Szerző Téma: Új Titkos Háború  (Megtekintve 76616 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Holdlovag

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2760
    • Movie Tank
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #260 Dátum: 2009. Január 20. - 16:59:13 »
Elolvastam én is az ÚTH - t.

Nem csalódtam Bendisben. Nagyon jó, rejtélyekben gazdag történetet alkotott. Kizárt dolognak tartom, hogy Fury eltűnjön a színről. Körülötte forog az egész marvel - univerzum. Szerencsére valószínű, hogy még visszafog térni, legalábbis az utolsó képkockából ez látszik. Amit nem értek az az, hogy ebben a időben Mac Gargan már javában benne van a Venom balhéban, most mégis ott virít Skorpió. Vagy a Venomozás mellett néha még Skorpiózik is? Na meg ez a csaj! Ez a Daisy Johnson! Kikerekedett a szemem, mikor megláttam, hogy Mr. Hyde gyereke. Volt erről szó korábban is vagy ezt ti is csak most tudtátok meg?
A másik dolog: Ha ez a Maria Hill kijelentette, hogy a Titkos Háborúban résztvevő hősök bűnözők, akkor miért nem üldözik őket? 

A festett képek egyenesen lenyűgöztek. A Dell'Otto galéria is csodás.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #261 Dátum: 2009. Január 20. - 16:57:33 »
Idézet
A Másik meg hogy én úgy látom hogy rozsomák regenerálódása igenis erősödött az idők folyamán, és én azt írtam, hogy vagy fejleszthető, vagy fejlődhet. Ha egy képesség, mint pl a regenerálódás nem fejleszthető, attól még fejlődhet. És erre konkrét példa is van, amikor kiszedték Rozsó csontjaiból az adamanmtiumot, a regenerálódó képessége még jobb lett. És ez egy olyan eset, amikor meg is magyarázták. Az ilyenek után pedig nem mindig szokott visszaesni a dolog, hanem megtartják olyan erősnek, még azután is, hogy újra adamantiumosak lettek a csontjai. És nem értelmezem rosszul, ha egy képességet, vagy egy készséget nem használnak huzamosabb ideig, akkor az kategóriákkal vissza fog esni.
kaine, és Ju is rávilágított arra, amire gondoltam, de azért leírom én is. A képesség maga, nem fog fejlődni, azt a mutáns gén okozza, vagy génegyüttes. Az lehetséges, hogy valami később manifesztálódik, vagy olyan értelemben fejlődhet, mint az említett Viharos példa, hogy mondjuk egy villámot sokkal kisebb helyre tud koncentrálni, vagy ilyesmi. Ilyen értelemben fejlődhet, de biológiailag biztosan nem. És Roszomák képessége nem az a fajtából való, amit kicsit is tud irányítani, vagy fejleszteni. Neki ugyanúgy kellett volna gyógyulnia Pesten is és Budán is, 1890-ben, meg 2008-ban is. Az egy dolog, hogy az írók sokkal erősebbé tették, és mindenféle marhasággal meg akarják magyarázni..annál izzadságszagúbb. Akkor már szerintem sokkla jobb az, ha egyszerűen nem magyarázkodnak, erősebbé tették és kész.
Ugyanígy, ha Vihar sokáog nem hazsnálja az erejét, biztosan nem fogja olyna jól koncentrálni, mint amikor aktívan gyakorolja...de az ereje nem csökkent, nem csökkenhet. Rozsi regenerálódása sem csökkenhet az idős során.
Idézet
Ha ez a Maria Hill kijelentette, hogy a Titkos Háborúban résztvevő hősök bűnözők, akkor miért nem üldözik őket? 
az olyan hirtelen felindulásból történt dolog volt inkább.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Új Titkos Háború
« Válasz #262 Dátum: 2009. Január 20. - 17:38:57 »
folytassuk ezt az off topikban Pepo
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 20. - 17:40:58 írta grey gargoyle »
This is a joke. A real practical Joke.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #263 Dátum: 2009. Július 17. - 21:38:55 »
Mac Gargan mióta lett ő újból Skorpió? Úgy tudtam ő lett az új Venom, és lemondott a Skorpió névről.
Amerika Kapitány meg mióta tartja a kapcsolatot Vasemberrel? Pedig az eredeti Bosszú Angyalai feloszlottak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #264 Dátum: 2009. Július 17. - 21:43:55 »
A történet eleje még mindez előtt történik.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #265 Dátum: 2009. Július 17. - 21:49:07 »
Ezt azért kérdeztem, mert a Marvel Könyvek Pókember:Végső harc kötetben az is furcsa volt, hogy ott még volt a Bosszú Angyalai és Mac Gargan a Venom lett. Az Új Titkos Háborúba pedig a Bosszú Angyalai feloszlottak, Mac Gargan pedig új ból Skorpió lett. Hát ez egy eléggé necces történet. Bocsi, ha ilyen kérdésekkel fárasztottalak.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #266 Dátum: 2009. Július 18. - 08:21:20 »
A válasz sokkal prózaibb. Az, hogy az ÚTH írója, Brian Bendis nemes egyszerűséggel lesz*ja mások munkáit, az MK Pók írója, Millar pedig soha életében nem foglalkozott azzal, hogy bármiféle kontinuitásba helyezze a történeteit, ő mindig úgy áll hozzá, hogy egy teljesen külön univerzumot ír minden egyes sorozatában (ami viccesen jött ki az Ultimate-ek alatt, amikor hármat írt, és egyiknek se volt köze a másikhoz, pedig csak a saját munkáját kellett volna egyeztetnie) - avagy, igen, ő is lesz*ja mások munkáit. :D

