Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 320714 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Pókember
« Válasz #1680 Dátum: 2011. Március 17. - 19:53:04 »
Én eddig mindig Ezékiel-Múlt bűnei közé raktam, de lehet tévedek...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember
« Válasz #1681 Dátum: 2011. Március 17. - 22:15:05 »
Jó az. May néni már tudja Peter titkát, tehát a Morlun után van. Főleg, hogy Mary Jane-nel is újra összejöttek már. Viszont még nem Bosszúangyal Pókember.

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Pókember
« Válasz #1682 Dátum: 2011. Március 17. - 22:54:06 »
A Hihetetlen Póki táján kb. amikor Mary Jane visszajön Pókihoz. Hiszen még megvannak a régi angyalok de már May néni tudja a titkot. És elvileg a régi és az új angyalok közt van fél év szünet.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Március 17. - 22:56:49 írta Wiccan »

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1683 Dátum: 2011. április 19. - 16:02:03 »
Sarah története:

Tegnap (újra) elolvastam, és azon töprengek, hogy miért esett erre a kötetre a választásod, Tomi.
A magyar CSP-k újraolvasása után, melyben sok-sok klasszikus kapott helyet, kezd(t)em megérteni Gwen jelentőségét,
de még mindig nem tudom annyira átérezni, mint teszi azt a sok-sok Gwen-rajongó.
Ilyen előzmények után a történet erősségét abban látom, hogy iszonyú lehetett Peter-nek egy kvázi Gwen-hasonmást látni, nem tudván, hogyan viszonyuljon
hozzá. Az ilyen történetekből derül ki számomra, hogy Peter valsz. még mindig (ASM 500 környéke!) jobban szereti Gwen-t, mint MJ-t. Bár JMS ezen próbált változtatni,
mert ugye ekkor kvázi Peter "könyörgi" vissza magát MJ-hez (korábban nekem úgy tűnt MJ jobban szereti Peter-t, mint Peter Őt).

Egy szó mint 100, érzelmes történet volt, ennélfogva, nem tudom, mennyire kassza/közönségségsiker, mindenesetre: köszi!  :bravo:
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1684 Dátum: 2011. április 19. - 22:41:51 »
Sarah története:
Tegnap (újra) elolvastam, és azon töprengek, hogy miért esett erre a kötetre a választásod, Tomi. 
Nem sorrendben: 1/ Egyenes folytatása a Hihetetlen Pókembernek, és mivel az amazinges folytatást szerettem volna kihagyni, adta magát, hogy ezzel jelezzem, hogy ez a HP folytatása 2/ Puha pontot őrzök a szívemben Gwen iránt 3/ Tetszettek a rajzai is 4/ A borítón lévő Gwen arcért
Idézet
A magyar CSP-k újraolvasása után, melyben sok-sok klasszikus kapott helyet, kezd(t)em megérteni Gwen jelentőségét, de még mindig nem tudom annyira átérezni, mint teszi azt a sok-sok Gwen-rajongó.
Azt csakis akkor fogod, ha elolvasod a Stan Lee- John Romita időszakot, vagyis az Amazing 39-től kb. 100-ig, vagy 122-ig. Határozott tervem, hogy megpróbálom kiadni majd valamikor. A magyar kiadásokban nagyon kevés látszott Gwen és Peter kapcsolatából, és többnyire kimerült abban, hogy Gwen szomorú volt. Ennyiből nemigen lehet megismerni őt.
Idézet
Ilyen előzmények után a történet erősségét abban látom, hogy iszonyú lehetett Peter-nek egy kvázi Gwen-hasonmást látni, nem tudván, hogyan viszonyuljon hozzá.
Én nem így látom. A történet erőssége abban van, hogy amint te is írod, Gwent Peter borzasztóan nagyon szerette. Amikor miatta meghalt, megsokszorozva érezte azt, amit az emberek szoktak egy szerettük halálakor: hogy nem szerette eléggé, nem mondta neki elégszer, nem tette őt annyira boldoggá, amennyire megérdemelte volna. Az intenzív lelkiismeret furdalás és bűntudat miatt sokkal szomorúbb volt Peter, mint "rendesen" lett volna, és Sarah felbukkanásakor lehetősége nyílt törleszteni, jóvátenni valamit Gwen számára azzal, hogy segít a lányának. Olyan hirtelen csoda volt ez, mint az 500. számban, amikor beszélhetett Ben bácsival egy picit. Mintha Gwen visszatért volna egy rövid időre, és elmondhatta volna neki személyesen, hogy mennyire sajnálja, és ezzel jóvátehetné valahogy. 
Idézet
Az ilyen történetekből derül ki számomra, hogy Peter valsz. még mindig (ASM 500 környéke!) jobban szereti Gwen-t, mint MJ-t.
Egészen biztos vagyok benne, hogy sokkal jobban szerette Gwent, mint Mary Jane-t. Gwent mindig is feleségül akarta venni, Mary Jane-t pedig kvázi azért vette el, mert "tudja, hogy milyen hurokba dugja a fejét, mégis akarja őt", vagyis inkább érezni olyasminek, minthogy "sosem találok jobbat nála", mint igazi érzelmi elkötelezettséget. Persze azóta már megszerette sokkal jobban, de jól tudjuk, hogy mennyivel erősebb az a szeretet/szerelem, ami már eleve volt és beteljesült azzal, hogy egymásra talál két ember, mint az, ami közben alakul ki.
Idézet
korábban nekem úgy tűnt MJ jobban szereti Peter-t, mint Peter Őt.
Szerintem is így van.
Idézet
Egy szó mint 100, érzelmes történet volt, ennélfogva, nem tudom, mennyire kassza/közönségségsiker, mindenesetre: köszi!  :bravo:
Sajnos elég sokáig elég gyengén ment pontosan a kevés akció miatt, de szerencsére már egy ideje visszahozta az árát és már hozott is valami nyereséget azóta. :)

