Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668655 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1240 Dátum: 2013. Március 09. - 19:40:57 »
Nem marad ki az Inferno, lesz az is - az már a jövő évi tervben van benne.
Ez a Spider-Man 17 is be van tervezve, ja. :)
A "repül, lézert lő ki" mindegyik nagyjából egyszer fordul elő az egészben, a lényeg nem ezen van, hanem azon, hogy ezt hogyan dolgozza fel egy olyan valaki, mint PP.  ;)

Köszi, megnyugodtam, akkor tényleg tartalmas kis cuccok lesznek benne! ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1241 Dátum: 2013. Március 14. - 09:55:50 »
Nekem ma megjött a csomagon (feleségem írt üzenetet ) , mivel én ma dolgozom , csak holnap olvashatom , de legalább megjött már.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1242 Dátum: 2013. Március 14. - 18:20:52 »
Hál'Istennek én is megkaptam a csomagot. Még nem volt időm elolvasni, de legalább hétvégére a rossz időre pont jó lesz.  :D
Király lett nagyon a PPP, szinte Hihetetlen -  ja az a másik. (Jó-jó gyenge poén volt ;D!)
Szóval nagyon jó lett, azt hittem, hogy a tavalyi számokat már nem lehet überelni, de tévedtem. A 80+ oldal a retro hangulatú doksikkal tényleg telitalálat. Kíváncsi vagyok, hogy lehetne-e ezt még fokozni. Mondjuk Tomit ismerve nem lepődnék meg semmiben! :kingpin:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1243 Dátum: 2013. Március 14. - 19:49:39 »
Ma én is megkaptam a 7. számot! Nagyon jó lett tényleg, az MTU sztori igazi retro érzés volt a javából, jó volt újra viszont látni a Békaembert! :) A harmadikban pedig végre megtudtuk hogy mi is lett az Amy Powell szállal! Kíváncsian várom mi lesz ebből! ;) A végén az extra oldalak tök jók lettek, bár a hangvétel egy kicsit talán gyerekes, de gondolom ez az eredetiben is ilyen volt, ti csak lefordítottátok. Ahogy láttam Alex Saviuk rajzolta a képeket hozzá, még a régi rajzstílusával! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1244 Dátum: 2013. Március 14. - 20:39:52 »
Szóval nagyon jó lett, azt hittem, hogy a tavalyi számokat már nem lehet überelni, de tévedtem. A 80+ oldal a retro hangulatú doksikkal tényleg telitalálat. Kíváncsi vagyok, hogy lehetne-e ezt még fokozni. Mondjuk Tomit ismerve nem lepődnék meg semmiben! :kingpin:
Már agyalok a fokozás lehetőségein. :)
A végén az extra oldalak tök jók lettek, bár a hangvétel egy kicsit talán gyerekes, de gondolom ez az eredetiben is ilyen volt, ti csak lefordítottátok. Ahogy láttam Alex Saviuk rajzolta a képeket hozzá, még a régi rajzstílusával! ;)
Igen, sima fordítás volt, ilyen az eredeti is. Ez egy Web of Spider-Manből van, vagyis Saviuk sajátja. :)

Psycho

  • Fórum Tag Top
  • Zöld Manó
  • ***
  • Hozzászólások: 3184
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1245 Dátum: 2013. Március 14. - 20:43:34 »
Megjöttek nekem is a képregények. Amikor megláttam először a PPP: hát hűű! :o Még, hogy a méret nem számít ;D Egyszerűen gyönyörű. Az illata meg már lezárt borítékon keresztül is érződött. :)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1246 Dátum: 2013. Március 14. - 20:58:22 »
Én még nem kaptam semmit....

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1247 Dátum: 2013. Március 14. - 21:24:43 »
Szóval nagyon jó lett, azt hittem, hogy a tavalyi számokat már nem lehet überelni, de tévedtem. A 80+ oldal a retro hangulatú doksikkal tényleg telitalálat. Kíváncsi vagyok, hogy lehetne-e ezt még fokozni. Mondjuk Tomit ismerve nem lepődnék meg semmiben! :kingpin:
Már agyalok a fokozás lehetőségein. :)
A végén az extra oldalak tök jók lettek, bár a hangvétel egy kicsit talán gyerekes, de gondolom ez az eredetiben is ilyen volt, ti csak lefordítottátok. Ahogy láttam Alex Saviuk rajzolta a képeket hozzá, még a régi rajzstílusával! ;)
Igen, sima fordítás volt, ilyen az eredeti is. Ez egy Web of Spider-Manből van, vagyis Saviuk sajátja. :)

