Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 320710 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1240 Dátum: 2009. Október 25. - 09:46:10 »
Egyébként volt benne egy zavaró dolog: a Vasember beszédéhez használt betűtípusban, ha félkövér, egybefolyik a felkiáltójel pontja és vonala. Meg mintha egy elírás is lett volna, de ebben nem vagyok biztos, mert közben barátnőm velem párhuzamosan olvasta a Hihetetlen Pókember füzeteket, és már nem emlékszem, hogy csak abban volt-e, vagy a kötetben is.
Igen, annak a betűnek nincs félkövér változata, ezért én félkövérítem, és ezt sajnos nem lehet kiküszöbölni. De akkor majd figyelek, hogy a felkiáltójelet kihagyjam a sorból. A HP-kötetben tuti nincs elírás, mert a világ legjobb korrektorínája olvasta.  ;) A szamurájban előfordulhat, mert azt nem látta korrektor... csak mi kaine-nel... De örülnék, ha megírnád, mert hátha nem az.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Október 25. - 10:49:18 írta Ati »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1241 Dátum: 2009. Október 25. - 11:38:22 »
Nekem nem volt a kedvencem ez a kötet. Nem volt rossz (főleg JMS-hez képest), de különösebben jó sem. Sepi, veled ellentétben én nem érzem úgy, hogy jobban elkapná az Angyalokat, mint Bendis, csak éppen ez egy Pókember könyv. Bendisnek az egész csapatra kell koncentrálnia, így nem mehet bele annyira mélyen a karakterekbe, gondolatokba, érzésekbe, mint az, aki egyetlen karaktert ír.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1242 Dátum: 2009. Október 25. - 15:24:33 »
De örülnék, ha megírnád, mert hátha nem az.
Majd ha mégegyszer elolvasom, akkor majd megkeresem. ;)

én nem érzem úgy, hogy jobban elkapná az Angyalokat, mint Bendis, csak éppen ez egy Pókember könyv. Bendisnek az egész csapatra kell koncentrálnia, így nem mehet bele annyira mélyen a karakterekbe, gondolatokba, érzésekbe, mint az, aki egyetlen karaktert ír.
Ez igaz, csakhogy érdekes módon régebben más írók meg tudták oldani azt, hogy a karakterekkel is foglalkozzanak, és az eseményeket is tudták vezetni.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1243 Dátum: 2009. Október 26. - 11:16:45 »
Ööö izé, hát szerintem meg Bendis is ábrázol rendesen.
Az előző kötet Sentryvel foglalkozott (de ez bvalóban inkább bemutatás, semmint mélyítés), itt meg egy csomó Amerika Kapitányos nagymonológ van, és a Póknő is rendesen előtérbe kerül.
Sőt, az utolsó fejezetet Ms. Marvel kommentálja végig.
Ebből a szempontból kifogástalan a 3. kötet. De ez kicsit Off.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1244 Dátum: 2009. Október 31. - 00:06:15 »
JMS és Bendis írói stílusa közötti éles különbség (Amerikáról van szó, vagyis saját magukról):

JMS: "A legnagyszerűbb nemzet az emberiség történetében..."
Bendis: "Mit vársz egy olyan társadalomtól, amely a híreket a késő éjszakai komédia-showkból szerzi?"

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1245 Dátum: 2009. Október 31. - 11:59:06 »
(Többek között) Ezért is várja nagyon sok ember Straczynski Superman-történetét, csak készüljön is el egyszer.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1246 Dátum: 2009. Október 31. - 22:04:47 »
 :lol:

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1247 Dátum: 2009. November 04. - 20:00:56 »
Ha lesz(elméleti síkon) A Pókemberben a Polgárháború, akkor hogyan lesznek a  kötetek (egy 3 és egy 7 részes sztoriról tudok) 5-5 szám /kötet ?

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1248 Dátum: 2009. November 04. - 21:29:20 »
Úgy emlékszem azt írta Kaine, hogyha lesz is, akkor is csak az egyik szál, de majd ő megerősíti... vagy nem. :P
This is a joke. A real practical Joke.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1249 Dátum: 2009. November 05. - 13:17:10 »
Megerősítem, hogy lesz Polgárháború. De nem mondok még semmit a kiadási tervekről, mert még csak alakulnak.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1250 Dátum: 2009. November 05. - 13:26:34 »
Ezt már kérdeztem egyszer, de elfelejtettem a választ. A Panini azért hagyta abba a Hihetetlen Pókember kiadását, mert veszteséges volt, vagy mert túlságosan kicsi volt a nyereségük?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

Anathema

  • Rózsa
  • *
  • Hozzászólások: 94
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1251 Dátum: 2009. November 05. - 15:46:08 »
Ezt már kérdeztem egyszer, de elfelejtettem a választ. A Panini azért hagyta abba a Hihetetlen Pókember kiadását, mert veszteséges volt, vagy mert túlságosan kicsi volt a nyereségük?
Ha jól emlékszem erre egyszer azt írta egy bennfentes hogy fogyási adatokat még a magyar szerkesztőikkel sem közöltek, úgyhogy ezt nem tudhatjuk biztosan. De ha akkora irtózatos nagy bukta lett volna akkor nem mentek volna több mint két évig a sorozatok. Szerintem amikor megduplázták az X-Men és  Pókember terjedelmét, abban bíztak, hogy jelentősen nőni fognak az eladások. Gondolom nem ez tőrtént meg (részben nyílván a Csodapók felturbózása miatt is) így inkább bedobták a törölközőt

