Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668628 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Todd

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 10492
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #720 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 13:11:38 »
Valószinüleg ezzel Kaine is tisztában van, de nehéz lett volna kihagyni. Elvégre itt is feltűnik a végén a macsek, és a bandaháború is fontos lesz még.
Mondjuk ezt egy összefoglalóban is el lehet mondani, de még így is űberelte a mostani történetek nagyját.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #721 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 13:29:39 »
Debrát mindenképpen érdemes volt lezárni, a Bagoly-Oki háború meg innen indul, marhaság lett volna egy számot kihagyni miatta. De szerintem azért teljesít alul az előzőhöz képest, mert hiányzik belőle a Macska-szál.

Ron És Nerida

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 309
    • Képregény kritikáim
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #722 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 13:48:02 »
Mondjuk ezt egy összefoglalóban is el lehet mondani, de még így is űberelte a mostani történetek nagyját.
Hát oké, hogy az idő megszépíti a múltat, de szerintem mostanában dúskálunk a jó történetekben. :)

Idézet
Debrát mindenképpen érdemes volt lezárni, a Bagoly-Oki háború meg innen indul, marhaság lett volna egy számot kihagyni miatta.
Ezzel viszont egyet értek.

Az a fura ezekben túl sok szöveggel operáló füzetekben, hogy néha azért mégiscsak lekötnek és nem zavarnak, de nem érzem mi a különbség egyik és a másik között.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #723 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 13:55:52 »
Én még arra lennék kíváncsi , hogy ha nem a börzén veszem át akkor a postával mikor kapnám meg a képregényeket ?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #724 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 14:10:17 »
1, vagy 2 nappal utána. Tavasszal sikerült pénteken postára adni.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #725 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 15:17:06 »
Nem tudom, nekem semmi bajom nem volt a Debrás számmal, sőt. Kifejezetten zavarónak találtam mindig, ha valamelyik szereplő egyszercsak eltűnt, és az ember csak vakargatta a fejét, hogy hova. Ezért kapott Tomi folyton olyan kérdéseket, hogy "Mi van Lance Bannon-nal?". :) A Debby szál meg azért volt különösen fontos (szerintem), mert az első sorozat 15. számában utalás van rá, hogy rájött Peter titkára... aztán többé nincs benne az újságban. Jó, az meg sem fordult a fejemben, hogy Peter eltette láb alól, de voltak kérdőjelek. :P :D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #726 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 16:02:18 »
eter eltette láb alól, de voltak kérdőjelek. :P :D
:lol: :lol:

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #727 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 20:31:56 »
Azt lehet tudni,hogy a következő (tehát nem a mostani,októberi) Börzére a PPP kb. melyik Magyarországon megjelentetett Csodálatos Pókember száma körüli kiadása lesz?

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #728 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 20:37:00 »
A történet jó, Okit mindig bírtam, Baglyot még alig-alig ismerem, Debrát csíptem.  Nem is illett volna a Semic vonalba, komoly a sztori, tudathasadás, házasságon belüli erőszak ( az elég volt MJ sztorijában... ). Biffet eddig utáltam, de nem is olyan rossz gyerek! El kellett telnie ennyi évnek, hogy erre rájöjjek. A Semic sorozatában nagyon bugyuta...
Egy valami nem tetszett, elég homályos a kép, és néha kivehetetlenek pl.: az arcok.
Tudom, hogy ez nem a ti hibátok, és nem is akkora probléma, de az első szám magasra tette a lécet!  :kingpin:
Így tovább nagyon élvezem a sorozatot!
De az előző számban Tisztogató feltűnését eddig nem múlta felül egyik szereplő sem számomra.  ;D


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Fantomex

  • Vérontó
  • ***
  • Hozzászólások: 1723
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #729 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 20:42:58 »
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 18. - 21:43:23 írta kaine »
I'm the devil-may-care, international superspy with a worldly distingué that the ladies love. I was literally made for the work.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #730 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 21:40:38 »
Azt lehet tudni,hogy a következő (tehát nem a mostani,októberi) Börzére a PPP kb. melyik Magyarországon megjelentetett Csodálatos Pókember száma körüli kiadása lesz?
Még nem tudom. Vagy maradunk itt, vagy ugrunk előre 2-3 évet. Egy dologtól nagyon függ, ez elvileg kiderül októberre.
Egy valami nem tetszett, elég homályos a kép, és néha kivehetetlenek pl.: az arcok.
Tudom, hogy ez nem a ti hibátok, és nem is akkora probléma, de az első szám magasra tette a lécet!
Ez sajnos maradni fog így. Az első szám digitálisan felújított kópiából készült, a többiből nem lesz olyan. Ha csak olyanokat választanék, amikből van, akkor Inferno és Kozmikus kalandok - és ezzel vége a 80-as éveknek. De annyi sok jó sztori lenne még, de azoknak ilyen a végeredménye. Tudom, hogy nem 100-as, de szerintem még mindig marhára megéri így is (jóval a semices szint fölött van), mint kihagyni miatta sok jó sztorit.
Idézet
De az előző számban Tisztogató feltűnését eddig nem múlta felül egyik szereplő sem számomra.  ;D
Na majd a Vészmanó. :)
Kint van a főoldalon.
A lényeges részt kihagytad:
Idézet
tehát nem a mostani,októberi
;)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 18. - 21:42:12 írta kaine »

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #731 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 21:46:41 »
Ez fura, mostanság olvasgatom egyebek mellett a PPSSM Essentialjeit, amik ugye füzetméretnél kicsit nagyobbak, és ott nincs baj a képekkel - addig az első két kötetben négy vagy öt olyan oldal volt, aminél látszott, hogy szkennelniük kellett, amúgy feljavítottnak tűnt. Kérjétek el azokat, legfeljebb Petshop kiszínezi. ;D

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #732 Dátum: 2012. Szeptember 18. - 21:54:21 »
Hát ja, fekete-fehér képeket simán lehet szkennelni, semmi különbség nem lenne.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #733 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 09:22:35 »
Ha jól értem, akkor egy képregényt azonos történet több kiadásából állítotok össze. Pl. akinek megvan a régi 49. szám: ott az utolsó oldal (epilógus Flash Thompsonnal) más stílusú, vagy talán csak más színezésű, mint az előző oldalak.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #734 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 09:44:18 »
Ha ez nekem szól, nem érteni...

