Szerző Téma: Szerzői kiadványok  (Megtekintve 180473 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #700 Dátum: 2016. Január 11. - 08:09:42 »
Rendben, jó munkát.

Kevinkain: Valszeg elveszett itt a kérdés a sok egyéb között. Megnéztem a honlapodat. Ezek a könyvek csak ebookban érhetőek el? Nyomtatásban nem?

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #701 Dátum: 2016. Január 11. - 10:15:08 »
Egyetertek. Sajnos en is eljutottam odaig, hogy iden mar nem fizetek elo a Kingpin cuccokra. Mivel meg a vallogatott tortenetek tobbsege sem kifejezetten jo, igy el sem tudom kepzelni milyen lehetett az arany eredetileg. Inkabb veszek helyette fuggetlen szerzoi cuccokat.

Én csak PPP-t fizetek elő, mert azt nem lehet újságosnál kapni, de amúgy mindent megveszek, mert eddig még nem csalódtam bennük :). Vagyis volt, ami kevésbé tetszett, de azoknál is értettem, hogy miért lettek kiadva.

Kevinkain: Valszeg elveszett itt a kérdés a sok egyéb között. Megnéztem a honlapodat. Ezek a könyvek csak ebookban érhetőek el? Nyomtatásban nem?

Nem veszett el csak nem volt időm feljönni :).
Igen, egyenlőre csak e-book-ban vannak. Volt egy kiadó, ami kiadta nyomtatásban, de később rájöttem, hogy elég nagy lehúzás és átverés volt az a konkrét kiadó (hülye voltam, hogy nekik adtam) így 3 évig nem tehettem vele semmit. Persze már gondolkodtam a saját kiadásban, csak ott meg úgy éri meg, ha nagy egyszerre mennyiséget rendel valaki. Az meg elég sok pénz és igen nagy veszteség, ha nem lesz sikeres. Így most úgy vagyok vele, hogy megpróbálom elterjeszteni és ha annyira híres vagy sikeres, hogy legalább annyi elmenjen, amennyi a nyomtatási költséget visszahozza akkor fogom nyomtatni.
Kiadót is akartam keresni, de a rossz tapasztalat után annyira nem ástam bele magam. Később lehet újra próbálkozok :).
Az a baj, hogy marketingben nem vagyok elég profi, meg nem is szeretem az ilyesmit csinálni. Meg időm se nagyon van rá, mert amikor van egy kis szabadidőm, akkor írok. Kb. 15 kötetnyi történet van meg fejben. Nem győzöm őket leírni :).
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 11. - 10:22:59 írta kevinkain »

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #702 Dátum: 2016. Január 11. - 10:50:36 »
Igen, a kiadó szerintem sem éri meg, tavaly nagyapám könyvének szerkesztését csináltam, mert az új kiadója kedvezőtlen követelményeket szabott. De a saját kiadásnak mik a költségei, igazából csak a nyomda nem?
Minden mást meg tudsz te csinálni, kis tanulással (pl. a szerkesztést inDesign-ban, én is akkor csináltam először), egy 100 példányos nyomtatás pedig nem kifejezetten drága, kábé 30-40 ezer forint, ha ezerért adod, és 35-40 elmegy, már visszajött az ár, és így is a bolti könyvek árának töredékért adod. Előrébb nem jutsz vele terjesztési szempontból, de lesz fizikailag létező cucc, ami neked is öröm gondolom, és a vevők, olvasók is szeretik.
De nem tudom, a magánkiadásnak milyen jogi követelményei vannak.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 11. - 11:23:59 írta Todd »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #703 Dátum: 2016. Január 11. - 13:06:49 »
Igen, a kiadó szerintem sem éri meg, tavaly nagyapám könyvének szerkesztését csináltam, mert az új kiadója kedvezőtlen követelményeket szabott. De a saját kiadásnak mik a költségei, igazából csak a nyomda nem?
Minden mást meg tudsz te csinálni, kis tanulással (pl. a szerkesztést inDesign-ban, én is akkor csináltam először), egy 100 példányos nyomtatás pedig nem kifejezetten drága, kábé 30-40 ezer forint, ha ezerért adod, és 35-40 elmegy, már visszajött az ár, és így is a bolti könyvek árának töredékért adod. Előrébb nem jutsz vele terjesztési szempontból, de lesz fizikailag létező cucc, ami neked is öröm gondolom, és a vevők, olvasók is szeretik.
De nem tudom, a magánkiadásnak milyen jogi követelményei vannak.

