Szerző Téma: Szerzői kiadványok  (Megtekintve 180780 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #420 Dátum: 2010. Március 22. - 17:38:45 »
Én is.
Összeségében nekem nem jött be annyira ez az egy két oldalas történetek nagy csattanóval koncepció, egy kettő történetnél működik, máshol nem, és ahol nem ott persze az ember ha elolvassa és utána elgondolkodik akkor persze érdekesek a történetek, de vagy hosszab hangvétel kell hogy a történeten belül elérjük a kellő hatást az olvasóval és ne a végére hagyjuk csak úgy rá mert ez olyan "nesze b*zzeg gondolkozzá" érzésű, persze akkor kevesebb ember kerül ki de akkor talán jobb egy kicsit a kidolgozás, vagy a dramaturgiára kell nagyon ráfeküdni ha mégis a 2-3 oldal marad.

benya11

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4023
    • fotolog
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #421 Dátum: 2010. Március 22. - 20:19:10 »
Ma elolvastam a 11 történetet és a Piramisfejet, mindkettő nagyon jó! :D Köszi a kiadásért kaine! ;)
Az én favoritom a 11 történetből a Körök, a Főnyeremény, meg a Kalyber is elég jó volt. A többi sztori sem volt rossz.
Jó volt újra elolvasni, kedvezőbb formában a Piramisfejeket, tetszettek, bár néhányra nem is emlékeztem hogy olvastam itt. Úgy látszik az idő vascavinton foga rajtam is kifogott. ;D Viccet félretéve a 99 és 250 közötti részeket nem fogod kiadni? Az újra beírás is király lett. ;)

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #422 Dátum: 2010. Március 22. - 20:31:28 »
Nekem a kedvencem a 11 történetből az Inverz, abszólút tetszik a történet, és a rajz is.
A legszebben megrajzolt történet a Hőség, lenyűgözően részletgazdag környezet van benne.
A Tomster is jó volt (aranyos volt a kismalac, és érdekes, hogy két Bruce Willis film is említésre került a kötetben), és a Kalyber Joe is bejött annyira, hogy rögtön megvettem egy kötetét (nem tudom, eddig hogy maradt ki).
A falánk hatos annyira debil volt, hogy nem tudom nem szeretni. ;D
Ellenben BuB a rajzaid nekem nagyon vázlatszerűnek és elnagyoltnak tünnek. Még mindig végig azonos vonalvastagságot használsz, és emiatt szinezés nélkül kicsit kusza lett az egész, máskor vihetnél rá egy kevés szürke árnyalatot, az kicsit jobban kihangsúlyozná a figuráidat. Pedig a Z betüs szót nem te húztad ki, de valamiért ott is ugyanezt a hibát éreztem.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #423 Dátum: 2010. Március 22. - 21:19:55 »
Szerintem BuB rajza a 33+-ban igazán nagyon jó volt. Úgy elkapta azt a hangulatot, a korra jellemző adottságokat, hogy sokkal jobb lett, mint reméltem.

Tom Fireheart

  • Fórum Tag
  • Pókfej
  • ***
  • Hozzászólások: 5411
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #424 Dátum: 2010. Március 22. - 21:36:30 »
Elolvastam én is a 11 történetet, a Z-betűs szó és a Falánk 6-os nem jött be. A többi történet tetszett. :D A legjobb az Inverz volt, nagyon aranyos. :D Azt te rajzoltad, VTomi, ugye? Gratula!
Második helyezettnek  "33+" -t tenném be, de Kalyber Joe és Tomster is jó volt. :D Bár a Tomster történetben elég kiszámítható volt a végső csattanó, viszont a kismalac nagyon cukin volt megrajzolva. ;D A Főnyeremény meg egy nagyon durva összeesküvés-elmélet. ;D Remélem, a Szerencsejáték Rt-től nem olvassa senki. ;D :lol:A Körök és a Döntés már nem volt olyan nagy durranás a Főnyeremény után, de azért jók voltak. A Hőség és a Szuperhős a szép rajzstílusa miatt tetszett.

