Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 320727 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1720 Dátum: 2012. Március 24. - 22:10:04 »
Örülök, hogy ilyen szépen fogytak. :)
Marvelből ki teljesített a vártnál gyengébben?

Ugyanezt kérdezném a Ragadozókról is, gondolom most már lehet látni, hogy mekkora volt iránta az érdeklődés, de ha off, akkor majd felteszem a kérdést a saját topicjában.

És végül a legfontosabb kérdés: most, hogy kiadod a Hihetetlen Pókembert - s remélhetőleg ezt a jó szokást még évekig meg tudod tartani - mi a helyzet a Pókember kötetekkel? Van értelme továbbiaknak, van valami, ami esetleg körvonalazódott, hogy azért ki lehetne/tudnád/szeretnéd adni?

Persze, kicsit önámítás ez a felfogás, de szerintem nem gyerekes, inkább Peterhez illően romantikus, álmodozó, reménykedő. Olyan emberé, aki a legkisebb szálat is megragadja, amivel egy csepp boldogságot is el tudjon marni magának.
Szerintem ez természetes. Semmi sem hasonlítható a nagy szerelemhez (most ez biztos csöpögősnek hangzik, de így van, a kicsit is érzékeny férfiaknál mindenképpen)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 24. - 22:18:08 írta NERIDA »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1721 Dátum: 2012. Március 24. - 22:21:28 »
Marvelből semmi sincs, ami gyengén fogyott volna, illetve a két Másik-kötetnél gyorsabb fogyást vártam volna. A Ragadozók fogyogat, de nem hasít. De még mindig a legjobban fogyó nem Marvel könyvünk.
Mivel az újságban a legújabbak lesznek, ezért kötetekben csak klasszikus Pókok. Ahogy már idén ősszel is.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1722 Dátum: 2012. Március 25. - 01:05:50 »
Én azon csodálkozom,hogy a két Másik-kötet nem fogyott eléggé. Szerintem tök jó sztori,nagyon ki volt találva. De,persze ízlések és pofonok.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1723 Dátum: 2012. Március 25. - 08:43:50 »
Ahogy már idén ősszel is.
hol van a saját ajkát körbenyaló szmájli? :ohmy:

Klasszikus alatt mit kell érteni? Inkább nagyon régi számokat, vagy nem feltétlenül olyan régieket?

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1724 Dátum: 2012. Március 25. - 09:25:19 »
Szerintem Kaine fokozatosan akar halladni vissza felé, nehogy hirtelen érintsen mindenkit a váltás! :D Én a Lee-Romita időszakot várnám, de lehet hogy tök feleslegesen!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1725 Dátum: 2012. Március 25. - 13:28:05 »
Ja, mint az elefánt ormánya. :)
Nyugi, b44, meglesz az, csak abszolút bizonytalan határidővel.  ;)

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1726 Dátum: 2012. Március 25. - 17:05:29 »
Én annyiban kifejteném a véleményem, hogy bár nem rosszak a Lee-Romita korszak történetei, de akárhogyan is nézzük, az egy nagyon más világ volt amikor azok készültek, és a cél közönség is. Elhiszem, hogy felejthetetlen klasszikusok, de az új Marvel Extrában is olvasva, nem fogott meg az ennyire klasszikus korszak. Érdekesség képpen egy történet jó volt, de egy egész kötet, vagy folytatólagosan már nekem nem jönne be. Azért lássuk be, a hatvanas évekbeli képregények még valóban a gyerekeknek szóltak, az akkori tizenéveseknek. Ez pedig nagyon jól látszik ezeken a történeteken. És bár hatalmas respect meg elismerés és hála Stan Lee-nek, de ezekben a történetekben a poénok is erőltetettnek hatnak a mai olvasóknak, a sztorivezetés meg kínszenvedés. Ha esetleg majd felmerül a klasszikus történetek kiadásának a gondolata és lehetősége, akkor szerintem inkább a 80-as, 90-es évekre kellene koncentrálni. Elvégre (gondolom én), a klasszikusokkal leginkább az igazi régi motoros képregénygyűjtőket célozza meg a Kingpin. Nekünk pedig pont ez a korszak jelenti a klasszikusokat, mert mikor ezekből jelent meg nálunk Magyarországon, akkor voltunk gyerekek, fiatalok. Nekünk ez az időszak jelenti az aranykort. És ebből a korszakból is lenne mit pótolni, nagyon jó történetek, amiket még nem olvashattak a rajongók, és amikből van reprint, tehát ki tudod adni. A teljesség igénye nélkül pl: Jean DeWolff halála, Fekete Macska első felbukkanása, stb. A régi klasszikusok közül ami lényeges volt az már ki lett adva a Semices időkben (Zöld Manó halála, Gwen Stacy halála, stb), a többi szerintem nem olyan eget verő, hogy mindenáron erőltetni kellene. Bár tudom, hogy vannak véres tekintetű hardcore fanok, akik ezt követelik, de valljuk meg őszintén, nagyon kevés embernek van erre igénye. Még egy 80-as, 90-es évekbeli klasszikus kötetben is hatalmas a rizikó, de lényegesen életképesebbnek látom, mint amiben a 60-as évek vannak, pont a fent említett okok miatt. Persze nem célom meggyőzni senkit sem erről, én csak pusztán a véleményemet fejtettem ki erről az egész klasszikus történetekről. Én megmondom őszintén, hogy vígan elvagyok nélküle, örülök, hogy van havi újság. Ha pedig majd esetleg lesz klasszikus, akkor az remélem inkább a 80-as és 90-es éveket fogja felölelni.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1727 Dátum: 2012. Március 25. - 20:54:12 »
Teljesen ugyan azon a véleményen vagyok én is mint Sepi.

