Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668598 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1260 Dátum: 2013. Március 15. - 21:24:51 »
Idézet
Továbbá, amennyiben majd végzünk a 90-es évekkel, (optimista vagyok :) ) lesz rá mód, hogy kiadjuk az Amazing Spider-Man történeteit hármasával, kihagyás nélkül a #39. számtól kezdve?
Idézet
Már nem is annyira optimizmus, én nagyjából már átlátom, hogy simán eljutunk addig.  ;)
Még belenézünk a 2000-es évekbe is, hogy összekössük a már megjelent sorozatainkat egymással, de utána igen, jönnek a 60-asok (ám inkább négyesével).

Fantasztikus hír! :kingpin:

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1261 Dátum: 2013. Március 15. - 22:04:28 »
Biza hogy remek hírek!  :kingpin:
Kiolvastam már tegnap, de azóta se akarom vissza rakni a szekrénybe, folyton forgatnám, olvasgatnám! :D Szuper kis füzetsorozat!

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1262 Dátum: 2013. Március 15. - 22:13:04 »
Szerencsére sikerült már beszereznem a Pókember-számokat ,tehát indulhat a "rombolás"!---és a folytatás.  :)

Kanaszta

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 7092
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1263 Dátum: 2013. Március 16. - 01:34:47 »
Hétfőre várható a pakk?  :-\

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1264 Dátum: 2013. Március 16. - 09:49:21 »
Már nem is annyira optimizmus, én nagyjából már átlátom, hogy simán eljutunk addig.  ;)
Még belenézünk a 2000-es évekbe is, hogy összekössük a már megjelent sorozatainkat egymással, de utána igen, jönnek a 60-asok (ám inkább négyesével).
Nem lesz az túl tömény abból a korszakból? Én azért egészségesebbnek látnám, ha a 60-as évekbeli sztorik mellé más is kerülne a füzetbe a későbbi időszakokból. Pl a 80-as 90-es vagy a 2000-es évekből minik, vagy akár Team-Upok. Azért ne felejtsük el, hogy bár sok a Pókember rajongó, de azért nem mindenki rajong annyira a 60-as évekért. Egy egészséges egyensúly jól el tudná adni a lapot, szerintem, míg a tömény 60-as évek egyeseket lehet hogy eltántoríthat egy-két szám után.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 16. - 09:50:56 írta Sepi »

Ati

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 256
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1265 Dátum: 2013. Március 16. - 10:27:31 »
Külön örülök, hogy az eredeti szövegbuborékokat használjátok, jó lenne ahol lehet az eredeti betűtípushoz hasonlót alkalmazni! ;)
Először is bocsesz, igen, ritkábban írok ide mostanában, mert a Kingpin megnövekedett kiadásai viszik az időt, mint a fene, de azért szoktam nézni a visszajelzéseket.  ;)
Eredeti szövegbubik? Persze, nem is lehetne másként, mivel a rajzban vannak. Bár tény, h voltak – pl. talán a franciáknál, h átrajzolták ezeket –, de mi ilyet nem teszünk, csak végszükség esetén. A digiseknél más a helyzet.
Ha olvastad az 1. számot, a nyitóoldalon szerepel, h a betű, az eredeti beíró kézírása nyomán készült. Nyilván nem lehet mindenkiéből egy válogatásban, de Joe Rosen volt az akkori korszak egyik meghatározó beírója, direkt ezért csináltam az ő kézírásából fontot. Valóban elég sok idő minden karaktert kiszedni, finomítani, néha nincs is meg (pl. számok, spec. karakterek), és elvileg 3 fajtát kellene csinálni a 2 x 44 (+a többi) betűből: kurrens, kurzív, félkövér+kurzív. (Már csak a kurzív van hátra, de addig megteszi a hamis dőlt is)
Szóval ennél egyedibb már nem is lehet a magyar kiadás. A Jean DeWolffban szintén, ott Phil Felix keze munkája elevenedik meg.
Ahol lehet, az eredeti fut.
A maiaknál pedig megveszem a betűt (Comicraft), ha kapható. Azonban a Marvel a Virtual Calligraphyvel gyakrabban irat be. Nekik emileztem, hogy megkaphatnánk-e, de nem méltattak válaszra, még próbálkozom, bár olvastam vhol, h ők nem adják oda senkinek a betűiket, szóval azok helyett általában két stúdió (Comicraft és Blambot) betűíből válogatok, válogatunk.