Elolvastam a Piramisfejet is, jók voltak az új poénok. ;D Főleg a piroska és farkasos. :lol:
A türelem olyan fa, melynek keserű a gyökere, de édes a gyümölcse.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #425 Dátum: 2010. Március 22. - 21:42:26 »
Én a Szuperhősön nagyon röhögtem, amikor megkaptam.  ;D

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #426 Dátum: 2010. Március 22. - 23:02:49 »
Az inverz nagyon tetszett.
A Főnyeremény nem, nekem nagyon szájbarágós a fogalmazása, illetve nekem átgondolatlan a történet.
A Csobbanás sem, rajzilag bejön, máshogy nem fog meg.
Körök, egyszerű, kiszámítható, de tetszik, a dramaturgia meg az atmoszféra sokat dob rajta.
Döntés, nem, nekem poénnak durva, komolynak meg nem tudom venni.
Szuperhős, nem, értem én a viccet, de nekem kicsit gyenge poén, még piszlicsárébb halálesettel, esetleg, mondjuk, félrenyelte a nyálát. :D
Z betűs szó, nem, túlságosan szétdarabolt, és nincs elkészítve hogy beleéljük magunkat és a poénok üljenek.
Falánk hatos, igen, ez aranyos.
Tomster, igen, de nem maradt meg, egynek elmegy, de nekem a stripek jobban tetszenek, szerintem ez is simán elfért volna egy képsorban.
Kalyber Joe 7000, igen, tetszett.
33+, igen, de kicsit összecsapott a történet.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #427 Dátum: 2010. Március 22. - 23:22:08 »
Miben átgondolatlan a Főnyeremény? A Döntés egyértelműen poén.  ;) 33+ összecsapott? Pedig egyértelműen jobb a dramaturgiája, mint a Köröknek.  ;)

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #428 Dátum: 2010. Március 22. - 23:28:19 »
Hát hogy ha nem akarják odaadni a pénzt, akkor minek van a lottó? ;D
Ha Döntés poén, nekem erős, de ez legyen az én szűzies széplelkem baja. :lol:
+33 nagyon jó nagyon vicces, nem jó szó rá az összecsapott, mert ezt csak úgy értem hogy nagyon gyorsak benne a szituációk közti váltások.
A Körök meg nekem sejtelmes annyira hogy az elvigye a hátán a kiszámítható csattanót.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #429 Dátum: 2010. Március 22. - 23:51:26 »
A lottó azért van, hogy beszedjék a zsét az emberektől.  :D Most is van egy ilyen felfogás a köztudatban, én csak továbbgondoltam.  :)
A 33+ lehet, hogy megérdemelt volna ennél sokkal több oldalt, mert tényleg gyorsan pörögtek benne az események, de ez még csak nem is véletlen. Úgy voltam vele, ha bejön úgy általánosságban sokaknak, akkor egy következőben azt folytatnám a direkt kihagyott egy év történéseivel. Ott már tudnék benne lassítani, de itt még nem tudtam.

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #430 Dátum: 2010. Március 22. - 23:53:19 »
A volt történelem tanárom mondta mindig , hogy a lottó egy önkéntes adózási forma. ;D

Pádi

  • Keselyű
  • **
  • Hozzászólások: 658
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #431 Dátum: 2010. Március 22. - 23:56:54 »
Ja, így világos, mondjuk én ezt még sose hallottam, de logikus, lehet ezt valahogy az elején ábrázolni kellett volna, hogy olyan satuk is mint én, felfogják.

