Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 321080 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #820 Dátum: 2008. November 06. - 16:14:48 »
Akkor még csak én nem tudtam elolvasni... :-[ :roll:

Nyugi Mike... sajna még énsem olvastam el teljesen..  :-\ :roll: :(

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #821 Dátum: 2008. November 06. - 17:37:37 »
Pont az a jó az ilyen kötetekben, hogy az ember nem olvassa ki fél óra alatt. :) ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #822 Dátum: 2008. November 06. - 17:52:55 »
Akkor még csak én nem tudtam elolvasni... :-[ :roll:

Nyugi Mike... sajna még énsem olvastam el teljesen..  :-\ :roll: :(
De én még bele sem kezdtem. :(

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #823 Dátum: 2008. November 06. - 18:15:22 »
Akkor szégyelld magad!! ;D

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #824 Dátum: 2008. November 06. - 19:33:04 »
Pont az a jó az ilyen kötetekben, hogy az ember nem olvassa ki fél óra alatt. :) ;)

fél óra alatt az egy dolog (bár valaki annyi idő alatt is ki tudja olvasni) de hogy egy hónap alatt se.. :omg:
This is a joke. A real practical Joke.

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #825 Dátum: 2008. November 06. - 20:38:18 »
De talán csak egy volt az ami igazán feltünő volt: "amíg itt vagyok, talán kipróbálhatom a fehér foltokat."
Hát kissé rámhoztad a frászt, ugyanis én, kaine és korrektor (!!) is látta a szöveget, és bízom abban, hogy 3 ember 8-szori elolvasás után nem siklik át egy ilyen bakin.
ÉS NEM IS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tessék jobban elolvasni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! KIPÓTOLHATOM a fehér foltokat.
Ne tessék rémhíreket terjeszteni. Köszönöm.  ;)

(Ahhoz, hogy ott kössünk ki, mint a füzetsorozat, SOKAT kéne romlanom nekem is. :-X)
« Utoljára szerkesztve: 2008. November 06. - 20:41:42 írta Ati »

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #826 Dátum: 2008. November 06. - 20:46:53 »
Vazzeg, és tényleg én olvastam félre.  :-[ Akkor ne írj olyan szavakat amit félre lehet olvasni!  ;D

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #827 Dátum: 2008. November 06. - 21:15:49 »
Roger that, boss!

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #828 Dátum: 2008. November 07. - 08:34:48 »
Az, hogy a háznak annyi és Stark segít, ebben a kötetben lesz.  ;)
Akkor jó lesz felfrissíteni az emlékezetem, már keverem a dolgokat. :D

Idézet
Nyugi Mike... sajna még énsem olvastam el teljesen..   
Hát ezt én se nagyon értem. A Scott McCloud könyvet azért elolvastad, vagy olvasatlanul kaptam vissza?? :headscratch:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #829 Dátum: 2008. November 07. - 10:24:17 »
Persze a lentebbi vita sokat nem változtat azon a tényen, hogy a fehér foltokat kitölteni szokták, nem újakkal pótolni őket. :)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #830 Dátum: 2008. November 08. - 13:05:56 »
Hát ezt én se nagyon értem. A Scott McCloud könyvet azért elolvastad, vagy olvasatlanul kaptam vissza?? :headscratch:

Hát persze hogy olvastam!!! ;)

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #831 Dátum: 2008. November 08. - 17:49:21 »
Persze a lentebbi vita sokat nem változtat azon a tényen, hogy a fehér foltokat kitölteni szokták, nem újakkal pótolni őket. :)
Mindkettő használatos. Ez a jó a magyar nyelvben.
De azért csak tessék próbálkozni. :-P

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #832 Dátum: 2008. November 08. - 20:21:16 »
Fogok is, ne aggódj. Rontaná az image-emet, ha nem tenném. ;D

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #833 Dátum: 2008. December 07. - 13:01:26 »
Sziasztok,

nos, elolvastam a Múlt emlékei történetet, de úgy, hogy elötte újra olvastam a Múlt bűnei részeket. Úgyhogy a hozzászólásom részben oda is tartozik.

Mielött bármit is írnék, le kell szögeznem, hogy Én 21 éve, 7 éves korom óta Pókember olvasó, rajongó és gyűjtő vagyok.

De: (negatív észrevételek)

- az szerintem nagyon gáz, hogy MJ útba igazította Sarah Stacy-t (Amazing Spiderman 510 - Hihetetlen Pókember 26), és alig emlékezett rá, mikor Peter kérdezte, és persze abban a pillanatban sem volt kicsit sem gyanús neki, pedig a lány egy az egyben úgy néz ki, mint Gwen, ráadásul a közelmúltban kaptak egy levelet Gwentől. Szerintem ez tényleg atom gagyi!!!! A későbbi történetekben többször is kiemelik, hogy nagyon hasonlít az anyjára, hű de mennyire hasonlít. Hát akkor MJ-nek kéne egy szemüveg.  :lol:

- szerintem nagyon erős az elmúlt években, hogy arra építik a történetet, hogy Peter jaj de nagyon szereti MJ-t, és könnyeket ejt mikor MJ színésznő munkát kapott. Mintha tini lányoknak írnák a sztorikat, komolyan, és ez nagyon jellemző volt a legutolsó Pókember filmre is.