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #735 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 10:03:32 »
Ez fura, mostanság olvasgatom egyebek mellett a PPSSM Essentialjeit, amik ugye füzetméretnél kicsit nagyobbak, és ott nincs baj a képekkel - addig az első két kötetben négy vagy öt olyan oldal volt, aminél látszott, hogy szkennelniük kellett, amúgy feljavítottnak tűnt. Kérjétek el azokat, legfeljebb Petshop kiszínezi. ;D

Igen, elég rosszul fogalmaztam meg. :D
Tehát: azt vettem észre, hogy a képregényekben egy-egy oldal valahogy más összképet nyújt, mintha mondjuk más nyomtatóban készült volna. A fent idézett részből következtettem arra, hogy esetleg olyasmi állhat a háttérben, hogy ha kiadsz egy történetet, akkor adott képregénynek esetleg több kiadásából állítod össze, mondjuk rossz minőségű a 4-6. oldal, és azt egy digitálisan felújított kópiából veszed ki...
Így már érted, mire próbáltam rákérdezni? :-[
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 19. - 10:11:36 írta kaine »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #736 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 10:14:55 »
Ja, igen. Olyan nincs, hogy más kiadás, de az lehet, hogy mondjuk a Marvelnek valamiért hiányzik 1-1 oldal a teljes történetből (példa: a Kozmikus kalandokat kiadták újra többször is TPB-ben, de érthetően nem voltak benne azok az oldalak, amik nem a történethez kapcsolódtak szorosan, hanem az adott sorozat - pld. Spectacular - saját kis történeti szálait vitték tovább). Ilyen esetekben fogjuk a saját kis példányunkat, elmegyünk keresni egy ipari szkennert, és csinálunk belőle mi nyomtatható verziót. Az sosem lesz olyan, mint amit a Marvel küld, ezeket az oldalakat mindig lehet látni, hogy tompábbak, sötétebbek.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #737 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 11:30:41 »
Aha! Köszi a választ! Ezen már tök sokat gondolkoztam.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #738 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 16:24:41 »


De az előző számban Tisztogató feltűnését eddig nem múlta felül egyik szereplő sem számomra.  ;D
Na majd a Vészmanó. :)

Hááát... Meg kell mondjam, piszkosul várom is azt a részt. A Vészmanót mindig csipáztam. Mikor Kingpin megmenti Pókembert a tálcával a 20. számban... Zseniális főgonosz. Kicsit a vége meg lett kavircolva, de nagy krimi rajongóként tudom, hogy soha nem az a bűnös akire először hisszük.  ;D
Szóval a Vészmanó sztorija az első kockától kedvenc lett.

« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 19. - 21:14:31 írta kaine »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

D-TOX

  • Rinó
  • **
  • Hozzászólások: 761
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #739 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 20:55:23 »
Én is hozzájutottam a 2. számhoz és végre elolvastam.
Érdekes volt a Bagoly-Oki doki összecsapás, főleg amikor Oki doki odaállított az aktivátorral és azt a másik, Bagoly által ellopott, berendezést kereste. Miután kiderült, hogy a Vezértől ellopott eszköz nem az aminek lennie kellett volna, miért nem szedte ki a Bagolyból, hogy hol van az általa ellopott dolog (főleg úgy, hogy gyakorlatilag legyőzte)? E helyett Oki doki lelépett, hogy majd visszajön később még egyszer a cuccért.
A történet vége ugyancsak érdekfeszítő volt. Peter a kb. 7. emeleti erkélyéről csak úgy betoppant, hogy a sokk-terápiát alkalmazza...és ez Debrának egyáltalán nem tűnt fel (na meg az sem, hogy hogyan jutott be egyáltalán a lakásba, gondolom zárt ajtókon keresztül)...pedig úgy vélem, Debra a szobában volt elég hosszú ideig...elég jól elbújt Peter a teraszon  :D.   
Összességében elégedett voltam az első 2. számmal, a minőségre nincs panasz.

Korábban Pendragon kérdezte, hogy mikor lesz az Inferno, amire azt írtad Kaine, hogy lehet már 2014 év végén. Akkor most tulajdonképpen engedik, hogy ugrálj időrendileg a történetek között vagy sem? Mert korábban azt írtad, hogy csak sorban haladhatsz a kiadással...összevissza nem engednek válogatni...ha jól látom, az 5. és 6. szám között is lesz egy kis kihagyás, bár nem túl nagy...
Vagy ez azért van, mert a Fekete Macskához kapcsolódó történeteket válogattál össze, s ezért lehet így kiadni?
Ha mondjuk azt mondanád, hogy Zöld Manós történet-válogatást akarsz kiadni füzetes formában a kezdetektől napjainkig, akkor olyan válogatást is engednének (mondjuk 60-as, 70-es, 80-as és 90-es évek best of Zöld Manós sztorijait időrendi sorrendben adnád ki, de mást nem)?