Szerző Téma: Peter Parker Pókember  (Megtekintve 668665 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1320 Dátum: 2013. Március 20. - 09:11:14 »
Tényleg ne. Maga az alap történet még a korhoz képest is nagyon fájdalmas és fárasztó. (Szó szerint. Háromszor annyi szöveg van benne, mint egy korai Fantasztikus Négyesben, csak ezek nagyja közel sem szórakoztató.) A vége meg kegyetlenül gyenge lett. A IITH legjobb pillanatai mind a kapcsolódó sztorikhoz köthetőek.

SwitcX

  • Vendég
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1321 Dátum: 2013. Március 20. - 09:19:18 »
Jó lett az idei első PPP, ma végre sikerült elolvasnom. Imádom ezt a folyamatos nosztalgiapumpálást, a régi szép (?!) időket idézi fel bennem. Köszönöm! :kingpin:

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1322 Dátum: 2013. Március 20. - 09:22:21 »
Ne sajnáld annyira ;)

Annyira rossz?

Tényleg ne. Maga az alap történet még a korhoz képest is nagyon fájdalmas és fárasztó. (Szó szerint. Háromszor annyi szöveg van benne, mint egy korai Fantasztikus Négyesben, csak ezek nagyja közel sem szórakoztató.) A vége meg kegyetlenül gyenge lett. A IITH legjobb pillanatai mind a kapcsolódó sztorikhoz köthetőek.

Így már érthető. Csak kíváncsi lettem volna rá. Hasonló az elsőhöz? Itt is csapatba verődve egymás ellen? Vagy ez teljesen más történet?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 20. - 09:24:35 írta Kit Walker »


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

talgaby

  • Pókfej
  • *****
  • Hozzászólások: 12327
    • HálóZsák
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1323 Dátum: 2013. Március 20. - 09:46:21 »
Gyökeresen más. A Túlontúli kitalálja, hogy emberi alakot ölt és megtanulja, milyen embernek lenni. És mindezt nagyon fájdalmasan. Mármint nekünk, olvasóknak. Bunyó csak a végén van, de annyira hiteltelen, hogy kár szót vesztegetni rá.

Kit Walker

  • Kraven
  • ***
  • Hozzászólások: 1673
  • " The Ghost Who Walks. "
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1324 Dátum: 2013. Március 20. - 09:48:06 »
Köszi!


" Man who looks Phantom in the face will surely die. "  OJS

Drake

  • Vízember
  • *
  • Hozzászólások: 188
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1325 Dátum: 2013. Március 20. - 09:57:09 »
Nekem is megjött pénteken, csak mivel a céghez kértem, mire jött a postás, én már otthon voltam :), úgyhogy hétfőn kezdtem csak el olvasni. Meg kell mondjam, nagyon kellemesen csalódtam, és még mindig tudsz meglepetéseket okozni kaine :). Mikor először láttam a borítót... huh, miféle hülye történet lesz ez  ;D? Aztán mikor elolvastam, marha jól szórakoztam a Fáklyás történeten. Tényleg inkább humoros volt, de nem gondoltam, hogy az Ámokfutó ilyen kemény dió, nem nagyon tudták a Fáklyával megállítani. A rajztól annyira nem voltam elájulva, kicsit ódivatúnak tűnt ahhoz képest, hogy 1982-ben jelent meg.
Örülök, hogy végre nyomtatásban, magyarul is olvashattam a Bulldózeres történet elejét, egy időben Bulldi volt az egyik kedvenc karakterem, szerettem az X-men-es történetét is, szóval jó volt viszont látni a bödönfejűt. Az Őrült Alkotós történet is elmenet egynek, nem volt akkora durranás, de JRJR rajzai miatt ennek is örültem, viszont a kihúzó, Kevin Dzuban annyira nem jött be, Pókember jól néz ki, de Peternek meg a csajoknak is olyan tésztaképe lett valahogy :(.
Örülök, hogy erre az évre is előfizettem  :kingpin:
A következő szám borítója pedig iszonyat jól néz ki (majdnem annyira dögös, mint az első Macskás szám :)). Olvastam a főoldalon, hogy a 20. szám körüli történetek jönnek, azaz visszatér a Vészmanó? Vagy a Fekete Macska?