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #267 Dátum: 2009. Július 28. - 14:36:57 »
Hm, ez eddig fel se tűnt nekem. :surp: Érdekes... :)

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Új Titkos Háború
« Válasz #268 Dátum: 2009. November 03. - 11:40:45 »
Na így durván fél évvel lemaradva az előző kommentelőtől én is elolvastam.

Röviden: Nagyon tetszett.

Kicsit hosszabban: A történet (részleteiben) inog picikét néhány helyen, de szerzek este egy From the Files of Nick Fury-t hátha az rendbetesz pár dolgot. Apropó nem volt korábban szó róla, hogy ez felkerül valahova lefordítva az eredeti TPB-ből csak túl drága lett volna kiadni az öt füzettel együtt? Gabriele Dell'Otto előtt meg le a kalappal.

Külön köszönet neki, hogy a füzet festése közben rongyosra nézte az Adatrablókat (Hackers (1995)). - Klikk - de tudok más példáképet is alkotni a füzet és a film felhasználásával. Szintén neki jár gratuláció Amerika Kapitány National Geographicjáért ami egy létező szám (1987 május) koppintása (meg is van itthon). - Klikk Éljenek az apró részletek!

Eléggé hajnalban kezdtem neki a dolognak, szóval a most következő hibajelentés jogosságában nem vagyok biztos: Amikor a SHIELD-ügynökök a Gyilkos Gébicset törik meg - az egyik kockában ugye részletesen felsorolják a felszerelését, hogy szemléltessék a költségeit - ott az egyik mondat kicsit félrecsúszik, mert a lövegekként utalnak a fegyvereire akkoris mikor nem csak általánosságban beszélnek róluk, hanem eléteszik a kettő/két (db) mennyiségjelzőt is (checklist szerűen). Mondjuk ezt meg kéne néznem otthon mégegyszer, szóval lehet törlöm is ezt a bekezdést.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009. November 03. - 12:38:39 írta salander »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #269 Dátum: 2009. November 03. - 12:08:52 »
Köszi a véleményezést és üdv nálunk!  :)
De, volt szó róla, még biztosan el is készül, csak most nagy hajrá van az új könyv miatt, szerintem átcsúszik jövőre... 

