Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 320712 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #40 Dátum: 2007. Július 26. - 09:46:40 »
11 rész, és annak is annyi köze van a főághoz, mint az összes többi tie-innek. A CW nem hangzana rosszul, csak egy tonna dokumentáció kellene mellé. A NA-t még kaine könyveivel ki lehetnme magyarázni, ha tudja folytatni a kiadásukat, de az összes többi visszafelé utalgatás miatt érthetetlen volna egy új olvasónak. Elvégre még amikor ment nálunk is, mennyi minden felvetődött kérdésként a történettel kapcsolatban...

beigli69

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 66
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #41 Dátum: 2007. Július 26. - 10:01:18 »
Az a baj hogy lassan nem lessz olyan sorozat, amit ne paszíroznának bele valamilyen "megagighiperszuperazegészuniverzumotvilágotföldetátfogó" eseménybe, és a vége a lessz hogy nem lehet érteni egyik történetet a másik nélkül. Ilyen a Cw-is, (bár azt egyben sem lehet érteni) Mi lessz ha eljutunk a jövő évben esedékes nagy dobásig? kevés vagyok én ehez, de szerintem lehet hogy teljes évadokat ki lehet majd hagyni ilyen okokból kifolyólag. így meg a folytonosság szenved csorbát. na mindegy ezekbe a dolgokba úgy sincs sok beleszólásunk. (max mi is mogyorót küldünk a kiadónak ;D)

dr samson

  • Dr. Octopus
  • ***
  • Hozzászólások: 1890
    • Samson Comics
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #42 Dátum: 2007. Július 26. - 10:58:20 »
Annak én is örülnék, ha a Civil War fősorozatot kiadnák, szerintem vannak bene egész jó részek is. ja és Sepi majdnem eltalálta, nem 6 hanem 7 részes. A CW-s Pókemberről meg annyit, hogy szerintem nagyon pocsék és egy az egyben ki lehetne hagyni és írni róla egy 2-3 oldals összefoglalót...

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #43 Dátum: 2007. Július 26. - 11:36:35 »
Ühüm, csak az egész Back in Black arra épít, hogy a leleplezés miatt Fisk lelövette a nagynénjét, és azért azt csak nem ártana belerakni...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #44 Dátum: 2007. Július 26. - 14:05:40 »
Azt nem lehet kihagyni...de nem hiszem, hogy egy 7 részes CW-t bevállalna a Panini. Jó lenne pedig...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #45 Dátum: 2007. Július 26. - 14:37:14 »
Ühüm, csak az egész Back in Black arra épít, hogy a leleplezés miatt Fisk lelövette a nagynénjét, és azért azt csak nem ártana belerakni...
A leleplezést leírni három sor...
Ilyen a Cw-is, (bár azt egyben sem lehet érteni)
Pedig ennél egyszerűbb történet kevés van.
1: A hősöknek regisztrálniuk kell magukat
2: Vannak, akik belemennek, vannak, akik nem.
3: akik igen, azoknak kényszeríteniük kell a többieket rá
4: ezért bunyó lesz.

Nem bonyolultabb ennél.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #46 Dátum: 2007. Július 26. - 15:21:15 »
Jó, ilyen erővel a Titkos Háborút se kellett volna kiadni anno, mert:
1. Egy Túlontúlinak nevezett lény begyűjt pár szuperhőst és -gonoszt.
2. Azok bunyóznak, több menetben.
3. Fátum átvágja az összeset és megöli őket.
4. Feltámadnak, leverik Fátumot, a Túlontúli hazaviszi őket.
De nitronak is megmondhatnánk, hogy ne szenvedjen az Onslaughttal... ("Xavier elméjéből egy sötét entitás tör elő és a nem-mutáns szuperhősök jó része látszólag feláldozza magát, hogy megállítsa.")

