Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 321045 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #780 Dátum: 2008. Október 23. - 15:42:18 »
Nem, te azt mondtad, hogy az a Spider-Man sorozatból lenne.
A 27-es csak az, amit ajánlottak. De engem nem az érdekel.  :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #781 Dátum: 2008. Október 23. - 16:05:20 »
Ja, bocs, igen. Szóval nem az 50-es..  :D

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #782 Dátum: 2008. Október 23. - 16:20:25 »
Ez egyébként tényleg nem eaton legjobb műve. Amit mostanság csinál az X-címeken, na, az már más tészta. :)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #783 Dátum: 2008. Október 23. - 17:37:17 »
Akkor itt az ideje egy olvasás-maratonnak a részedről! ;D
Pfff, az nekem 20 Marvel Extra és 30 Superman & Batman. :lol:
Akkor hajrá! ;D

Egyébként én most a börze után a könyveimet belepakoltam képregény tartó fóliákba, és úgy tettem őket a polcra. :)

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #784 Dátum: 2008. Október 23. - 19:02:13 »
Tsszzzz... :wolverine: Benya!! :shocking:

Akkor az a könyvespolc most úgy nézhet ki, mintha nájlonzacskókat tárolnál rajta. :o ;D
Most komolyan, mondja már meg nekem valaki, hogy mire jó befóliázni a könyveket?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #785 Dátum: 2008. Október 23. - 19:05:30 »
Most komolyan, mondja már meg nekem valaki, hogy mire jó befóliázni a könyveket?
Arra, hogy legyen min fennakadnod. :D

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #786 Dátum: 2008. Október 23. - 21:16:49 »
Most komolyan, mondja már meg nekem valaki, hogy mire jó befóliázni a könyveket?

Mert a szalámi és a képregény csak fóliázva marad friss.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #787 Dátum: 2008. Október 23. - 21:24:35 »
A szalámit megeszem.
A képregényt nem. Vagy te igen? :P ;D :lol:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #788 Dátum: 2008. Október 24. - 08:45:23 »
Ismerünk olyat aki nyalogatja, más szaglássza, megint más...
Szendvicsbe még nem tettem, de befóliázni azokat érdemes elsősorban amelyek kedvesek a szívednek, nagyon szereted őket, vagy csak pusztán gondolva a jövőre megőrzöd őket az utókornak, akik képesek lesznek eladni a házukat hogy megvegyenek tőled egy tökéletes állapotban hátramaradt Spectacular Spider-Man v.1. 1.-et, vagy egy eredeti Ultimate Spider-Man #1.-et, amelynek már most is egekben van nálunk is az ára.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #789 Dátum: 2008. Október 24. - 08:51:07 »
Persze, persze, ez igaz, néhány újság nekem is bevan fóliázva (külföldi darabok, CsP 50, 100, különszámok), de láttam, hogy van aki mindent fóliába rak. Egy új Csodálatos Pókembert azért nem tárolnék benne. És a Könyveket se.

Jaja, szagolgatni még én is szoktam, bár azt olvasás alatt, de nyalogatni, oda azért még nem jutottam el. :) Szerencsére a képregények szaga megmarad, nem száll el.


Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #790 Dátum: 2008. Október 24. - 08:58:33 »
...ha be vannak fóliázva.  :)

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #791 Dátum: 2008. Október 24. - 12:02:22 »
Én is csak szagolgatni szoktam a könyveket, de nem ezért fóliázom be őket. :) Egyszerűen csak óvom őket! :bravo:

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #792 Dátum: 2008. Október 24. - 22:55:58 »
Hát az tényleg tagadhatatlan, hogy egy mosógép ellen a  fólia sem véd. :hehe:
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

Ju

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 5912
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #793 Dátum: 2008. Október 29. - 10:56:15 »
Én azért használok fóliát sok képregényre, mert utálom, ha porosak lesznek és nincs türelmem egyesével letörölni a port róluk. ;)

 :spoiler:
Tegnap olvastam el a Múlt Emlékeit, én nem dobtam hátast tőle. Egyszer érdekes elolvasni, mert mégis egy új történet, de én túl rövidnek éreztem. A fordítás szerintem helyenként túl laza lett, de ezt már kitárgyalták korábban. ;)
A rajzok jók voltak, egyedül MJ lett egy kicsit csúnya, engem Romita stílusára emlékeztetett.
Összességében, jó volt, de nem egy egetrengető történet. Külsőre viszont remek, az tényleg minőségi. :)

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #794 Dátum: 2008. Október 29. - 12:36:37 »
Hétfőn én is megvettem, és tegnap el is olvastam.

