Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668577 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #740 Dátum: 2012. Szeptember 19. - 21:18:40 »
Peter a kb. 7. emeleti erkélyéről csak úgy betoppant, hogy a sokk-terápiát alkalmazza...és ez Debrának egyáltalán nem tűnt fel
Hát, nem csoda, amennyire a saját kis külön világában élt.

Idézet
Akkor most tulajdonképpen engedik, hogy ugrálj időrendileg a történetek között vagy sem?
Nem engedik, de ha van egy koncepció - például most a Fekete Macska - akkor abból válogathatok bárhonnan. Ezért is fejezzük be a 6 részt ezzel a vészmanós számmal. Különben az Amazingről még bejött volna 3-4 rész, de azt elpakoltam a következő box anyagába.

slider78

  • Homokember
  • **
  • Hozzászólások: 964
  • Gépészmérnök
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #741 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 09:06:31 »
Tényleg a gyűjtői boxok, hogy állnak? "Lassan" már a második is készülhet :-)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #742 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:02:06 »
Jövő hónapban tudunk érdemben foglalkozni vele. Most extra sok munkánk van a börze miatt is.

Mike

  • Zöld Manó
  • ****
  • Hozzászólások: 3463
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #743 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 08:55:54 »
Végre én is elolvastam. :) Nekem nagyon tetszett, talán jobban, mint az első szám. Nem Oki-Bagoly miatt, hanem inkább a Debbel való probléma miatt. + valahogy jobban bejött ez a Fekete Macska felvezetés, mint a búcsújuk. Egyedül a rajzzal voltak problémáim, nem is a stílussal, hanem egyes panelek közti nagy üresség miatt.
Nagyon várom a kövi számot! :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #744 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 15:36:11 »
Örülök, hogy ilyen is van, akinek a második tetszett jobban. A folytatás is ilyesmi lesz.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #745 Dátum: 2012. Szeptember 24. - 22:35:44 »
Kinn van a 4-5. borító is.

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #746 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 07:29:23 »
És már megint olyan pinduri méretben.  :(

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #747 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 08:27:10 »
Először nagyobban tettem ki, de sosem töltött be.

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #748 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 10:25:35 »
A macsekos nagyon jó lett!
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #749 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 11:18:10 »
Egyébként én például kifejezetten örülök ezeknek a számoknak. Talán a 19. szám volt a második, amin valami iskolai vásáron szert tettem, és ott van utalás erre a macskás-oktopusz dokis történetre. Rég bántotta a fantáziám. :)
Valahogy alapból, ha egy régebbi számra utalás történt, akkor én azt mindig nagyon meg akartam szerezni.

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #750 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 15:32:03 »
Kedves kaine, kedves Kingpin!
Ezt a posztot igazából már vagy másfél hete meg akarom írni. A szeptember első fele számomra kimondhatatlanul sz*r volt, semmire sem volt időm. Nagyjából két hete teljesen véletlenül volt két percem netezni, és itt a főoldalon megláttam, hogy az akkor írtakhoz képest másnap postára adod a PPP második számát. Teljesen váratlanul ért, abszolút megfeledkeztem a dologról :(. Mivel én kéthavi postázást kértem, azon a pénteken meg is érkezett a két szám. Háááát.... nagyon régen nem örültem annyira valaminek, mint amikor kinyitottam a csomagot és megláttam a Macskás címlapot. Szerencsére mindkét szám hibátlan maradt a csomagban, érdemes volt ide a céghez kérni. De vissza az első számhoz: elmondhatatlanul nagy örömet szereztettek ezzel a sorozattal nekem. Igazából már ilyesmire vártam évek óta. Jók az ÚBA kötetek, jók a Pók kötetek (főleg az MK), de végre ismét olyan történetet olvastam, ami nem két percig tartott, amin lehetett egy kicsit filózni és nem bugyuta párbeszédek voltak benne. Az én begyepesedett agyamban még mindig a régi magyar sorozat első huszonegynéhány száma az etalon, hatmilliomodjára is elő tudom őket venni és élvezettel olvasni. Először marha fura volt JRJR rajzait ilyen fényes lapon látni (nem a kissé megsárgult lapokon :)), de gyorsan megszoktam. Szóval jó rajzok, jó szöveg és persze az immár szinte hagyományos Kingpin minőség  :worship:. Nagyon tetszett a Macskás dokumentáció is - az már csak hab lett volna a tortán, hogy a két korábbi boritó esetleg teljes oldalon jelenik meg :).
A második számnál először nagyon meglepődtem a rajzokon, már azt hittem, én valami nyomdahibás példányt kaptam :D, az első számban sokkal karakteresebbek a rajzok, de ez már ki lett itt tárgyalva. És ahogy a többiek is írták, a Debbie-s szál számomra is egyértelműen erősebb volt (Biff Rifkin egyértelmű meglepetés, meg persze ami Deb-ről kiderült), de azért jó megismerni ezt a Bagoly-Oktopusz párharcot is, ha már a régi sorozatban oly sokszor emlegették.
Összességében tehát semmi bajom a korábbi kiadványokkal, sőt, de nekem ez most a Kingpin képregények legjobbika.
Még egyszer köszönöm a munkátokat  :kingpin:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #751 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 15:53:09 »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #752 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 16:03:47 »
Ezek közül az 1-es nem igazán, a 6-ost nem engednék, mert nem önálló történet, a 29-30 az még lehetséges.