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1326 Dátum: 2013. Március 20. - 10:20:01 »
ÓÓÓÓ!  :'( Kár.
Ahogy tg is írta: ne sajnáld. Még odakinn is elég nagyot hasalt ez a folytatás. Az összes jó rész belőle annyi, amennyit bemutatunk belőle.
A "60as eveket a PPP-be" vitahoz: A Ditko erat nyugodtszivvel skippelnem en is. A rajzok miatt is ( bar az utolso szamok mar egesz jok voltak), meg a sztorik miatt is.
A Ditko-éra valójában fel sem merült. Csakis a Romita-korszaktól kezdve.
Idézet
A regi, osellensegek megismereserol: ez eleg kis reszben a Ditko era erdeme. Vegig az volt az erzesem, hogy ok a darabszamra mennek, es igyekeztek minel rovidebb ido alatt minel tobb uj ellenfelet behozni.
Én mindig úgy gondoltam, hogy abban az időben még minden az újdonságról szólt, ezért volt kevesebb visszatérő ellenség. Több oka is volt, persze. 1: mivel abban az időben még nem lehetett tudni, hogy a Pókember képregény eljut egyáltalán a 20. számig, vagyis az idő 1:1-ben ment. Amikor egy ellenséget lecsuktak, nem szökött meg másnap, hanem leülte a maga 1-2 évét, és amikor kijött, akkor találkoztak ismét. 2: mivel az egész az Amazing Fantasyből indult, amelyben 3-4 rövidebb történet volt, a Pókember is úgy indult, hogy egy számban két rövidebb sztori (először a 3-as szám volt az, amiben már egy teljes volt, de utána is időnként visszatértek a két rövidebbhez). Az első folytatásos (értsd: kétrészes) történet már a 11-12. számokban volt csak. És mivel az elején még igen fontos volt, hogy újnak hasson, hogy ne legyenek benne önismétlések - amit ugye 50 év alatt már nem lehet elkerülni -, ezért volt minden részben új ellenség.
De én nem is azt tartom erénynek, vagy érdekesnek, hogy mindenkivel itt találkozott először, hanem azt, hogy amikor ma találkozik bármelyikükkel, azért ott van, hogy 50-szer leverte már őket. Ekkoriban viszont  egyáltalán nem tudhatta, hogy az ő képességei jobbak, mint egy új erővel rendelkező ellenségéé. Ugyanígy a civil életben is. Ahogy megismerte Gwent, Mary Jane-t, vagy éppen Flasht - a kezdeti lépések velük.
Meg kell mondjam, nagyon kellemesen csalódtam, és még mindig tudsz meglepetéseket okozni kaine :).
Azon vagyok.  :D
Idézet
Olvastam a főoldalon, hogy a 20. szám körüli történetek jönnek, azaz visszatér a Vészmanó? Vagy a Fekete Macska?
Ami most kezdődött el - és folytatódik a 8-ban - az az időszak megegyezik a tavalyi számokban leadott Octopus-Bagoly háborúval (csak ez az Amazing-cím). A Macska jelenleg kórházban fekszik, miután lelőtték Oki emberei. Pókember be is látogat hozzá a kövi számban. Az utolsó történet viszont már későbbi időszak, a 35. számok környékéről való, addigra már szakítanak a Cicával. Erről is lesz egy doksi, de már csak a 9. számban, mert a 8. totál tele lesz képregénnyel, mivel egy plusz fél számot még sikerült belepréselni (a 248-as szám, a 11 oldalas Kölyök... másik történetét).

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1327 Dátum: 2013. Március 20. - 11:34:58 »
Ez de jó hír! Nagyon kíváncsi voltam régen mi a csuda volt a második Titkos háborúban. Végre erről is fellebben a lepel.
Azért ne várd a teljes 2. TH-t. Mindössze az az egy rész lesz belőle, ami annak idején kimaradt, plusz ugyanannak a még inkább előzménye, ami maximum egy fél történet még. Azt úgy vágtam ki a 2. TH-ból.

Az az egy szám - ha jól értem, a felhőkarcoló arannyá változtatása. A Pumás sztori ezek szerint nem lesz? Szó mi szó, én a figurához kötődök, maga a Túlontúlis dolog nekem sem jött be - mint feljebb írtam is. :)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1328 Dátum: 2013. Március 20. - 12:32:41 »
Pont, ahogy írod.

