Szerző Téma: Szerzői kiadványok  (Megtekintve 180476 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #540 Dátum: 2010. Május 23. - 12:11:18 »
Még tegnap el is olvastam Spuri képregényeit, és meg kell mondjam, nem csalódtam bennük. A történet vicces, érdekes, izgalmas, szóval leköt, és a karakterek is nagyon jók. Remélem hamar jön a Charax #3, mert a történet sürgős folytatásért kiált. :D A két Bóni és Tim füzet is tetszett, ezek is viccesek voltak. Kicsit hasonló, mint a régi Pif és Herkules történetek. :)

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #541 Dátum: 2010. Május 23. - 14:17:16 »
Én is elolvastam tegnap a Bóni és Tim-eket, baromi aranyosak. ;D Vicces a sztorija és nagyon cuki a képi világa. ;D
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #542 Dátum: 2010. Október 12. - 19:56:11 »
Még tegnap elolvastam az Agarakat. Szeretem az ilyen strip-eket tartalmazó kiadványokat és ez is tetszett. A kedvencem talán a 3-as, a legelső oldalon, ami valamiért kapásból kétszer van benne a füzetben, ráadásul egymás után. :) Remélem jön majd a folytatás, kicsit több oldalszámmal. ;)

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #543 Dátum: 2010. Október 12. - 21:42:57 »
Igen, bekerült egy ilyen kis hiba sajnos de mivel már a nyomtatás megvolt, és szerencsére a már megjelent adagban volt tehát a neten és az első NBC-ben fent van a hiányzó szám ezért nem olyan vészes.

Köszönöm a véleményt. Igyekszem minél előbb bővíteni a sorozatot. :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #544 Dátum: 2011. Március 21. - 17:51:05 »
Tegnap én is elolvastam az Agarakat.
Vol benne sok jó poén, és néhány kevésbé jó is, de összeségében a mérleg mindenképpen pozitív.
Sajnos a Vadhajtásról lemaradtam, pedig szívesen befizettem volna egyre.

A duplázást én is észrevettem. Sajnos könnyen becsúszik egy-egy idegesítő hiba, amit a nyomtatás után azonnal észrevesz az ember, elötte pedig valahogy mindig elkerüli a figyelmét.
A mienkbe is jutott egy ilyen (de lehet, hogy több is, amiről még mindig nem tudok).

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #545 Dátum: 2011. Március 21. - 21:39:53 »
Köszi, ráadásul korábban ki is vettem egy képsort mert nem igazán működött, most 20 képsorral később pedig pont jó mert már ismerősek annyira a karakterek az olvasó számára hogy értse, szóval most már 2 képsor van ami kimaradt. :D

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #546 Dátum: 2011. Március 22. - 12:08:11 »
Most a Vadhajtás teljesen elfogyott , én ezt vettem le  ?

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #547 Dátum: 2011. Március 22. - 13:50:22 »
Igen, de voltak akik gyűjtőként többet vettek, mert volt 7 variánsborító.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #548 Dátum: 2011. Március 22. - 14:52:40 »
Én is gondolkodtam rajta , de akkor lemaradtam.

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #549 Dátum: 2011. Március 22. - 15:11:01 »
Szerintem lesz nyomva fesztre is néhány. ;)
Ha meg nem tudsz rá eljönni akkor valaki biztos beszerzi ott neked.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #550 Dátum: 2011. Március 22. - 15:17:05 »
Az jó.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #551 Dátum: 2011. Március 22. - 15:44:02 »
Fesztre csináljatok még néhány vadiúj borítót. :)

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #552 Dátum: 2011. Március 22. - 17:00:02 »
Hm. ;D

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #553 Dátum: 2011. Március 22. - 18:27:08 »
Szerintem lesz nyomva fesztre is néhány. ;)
Ezt örömmel hallom.

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #554 Dátum: 2011. Március 23. - 13:54:51 »
Ma eljutottam addig hogy elolvastam az Isten Ostorát.  :D

Megmondom őszintén bennem volt a félsz a téma miatt, mert gondoltam hogy Todd nem ilyen nagymagyarkodós, de nem tudtam hogy fog ez lecsapódni majd egy teljesen laikus olvasónak. Természetesen mint kiderült okom sem volt az aggodalomra mert Todd a tökénél ragadta meg a problémát, nagyon merészen. Ritka az olyan kiadvány és szerző aki a patyolat tiszta, jellegtelen aranyközép út helyett inkább hallatja a hangját, elébe megy a lehetséges buktatóknak és nyíltan adminisztrálja őket.