Drake: köszi, hogy leírtad, mindig öröm ilyeneket olvasni.  ;) Próbáljuk így is folytatni.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #753 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 16:28:45 »
Igen, sajnos már látom, az AMSP # 268. tartozik hozzá! :(
Nagy kár, hogy az Amazingba nem nyúlhatsz bele, mert hogy azt csak kihagyás nélkül engedi a Panini! Van rá szerinted esély, hogy egyszer bele merj vágni valahonnan elkezdve ebbe a sorozatba?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #754 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 21:25:54 »
Azok legnagyobb része már megjelent magyarul. Belenyúlhatnék bárhol, de a 80-as évekből a zöme már ki lett adva. Ugrálni meg nagyon nem lehet. Majd ha elérünk a 90-es évekig, ott már lehet folyamatos Amazing is, mert a 90-es évekből igen kevés jelent meg abból a sorozatból.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #755 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 23:15:31 »
Nos, akkor remélem az Amazing # 328-astól kezded majd! :)
Mi az elképzelésed a régebbi, 70-es évek beli szorikról? Gondolok itt az idősebb Romita munkáira.

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #756 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 08:42:19 »
Nos, akkor remélem az Amazing # 328-astól kezded majd! :)
Úgy lenne jó, de nem kizárt, hogy 1-2 Meki is bejátszik majd előtte még.
Idézet
Mi az elképzelésed a régebbi, 70-es évek beli szorikról? Gondolok itt az idősebb Romita munkáira.
Ő már nemigen rajzolt a 70-es években, ott már Ross Andru volt a ceruzás. Különben azon nőttem fel, úgyhogy szeretem őket.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #757 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 16:11:28 »
Úgy tudtam, ő volt a művészeti vezető akkoriban, és hogy még meg-meg rajzolt pár részt. Én is szeretem, aktív igazán a 60-as években volt, tudom merész dolog lenne kiadni itthon olyan régi képregényt, így nem is rabolom olyan ostoba kérdésekkel a drága idődet, hogy valaha lehetségesnek látnád-e egy amolyan best of  Romita kiadványt, benne 4-5 sztorival. :)
"Meki" érdekes figura, a rajzai alapvetően nem lennének rosszak, ha a határidő nem rugdosta volna néha a fenekét, mert olyankor látszott, hogy összecsapta, lásd : a Nemzetellenes összeesküvés c. részek egyes számait! Viszont ha hagyták szárnyalni, akkor elégé ütőseket tudott összehozni. Emlékszem, a régi sorozat 50. számában volt egy kétoldalas poszter tőle, az egyiken Hulkkal a másikon a Buldózerrel csatázott, a Hulkos megvan: http://www.comicvine.com/the-amazing-spider-man-shaws-gambitacts-of-vengence/37-113265/
De a Buldis?  :headscratch:
Amúgy remélem az az egy-két Mc bácsi az Amazing #311-313. lesz, márcsak az Infreno miatt is! ;)

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #758 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 16:17:43 »
Én is szeretem, aktív igazán a 60-as években volt, tudom merész dolog lenne kiadni itthon olyan régi képregényt, így nem is rabolom olyan ostoba kérdésekkel a drága idődet, hogy valaha lehetségesnek látnád-e egy amolyan best of  Romita kiadványt, benne 4-5 sztorival. :)

Én is nagyon örülnék neki mint már tudjátok Romita Sr. nálam a NO1 ;D ;D ;D
Persze nem hiszem, hogy ilyen Romita mániásokon (mint mi) kívül más megvenné :(
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #759 Dátum: 2012. Szeptember 26. - 17:52:59 »
Én is szeretem, aktív igazán a 60-as években volt, tudom merész dolog lenne kiadni itthon olyan régi képregényt, így nem is rabolom olyan ostoba kérdésekkel a drága idődet, hogy valaha lehetségesnek látnád-e egy amolyan best of  Romita kiadványt, benne 4-5 sztorival. :)

Én is nagyon örülnék neki mint már tudjátok Romita Sr. nálam a NO1 ;D ;D ;D
Persze nem hiszem, hogy ilyen Romita mániásokon (mint mi) kívül más megvenné :(

Nem merném én azt mondani, hogy Romita mániás. Szerintem az egyik legjobb Pókember az övé. Ez nem mánia, Romitát mindenkinek szeretnie kellene! ;)


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS