Szavazás

Melyik Pókember sztorit olvasnád legszívesebben magyarul könyvben?

Klasszikus Lee-Romita időszak
Jean DeWolff halála
Kozmikus kalandok
Klón sztori

Szerző Téma: Pókember (Kingpin-kötetek)  (Megtekintve 320731 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #240 Dátum: 2007. November 30. - 21:13:18 »
Igen, de olyan zavaró, mert eddig totál azt hittem, hogy el van ájulva. És most vacilálhatok, hogy melyik.

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #241 Dátum: 2007. November 30. - 22:28:33 »
Jo, nekem ennyi eleg, Kaine tervezgeti azt a tortenetet, es nem szivat. Nem ilyen furmanyos. :twisted:
A Pok triplazasnal is volt valaki, aki kitalatlta mi lesz. :lol:


kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #242 Dátum: 2007. November 30. - 23:01:17 »
Igen, de olyan zavaró, mert eddig totál azt hittem, hogy el van ájulva. És most vacilálhatok, hogy melyik.
Nem kell törnöd a fejed. Azért, mert most egy balfék író rosszul írta le, azzal még nem változtatja meg 45 év Póktörténelmét.  ;)

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #243 Dátum: 2007. November 30. - 23:03:37 »
Oké, akkor ájult volt, köszi!

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #244 Dátum: 2007. December 17. - 17:21:45 »
Sziasztok! kis segítségre lenne szükségem!
Kérlek titeket ha valaki látja h a decemberi hihi pókit már lehet kapni az újságosoknál az jelezze legyen oly kedves nekem, és én rögvest megveszem:)
( amúgy a : a hihetetlen pókember 27. decemberi számáról lenne szó :)
elörre is kösz minden kedves segítönek

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #245 Dátum: 2007. December 17. - 17:41:09 »
Nyugalom, a mostani a jelek szerint késik kicsit, nem először volt már ilyen (egyszer vmi hét hétre jelent meg...)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #246 Dátum: 2007. December 21. - 13:33:31 »
Na akkor egy idézet a magyarországi szerkesztőtől:

Elnézést kérek mindenkitől a hosszú hallgatásért. Mostanáig tartott, amíg sikerült meggyőznöm az olaszokat, hogy az a helyes, ha minél hamarabb bejelentjük a bejelentenivalókat.
A hírek vegyesek. Sajnos, első blikkre biztos, hogy több a rossz, de van jó is, ami hosszabb távon hat és remélhetőleg elnyeri a Marvel-rajongók többségének a tetszését.

A Panini Comics a Hihetetlen Pókember 27. és az Újvilág: X-Men 26. számával pontot tesz közvetlen magyarországi jelenlétére. A Pókember 27. január 10. körül fog megjelenni. Három történetet fog tartalmazni, ami azt jelenti, hogy befejeződik benne a Múlt bűnei. Az X-Menből éppen azért nem jelenik meg az egyébként általunk nyomdakészre preparált 27. szám, mert abban új történet indult volna. A Pókember 27-ben elbúcsúzunk mindkét lap olvasóitól és válaszolunk az utolsó levelekre. Ennek a lapszámnak az ára 850 forint lesz.

A döntés háttere - mint sejthető volt - az olvasók száma, ami mélyen elmaradt a kiadó reményeitől. Amikor bő két évvel ezelőtt a közvetlen piaci megjelenést választották, azt várták, hogy a négy lap beindítja a dolgokat. Ezzel szemben az történt, hogy a két Pókember-lapnak együtt is alig volt több olvasója, mint a korábbi egynek, míg a többi lap olvasótábora elmaradt ezektől - az X-Mené és a Rozsomáké kisebb, a Fantasztikus Négyesé nagyobb mértékben.
A viszonylag jó hírek egyikét már láthattátok a szomszédos topicban: a másik Pókember megmarad, és havilap marad továbbra is.
A másik pedig, hogy a Fumax és a Kingpin folytatja az idén megkezdett Marvel-kötetek kiadását, és jövőre csatlakozik hozzájuk a Képes Kiadó is. Pontos címekről még nem tudok beszámolni, mert a fenti fejlemények miatt a korábbi tervek kissé borultak, de az biztos, hogy Pókembereket és a Bosszú Angyalait továbbra is a Kingpintől várhattok, és nagyon úgy néz ki, hogy az Újvilág X-Men is tud folytatódni kötetekben. Részletekkel talán januárban, a szerződések módosítása ill. aláírása után tudunk szolgálni.
Mondanom sem kell, hogy az olaszok döntése számomra is igen kellemetlen, és nem csak azért, mert egy fix munkát jelentett minden hónapban. Nagyon szerettem Straczynskit fordítani, az egyik legintelligensebb szerzőnek tartom a comics szakmában. Kiváló párbeszédeket ír, rengeteg finom utalással, és szerencsére csak nagyon ritkán helyezett teljes kisregényeket egy-egy szóbuborékba. Bízom benne, hogy valamilyen formában az Amazing Spider-Man sztorija is innen fog tudni folytatódni valamikor.
Köszönöm szépen mindenkinek, aki idáig olvasta a lapokat, és arra kérlek titeket, hogy ha most el is szomorít ez a hír, számoljunk utána együtt, és örüljünk annak, hogy ha minden jól megy, 2008-ban több Marvel-képregény fog megjelenni magyarul, mint bármikor korábban.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #247 Dátum: 2007. December 21. - 13:50:07 »
Kár érte, nagyon sajnálom. Két éve nagyon boldog voltam, amikor négy új képregénysorozat jött hazánkba, és nem gondoltam volna, hogy ilyen rövid lesz a pályafutásuk. :( Ennyire elveszett volna a képregényrajongók rajongása és a számuk? Mindenesetre remélem, hogy majd a könyv formában megjelenő képregények sikeresebbek lesznek.