Valóban csak a nyomdai költség és tudtommal semmi extra nincs. A szerkesztés és a borítók is már készen vannak. Amúgy én is így gondoltam, hogy 100 példány talán kijön 30-40 ezerből, de sajnos ahol eddig néztem ott még olyan 2000 körül volt darabja 100-nál. A legolcsóbb helyen olyan 500 példány körül van ami már megérné. És akkor még nem számítottam bele, hogy már 5 kötet készült el :), így megint ötszöröződik a költség.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #704 Dátum: 2016. Január 11. - 13:36:22 »
Akkor rossz helyen keresgéltél eddig. Megadok egy elérhetőséget privátban.

Jester

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 133
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #705 Dátum: 2016. Január 11. - 14:17:10 »
Arrol van info, hogy kik, illetve milyen korosztaly olvassa ezeket az irasokat?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #706 Dátum: 2016. Január 11. - 16:13:03 »
Gondolom, a szerzőknek van rálátása, hogy nagyjából kiknek adják el.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #707 Dátum: 2016. Január 11. - 17:55:02 »
Akkor rossz helyen keresgéltél eddig. Megadok egy elérhetőséget privátban.

Kösz, eltárolom az üzenetet és ha odáig jutok, megérdeklődöm. Csak most még kicsit el vagyok havazva. meg úgy vagyok vele, hogyha már nyomtatásba kerülnek, akkor egyszerre szeretnék többet is elkészíttetni, hátha úgy olcsóbb és most épp egy új trilógia közepén vagyok :).

Amúgy eddig árajánlatot még nem kértem, csak az árlistákat és árkalkulátorokat nézegettem, mert általában úgy vagyok vele, hogy ahol nem írnak árat ott vagy átverés van, vagy nagyon drága :). Bár a könyvnyomtatás egy olyan téma, amiben ez nem feltétlenül van így :).

Arrol van info, hogy kik, illetve milyen korosztaly olvassa ezeket az irasokat?

Ha ezt tőlem kérdezted, akkor nem igazán van behatárolva. Ezek fantasy/kaland/horror/dráma sztorik vámpírokkal, kicsit szerteágazó novellagyűjtemény-szerű, de nagyon pörgős történettel, amikben időnként vannak egyéb dolgok is, mint mondjuk filozófiai, pszichológiai és egyéb elmélkedések meg romantikusabb szálak. Aki szereti az ilyesmit és nyitott a sokféle stílusra az a célközönség :).

Ha nem nekem szólt a kérdés, akkor elnézést :).

spuri

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 60
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #708 Dátum: 2016. Január 12. - 13:09:55 »
Amúgy eddig árajánlatot még nem kértem, csak az árlistákat és árkalkulátorokat nézegettem, mert általában úgy vagyok vele, hogy ahol nem írnak árat ott vagy átverés van, vagy nagyon drága :).
Na, ez szerencsére pont nem igaz. A nyomdavonal.hu-n hozzávetőleges árat tudsz kiszámolni, kb. közép árkategóriában. Az olyan nyomdák, amik adnak meg infókat, általában drágábban dolgoznak (pl. Ritter), mint a többi.
Nem azért titkolják az áraikat a nyomdák, mert drágák, hanem azért, mert az árajánlatnál több mindent mérlegelnek egyszerre. Ha fix árakkal dolgoznak, na az a gyanús!
Az ajánlatkérés nem kötelez téged semmire, nem kell szégyellősnek lenni, bátran fel kell venni a kapcsolatot, és úgyis válaszolnak.
Darabszámtól függően érdemes nézni digi és ofszet nyomdákat: 500 alatt digi jobban megéri, 500 felett viszont az ofszet éri meg sokkal jobban darabár tekintetében.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #709 Dátum: 2016. Január 12. - 13:41:21 »
Én most már nem a kész produktumra kérek árat, hanem a készítés legelején, mivel így tudom, milyen formátumban készítsem el a művet. Volt olyan, amihez kértem árat, kipróbáltam egy másik formátumot, kértem még egyet, majd egy év múlva, mikor már elkészült a cucc, akkor hogy tudtam a végleges oldalszámot, kértem egy harmadikat is.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 12. - 13:56:24 írta Todd »

