Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 321048 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #980 Dátum: 2009. április 19. - 23:40:52 »
Idézet
Na épp ez az, gabyka. Én szeretem azt írni, ahol épp MI tartunk.  Nem azt, hogy 4 évvel előrébb a Marvel most hol tart. Itt van a kutya lényege elásva.
Ööö... félreérteni tetszik, Tomi bácsi. Én úgy értettem, hogy amit akkor olvastak. Vagyis az akkori magyarázatok. Tudod, hogy Küklopsz a Napból nyeri az erejét, vagy hogy Peter egyetlen klónja meghalt Miles Warrennel, vagy hogy Pókember házas *sóhaj* (de a kedvencem akkor is az, amikor körömszakadtáig ragaszkodnak ahhoz, hogy Vadócot tizenévesen adoptálta Rejtély, amikor rég átírták, hogy még kislánykorában). Nem az, hogy hol tart a sztori, hanem a retconokat hagyják szépen figyelmen kívül. Ami már azért nem ugyanaz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #981 Dátum: 2009. április 19. - 23:43:39 »
Ez abszolút igaz.  ;)

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #982 Dátum: 2009. április 20. - 10:41:25 »
Hogyhogy a spidertom.tlof.hu cím szerepel az új kötet hátsó borítóján?
Húba--! Aztaro--! ÁÁRGH! Egen... hát... ezt télleg benyeltük. Hiába na, a rohanás... de vigyorgok, ha csak ennyi maradt benne. Az is nagyban köszönhető a korrektornak, aki szintén éjszakákba nyúlóan olvasta a végső pdf-et. Ez pedig azért maradt benne, mert az előző rész doksiját vettem elő. (Frásznak kell címet váltogatni! ;D)
Örülök, hogy tetszett valamelyest, talgaby, és igen, ügyeltem a stílusra, bár a poénos részeknél valóban rátettem (néhol, ahol kellett volna csattanó, nem volt), mert amikor olvastam, úgy éreztem, hogy kettős felépítésű a sztori. Legalábbis stílusában. Komoly kontra poénos... nincs átmenet.
Amivel viszont most szembesültem, és ez eddig nekem nem ütött szemet, hogy Strazsi – legalábbis számomra – itt kezd kicsit slendrián lenni, és néha olyan marhaságokat írt, amelyek 1. következetlenek, 2. közvetlen az előző részben még másképp történt, 3. szimplán bénák. (Mondanék példákat, de nem akarok poéngyilkos lenni, és a többségüket kiirtottuk, de néhol egyszerűen nem lehetett mit tenni... és talán nem is dolgunk.)
Fura, mert én pont A múlt bűnei miatt kedveltem meg annyira, de ez a ciklus vhogy nem volt az erőssége mindamellett, hogy vannak jó pillanatai, és a viccek is a helyükön vannak.
A tus pedig néha azért gyenge, mert ha jól megnézed, volt egy vendégkihúzó. :roll: Direkt bele is írtam az oldalakat, ahogy eredetiben is, hogy ne keveredjen Joe Pimentel munkájával.
Viszont, ami megnehezítette egy kicsit a fordítást – az író igen szövevényes mondatszerkezetei mellett – az a rengeteg filmes, irodalmi és reklámos (!!) utalás, amit ha nincs résen az ember, könnyen benézhet.
« Utoljára szerkesztve: 2009. április 20. - 10:43:47 írta Ati »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #983 Dátum: 2009. április 20. - 11:22:32 »
Félreértettél, pont, hogy a vendégkihúzó munkái voltak valamilyen szinten még elviselhetőek. Nekem pont Pimentel sokszor kapkodó, és fájdalmasan szögletes (ami 100% az ő hibája, mert Deodato meg pont Romita ellentéte, szinte képtelen bármit szögletesre rajzolni) mmunkáival van bajom. Mintha Romita rajzait akarta volna kihúzni, csak néha eszébe jutott, hogy ez nem az.

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #984 Dátum: 2009. április 20. - 16:39:19 »
Főoldal: A Pók rendelése kapcsán: "de az Alexandrában egyelőre még ne keressétek"

Szabad tudni miért? Én csak onnan tudom beszerezni, ha a jegyzettámommal játszadozom... :'(....mikorra hárul el az akadály, ha nem szabad tudni? :o

1 gondom van ezzel a HihiPók kötettel....(mivel kaine azt mondja a renovémnak már annyi, úgyhogy ... 8))...hogy ha az a #@@&{ Panyinyi nem dobta volna be a törcsit, akkor jóval olcsóbban meglett volna ez a sztory....deeee (nemcsak jópontért) az mindenképp pozitív dolog, hogy  hála kaine-nek mégsem marad abba a sorozat így a folytatásokat is megismerjük...

+ Milyen eseményre van időzítve a következő kötet?

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #985 Dátum: 2009. április 20. - 16:56:52 »
Idézet
Szabad tudni miért?

Szabad. Innen kezdj olvasni.