venom75

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 6657
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1266 Dátum: 2013. Március 16. - 10:49:50 »
Nekem egy kicsit fura volt a lyuk helyet luk-at olvasni, vagy ez megszokott ??

fefeaty

  • Pókirtó
  • *
  • Hozzászólások: 233
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1267 Dátum: 2013. Március 16. - 12:46:08 »
Már nem is annyira optimizmus, én nagyjából már átlátom, hogy simán eljutunk addig.  ;)
Még belenézünk a 2000-es évekbe is, hogy összekössük a már megjelent sorozatainkat egymással, de utána igen, jönnek a 60-asok (ám inkább négyesével).
Nem lesz az túl tömény abból a korszakból? Én azért egészségesebbnek látnám, ha a 60-as évekbeli sztorik mellé más is kerülne a füzetbe a későbbi időszakokból. Pl a 80-as 90-es vagy a 2000-es évekből minik, vagy akár Team-Upok. Azért ne felejtsük el, hogy bár sok a Pókember rajongó, de azért nem mindenki rajong annyira a 60-as évekért. Egy egészséges egyensúly jól el tudná adni a lapot, szerintem, míg a tömény 60-as évek egyeseket lehet hogy eltántoríthat egy-két szám után.

Egy igazi pók rajongót nem tántoríthat el. Sőt... ;)

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1268 Dátum: 2013. Március 16. - 12:57:25 »
Lehet, csak a kiadványt nem éppen annak a másfél tucat embernek kell feltétlen eltartania…

Rebellis

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 196
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1269 Dátum: 2013. Március 16. - 14:58:18 »
Nem is tudom. Érdekes volt beleolvasni azokba a füzetekbe is. Egyrészt jó volt látni a kezdeteket (amikor egy 'mezei' elszabadult robot is még hatalmas erőpróba volt Peternek), másrészt - nekem legalábbis - elég sok meglepetésen volt részem. ( pl. Betty és Peter kapcsolata a kezdetekben, tudva, hogy mik várnak még Bettyre később, amely történetek ma már szintén retronak számítanak,  stb. )
Nem tartom magam elvakult Pókember rajongónak, de Én ellennék a sima '60-as évekkel is, kiegészítő történetek nélkül is.
Ha azt hiszed, túl kicsi vagy ahhoz, hogy nagy hatással lehess bármire, feküdj le este aludni úgy, hogy egy szúnyog van a szobádban.

Comicboy

  • Skorpió
  • ***
  • Hozzászólások: 1567
  • Pókember rajongó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1270 Dátum: 2013. Március 16. - 18:17:37 »
Na ennek örülök, jönnek a 60-asok és kedvenc rajzolóm John Romita Sr. ;D :spidey:
Am tényleg lehet valami abban amit Sepiék mondanak, ha az ember elkezdi olvasni az Amazing Spider-mant és az ember
egyszerre elolvas 10 számot az elég tömény tud lenni. :roll:
Bár magam részéről jöhet egyben a 60-as évek ;)
"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1271 Dátum: 2013. Március 16. - 19:14:19 »
Külön örülök, hogy az eredeti szövegbuborékokat használjátok, jó lenne ahol lehet az eredeti betűtípushoz hasonlót alkalmazni! ;)
Először is bocsesz, igen, ritkábban írok ide mostanában, mert a Kingpin megnövekedett kiadásai viszik az időt, mint a fene, de azért szoktam nézni a visszajelzéseket.  ;)
Eredeti szövegbubik? Persze, nem is lehetne másként, mivel a rajzban vannak. Bár tény, h voltak – pl. talán a franciáknál, h átrajzolták ezeket –, de mi ilyet nem teszünk, csak végszükség esetén. A digiseknél más a helyzet.
Ha olvastad az 1. számot, a nyitóoldalon szerepel, h a betű, az eredeti beíró kézírása nyomán készült. Nyilván nem lehet mindenkiéből egy válogatásban, de Joe Rosen volt az akkori korszak egyik meghatározó beírója, direkt ezért csináltam az ő kézírásából fontot. Valóban elég sok idő minden karaktert kiszedni, finomítani, néha nincs is meg (pl. számok, spec. karakterek), és elvileg 3 fajtát kellene csinálni a 2 x 44 (+a többi) betűből: kurrens, kurzív, félkövér+kurzív. (Már csak a kurzív van hátra, de addig megteszi a hamis dőlt is)
Szóval ennél egyedibb már nem is lehet a magyar kiadás. A Jean DeWolffban szintén, ott Phil Felix keze munkája elevenedik meg.
Ahol lehet, az eredeti fut.
A maiaknál pedig megveszem a betűt (Comicraft), ha kapható. Azonban a Marvel a Virtual Calligraphyvel gyakrabban irat be. Nekik emileztem, hogy megkaphatnánk-e, de nem méltattak válaszra, még próbálkozom, bár olvastam vhol, h ők nem adják oda senkinek a betűiket, szóval azok helyett általában két stúdió (Comicraft és Blambot) betűíből válogatok, válogatunk.