Külön örülök, hogy az eredeti szövegbuborékokat használjátok, jó lenne ahol lehet az eredeti betűtípushoz hasonlót alkalmazni! ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1248 Dátum: 2013. Március 14. - 21:31:25 »
Ha Atinak lenne pár fölös hete elkészíteni egy olyan fontot, valószínűleg megtette volna. :) De bronzkori betűkre hajazó fontot találni finoman szólva sem egyszerű. Talán ha három vagy négy létezik egyáltalán.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1249 Dátum: 2013. Március 14. - 21:36:58 »
Ati már régen járt erre, de biztos így van, amúgy tetszenek az ilyen régebbi, kézi beírásra hajazó fontok! ;) A színezés viszont néhol picit gyanús volt, nem egy helyen túlment a körvonalakon, de gondolom ennél jobban nem tudták feljavítani az eredetieket, amik még ennél is rosszabb állapotban voltak! Külön öröm, hogy nem színezték át, mai csili-vili színezésre, így megmaradt a retro hangulata, és nem lóg ki a régi Semices Pókemberek közül! ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1250 Dátum: 2013. Március 14. - 21:55:33 »
Ahhoz az kellene, hogy meglegyenek az eredeti ceruza- vagy még inkább tusrajzok. A "digitalizálás" a legtöbb esetben azt jelenti, hogy beszkennelik az eredeti füzeteket. (Vagy szerencsésebb esetben a filmeket.) :) Szoktak amúgy restaurálást végezni füzeteken, de az nagyon drága mulatság, ezért is kerülnek 50-100 dollárba a Masterworksök. Kérdezd csak meg a Képest, mibe került nekik a Rejtő-történetek restaurálása.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1251 Dátum: 2013. Március 14. - 22:43:43 »
Ja értem, csak mert olyan szépen el tudták tüntetni a színpixeleket (pöttyöket), gondolom a be "digizés" egyik jótéteménye! :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1252 Dátum: 2013. Március 14. - 22:55:04 »
Ati és Petshop mániája, hogy megveszik, vagy megcsinálják ugyanazt a fontot, mint az eredeti.  ;)

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1253 Dátum: 2013. Március 15. - 08:49:33 »
Ma kezemben tarthatom a kiadványt , nagyon szép és vaskos kiadvány. A történetek szuperek , nagyon szeretem. Egy negatívumot tudok csak leírni az meg a következő.: Az én két példányom egyikének borítóján van egy szakadás illetve valami fekete piszok ( nagyrészt sikerült leszednem ), de ha megoldható én szeretném  ezt a példányt kicserélni ha lehet majd a májusi rendezvényen. Tomi, megoldható. Elteszel nekem egy tuti példányt addig ?

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1254 Dátum: 2013. Március 15. - 09:28:04 »
Egy apró kis hibát találtam a PPP belső oldalán. Ott az áll, hogy idén 18 kaland jelenik meg, de alább ott van a számszerű felsorolás (4 Web, 6 Amazing, 8 Spectacular és 1 MTU) ami viszont már 19 történet. Akkor hogy is van ez?  :headscratch:
Az MTU jó volt, ezekből jöhetne még több.  :D

A másik apró hiba amit felfedeztem az MTU-s történetben, hogy ott azt írtátok, hogy Ámokfutót utoljára a CsP 9-ben láthattuk, de szerepelt a 48-49-es Baljós légiós történetben is.  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 15. - 11:52:09 írta Sepi »