zozi56

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 7415
  • Őrszem
    • HálóZsák
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #432 Dátum: 2010. Március 23. - 09:47:34 »
Nekem az Inverz a kedvencem a füzetből, minden szempontból nagyon tetszik.
A főnyeremény elmegy, annyira nem nagy poén, bár a rajza nagyon szép néhol.
A Csobbanásban nem tetszett a párhuzamos szövegezés, kicsit kusza és "sok" volt, bár gondolom, ennek a terjedelem is az oka.
A Körökben bejön a történet, de a rajzok nem tetszenek. A kihúzás, az árnyékolás szép, amennyire meg tudom ítélni, de itt magukkal a nyers rajzokkal van a gond. Példál az első oldalon, amikor fojtogatják az embert hátulról, az első ember keze elég fura, viszont a következő panelen, amikor zuhan (az a legjobb kép itt, azzal nincs semmi gond), meg már jól sikerült.
A Döntésben én sem tudtam, hogy ezt poénnak vegyem-e vagy komolyan. Én komolynak vettem, és tényleg durva volt így. Egyébként az utolsó előtti sorban azt az arcot nagyon szépen rajzolta meg Petshop! Talán épp a rajzok realisztikussága miatt nem tudtam viccesen felfogni a történetet.
A Szuperhős nekem nem igazán tetszett, nem ütött elég nagyot a vicc.
A Z betűs szó tök jó volt! Gyors zombik... :)
A Falánk hatos: :hehe:
Tomster: ;D Főleg a vége tetszett, az utolsó két panek nagyon vicces lett. :)
Kalybert most olvastam először, elég Tomsteres a sztori.
33+: ez a második kedvencem a kötetben. Hogy jut ilyen hülyeség az eszedbe, Tomi...



Egyébként a figuráit miért nevezi el mindenki idegen neveken?
Man is mortal, and doomed to death and failure and loss.
This lies beyond our comprehension - why do you not despair?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #433 Dátum: 2010. Március 23. - 10:29:33 »
Fura hangzása van a magyar neveknek, érzetre. Sajnos így érzem, de nem kéne így lennie. Én angol nevet sem akartam adni a "kislányomnak", mert az nekem még annál is falsabb. Ezért valami köztes nevet kerestem és mivel a kislány más világból is való, ezért méginkább indokolt volt a Nina. A készülő képregényemben, cspa olyan nevet keresek, amik se nem magyarok, se nem angolok, hanem nemzetköziek vagy becenevek, vagy, egzotikusak pl: arab, indiai, vagy mitológiai stb

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #434 Dátum: 2010. Március 23. - 10:33:35 »
Egyébként a figuráit miért nevezi el mindenki idegen neveken?

Egy olyan országban, ahol minden második ember neve Kevin, Dzsoni vagy Dzsenifer?

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #435 Dátum: 2010. Március 23. - 10:36:27 »
Egyébként a figuráit miért nevezi el mindenki idegen neveken?

Egy olyan országban, ahol minden második ember neve Kevin, Dzsoni vagy Dzsenifer?

vagy Kárákász. (értsd: caracas)  :lol:

Ben Reilly

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 16535
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #436 Dátum: 2010. Március 23. - 10:37:48 »
Azért a Lakatos Marlonbrandot még mindig nem tudja überelni senki.

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #437 Dátum: 2010. Március 23. - 10:43:24 »
Azért a Lakatos Marlonbrandot még mindig nem tudja überelni senki.

Tényleg van ilyen? Hogy lehet anyakönyveztetni ezt??? Marlonbrando így egyben keresztnévként?

Tomster

  • Grizzly
  • *
  • Hozzászólások: 34
  • hihetetlen kalandor
    • Tomster műhely
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #438 Dátum: 2010. Március 23. - 11:42:09 »
Nekem is tetszett a 11 történet, gratulálok mindenkinek! A főnyeremény tetszett talán a legjobban, de igazából mind jó volt. :worship:

VTomi

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6418
Re:Szerzői kiadványok
« Válasz #439 Dátum: 2010. Március 23. - 12:02:25 »
Nekem a Tomster karakter tetszik és az a panel amikor a kanapén fekszik lóbálja a lábát és vigyorogva mondja, hogy nem most tud rajzolni  :lol:

Összevont üzenet ideje: 2010. Március 23. - 12:58:03
olvasta valaki a NB6-ost?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 23. - 12:58:03 írta VTomi »