Idézet
+ Milyen eseményre van időzítve a következő kötet?
Őszi börze.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #986 Dátum: 2009. április 20. - 20:51:52 »
1 gondom van ezzel a HihiPók kötettel....hogy ha az a #@@&{ Panyinyi nem dobta volna be a törcsit, akkor jóval olcsóbban meglett volna ez a sztory....
Már bocs, de ez miért a kötet hibája?
Idézet
+ Milyen eseményre van időzítve a következő kötet?
Az Angyalok börze, a Pók téli Hungarocomix.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #987 Dátum: 2009. április 22. - 23:01:03 »
Elolvastam a következő HP kötet anyagát egyben, az Other első 6 részét. Nagyon tetszett. Az első 3 részt Peter David írta, többet szinte nem is kéne mondanom, de mondok.  :D Remek karakterizáció (mint mindig), érdekes és új ellenség, nagyszerű kombináció az egész probléma bevitele a családba. A következő 3 részt Reginald Hudling írta, akit nem ismertem, de nagyon jó volt. Érdezhetően más a stílusa, mint Davidnek, de jól passzol az első három részhez. Viccesebb lesz Pókember, csomó poén, meg minden, aztán eljön Morlun és amolyan igazi brutál, durva lesz belőle. Számomra mindig is ez volt az igazi Pókember sztori: viccesen indul, Peter lazán "dolgozik", aztán véresen komoly lesz.
Holnap elolvasom a folytatást, bár JMS részétől azért tartok kicsit.  :spidey:
A Friendly rajza elég jó, a Marvel Knights-é nem igazán tetszett, az Amazingé pedig Deodatóval fantasztikus.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #988 Dátum: 2009. április 22. - 23:06:08 »
Jól hangzik, de hogyhogy csak most olvastad el egybe?
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #989 Dátum: 2009. április 22. - 23:09:26 »
Mert a megjelenésekor folyamatában olvastam, vagyis havonta 2-3 részt, ahogy kijött.
Most már egészen biztos vagyok benne különben, hogy teljesen más egy képregényújság, mint egy kötet. A House of M-et is havonta 1 résszel olvastam régen, és közepesnek tűnt, aztán egybe elolvasva egyből beleszerettem. Ugyanez van most ezzel az Otherrel is. Eddig a legjobb kingpines Pókember könyv lehet az újak közül.   :spidey:

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #990 Dátum: 2009. április 22. - 23:11:05 »
Eddig a legjobb kingpines Pókember könyv lehet az újak közül.   :spidey:

Feltétel nélkül elhiszem.
... Bár a mostanit még nem olvastam...
This is a joke. A real practical Joke.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #991 Dátum: 2009. április 22. - 23:16:28 »
Én csak a megjelenés után olvastam egyben, és nekem rögtön az egyik kedvenc Póksztorim lett.
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #992 Dátum: 2009. április 22. - 23:18:55 »
Vagyis tényleg nagyon játszik az egyben olvasás.  :)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #993 Dátum: 2009. április 23. - 11:30:45 »
Sztorifüggő, de ez részenként rettenetes amúgy. (A vége így is, de ez más tészta.) Egyben legalább értelmesen halad.
A második szakasz írója követte el a mostani Moon Knight-széria első jó pár részét, ami aztán alaposan odatett. Elég kegyetlen sztori volt, jó karakterkezeléssel. Morlunnál még nagyon vissza kellett fognia magát. És ha már Morlun... feltűnt a felbukkanásánál az elmúlt évek legbrutálisabb szerkesztői tévedése? Vagy lehet, hogy az már utána jön közvetlen...

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #994 Dátum: 2009. április 23. - 21:07:29 »
ez egyértelműen sztori függő. vannka a tipikusan olyan füzetek, amik nagy csattanóval végződnek. Na akkor a véén ledöbbensz, meg minden, aztán van  még egy hónapod agyalni a folytatáson, ilyesmikn, vagy legalább még egy darabig a ejdeben jár a történet. ha meg ott van egyben lapozol rögtön egyet és olvasol is tovább. ez a komoly döbbenet élmény, amire utólag visszaemlékszel, nincs meg.
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #995 Dátum: 2009. április 23. - 21:26:47 »
És ha már Morlun... feltűnt a felbukkanásánál az elmúlt évek legbrutálisabb szerkesztői tévedése? Vagy lehet, hogy az már utána jön közvetlen...
Nekem most nem rémlik. Mi volt az?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #996 Dátum: 2009. április 23. - 21:32:12 »
Az, hogy eltöri MJ karját (elég látványosan), ami a következő számban már tökéletesen begyógyul, és utána se történik róla többet említés.
Vagy lehet, hogy MJ tényleg túl sok időt töltött Rozsomák környezetében az Angyaloknál? ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #997 Dátum: 2009. április 23. - 22:30:36 »
Igaz, pepo. Annak idején rengeteget agyaltam, hogy az egyik legjobb Y sztorit hogy lehetne úgy kiadni könyvben, hogy egy bizonyos résznél érjen véget az egyik kötet.  :D Volt benne egy nagyon durva, brutál befejezés, ami után ültem némán egy ideig, leesett állal.  :)
--
Elolvastam a második kötetnyi részt is. Az eleje nagyon király, nagyon hangulatos, aztán a feltámadás, bár nincs rosszul előadva, de az ötlet szerintem marhaság. Viszont utána tetszett, hogy a további részek a magánéletre hangolódnak rá, hogy a történteket hogyan éli meg Peter közvetlen környezete - és persze ő maga is.

Thomass

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 40
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #998 Dátum: 2009. április 24. - 15:04:11 »
Kaine, mikor lesz a két újdonság a Bookline-on? Van rá remény, hogy hétfőre lesz belőlük? Pont most van a +10% kedvezmény:( Bár sajnos már ez sem 30, csak 25, de még mindig így jövök ki a legolcsóbban...

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #999 Dátum: 2009. április 24. - 18:12:02 »
Elvileg már náluk vannak a könyvek, elképzelhető, hogy hétfőre kiteszik őket.