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #47 Dátum: 2007. Július 26. - 16:40:13 »
Hé, én nem azt írtam, hogy nem kéne kiadni, hanem azt, hogy nem bonyolult.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #48 Dátum: 2007. Július 26. - 16:43:51 »
Jó, de melyik Marvel-történet az? A Morrisonos Xorn-kavarást leszámítva.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #49 Dátum: 2007. Július 26. - 16:56:41 »
Oké, mielőtt ez még sokáig menne, én csak erre válaszoltam:
Az a baj hogy lassan nem lessz olyan sorozat, amit ne paszíroznának bele valamilyen "megagighiperszuperazegészuniverzumotvilágotföldetátfogó" eseménybe, és a vége a lessz hogy nem lehet érteni egyik történetet a másik nélkül. Ilyen a Cw-is, (bár azt egyben sem lehet érteni)

beigli69

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 66
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #50 Dátum: 2007. Július 26. - 17:15:41 »
 ;D Rossz kifejezést haználtam. :o Nékem a füzetek időrendje bonyolult. :headscratch: Meg az hogy kapkodom a fejem mellik esemény mi után történt (már ha mindegyiket követem, ha csak a CW-t nézem, vagy címenként akkor nincs gond, csak ha az egyes eseményeket akarom időrendbe rakni gázos a dolog . Az alap történet amúgy valóban a jössz ? nem ! Bumm! séma. És tessék igen is leteremteni ha marhaságokat beszélek :-\

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #51 Dátum: 2007. Július 26. - 17:33:22 »
Az időrend tényleg egy eléggé kibogozhatatlan katyvasz volt...nem egyszer foglalkoztunk azzal, hogy akkor ez mi után is történt pontosan? Sajnos némely író még itt is szarik(már elnézést) az időrendre...
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #52 Dátum: 2007. Július 26. - 21:21:59 »
Sajnos van egy nagy gáz az időrenddel, ezt most olvastam Peter Davidtől, az X-Faktor lev. rovatában. Nevezetesen az, hogy ha valamelyik író tesz valamit, ami hatással kéne, hogy legyen a többi füzetre is, nem feltétlenül tudja ezt meg a többi író. Ezeknél a nagyon nagy crossovereknél lehetetlen állandó összeköttetésben lenni az összes írónak, így előfordulhat, hogy mondjuk az Amazing írója csak akkor tudja meg, hogy Pókembernek levágták négy ujját, amikor a Sensational ezen száma megjelenik. Csakhogy ő akkor már megírt 4-5 számot előre, amit már készítenek is. Vagyis a megjelenés utáni ötödik számában tudja csak ő is beleírni a sztoriba, hogy Pókembernek hiányzik 4 ujja, addig simán mutathatják, hogy megvan mind. Nagyon jól leírta.
Az alap történet amúgy valóban a jössz ? nem ! Bumm! séma.
Alapjában véve igen, de szerencsére nem a bunyón van a hangsúly, hanem az érzelmeken, gondolatokon, hogy mit éreznek a hősök, miközben agyalniuk kell azokat, akiket eddig szerettek és tiszteltek. Vagy, hogy meddig megy el egyik-másik, hogy a saját igazát juttassa érvényre.
Én eddig kivétel nélkül minden részt élveztem ebben a sorozatban, még az olyan mellékhajtásokat is, mint a Fekete Párduc, ahol az esküvőre meghívták az ellenséges csapattagokat is, lévén, hogy Wakanda semleges föld, és hogy szembesülve egymással mit hoz ki belőlük ez az egész.