Köszi, így vili, és további sok sikert a keresgéléshez, szeretem amikor egy kiadvány hasonlít az eredetire! ;)

Már nem is annyira optimizmus, én nagyjából már átlátom, hogy simán eljutunk addig.  ;)
Még belenézünk a 2000-es évekbe is, hogy összekössük a már megjelent sorozatainkat egymással, de utána igen, jönnek a 60-asok (ám inkább négyesével).
Nem lesz az túl tömény abból a korszakból? Én azért egészségesebbnek látnám, ha a 60-as évekbeli sztorik mellé más is kerülne a füzetbe a későbbi időszakokból. Pl a 80-as 90-es vagy a 2000-es évekből minik, vagy akár Team-Upok. Azért ne felejtsük el, hogy bár sok a Pókember rajongó, de azért nem mindenki rajong annyira a 60-as évekért. Egy egészséges egyensúly jól el tudná adni a lapot, szerintem, míg a tömény 60-as évek egyeseket lehet hogy eltántoríthat egy-két szám után.

Aki nem rajong a 60/70-es évek Pókembereiért, az nem is igazi pókrajongó, szerintem!
Amúgy, még mindig ott van azoknak akik a mai sztorikat részesítik előnyben a Hihetetlen Pókember! ;) Úgyhogy én nagyon örülök, hogy végre nyomtatásban lesznek azok a sztorik!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1272 Dátum: 2013. Március 16. - 21:54:42 »
Nem lesz az túl tömény abból a korszakból? Én azért egészségesebbnek látnám, ha a 60-as évekbeli sztorik mellé más is kerülne a füzetbe a későbbi időszakokból.
Sosem szerencsés egy kiadványon belül totál más időfolyamot leadni, csak megzavarja a nem totál hozzáértőket. És addigra már minden arra érdemes kiadványon túl leszünk, vagyis nemigen marad hátra más...
Nekem egy kicsit fura volt a lyuk helyet luk-at olvasni, vagy ez megszokott ??
Tudtommal mindkettő használatos ugyanúgy.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1273 Dátum: 2013. Március 16. - 22:06:59 »
Sőt, van a lik is, hogy szép legyen. :D

Sepi

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 11911
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1274 Dátum: 2013. Március 17. - 09:48:42 »
Aki nem rajong a 60/70-es évek Pókembereiért, az nem is igazi pókrajongó, szerintem!
Azért ez kicsit túl nagy sarkítás, egyszerűen csak vannak akiknek azok a sztorik már túl gyengék és nem köti le őket. Olyanok, mint például Batman, Superman, vagy Amerika Kapitány korai kalandjai. Inkább megmosolyogtatóak az akkori sztorik. Persze tény, hogy szervesen hozzá tartozik a karakter történetéhez, ezt aláírom, csak vannak akiknek nem jön be annyira. Pont ugyanaz az eset, hogy valakinek meg az új történetek nem jönnek be, de ezért nem kell egyből rámondani a másikra, hogy akkor az nem is igazi rajongó. Egyszerűen csak más az ízlése, ami még a negyedik alaptörvény ellenére sem elítélendő. És ugyebár még mindig az van, amit talgaby is mondd, hogy a fórumokon fellelhető hangos retro fanokon kívül a többi vásárló ízlését is figyelembe kell venni, mert nem az a pár ember fogja megvenni az összes példányszámot.