 :spoiler:
Először is, a kivitelezés nagyon tetszett, abszolút csillagos ötös, mondhatom, hogy a már megszokott, magas színvonalú :kingpin: minőségű. Gyönyörű a borító, az oldalak szintén. A fordítás tényleg kicsit könnyed lett, de engem a zrí nem zavart. Egy helyen volt egy kissé magyartalan mondat, amikot Sarah valami ilyesmit mond válaszként, hogy "vagy megfizették" (az elejére most sajnos nem emlékszem, a kiadvány otthon van, én meg dolgozom). Azt hiszem, a temetőbeli jelenetnél van.

Pókember figurája most is dögös lett, legalább olyan jól néz ki, mint Deoadato-nál. Sarah-nak viszont tényleg kissé aránytalanok a mellei, MJ meg néha egy vénasszonyra hasonlít, de ezek azért nem olyan nagy hibák, számomra a rajz miatt lett pozitív megítélése a képregénynek, mert a történt különösen engem se vágott földhöz. Nem volt rossz, csak tényleg gyorsan el lehetett olvasni, és igazából nekem az egész alapkoncepció (Gwen + Norman Osborn, brrr) idegesítő. Ha ettől elvonatkoztatok, akkor egy viszonylag jó történetet olvastam. Remélem, lesznek ennél izgalmasabb történetek, mert én alapvetően Pókember-rajongó vagyok, de az utóbbi évek magyar kiadásai miatt mostanában inkább a Bosszú Angyalaihoz húzok.
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 03. - 08:55:21 írta Drake »

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #795 Dátum: 2008. Október 29. - 16:01:57 »
Hmm... érdekes, hogy többen említitek a szlenges beszédet hibaként. Nem lehet, hogy A Hihetetlen Pókban megszoktátok a kicsit száraz szövegeket? Pókember alapvetően egy laza srác, és a mostani főszereplők sem voltak épp aggastyánok. Egyedül Norman és a felügyelő volt korosabb.
Említenétek párat, ami túl laza volt?
(Meg arra az idegenül hangzó mondatra is kíváncsi lennék  ;))

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #796 Dátum: 2008. Október 29. - 16:22:34 »
Nem, mert én meg 99%-ban csak angolul olvastam Pókot, és még így is túl laza volt. Alaphelyzetben nem lenne baj, csak itt a történet alaphangulata nem ezt kívánta volna meg pár helyen. Ne akarj átesni a ló másik oldalára, hogy túl fiatalos legyen a szöveg, ennyit mondhatok.

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #797 Dátum: 2008. Október 29. - 16:23:41 »
(Meg arra az idegenül hangzó mondatra is kíváncsi lennék  ;))

"Please open the hátsó ajtó bitte."

Szerintem nagyon rendben volt.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #798 Dátum: 2008. Október 29. - 17:37:42 »
Kösz, Ben!  ;D

Volt egy angoltanárom (aki hál' istennek csak rövid ideig keserítette az életünket), aki a következő mondattal nyitott be valamelyik órára:
„Ein moment, ein moment! Figyeljetek, mert please bitte, holnap tomorrow elmarad az óra”.  :stupid:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #799 Dátum: 2008. Október 29. - 18:03:23 »
Egy helyen volt egy kissé magyartalan mondat, amikot Sarah valami ilyesmit mond válaszként, hogy "vagy megfizették"

Emlékszem erre, úgy rémlik kicsit vitáztunk is rajta Atival.
Idézet
Remélem, lesznek ennél izgalmasabb történetek, mert én alapvetően Pőkember-rajongó vagyok, de az utóbbi évek magyar kiadásai miatt mostanában inkább a Bossú Angyalaihoz húzok.
Lesznek, persze, különösen akkor, ha sikerül a régiekből is válogatni.  :D De az igaz, hogy a Múlt emlékei egy nagyon lassú történet, úgyhogy ennél csak érdekesebbek lesznek különben is.  ;)
Nem, mert én meg 99%-ban csak angolul olvastam Pókot, és még így is túl laza volt.
Mindketten úgy gondoljuk Atival, hogy Szeredás Lőrinc Pókember-fordításai az etalon. Az egyetlen különbség, hogy akkor még nem olvastuk ugyanazt angolul. Ugyanis akkor is sokkal nyersebbek voltak az eredeti angol szövegek, mint Lőrinc fordításai, mégis sikerült neki sokkal lazábbra, vidámabbra varázsolnia azokat. És mivel Mo-ra Pókember így volt bevezetve, vehetjük úgy, hogy az az "igazi" Pókember. Nyilván egy Klón sztorinál nem lenne helyénvaló, de alapvetően Pókember ilyen laza. Lásd az Angyaloknál.