Fairlight

  • Tarantula
  • *
  • Hozzászólások: 107
  • Bannmen
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1252 Dátum: 2009. November 05. - 15:51:59 »
Nem akarok találgatni, de amit a kiadóktól hallottam a Paninirőll, én hajlamos vagyok azt hinni, hogy a Mo viszonyokban a Hihipók megfelelően szerepelt, hozta azt az összeget, amit belefektettek. A gond ott volt, hogy nem hozott nagyobb hasznot, és a Panini itt piacot akart indulásánál, amit nem talált, nem volt meg a megfelelő haszon, és mint üzleti vállalkozás kizárólag azért nem foglalkozott már a dologgal, hogy nekünk jó legyen, nem jött be a számítása, így kivonult. (Az mindenesetre korrekt volt, ahogy a történeteket lezárta).

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1253 Dátum: 2009. November 05. - 21:57:56 »
Valahogy így volt. Nagy erővel piacot akartak robbantani (nem hitték el, hogy itt tényleg ennyire kicsi a vásárlóerő), így 4 címmel indítottak. Azt egyből látták, hogy az Ulti F4 nagyon nem megy, illetve a Rozsomák is alig. Így azokat szanálták. Rendes volt tőlük, hogy a többit duplázták, de azzal együtt sem sikerült a hosszútávú befektetésük, mert nem nőtt az olvasótábor, csak csökkent. Rájöttek, hogy a Semicnél nem túloztak, és kivonultak.
---
A Polgárháború különben nem annyira fekete-fehér. Szerintem három részből áll. Az első az, ami a Polgárháborúhoz vezetett, vagyis a háborús ok, az előkészületek és az állásfoglalások. Ezt a részt addig veszem, amíg Pókember bejelenti a világ előtt, hogy ki ő.
A második fejezet Pókemberben az, amikor olyan történetei vannak, ahol mindenki tudja róla, hogy ő Pókember, és úgy kell élnie, illetve tevékenykednie.
A harmadik fejezet az, amikor átáll a másik oldalra. Ez tart a háború végéig.
Hogy teljes legyen a kép, mindháromból szeretnék kiadni sztorikat, csak a "melyikek" nem tiszta még teljesen. Mindent biztosan nem.

keildavid

  • Mysterio
  • **
  • Hozzászólások: 474
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1254 Dátum: 2009. November 29. - 20:10:09 »
Ma az Alexandra könyvesboltban(Kaposváron) láttam a Pókember - A Másik: Morlun visszatér című kötetet. Vettem is egyet. És elolvastam. Nekem nagyon tetszett ez a kötet. Pat Lee rajza emlékeztet valami anime rajzfilmre. Mert a rajzstílus hasonlít. És hű de rengeteg ismerős hősök(és egy-két bűnözők is) szerepeltek.

Bár van egy-két dolog, ami furcsának vagy nem érthetőnek tűnt nekem. Hulkról úgy tudtam őt az űrbe küldték a szuperhősök(a Hálózsákon lévő Hulk világa történetre utaltam).
Az a Góliát akinek olyan sötétkék-sárga jelmezbe van az kicsoda? Nem emlékszem rá, hogy láttam valamelyik Bosszú Angyalai honosításban.
És ha már Pókemberről van szó, hogy meghalt. Az Allcomicson 16. szám(a Szabotázs című történet, amelyben az X-Erővel volt egy közös történet) végén olvastam, hogy "leközelebb Pókember halála." Akkor ezek szerint régebben is történt olyan, hogy meghalt? Az igaz, hogy a I. Titkos Háborúban is meghalt más szuperhősökkel. De arra már megvolt a magyarázat, hogy azért tértek vissza, mert a Túlontúli ereje elszabadult, amit Fátum Doktor birtokolt.
Egy mindenkiért, mindenki egyért.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1255 Dátum: 2009. November 29. - 22:44:43 »
A Hulk Világa 1-2 évvel későbbi történet, mint ez a könyv. Itt még a Földön van.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1256 Dátum: 2009. November 29. - 22:47:09 »
Marvel-időben csak pár hónappal később. De 2005. után már elég nehéz volt belőni, hogy melyik crossoverhez képest mi mikor történt, nem csoda, ha zavaró lehet némelyeknek.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1257 Dátum: 2009. November 30. - 07:47:11 »
Az a Góliát akinek olyan sötétkék-sárga jelmezbe van az kicsoda? Nem emlékszem rá, hogy láttam valamelyik Bosszú Angyalai honosításban.

http://marvel.wikia.com/William_Foster_%28Earth-616%29
Azthiszem ő volt az. Magyar kiadásban még nem szerepelt tudtommal.
This is a joke. A real practical Joke.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1258 Dátum: 2009. November 30. - 07:56:07 »
Volt már magyar kiadásban, csak akkor máshogy volt öltözve.

 ;D

Wiccan

  • Bűnölő
  • ***
  • Hozzászólások: 1012
Re:Hihetetlen Pókember
« Válasz #1259 Dátum: 2009. November 30. - 17:48:10 »
Reméljünk minnél hamarabb olvashatjuk a halálát is vagyis a Civil Wart.  ;)