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #53 Dátum: 2007. Július 26. - 21:30:09 »
A CW-ben a legzavaróbb tényleg az volt, hogy a nagy crossoveren belül sem volt következetesség, nagyon kevés dolgot koordináltak egybe (pedig ez azért jogos elvárás lenne), de ahogy Nagy Q is írta, tessék csak simán venni a gerincsorozatot, abban minden fontos dolog benne van. És ez így igaz, simán csak a Civil War minisorozat sokkal élvezhetőbb, mint ha mindent hozzáolvasunk. És ha csak az Amazingeket adjuk hozzá, akkor sem lesz egy embertelen feladat a megértése. Plusz a CW-nek gyönyörű a színezése!
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #54 Dátum: 2007. Július 26. - 21:32:12 »
Punkológus jól mondja.
Idézet
Sajnos van egy nagy gáz az időrenddel, ezt most olvastam Peter Davidtől, az X-Faktor lev. rovatában. Nevezetesen az, hogy ha valamelyik író tesz valamit, ami hatással kéne, hogy legyen a többi füzetre is, nem feltétlenül tudja ezt meg a többi író. Ezeknél a nagyon nagy crossovereknél lehetetlen állandó összeköttetésben lenni az összes írónak
Hááát azért egy ilyen horderejű és csinnadrattával beharangozott cuccnál anniyt megtehetnének legalább a főbb címek írói, hogy odafigyelnek egymásra...de itt még erre sem voltak képesek néha.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #55 Dátum: 2007. Július 27. - 09:42:17 »
Na várjunk csak, kaine X-Ment olvas? Vki figyelje az eget, nem repedezik-e... ;D kaine, ugye tudod, hogy ha tényleg olvasod az X-Factor v2-t, addig nyaggatlak, amíg nem írsz vmi hosszabb véleményt róla? :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #56 Dátum: 2007. Július 27. - 16:00:53 »
Már azt hittem mindenki figyelmét elkerüli ez az apróság!  ;D Az X-Factor 8-at megvettem a Civil War miatt, úgyhogy megveszem a 9-et is, ahogy tudom. De nem hinném, hogy minden továbbit is, bár hozzá kell tennem, hogy PAD írása kimagaslóan jó, szinte érezhetetlen, hogy mutánsokról szól a dolog.  ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #57 Dátum: 2007. Július 27. - 17:44:37 »
Az utolsó mondat alapján iiiigen alaposan látszik, hogy csak egy számot olvastál... ;) Hidd el, az a sorozat jobban a mutánsokról szól, mint az összes többi jelenlegi X-ongoing.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #58 Dátum: 2007. Augusztus 13. - 07:28:49 »
Elolvastam az ehavi számot. Hááát, nem is tudom, hogy mit írhatnék róla. Az biztos, hogy nem ez lesz az a képregény, amit minden hónapban előveszek elolvasásra. Valahogy már kezd túl sablonos lenni ez a JMS. Megint egy misztikus történet, majd megint egy bajba, vagy rossz útra tévedt kisgyerek. Egyszer-kétszer elment, de most már unalmas. :drying: Ahogy sejtettem, ez a Lokis történet a legkevésbé sem fogott meg. Pókembert a legnagyobb jóindulattal is csak mellékszereplőnek éreztem benne, igazán semmi keresnivalója nem lett volna ebben a történetben, sok szerepe legalábbis nem volt, azon kívül, hogy poénkodott és dumált. Ennyi erővel én is ugrálhattam volna ott egyszál alsógatyában. A második történetben meg talán csak egyetlen pozitívum az MJ-s szál volt, legalábbis csak ez hozott egy kis újdonságot. Szerencsére már csak két számot kell várni, hogy vége legyen. Persze nem világmegváltó történetek jönnek ezután sem, de talán egy fokkal jobb lesz, meg legalább a rajz sokat fog dobni rajta.

Mondjuk azt remélem, hogy ezek a lapos misztikus történetek nem tántorítják el a "kisebb" rajongókat az újságtól.

Punkológus

  • Fórum Tag
  • Puma
  • ***
  • Hozzászólások: 307
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #59 Dátum: 2007. Augusztus 13. - 12:23:40 »
Engem igazán érdekelne, hogy az olyan olvasók, akik csak a régi sorozatot ismerik (vagy még azt sem), hogyan viszonyulnak ehhez a címhez, mennyire tetszik nekik, mi a véleményük, mert nekünk itt a Spidertomon kissé már belterjes gondolkodásunk alakult ki. És nagyon kiváncsi lennék, hogy mi lesz a véleményük a Sins Pastról.

+++

a Sins Past idején fogalmazzunk meg közösen egy felháborodott levelet, hátha bekerül a levelezési rovatba :twisted:
Mindenkinek annyi baja van! Az annyi bajnak annyi baja van! Hogy annyi baj legyen...