenség, hogy egy filmes fordító ezzel állt volna elő (és már elnézést minden érintettől, de amilyen dolgokat képesek manapság filmbe fordítani, az első három szót se nézném ki a gárda 99%-ból). Egyszerűen csak érdekelne, honnan lehet ez, mert majdnem olyan, mint a régen elfogadott honosított, de az eleje mégse az.
Õszintén megvallva csak az a bajom, hogy egy kémszervezetről van szó, és most úgy tűnik, mintha a katonaság lenne az (vagyis a Honvédő szerepel a Hírszerző helyett, ami az Espionage-nak elég durva átköltése). És emlékeim szerint nem csak a borítón lesz a teljes név, hanem a kötetben is. Tényleg, ez a teljes verzió nem volt egyébként már vmelyik BA-ban nálad? Mert azért a SHIELD eléggé ott volt mind a kettő kötetben az elején.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2008. November 06. - 13:34:21 »
A kötetben nem lesz teljes nevén, ha jól emlékszem. Az se rémlik, mintha az eddigi könyveimben lefordítottuk volna, mert most jött elő először. De sok igazság van benne, megdumálom Atival.  ;)
Ha a Honvédő átmegy Hírszerzőbe, de az Iroda megmarad Intervenciós helyett, az már oké lenne?
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 06. - 13:39:30 írta kaine »

talgaby

• Pókfej
    • HálóZsák
« Válasz #52 Dátum: 2008. November 06. - 13:44:39 »
Az Iroda jobb is bizonyos szempontból, már csak gondolom azért is, hogy elférjetek körben. De igen, a Hírszerzőt nagyon szeretném, ha belekerülne. A filmesekkel meg a későbbiekben jó lenne, ha így egyeztetnétek, ha megkeresnek. Pláne, ha a szervezetnek ott is tényleg akkora lesz a befolyása, mint azt ígérték.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2008. November 06. - 13:47:41 »
a Hírszerzőt nagyon szeretném, ha belekerülne.
Oké, a kedvedért.  :)
Idézet
A filmesekkel meg a későbbiekben jó lenne, ha így egyeztetnétek, ha megkeresnek. Pláne, ha a szervezetnek ott is tényleg akkora lesz a befolyása, mint azt ígérték.
Az a baj, hogy a Vasembert a UIP-Dunafilm készítette, akiknek eszük ágában sem volt felvenni velünk a kapcsolatot. Ezért is lettek az Angyalok Bosszúállók.  :drying:

benya11

• Thanos
    • fotolog
« Válasz #54 Dátum: 2008. November 06. - 14:30:44 »
Én is láttam a borítót, nagyon klassz lett! A hátulja sem rossz, hangulatos. :)

Ron

• Kaméleon
  • **
    • DA COMICS
« Válasz #55 Dátum: 2008. November 06. - 14:51:10 »
Húha, nem lett rossz a borító! Azt hittem, hogy rákerül majd a rendes Angyalos logó, úgy jóval felismerhetőbb. Így viszont tényleg kilóg a sorból. Ha csak ennyiről volt szó, hogy a cím fölé oda biggyeszthessünk egy Angyalok feliratot, akkor megértem, hogy a Marvel se akadékoskodott sokat. Csak a gerinc bánt egy kicsit. Megint. Mert igen, egymagában szépen mutat, szó nem érheti a ház elejét, de nem tudom beilleszteni a sorozatba, mert másmilyen betűtípus az Angyalok és a TH is. A Kingpin logó legalább a helyén maradt.

Közben volt alkalmam bele lesni az eredeti kiadásba, nagyon szép, a borító pedig csodás. Csak remélni tudom, hogy a kicsinyített változat is olyan erővel hat majd rám, mint az. :D Ja, meg benne vannak a doksik is, tök jók voltak.

kaine

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2008. November 06. - 15:14:06 »
Szerintem egyáltalán nem baj az, ha a gerinc más színű a kiadványoknál. Legalább jól megkülönböztethető egymástól.  ;)

Sepi

• Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2008. November 06. - 15:27:39 »
Szerintem sem gond, sőt nekem külön tetszik, hogy mindegyik más színű. :)

Kanaszta

• Pókfej
« Válasz #58 Dátum: 2008. November 06. - 16:11:40 »
Nekem bejön a baorító, kiváncsian várom az előzetes oldalakat is ;) bárcsak már a kezemben tarthatnám :) :kingpin:

Ati

• Bogár
  • **
« Válasz #59 Dátum: 2008. November 06. - 21:13:47 »
Egy kérdés: Ez a Stratégiai Honvédő(?... inkább honvédelmi, nem?) Iroda Elhárító Logisztikai Divízió szerepelt már talán ilyen formában valahol? Csak azért kérdem, hogy pontosan mi okból kellett átállni erre a honosításokban elterjedt Stratégiai Hírszerzõ Intervenciós Elhárító Logisztikai Divízióról? :headscratch:
Jaj, könyörgöm, koccanjunk már le erről a honosításról! Szép dolog, becsülendő, de amikor ÉN gyártottam képregényeket magamnak kedvtelésből, eszem ágában nem volt odatuszkolni Láng István orra alá, hogy ezt vedd át, Pityu! Persze egyikünk sem István, de ne kelljen má erre figyelnem a 278 dolog mellett. Akkor jogos lenne a dorgálás, ha HIVATALOS verziója létezne. Én csak jót akartam, hogy VÉGRE képregényben is feloldjuk a betűszót, amely még sosem volt!!! Direkt utánanéztem a filmben. De neeeem! Mindig van vmi sirám.  :(
A kötetben belül nem lesz, jól emlékszik, kaine!

Amúgy az EREDETI betűszó sem állandó! A filmben ez hangzik el pontosan: Stategic HOMELAND Intervention, Enforcement and Logistics Division. Na. Úgyhogy tessék megvenni a DVD-t, és UTÁNA humpákolni.  Ez lett Stratégiai Honvédő Iroda, Elhárító és Logisztikai Divízió. Sztem zseniális.

De mivel NEM ugyanaz a név van a képregényben EZÚTTAL, felőlem lehet Hírszerző is. Csak hogy ne legyek gedra.