Mero

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4775
  • Főállású szülői példakép
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1728 Dátum: 2012. Március 25. - 20:57:09 »
Szerintem sokan vagyunk így.
Lakcim : Access Denied - Directive 5 Biometrikus Információ  Pszichológia Profil : -Cinikus -Szarkasztikus -Marháranagyonvicces (-nek hiszi magát ) Szuper Képesség :Bárkit, bárhol, bármikor felidegesíteni 5 percen belül

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1729 Dátum: 2012. Március 25. - 21:44:04 »
Itt a kegyelem döfés: Sepi nem beszél balgaságot! :roll:

De akárhogy is legyen, amondó vagyok, hogy a korszaktól függően tanácsos átgondolni a   minőséget. Egy Romitának biztos nem áll jól a fényes lap.

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1730 Dátum: 2012. Március 25. - 22:11:14 »
Jaj, de negatívak vagytok!  :drying:
Én bármilyen régi Pókember történetet megvennék magyarul kötetben. (Na jó, a Klónsztorit talán nem, mivel mondátok, hogy hosszú és nem szeretném, ha emiatt bukna meg.) Nekem tetszettek a Hálozsákos történetek, a "bárgyúságuk" engem nem zavart.
A szavazást meg csak most vettem észre :stupid:
 :kingpin:
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 25. - 22:14:56 írta Fantomex »
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1731 Dátum: 2012. Március 25. - 22:18:01 »
Egy Romitának biztos nem áll jól a fényes lap.
Ez egy alapvető általános tévedés. A Marvel Masterworks sorozatban fényesben adták ki, és annál szebb verziót nem láttam még belőle.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1732 Dátum: 2012. Március 25. - 22:32:13 »
Ott azért egy csapat elég sokat dolgozott azon, hogy újrarajzolja, tusrajzolja és színezze digitális nyomdának előkészítve az oldalakat. (Valószínűleg ezért is olyan mocskos drágák.) Az eredetiek tényleg aligha lettek volna alkalmasak rá. Ám egyet kell értsek, a Masterworksökön tényleg látszik, hogy remekül mutatnak a jelenlegi kiadási formákon is. Az F4-eimben Kirby amúgy is zseniális rajzai szinte leugranak a lapokról.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1733 Dátum: 2012. Március 25. - 23:04:29 »
Nem ott kezdték ám el, és nem is ők. Jóval régebbi svéd kiadások is át vannak színezve, alakítva, mert tényleg ciki lett volna a 60-as évek divatcucciban látni őket. :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1734 Dátum: 2012. Március 25. - 23:13:52 »
Visszamehetünk tőlem a hetvenes évekig, amikor a DC kezdte el átrajzolni a saját cuccait.
Nem erre akartam rávilágítani, hanem arra, hogy itt a rajzok komoly digitális retusáláson mentek át, hogy teljesen megfeleljenek a mostani nyomdatechnikának. Ami azért elég komoly fegyvertény abban, hogy jól nézzen ki fényes lapon. :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1735 Dátum: 2012. Március 26. - 15:46:19 »
Én annyiban kifejteném a véleményem, hogy bár nem rosszak a Lee-Romita korszak történetei, de akárhogyan is nézzük, az egy nagyon más világ volt amikor azok készültek, és a cél közönség is. Elhiszem, hogy felejthetetlen klasszikusok, de az új Marvel Extrában is olvasva, nem fogott meg az ennyire klasszikus korszak. Érdekesség képpen egy történet jó volt, de egy egész kötet, vagy folytatólagosan már nekem nem jönne be. Azért lássuk be, a hatvanas évekbeli képregények még valóban a gyerekeknek szóltak, az akkori tizenéveseknek. Ez pedig nagyon jól látszik ezeken a történeteken. És bár hatalmas respect meg elismerés és hála Stan Lee-nek, de ezekben a történetekben a poénok is erőltetettnek hatnak a mai olvasóknak, a sztorivezetés meg kínszenvedés. Ha esetleg majd felmerül a klasszikus történetek kiadásának a gondolata és lehetősége, akkor szerintem inkább a 80-as, 90-es évekre kellene koncentrálni. Elvégre (gondolom én), a klasszikusokkal leginkább az igazi régi motoros képregénygyűjtőket célozza meg a Kingpin. Nekünk pedig pont ez a korszak jelenti a klasszikusokat, mert mikor ezekből jelent meg nálunk Magyarországon, akkor voltunk gyerekek, fiatalok. Nekünk ez az időszak jelenti az aranykort. És ebből a korszakból is lenne mit pótolni, nagyon jó történetek, amiket még nem olvashattak a rajongók, és amikből van reprint, tehát ki tudod adni. A teljesség igénye nélkül pl: Jean DeWolff halála, Fekete Macska első felbukkanása, stb. A régi klasszikusok közül ami lényeges volt az már ki lett adva a Semices időkben (Zöld Manó halála, Gwen Stacy halála, stb), a többi szerintem nem olyan eget verő, hogy mindenáron erőltetni kellene. Bár tudom, hogy vannak véres tekintetű hardcore fanok, akik ezt követelik, de valljuk meg őszintén, nagyon kevés embernek van erre igénye. Még egy 80-as, 90-es évekbeli klasszikus kötetben is hatalmas a rizikó, de lényegesen életképesebbnek látom, mint amiben a 60-as évek vannak, pont a fent említett okok miatt. Persze nem célom meggyőzni senkit sem erről, én csak pusztán a véleményemet fejtettem ki erről az egész klasszikus történetekről. Én megmondom őszintén, hogy vígan elvagyok nélküle, örülök, hogy van havi újság. Ha pedig majd esetleg lesz klasszikus, akkor az remélem inkább a 80-as és 90-es éveket fogja felölelni.

