Szerző Téma: Szerzői kiadványok  (Megtekintve 180504 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #720 Dátum: 2016. Január 15. - 19:02:51 »
Még örülök is neki, hogy idéztél innen, mert így, hátha több hazai alkotóhoz is eljut ezzel kapcsolatban, amit többek között én is gondolok. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #721 Dátum: 2016. Január 15. - 20:17:49 »
Ha ez fontos szempont, akkor akár próbálkozhatnál vele, hogy közöld velük. A magyar képregényes szcéna nem túl nagy.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #722 Dátum: 2016. Január 18. - 10:09:03 »
Olvassátok el Lénárd Laci és Sárdi Katalin új képregényét A Könyvjelzőkészítőt. Mint mindig, szerintem most is nagyon jó munkát végeztek.
http://www.muut.hu/?p=16964
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 18. - 10:27:00 írta Todd »

ollépeti

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #723 Dátum: 2016. Január 20. - 20:27:28 »
"-Mi mozgat egy embert?
-Kit mi. Volt,aki csak élvezni szerette volna az életet, volt aki tisztán látni a ködben, tárgyak, eszmék. A gyerekeket csak a pillanat.
-És úgy általában egy embert mi?
-Nem tudom, az élni vágyás, semmi, a halni vágyás"
Ez a rész nagyon tetszik. Más képregénye is van a párosnak?

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #724 Dátum: 2016. Január 21. - 08:37:00 »
Csak egyről tudok, a Nagy fa pályázatra készültről, de az csak két oldal.

De ha ezek a stílusu dolgok tetszenek, érdemes még a Lénárd László, MacGill Karina párostól a Tél című képregényt elolvasnod.
http://5panels.kepregeny.net/2013/12/19/tel/

Valamint ajánlom még Sárdi Kati saját képregényét a Lacrimosát. Angolul folyamatosan feltöltésre kerül a Tapasticra, magyarul pedig megvehető a szerzőtől.
http://tapastic.com/episode/120287


Nemrég írtam egy rövid ajánlót a Cafe Racer című képregényről, itt olvasható.
http://5panels.kepregeny.net/2016/01/20/cafe-racer-szebeni-peter-ajanloja/#more-2961703
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 21. - 14:46:09 írta Todd »

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #725 Dátum: 2016. Január 21. - 18:30:34 »
Csak egyről tudok, a Nagy fa pályázatra készültről, de az csak két oldal.


Meg ott a "Hogyan lesz ebből karácsonyi történet?" a Szeretettel antológiában.

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #726 Dátum: 2016. Január 21. - 18:48:54 »
Tényleg arról elfeledkeztem, pedig az is nagyon szép történet volt.

ollépeti

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #727 Dátum: 2016. Január 22. - 18:02:22 »
Ohh, köszönöm! A Tél egyből elnyerte a tetszésem. Szép sztori, gyönyörű rajzok, mi kell még?

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #728 Dátum: 2016. Június 03. - 15:49:03 »
Az utóbbi időkben olvastam pár képregényt és megosztanám a véleményem róluk, ha szabad :). Hátha valaki kedvet kap hozzájuk.

Elkezdtem olvasgatni a "Klasszikusok képregényben" sorozatot. Remek ötlet kiadni ezeket a történeteket, amik igen jól és pörgősen vannak megvalósítva. Ám a megrajzolás az nem igazán jött be. A Sátán kutyájában több karakternek is ugyan olyan feje volt, ami alapvetően nem lenne gond, ha nem lenne minden fejtípus egyedinek és karakteresnek megrajzolva. Így viszont mintha ikrek lennének bizonyos személyek, ami eléggé zavaró tud lenni. Az Alice Csodaországban meg egyenesen bűn ronda.
Ám tudom ajánlani, mert szórakoztató kis sztorik.

Aztán elolvastam a Sötét erők 1-2-t, amiről inkább nem nyilatkoznék :).

Közben pedig a kezem közé akadt két gyöngyszem is. Az egyik a Zap című antológia, ami rövid, de annál ütősebb sztorikkal van tele. Ráadásul mindegyikben van valami váratlan fordulat, vagy alapból egy elmebetegség a szó legpozitívabb értelmében. A megrajzolás meg igen változatos és a történetekhez illeszkedik, csak egy a közös bennük, hogy mindegyik sztoriban igen magas színvonalú a rajz :).
Mindenkinek ajánlom, mert az egyik legnagyobb pozitív csalódás volt, ami képregényeknél ért. És ahogy láttam, eredetileg sorozatnak készült, csak sajnos abbamaradt :(.