Itt egyébként egy párhuzamot vélek felfedezni (persze nem szándékost) Doug TenNapel Ratfistjével (http://ratfist.com). Ugyanis annak a történetnek a főszereplője egy Batman/Pókember keverék szuperhős, jellegzetesen Earthworm Jimre hajazó dizájnnal, aki patkányjelmezben menti meg a várost. Csak aztán egy mágikus tiki kulcs hatására valóban patkány ember lesz belőle. A probléma ezzel az volt, hogy mint netes publikáció, igen hamar táptalajt adott olyan aberráltaknak mint a Furryk. Ennek elkerülése végett pedig bekerült egy Furrys oldal ahol a Furryk tárt karokkal fogadják, istenítik és csalogatják Ratfistet aki épp arrafelé lengedezik, Ratfist válaszképp lecsapja őket és az egyik, valamiféle kutyalánynak öltözött elmebetegről leesik a maszk. Kiderül hogy alatta egy szőrös vén faszi van, aki ráadásul visszaszól a tovalengő Ratfistnek hogy mekkora egy beteg barom.  ;D

Természetesen a két mű nem összehasonlítható, csak meg szerettem volna osztani mint érdekesség, hiszen a nagy vonalakban az alapszituáció, a cél és a megoldás hasonló.

Tetszett a történet, láthatóan esetleges folytatásoknak nyitva maradt pár kapu, aminek szintén örülök, kicsit talán jobban be lehetett volna menni a részletekbe, mert itt ott kissé elnagyolt a történetvezetés, például hogy Attila hogy támadt fel arról semmit se tudunk meg, hiszen az egyik panelen kiássák a következőn amin megjelenik pedig már él, ez persze nem feltétlen baj, nem is igazán róható fel hibának, de lehet hogy van akinek ez így furcsán jön le, mert lóg a levegőbe. Egyébként a történet kellően hangulatos, mérsékelten adoagolt humor és akció is van benne, semmi nincs eltúlozva, élvezhető az eredmény. A lezárást a megmaradó tojással picit elcsépeltnek tartom, de attól nem tartok hogy tartalmatlan lenne a folytatás, látszik hogy átgondolt koncepcióról van szó.

A rajz is tetszett, nem tökéletes, itt-ott nem voltam vele kibékülve, de rendben van. A nagy plánok, mint az utcakép vagy a múzeumbelső eszméletlen hangulatosak. A harcok kellően dinamikusak, a panelek jól értelmezhetőek.

Ha lesz folytatás, mindenképp igényt tartok rá.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #555 Dátum: 2011. Március 23. - 14:18:03 »
Kössz, nagyon jó volt olvasni a kritikádat.
Érdekes a párhuzam, elsőre le se esett, de aztán rájöttem mire gondolsz. Hogy te miket ismersz, hihetetlen. ;D

A történetvezetést sajnos egy kicsit kapkodósra kellett venni, mivel nem variálhattuk kötetlenül az oldalszámot.
Annyit elmondhatok, hogy a második részt úgy tervezzük, hogy pont a te általad említett kérdésre választ fog adni. ;)
A rajzokhoz annyit, hogy én alapvetően amatőr alkotónak tartom magam, mivel sose tanultam rajzolni, csupán hobbi szinten űzöm ezt.
A hiányosságaimat próbálom ellensúlyozni azzal, hogy igyekzem jól felépített képeket csinálni, és akár hosszú órákat is rászánni egy-egy képre, hogy elérje a kellő hangulatot.
Egyébként a nagy totálok használatára a kaine-nek rajzolt Silent hill képregénynél kaptam rá, ott ugye egy város úgymond a főszereplő, és így nem nagyon lehetett félvállról venni a háttereket.

A griff tojás igen, az elcsépelt egy klissé volt, de úgy oltam vele, hogy ha kellően sokáig fut a képregény, előbb utóbb úgyis visszatérünk rájuk (de egyelőre még hagyjuk pihenni őket), akkor így már nem kell azon gondolkozni, hogy hogyan.

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #556 Dátum: 2011. április 09. - 13:04:58 »
Azt ugye mindenki vágja hogy a 11 történet mindegyik képregénye és a Piramisfej is jelölve lett AlfaBétára?
Ildomos lenne elküldeni az anyagot Bayer Tóninak hogy indulhassatok.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #557 Dátum: 2011. április 09. - 13:18:21 »
Első körben minden tavaly megjelent mgyar képregény, kötet stb jelölve van alfabétára.
És igen,m érdemes lenne velük felvenni a kapcsolatot, főleg, hogy több hiba is van a listában.
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 09. - 13:27:52 írta Todd »

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #558 Dátum: 2011. április 09. - 13:32:16 »
Most ez nem úgy van, hogy a listán szereplők közül jelölnek néhányat a díjra? Nem tudom ki jelöl. De a listán szereplés még nem számít jelölésnek.

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #559 Dátum: 2011. április 09. - 13:34:51 »
A jelölést úgy értettem hogy potenciális jelöltek akik bekerülhetnek az öt kiválasztott közé. Nem a megfogalmazással kéne foglalkozni hanem hogy ha nem külditek el az anyagot akkor nem lehettek jelöltek.