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1685 Dátum: 2011. április 21. - 20:58:26 »
Idézet
Az ilyen történetekből derül ki számomra, hogy Peter valsz. még mindig (ASM 500 környéke!) jobban szereti Gwen-t, mint MJ-t.
Spider-Man: Blue.Ajánlom olvasd el, abból ki is derül, mennyire szerette Peter Gwent.
MJ mindig is tisztában volt vele, hogy Gwen volt a nagy-nagy szerelem Peter számára, még ha ezzel sokszor nehezen tudott megbékélni akkor is.
Idézet
Mintha Gwen visszatért volna egy rövid időre, és elmondhatta volna neki személyesen, hogy mennyire sajnálja, és ezzel jóvátehetné valahogy. 
Ez egyébként nagyon gyerekes felfogás, önámítás. Amúgy először én is azt gondoltam, hogy valahogy úgy kellene peternek viszonyulnia Sarah-hoz, ahogy mikka írta, és életszerűtlennek tartottam az egészet. Csak később, amikor picit elfilóztam a sztorin esett le, hogy valójában a saját valószínű reakcióimat, érzéseimet vártam viszont a sztoritól, mintha én lennék Peter (mondjuk az is vagyok  :D ), nem pedig azt, ahogy Peter reagálna azok alapján, ahogy megismertük őt. Szóval így utólag én is úgy látom ahogy Tomi, valószínűleg úgy fogta fel a Sarah-s dolgot, hogy ha már Gwent nem tudta megmenteni, legalább a lányáért megtesz mindent, amit csak tud, és örül annak, hogy ez a  tündéri  arc továbbra is él.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1686 Dátum: 2011. április 21. - 22:03:42 »
Persze, kicsit önámítás ez a felfogás, de szerintem nem gyerekes, inkább Peterhez illően romantikus, álmodozó, reménykedő. Olyan emberé, aki a legkisebb szálat is megragadja, amivel egy csepp boldogságot is el tudjon marni magának.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1687 Dátum: 2011. április 21. - 22:28:00 »
Hát, így is lehet fogalmazni. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1688 Dátum: 2011. április 21. - 22:42:33 »
Azt csakis akkor fogod, ha elolvasod a Stan Lee- John Romita időszakot, vagyis az Amazing 39-től kb. 100-ig, vagy 122-ig. Határozott tervem, hogy megpróbálom kiadni majd valamikor. A magyar kiadásokban nagyon kevés látszott Gwen és Peter kapcsolatából, és többnyire kimerült abban, hogy Gwen szomorú volt. Ennyiből nemigen lehet megismerni őt.
Nos, ha kiadod a klasszikus Póksztorikat, végre sokunk régi álma fog valóra válni, már nagyon várom spec.! Ja és ha már Gwen, volt egy olyan, hogy Web of Spider-man 125. mintha abban is lett volna valami.  :roll:

http://www.nexternal.com/dreamland/images/webofspdrman_125.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 21. - 23:09:41 írta kaine »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1689 Dátum: 2011. április 21. - 23:10:18 »
Igen, de az a Klón sztori része.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1690 Dátum: 2011. április 21. - 23:18:37 »
És az meg túl bonyolúlt, és csak egyben okés?
Mondjuk mivel Ben Reilly is szerepel benne, gondolom igen.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1691 Dátum: 2011. április 22. - 07:59:02 »
Csak később, amikor picit elfilóztam a sztorin esett le, hogy valójában a saját valószínű reakcióimat, érzéseimet vártam viszont a sztoritól, mintha én lennék Peter (mondjuk az is vagyok  :D ), nem pedig azt, ahogy Peter reagálna azok alapján, ahogy megismertük őt.
Szerintem ezzel mindenki így van.
Az egy más dolog, hogy az olvasók egy nagyon nagy rétege még azt is képtelen belátni, hogy vannak a sajátjától eltérő gondolkozásmódú emberek.