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1255 Dátum: 2013. Március 15. - 12:19:56 »
Az én két példányom egyikének borítóján van egy szakadás illetve valami fekete piszok ( nagyrészt sikerült leszednem ), de ha megoldható én szeretném  ezt a példányt kicserélni ha lehet majd a májusi rendezvényen. Tomi, megoldható.
Sajnos ez nem működik így. Amikor mi csomiztuk, hibátlan példányok voltak, a postai úton történhetett vele valami, amitől megsérülhetett - pedig mi aztán rendesen becsomagoljuk. Ezért viszont nem tudunk felelősséget vállalni, ez a posta sara.  :nemtudom: Bármelyik másik sorozatunkat - ennek ellenére is - kicserélnénk, de ez korlátozott példányszámú, egyszerűen nincs belőle annyi, hogy ezeket pótolni tudjuk.  :-\
Egy apró kis hibát találtam a PPP belső oldalán. Ott az áll, hogy idén 18 kaland jelenik meg, de alább ott van a számszerű felsorolás (4 Web, 6 Amazing, 8 Spectacular és 1 MTU) ami viszont már 19 történet. Akkor hogy is van ez?  :headscratch:
Amikor írtam a bevezető oldalt, még úgy volt, hogy 72 oldalas lesz a füzet. A 80 oldallal lehetővé vált, hogy bemenjen az Amazing 248 - ami ugye csak 11 oldal, mert a másik 11 már megjelent régebben. Hát így.  ;)
Idézet
Az MTU jó volt, ezekből jöhetne még több.  :D
Ne hidd. Nem azért volt jó, mert MTU, hanem azért, mert JMD.  ;)
Idézet
A másik apró hiba amit felfedeztem az MTU-s történetben, hogy ott azt írtátok, hogy Ámokfutót utoljára a CsP 9-ben láthattuk, de szerepelt a 48-49-es Baljós légiós történetben is.  ;)
Ez sem hiba, mert ez az MTU a kettő között helyezkedik el időben - mint ahogy ezt részleteztem a hátsó belső borítón. Ebben az időben, amikor ez történik, Ámokfutó még csak egyszer találkozott Pókemberrel, a CS9-ben. A Baljós Légió még később jön.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1256 Dátum: 2013. Március 15. - 12:36:41 »
Értelek , és megértem .

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1257 Dátum: 2013. Március 15. - 13:39:36 »
Ez sem hiba, mert ez az MTU a kettő között helyezkedik el időben - mint ahogy ezt részleteztem a hátsó belső borítón. Ebben az időben, amikor ez történik, Ámokfutó még csak egyszer találkozott Pókemberrel, a CS9-ben. A Baljós Légió még később jön.
Így érthető, csak a lábjegyzet szöveg így az idő függvényében máshogy értelmezhető. Lehet, hogy itt nem ártott volna inkább ott hagyni az eredeti számozást. Pl: "*az Amazing Spider-man 219-ben (CsP 9)."

Amikor írtam a bevezető oldalt, még úgy volt, hogy 72 oldalas lesz a füzet. A 80 oldallal lehetővé vált, hogy bemenjen az Amazing 248 - ami ugye csak 11 oldal, mert a másik 11 már megjelent régebben. Hát így.  ;)
Áhá, így már érthető ez is. De akkor így viszont át kellett volna írni a szöveg többi részét is.  :) Persze ez csak szőrszál hasogatás, csak szemet szúrt, hogy ellentmondás van a szövegben.  :)

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1258 Dátum: 2013. Március 15. - 19:49:13 »
Ez a sztori nem fog megjelenni?

http://www.supermegamonkey.net/chronocomic/entries/amazing_spider-man_244-245.shtml

Továbbá, amennyiben majd végzünk a 90-es évekkel, (optimista vagyok :) ) lesz rá mód, hogy kiadjuk az Amazing Spider-Man történeteit hármasával, kihagyás nélkül a #39. számtól kezdve?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1259 Dátum: 2013. Március 15. - 20:44:37 »
Így érthető, csak a lábjegyzet szöveg így az idő függvényében máshogy értelmezhető. Lehet, hogy itt nem ártott volna inkább ott hagyni az eredeti számozást. Pl: "*az Amazing Spider-man 219-ben (CsP 9)."
Nem akarok bele eredeti számozást, igyekszem a régi CSP sorozathoz igazítani, végtére is a kiegészítője annak.
Idézet
De akkor így viszont át kellett volna írni a szöveg többi részét is.  :)
Ez igaz, csak a hirtelen megnövekedett oldalszám annyi pluszmelót tett rám, hogy elsiklottam fölötte.  ;)
Ez a sztori nem fog megjelenni?
Nem, az kimarad.
Idézet
Továbbá, amennyiben majd végzünk a 90-es évekkel, (optimista vagyok :) ) lesz rá mód, hogy kiadjuk az Amazing Spider-Man történeteit hármasával, kihagyás nélkül a #39. számtól kezdve?
Már nem is annyira optimizmus, én nagyjából már átlátom, hogy simán eljutunk addig.  ;)
Még belenézünk a 2000-es évekbe is, hogy összekössük a már megjelent sorozatainkat egymással, de utána igen, jönnek a 60-asok (ám inkább négyesével).