kzoli

  • Sakál
  • ***
  • Hozzászólások: 1282
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1275 Dátum: 2013. Március 17. - 10:09:05 »

Azért ez kicsit túl nagy sarkítás, egyszerűen csak vannak akiknek azok a sztorik már túl gyengék és nem köti le őket. Olyanok, mint például Batman, Superman, vagy Amerika Kapitány korai kalandjai. Inkább megmosolyogtatóak az akkori sztorik. Persze tény, hogy szervesen hozzá tartozik a karakter történetéhez, ezt aláírom, csak vannak akiknek nem jön be annyira. Pont ugyanaz az eset, hogy valakinek meg az új történetek nem jönnek be, de ezért nem kell egyből rámondani a másikra, hogy akkor az nem is igazi rajongó. Egyszerűen csak más az ízlése, ami még a negyedik alaptörvény ellenére sem elítélendő. És ugyebár még mindig az van, amit talgaby is mondd, hogy a fórumokon fellelhető hangos retro fanokon kívül a többi vásárló ízlését is figyelembe kell venni, mert nem az a pár ember fogja megvenni az összes példányszámot.

Ha FB-n lennénk,akkor lájkolnám az írást,mert szerintem is így van.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1276 Dátum: 2013. Március 17. - 11:37:03 »
Még jó hogy nem vagyunk ott! :P
 Amúgy meg, a PPP a törzs rajongóknak készült eleve, és azok akik eddig vették ezután is fogják, nem hiszem hogy pont a 60-as évek sztorijai miatt fognak visszahőkölni, sőt, szerintem pont ellenkezőleg! Megmosolyogtatók? Ne haragudj, de te ezek szerint nem olvastál még bele pl. a 39-40-es számokba, ahol igencsak jelentős ,és a figura életében meghatározó történések zajlanak!

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1277 Dátum: 2013. Március 17. - 11:51:16 »
A megmosolyogtatóval én sem értek egyet. Persze vannak benne erősen túlhaladott dolgok, a korból adódóan, de semmi sem érdekesebb, mint az "eredet", vagyis a kezdeti próbálkozások. A mai történetekben egyértelmű, hogy végül mindig Pókember győz, hiszen a legismertebb szuperhősök egyike. Abban az időben bármelyik ellensége megölhette volna - és Peter mögött sem volt 2000 megnyert csata, hogy biztos lehessen benne: ő a legjobb. Ha nektek lenne egy szuperképességetek, minden egyes csatában ott lenne a lehetőség, hogy ez az utolsó, és megölnek, és ezt kiérezni ezekből a sztorikból. Ha már 10 éve senki sem győzött le titeket, akkor már jóval magabiztosabban bunyóznátok mindenkivel.
Plusz, itt ismeri meg az összes ellenségét, barátját, barátnőjét, a kezdeti bizonytalan lépések velük, mind tök érdekesek.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1278 Dátum: 2013. Március 17. - 11:59:06 »
Így van, mindig is érdekelt hogyan kezdődött és lett vége Betty-vel a kapcsolata, hogyan lett szorosabb a kapcsolata Gwennel.
89-óta gyűjtöm a Pókembert, és mindig is zavart, hogy csak említés szintjén voltak ezek a dolgok, és sosem voltak részletesen bemutatva, és itt a nagyobb csatákra is gondolok.

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1279 Dátum: 2013. Március 17. - 12:05:48 »
A Bettyvel való kapcsolata annyira azért nem volt nagy szám. Pont olyan, mint amilyennek egy középkorú, kőkonzervatív ember a hatvanas években elképzelte, ahogy a fiataloknak viselkedni illene. Stan Lee némileg tompította, de attól még látszott, hogy Ditko ultrakonzervatív emberke volt.