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #710 Dátum: 2016. Január 12. - 14:06:33 »
Mindenkinek kösz a sok infót és segítséget :).
A nyomdavonal.hu-t néztem korábban is csak elég drága.
A legnagyobb gondom, hogy elég nehéz dönteni, mert pl 100 példány alig kevesebb, mint fele annyiba kerül, mint 500 példány, de az 500 példány meg igen sok, és igen nagy kiadás egyszerre :S.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #711 Dátum: 2016. Január 12. - 14:25:03 »
Kérj egyedi árat, nekem a nyomdavonalra jóval több jött ki, beütve az egyik kiadványom adatait.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #712 Dátum: 2016. Január 13. - 10:54:18 »
Kérj egyedi árat, nekem a nyomdavonalra jóval több jött ki, beütve az egyik kiadványom adatait.

Az lesz, csak most úgy tűnik be tudom fektetni valamibe a félre rakott pénzem, így gyűjtenem kell, mire megint lesz pénz a kiadásra :).

Viszont a papírvastagságra mit ajánlotok? Mert az ilyen technikai részletekhez sajnos nem nagyon értek :S. Szeretném a lehető legolcsóbb megoldást, de azt nem szeretném, hogy a lap mondjuk átlátszó legyen, vagy a legapróbb érintéstől is elszakadjon.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #713 Dátum: 2016. Január 13. - 11:03:21 »
Belső oldalaknak 90 grammos matt műnyomóval szoktunk dolgozni, én borítónak 200 grammos papírt szoktam kérni, matt fóliával, de gerinces könyvnél a borító lehet 250 grammos is, annak már van tartása, de még lehet szépen hajlítani. A fóliázás amiatt kell, hogy a hajlítások és vágások mentén ne töredezzen a borító. Könyveknél a boritó szerkesztéséhez kell tudnod a várható gerinc vastagságot, ebben szintén a nyomdát kell megkérdezni, mert változó a papír és a kötés mérete miatt.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #714 Dátum: 2016. Január 13. - 18:18:51 »
Belső oldalaknak 90 grammos matt műnyomóval szoktunk dolgozni, én borítónak 200 grammos papírt szoktam kérni, matt fóliával, de gerinces könyvnél a borító lehet 250 grammos is, annak már van tartása, de még lehet szépen hajlítani. A fóliázás amiatt kell, hogy a hajlítások és vágások mentén ne töredezzen a borító. Könyveknél a boritó szerkesztéséhez kell tudnod a várható gerinc vastagságot, ebben szintén a nyomdát kell megkérdezni, mert változó a papír és a kötés mérete miatt.

Kösz a választ. Viszont ezt könyvekre vagy képregényekre írtad? Mert gondolom könyvnél elég a vékonyabb papír is.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #715 Dátum: 2016. Január 13. - 18:37:40 »
Mi arra keszittettunk konyvet is. De valszeg jo ra 80-as is.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #716 Dátum: 2016. Január 13. - 18:51:38 »
Mi arra keszittettunk konyvet is. De valszeg jo ra 80-as is.

Akkor majd megérdeklődöm az árkülönbséget :)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #717 Dátum: 2016. Január 14. - 20:14:37 »
Akinek még kérdés az, hogy egy külföldi közegben értelmezhető-e egy magyar környezetben aktuális magyar politikai és közéleti kérdésekkel foglalkozó képregény, az mindenképpen olvassa el ezt a cikket.
A Titánember híre egészen Kaliforniáig jutott.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #718 Dátum: 2016. Január 14. - 23:35:40 »
Látom, a face-t is betöltötted már ezzel a témával.
Tartom a véleményem, de ha sikeres a Titánember ám legyen, örülni kell minden sikernek!


Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #719 Dátum: 2016. Január 15. - 08:11:16 »
Persze, mert fontos nekem ez a téma, mármint a "magyar képregény" (most vegyük a szó minden értelmében :D).
Jó lenne egyben elolvasni a teljes történetet és akkor megírnám az alkotónak a véleményem pro és kontra.