- szerintem már nagyon-nagyon sokat kihoznak a Zöld Manóból, már kicsit sem hiteles, a Norman Zöld Manó 2x, majd Harry Zöld Manó 1x, majd Ned Leeds Vészmanó sokszor (bár az zseniális volt), majd Lámpás Jack Vészmanó, majd Démanó, közben megint Harry Zöld Manó 2x, másodszorra meg is hal, majd feltámad a Norman Zöld Manó, majd elviszik Normant a Final chapter-ben a Scrierek, majd újra előkerül, és a börtönből manipulál, majd csatázik a Pókemberrel (Pókember - végső harc), közben persze kiderül, hogy az egész klón sztoriért is ő a felelős, és ezek után (ezek mellett) még felcsinálta Gwent is :D, már bocsánat a közönséges kifejezésért, és ezek után a fia válik a Szürke Manóvá. Hát ez nekem már bőven sok. :D


Legközelebb ígérem csak jókat írok részletesen, pl.: nekem nagyon tetszik a kiadott Pókember kötetek minősége, nekem tetszett a laza, humoros fordítás is, és stb.., csak most nincs időm részletezni, de legközelebb mindenképp leírom, ha már ilyen nagyszájúan bíráltam.

Üdv

jst22

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #834 Dátum: 2008. December 07. - 14:40:09 »
Hát akkor MJ-nek kéne egy szemüveg.  :lol:

Meg egy agyátültetés, de azzal már elkéstek.

Mintha tini lányoknak írnák a sztorikat, komolyan, és ez nagyon jellemző volt a legutolsó Pókember filmre is.

Spider-Man loves Mary Jane.  ;D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #835 Dátum: 2008. December 07. - 15:41:06 »
Meg azóta már persze Harry is feltámadt, így csak idő kérdése, hogy mikor lesz belőle újra Manó, főleg, hogy Norman most már nem izgatja magát az egyenruhával, hiszen civilben osztja a népet, sőt, azóta már
a Dark Avengers vezére is ő lett a Thunderbolts vezetői széke mellett.
Egy kicsit valóban unalmas már ez a Norman féle kavarás, de azért az utóbbi időben egy kicsit normálisabban bántak a karakterével. A manódömping is elég unalmas már, mivel nehezen tudnak vele előrelépni, de ez általánosságban igaz az egész Pókemberes történésekre. Annyira meg akarnak felelni a vélt rajongói várakozásoknak, hogy csak nagyon kevés mozgásteret engedélyeznek az íróknak.

Azt pedig már korábban kitárgyaltuk, rengetegszer említettük, hogy a Múlt Bűneiben az írónak (JMS) eredetileg az lett volna a szándéka, hogy kiderüljön, valójában Peter az apja Gwen gyermekeinek, de ez az ötlet nem tetszett a főszerkesztőnek (hiszen már így is volt egy feleség akitől meg kellene szabadítani Petert, és akkor most kapott volna még két gyereket is, ez több volt neki a soknál), így átíratták a történetet arra, hogy Normané a két gyerek. Ezért is lett olyan-amilyen az a történet. Utána később jött ez a Múlt Emlékei történet, ami azért úgy-ahogy rendbe tette ezt a szálat is, vagy legalábbis igyekezett egy kicsit más megvilágításba helyezni. Persze nem ez lett minden idők legjobb Pókember története, de azért nem volt rossz. Lesz ez majd még jobb is.  :)

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #836 Dátum: 2008. December 07. - 15:44:53 »
És ha már Manó, még róla sem igazán tudjuk, hogy egy új vagy régi karakter van a maszk alatt.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #837 Dátum: 2008. December 07. - 23:11:34 »
Viszont köszi a részletes véleményt.  ;)

jst22

  • Gyík
  • **
  • Hozzászólások: 359
  • rajongó
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #838 Dátum: 2008. December 20. - 23:02:32 »
Szia Kaine,

Én végülis meg tudtam rendelni az alexandráról a két új kötetet, 14-én megrendeltem sok minden más kíséretében és 16-án már meg is kaptam.


Örülök a következő Hihetetlen Pókember kötethez, szerintem jó választás, jól előkészíti a Civil War vonalat, remélem kiadid azt is.
Mikor fog megjelenni?

Hogy mennek az kötetek, van kereslet Póki-ra? Remélem igen.

Üdv

jst22
: 2008. December 20. - 23:01:00
Bocs a sok hibáért-félregépelésért az előző levelemben, kicsit késő van már.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #839 Dátum: 2008. December 20. - 23:15:10 »
A Pókember a tavaszi fesztiválra jelenik majd meg.
Nem mondom, hogy nincs rá kereslet, de egyelőre az megy a legkevésbé, ami elég érdekes.