pepo05

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 8562
  • Felicia Hardy Lover
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #248 Dátum: 2007. December 21. - 14:03:11 »
Áááá :'(
Ez nagyon elszomorító. És így ez a UltiPók marad csak havonta.... :'(
"Az elme mindig hamarabb adja fel, mint a test. A titok nyitja, hogy az elméd neked dolgozzon és ne ellened"

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #249 Dátum: 2007. December 21. - 14:22:26 »
Hát, én is nagyon remélem. Most legalább egy pozitívumot tudok mondani hozzá. Eddig végig az Amazing címet adtuk ki a Pókember történetekben. Rajzoló, vagy történet ide, vagy oda. Mostantól lesz lehetőség válogatni, és tényleg a legjobbakat megjelentetni magyarul.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #250 Dátum: 2007. December 21. - 14:38:31 »
Hm, magyarán az Amazinget legfeljebb az Other szintjén érinteni? Mert egyébként nagyon nem jut eszembe olyan szakasz, amikor a kísérősorozat ne lett volna jobb... :headscratch:

Silver

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3338
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #251 Dátum: 2007. December 21. - 14:57:22 »
 :o :( sajnálom

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #252 Dátum: 2007. December 21. - 15:05:02 »
Az Otherrel kapcsolatban vannak kételyeim. Legalábbis, azok, akik már túljutottak rajta, azt tartják a Sins Past mellett a másik egetverő baromságnak.  :roll:

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #253 Dátum: 2007. December 21. - 15:08:04 »
Áh, a One More Day a jelek szerint hatvanszor everi őket, és annak kivételesen lesznek következményei is, azt már nem tudja JMS kényelmesen a szőnyeg alá söpörni.
Komolyan, ha nem látnám, mit művel a Thorban, azt mondtam volna, hogy az ASm írása miatt elkapta a bendiszitiszt, és elkezdett primadonnát játszani a történeteivel, de a Thor akkor is egy marha jó sorozat. Hogy mi a fenéért nem tudta ilyen jól írni az ASM-et...

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #254 Dátum: 2007. December 21. - 15:20:50 »
Idézet
de a Thor akkor is egy marha jó sorozat. Hogy mi a fenéért nem tudta ilyen jól írni az ASM-et...
Gondolom azért mert az a Földön játszódik. ;) Mert eddig úgy néz ki, hogy JMS-nek csak ezzel az egy dologgal van baja.

Genal

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #255 Dátum: 2007. December 21. - 15:33:59 »
hát kár.... :(

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #256 Dátum: 2007. December 21. - 15:42:46 »
Hat en kicsit rajz orientalt vagyok. Szeretem Deodato rajzait, es a parhuzamos cimeknek nem volt tul kimagaslo a grafikaja.

Egyebkent ennek kapcsan megemlitenem, hogy az Uj X-Men szerintem nem jo KEPREGENY. Lehet hogy a tortenet a kozmoszt is veri, es egy jo tortenet. De a rajzok, aghrrrr...
Raadasul szuperhos sztori, ahol nem nagyon art a realisztikusabb abrazolas mod, mert popularis mufaj. Komolyan, szamomra Romita is egy isten ehhez a rajzolohoz kepest.
Es ezt a stilust nem lehet azzal magyarazni, hogy ez passzol a sztorihoz, mert egy Mark Silvestri is tokeletesen megtette volna.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #257 Dátum: 2007. December 21. - 15:51:04 »
Gondolom azért mert az a Földön játszódik. ;) Mert eddig úgy néz ki, hogy JMS-nek csak ezzel az egy dologgal van baja.
Ja, mintha nem feküdnének neki a realisztikusabb sztorik.  :roll:
Hat en kicsit rajz orientalt vagyok. Szeretem Deodato rajzait, es a parhuzamos cimeknek nem volt tul kimagaslo a grafikaja.
Nem tetszik a MKSM, ami most jelent meg magyarul? Oké, Deodato tényleg jobb, de azért nem kell szégyenkeznie Dodsonnak sem!

Ron

  • Kaméleon
  • **
  • Hozzászólások: 804
    • DA COMICS
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #258 Dátum: 2007. December 21. - 17:08:23 »
Igen, Dodson tenyleg egy kaki, nem is ertem miert adtad ki? :headscratch: :twisted: :spidey:
Egyebkent ha valasztanom kene kettejuk kozott, akkor talan inkabb Dodson. Majd a Sins Past utan reszletesen kifejtem velemenyemet Deodatorol.

Na De az MKSP utan?? Milyenek a rajzok?
A Sensationalon meg a Friendlyn?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re: Hihetetlen Pókember
« Válasz #259 Dátum: 2007. December 21. - 17:28:16 »
A Sensational rajza szerintem jó. Angel Medina és plusz egy festett rész.