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #270 Dátum: 2009. November 03. - 13:26:28 »
Külön köszönet neki, hogy a füzet festése közben rongyosra nézte az Adatrablókat (Hackers (1995)). - Klikk -

 :oh:
De tök jó, ott az eredeti "bubifrizura". Tényleg egy az egyben ugyanaz. :)
This is a joke. A real practical Joke.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #271 Dátum: 2009. November 04. - 09:54:38 »
Eléggé hajnalban kezdtem neki a dolognak, szóval a most következő hibajelentés jogosságában nem vagyok biztos: Amikor a SHIELD-ügynökök a Gyilkos Gébicset törik meg - az egyik kockában ugye részletesen felsorolják a felszerelését, hogy szemléltessék a költségeit - ott az egyik mondat kicsit félrecsúszik, mert a lövegekként utalnak a fegyvereire akkoris mikor nem csak általánosságban beszélnek róluk, hanem eléteszik a kettő/két (db) mennyiségjelzőt is (checklist szerűen). Mondjuk ezt meg kéne néznem otthon mégegyszer, szóval lehet törlöm is ezt a bekezdést.  :) Ha jobban megnézed, ott a kettő nem a lövegre vonatkozik, hanem a csuklójára.  ;)

salander

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 148
Új Titkos Háború
« Válasz #272 Dátum: 2009. November 05. - 09:09:08 »
Ha jobban megnézed, ott a kettő nem a lövegre vonatkozik, hanem a csuklójára.  ;)
Igaz. :] Úgy tűnik tényleg megkavarodott a fejemben a mondat.

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #273 Dátum: 2010. Május 31. - 21:19:39 »

Szilánkmentes

  • Vezér
  • ****
  • Hozzászólások: 2870
  • the Shatterproof !
    • The Proof Report

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #275 Dátum: 2011. Március 11. - 06:41:16 »
Na, akkor ezt is. :)

Új Titkos Háború
Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy elolvastam a könyv hátoldalán levő tartalomismertetőt. Nem kellett volna, mert ezáltal teljesen kiszámíthatóvá vált a kötet. Reméltem, hogy lesz valamilyen csavar, de sajnos nem: olyan egyszerű, mint egy pofon. Mindenesetre el lehetett olvasni, de sok újdonságot nem kaptam. Valamint tudom, hogy több évig készült a mini, de ettől függetlenül figyelhettek volna más sorozatokra, pl Skorpió most Skorpió vagy Venom, de mindegy. Vagy ami furcsa volt, hogy a Shield adatbázisában az van, hogy „nem hat Rozsomákra az alkohol”, erre ott van tök részegen. S a végén volt a kedvenc jelenetem, mikor Logan nekimegy Fury-nak. Teljesen meg tudtam érteni: amennyit szaroztak már az emlékeivel, nem csoda, hogy kiakadt.
Ami tetszett viszont nagyon, az a Shield bemutatása. Az általam eddig olvasott történetekben nem nagyon voltak előtérben, talán a Panini-féle Rozsomákban, de az sem volt olyan nagy szerep, Fury meg az eddig látott szereplései alapján mindig is szimpi volt, most is érdekes volt a karaktere. Szóval ezek nagy pozitívumok voltak számomra.
A festmények gyönyörűek, öröm volt nézni. Az az egy bajom volt, hogy féltem jobban kinyitni a könyvet megnézni a képeket, nehogy szétessen.
A dokumentációk is marha jók voltak, érdekes volt bekukkantani a Shield adatbázisába, + Dell’Otto festményei külön tetszettek.
Hát… nem tudom, eléggé felemás érzéseim vannak ezzel a kötettel… Bánni nem bánom, félreértés ne essék, de hiányérzetem nagyon is volt.
3/5

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Új Titkos Háború
« Válasz #276 Dátum: 2011. Március 11. - 15:56:02 »
Szétnyithatod nyugodtan, ez a kötet még senkinek sem esett szét, jól odaragasztották az apacsok.  :)
Ja, a hosszú évek alatt, amíg megrajzolták, túl sok minden változott a Marvel Univerzumban.