Értem, én is azokon nőttem fel, a 80-as évek sztorijain! DE, mi legyen az olyan kötelező cucokkal, mint a Zöld manó mikor megtudta ki is a Pókember, Stacy kapitány halála?!! Ezek a 70-es években készültek, és nem a 60-as évek gyermeteg, Ditko féle kalandjai!! Ezeket érdemes lenne kiadni!
« Utoljára szerkesztve: 2012. Március 26. - 15:48:18 írta balogh44 »

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1736 Dátum: 2012. Március 26. - 16:31:27 »
Én szívesebben olvasnék olyat, amit már nem tudok kívülről. A zöld manó már unalmas és fogjuk még eleget látni Normant. Stacy kapitányról meg ott a Sors hálója.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1737 Dátum: 2012. Március 26. - 16:42:52 »
Bár az egyik kedvenc író-rajzolóm Lee Weeks, azért hozzátenném, a mostani Marvel nem ugyanaz mint a régi, Ben bácsi halálának is volt már több feldolgozása, és mindegyik más szemszögből mutatta be, nekem mindig az első lesz az igazi!

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1738 Dátum: 2012. Március 26. - 16:59:09 »
DE, mi legyen az olyan kötelező cucokkal, mint a Zöld manó mikor megtudta ki is a Pókember, Stacy kapitány halála?!! Ezek a 70-es években készültek, és nem a 60-as évek gyermeteg, Ditko féle kalandjai!!
1966. és 1970.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Pókember (Kingpin-kötetek)
« Válasz #1739 Dátum: 2012. Március 26. - 17:03:49 »
Az tény, hogy az első az igazi, meg, hogy az általad említett sztorik igazi klasszikusok, de még mindig az a fő szempont, hogy olyan történetet kell kiadni amit meg is vesznek az emberek, és nem csak a fanok. A 60-as 70-es évek sztorijai bármennyire is feledhetetlenek, nem túlzottan felelnek meg a mai kor elvárásainak (bár azért a 70-es évekbeli sztorik sokat fejlődtek a 60-ashoz képest). Még mindig csak az új Marvel Extrában megjelent sztorit tudom felhozni, mert eddig az jelent meg az elmúlt több mint 10 évben a klasszikusok közül. Az a Kravenes sztori, ha levesszük belőle a magasztos sallangot, hogy Stan Lee írta és Romita Sr rajzolta (mert ez sok mai fiatalnak például semmit nem jelent), akkor semmiben nem különb az olyan történeteknél amik a Szpájdörmen magazinokban jelentek meg az elmúlt években (na jó, a fordítás minőségét leszámítva, ami ég és föld). Persze értem én, hogy a Deadpoolos sztori miatt volt ott az eredeti verzió, de akkor is a mai világban ezek a sztorik már nem állják meg a helyüket. Mi rajongók persze szeretjük, de ez édes kevés. Ha a Kingpin képregényeit csak az itteni rajongók vásárolnák, akkor már rég lehúzhatta volna a rolót. És ezért mondom azt, hogy a 80-as és 90-es évekbeli sztorikban kevesebb a rizikó kiadás szempontjából, mint az azt megelőző időszakok kiadásában. Az akkori történetek azért még megállják a mai korban is a helyüket, a történetvezetésük is jóval összeszedettebbnek mondható, még ha némelyik nagy baromság is volt.

Aztán majd ha megnyerem az ötös lottót, akkor beszponzorálom a Kingpint majd a Lee korszak kiadásába, mert akkor már nem fog számítani a fogyás.  :D De addig igenis elég komolyan kell foglalkozni azzal, hogy ha felmerül a klasszikus történetek kiadásának gondolata, akkor olyan irányban kell gondolkodni amit szélesebb tömeg elfogad.