A másik meglepetés a "Testvérek" volt, amit csak azért nem olvastam korábban, mert azt hittem, hogy valami dráma és azokért nem vagyok annyira oda. Erre kiderült, hogy egy igen ütős pszicho-thriller. Zseniális és még a befejezés után is sokat lehet rajta filózni. Tetszett a klasszikus Tarantino filmeket idéző, időben ugrálós sztorimesélés is. Egyetlen gondom volt vele, hogy kissé rövid volt. Szívesen olvastam volna tovább :).

Jelenleg meg a Tarzan: A gyűlölet légióját olvasom, amiről még nem tudtam eldönteni, hogy tetszik-e :).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #729 Dátum: 2016. Június 03. - 16:00:06 »
Köszönöm a visszajelzést. Gondolom akkor már online olvastad.
A műfaji besorolás érdekes, sokan sokféleképpen próbálták már kategorizálni a Testvéreket, volt aki lélektani dráma-nak nevezte, mások inkább szintén a horror irányt emelték ki belőle.
A mennyiségben akkor kábé az egy év alatt összerakható független történet volt a cél, mondhatjuk amolyan főpróbának is, mivel a műfaj ismeretlen volt nekem. Addig főleg akció, sci-fi, fantasy dolgokkal próbálkoztam, habár Kaine-el egyszer dolgoztam már pszicho-horroron. A most készülő Pádival közös kiadványom is mind vizualitásra, mind történetvezetésre ezen a vonalon fog mozogni.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #730 Dátum: 2016. Június 03. - 21:44:23 »
Nem, megvan nyomtatott formában :). Kicsit régebben rendeltem, csak hátrébb soroltam az olvasási sorrendben, mert azt hittem valamiféle földhözragadtabb dráma (bár nem tudom, hogy miért hittem ezt :) ), valamint azt hittem fekete fehér (talán a borító miatt). És én jobban szeretem a színes képregényeket, valamint durvább, hétköznapoktól jobban elrugaszkodott történeteket. És végül az is lett, legnagyobb meglepetésemre :).

A lélektani dráma lehet valóban jobb megnevezés. Bár a kategória is lehet attól függ, hogy ki hogy értelmezi a sztorit. Ha csak egy ember van és skizofrén, akkor lélektani dráma. Ha többen vannak, akkor pszicho-thriller. Ha pedig természetfeletti dolgokat egyértelműnek vesszük, akkor akár fantasy-horror is lehet :).

Akkor arra az új füzetre is vevő leszek majd :).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #731 Dátum: 2016. Június 04. - 07:43:31 »
Eredetileg volt tervben még egy 4. féle értelmezés is (igen, ha 3 nem lett volna elég :lol:).
Az ominózus buli után mivel Bálint túlságosan részeg megkéri Milánt, hogy vezessen ő haza, de mivel Milánnak nincs jogsija, ezért elkéri Bálintét. Aztán balesetet szenvednek, Bálint meghal, de a jogsi miatt és mivel mindketten Milán is súlyosan megsérül, ezért Bálintként azonosítják.
Végül ezt azért vetettem el, mert ez egy túl egyértelmű magyarázat lett volna, ami teljesen kizárja a misztikum lehetőségét, plusz szerintem valamelyik bűnügyi sorozatban láttam már ehhez nagyon hasonlót.

kevinkain

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 753
    • KevinKain
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #732 Dátum: 2016. Június 04. - 18:36:48 »
Nekem rémlik, mintha amúgy is lett volna valami utalás egy személyiségcserére, de lehet csak egy elmélet volt, ami olvasás közben eszembe jutott :).

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #733 Dátum: 2016. Június 06. - 13:24:32 »
Hát az álom jelenet utal arra, de azt meg ahogy te is írtad, ki ki eldönti, hogyan értelmezi.

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #734 Dátum: 2017. Február 20. - 15:06:10 »


Vélemény?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Június 23. - 17:17:02 írta fefeaty »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #735 Dátum: 2017. Február 20. - 15:41:07 »
Szép. :)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #736 Dátum: 2017. Február 20. - 19:52:18 »
Gondolkodom rajta, de egy kicsit drágának tartom.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #737 Dátum: 2017. Február 21. - 13:19:59 »
igen, "kicsit"
This is a joke. A real practical Joke.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #738 Dátum: 2017. Február 21. - 15:17:51 »
Limitált, díszdobozos, színes, és ahogy elnézem, nagyalakú és keménytáblás. Inkább meglepő, hogy 20e alatt van.

grey gargoyle

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4048
  • A Komédiás
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #739 Dátum: 2017. Február 21. - 17:12:07 »
A 15ezer forint sok. Ha valahogy meg lehet szerezni olcsóbban esetleg, de ennyit nem adok ki két könyvért. Majd ha árulják pl díszdoboz nélkül.
This is a joke. A real practical Joke.