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1692 Dátum: 2011. április 22. - 09:40:54 »
Idézet
Azt csakis akkor fogod, ha elolvasod a Stan Lee- John Romita időszakot, vagyis az Amazing 39-től kb. 100-ig, vagy 122-ig. Határozott tervem, hogy megpróbálom kiadni majd valamikor. A magyar kiadásokban nagyon kevés látszott Gwen és Peter kapcsolatából, és többnyire kimerült abban, hogy Gwen szomorú volt. Ennyiből nemigen lehet megismerni őt.
Akkor megnyugodtam, hogy nem bennem van a hiba, amiért nem ismerem a Gwen-mítoszt. Várom türelmesen a fejleményeket a kiadással kapcsolatban (de inkább klón sztori, plíz ;D)

Idézet
Ez egyébként nagyon gyerekes felfogás, önámítás
Én is inkább önámításnak látom, mert nem hiszem, hogy ugyanazokkal a személyiségjegyekkel rendelkezne Sarah, mint Gwen...Ezzel az erővel a Gwen-klónnál is viselkedhetett volna így, vegy nem?

Idézet
Spider-Man: Blue.Ajánlom olvasd el, abból ki is derül, mennyire szerette Peter Gwent.
Azt hiszem ezt már 2* elkezdtem olvasni, de valahogy sose sikerült befejeznem  :nemtudom: Pedig emlékeim szerint tetszett az első 1-2 story. De köszi a tippet, előbányászom (apropó, Tomi, ez nincs tervbe?)
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1693 Dátum: 2011. április 22. - 12:11:19 »
Tomi nem szereti azt a sztorit.

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1694 Dátum: 2011. április 22. - 12:20:29 »
Pedig milyen jó kis történet az. Tim Sale rajzai ellenére. Nagyon jó hangulata van.
Tejet kérek! Csokisat!

mikka

  • Fórum Tag
  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1018
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1695 Dátum: 2011. április 22. - 14:09:12 »
Tomi nem szereti azt a sztorit.
akkor beZsákolom
"Én vagyok James Dean, kapcsolom a hármat"

holloo

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1246
  • "Free Genosha"
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1696 Dátum: 2011. április 22. - 18:53:00 »
romantikus, álmodozó, reménykedő...
Mondjuk inkább, hogy idealista. Ezek a szavak így egymás mellett kicsit negatív értelműek és gondolom nem annak szántad. :) (Már csak a mélabús hiányzik a sorból és meg is érkeztünk "emoföldre").  ;D

Tomi nem szereti azt a sztorit.
Nincs vele egyedül, szerintem is egy kicsit túl...  :headscratch: ... "bugyuta" történet.  :)

Morbius

  • Traveller
  • ***
  • Hozzászólások: 1346
  • Az élő vámpír
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1697 Dátum: 2011. április 22. - 18:59:35 »
szerintem is egy kicsit túl...  :headscratch: ... "bugyuta" történet.  :)

Ezt kifejtenéd?
Tejet kérek! Csokisat!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1698 Dátum: 2011. április 22. - 21:24:08 »
Én is inkább önámításnak látom, mert nem hiszem, hogy ugyanazokkal a személyiségjegyekkel rendelkezne Sarah, mint Gwen...Ezzel az erővel a Gwen-klónnál is viselkedhetett volna így, vegy nem?
Nem annyira. Bár kis túlzással azért mégis igen. Sőt, talán viselkedett is...
Nem kell, hogy ugyanazokkal a jegyekkel rendelkezzen, elég azt tudni, hogy ezzel Gwennek leróna valamit, hogy ha élne, nagyon hálás lenne neki érte, vagyis törleszt.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1699 Dátum: 2011. április 22. - 22:39:41 »
Idézet
Nincs vele egyedül, szerintem is egy kicsit túl...  :headscratch: ... "bugyuta" történet.  :)
Naiv, meg picit nyálas, de nagyon szép. ;)
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"