Edwest12

  • Bogár
  • **
  • Hozzászólások: 292
  • Vészmanó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1329 Dátum: 2013. Március 20. - 12:37:30 »
Néha magam is meglepődök, hogy vág az agyam. :D :P

Jester

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 133
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1330 Dátum: 2013. Március 20. - 13:49:57 »
A Ditko-éra valójában fel sem merült. Csakis a Romita-korszaktól kezdve.
Na, igy mar ok :)

Idézet
A regi, osellensegek megismereserol: ez eleg kis reszben a Ditko era erdeme. Vegig az volt az erzesem, hogy ok a darabszamra mennek, es igyekeztek minel rovidebb ido alatt minel tobb uj ellenfelet behozni.
Én mindig úgy gondoltam, hogy abban az időben még minden az újdonságról szólt, ezért volt kevesebb visszatérő ellenség. (...) mivel abban az időben még nem lehetett tudni, hogy a Pókember képregény eljut egyáltalán a 20. számig, vagyis az idő 1:1-ben ment. Amikor egy ellenséget lecsuktak, nem szökött meg másnap, hanem leülte a maga 1-2 évét, és amikor kijött, akkor találkoztak ismét. (...)
jaja, abszolut igazad van, pontosan ezert olyanok, amilyenek. De ettol meg nem lesznek finomak annyira azok a sztorik. :) (marmint a Ditko era)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1331 Dátum: 2013. Március 20. - 19:16:17 »
A Ditkorszak nekem sem tetszik annyira, bár van néhány szám, ami azért megállja a helyét. Ezek a 7, 8, 15, 20, 21, 31-33. Épp eszembe jutott, hogy ezt a nagyon korai időszakot esetleg tényleg ff-ben lehetne egyszer valahogy bemutatni.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1332 Dátum: 2013. Március 20. - 20:18:11 »
Zsebkönyvben! :D

Jester

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 133
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1333 Dátum: 2013. Március 20. - 20:46:14 »
A Living brain-es? neee :D az miert?
A 31-33-at ertem, hogy miert valasztanad.
Ha a 20ast azert akarod, amiert gondolom, akkor az melle meg siman mehet a 25-os is.
De alapvetoen ha erre a korszakra gondolok, akkor nekem a 23,26-27 szamok a kedvencek, azokat pont nem vetted szamitasba sajnos:)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1334 Dátum: 2013. Március 20. - 21:06:47 »
Persze hogy nem az Élő Agy miatt.  :D Csak marhára jólesett látni, hogy végre visszavág Flashnek, és ráadásul ki is üti őt!  ;D
Igaz, a 25 is jó lehet.
Neked a Zöld Manó? :)
Zsebkönyvben! :D
Nem megy, kértem árajánlatot, majdnem ugyanannyiba kerül, mint a nagyobb méret.

Jester

  • Pléhsuszter
  • *
  • Hozzászólások: 133
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1335 Dátum: 2013. Március 20. - 21:22:03 »
Nem a Mano miatt, vagyis nem csak miatta.
Inkabb a hangulatuk miatt. szervezett bunozes, bandahaboru, rivalizalasok. Olyan mint a mi 52-56 szamaink (vagy valahogy akorul, nem emlekszem pontosan), csak kicsit megmosolyognivalobb hangulatban. De megis.. valahogy egy picit komolyabbak nekem azok a sztorik a tobbihez kepest.

balogh44

  • Thanos
  • ****
  • Hozzászólások: 4826
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1336 Dátum: 2013. Március 20. - 21:40:06 »
Persze hogy nem az Élő Agy miatt.  :D Csak marhára jólesett látni, hogy végre visszavág Flashnek, és ráadásul ki is üti őt!  ;D
Igaz, a 25 is jó lehet.
Neked a Zöld Manó? :)
Zsebkönyvben! :D
Nem megy, kértem árajánlatot, majdnem ugyanannyiba kerül, mint a nagyobb méret.

Igen? És mondjuk gyengébb papírral? Sima mattal? A fekete -fehérnek azok is jók! ;)

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1337 Dátum: 2013. Március 21. - 11:18:40 »
Természetesen ff képregényt nem fényes lapon adnék ki én sem.

MarvelFan

  • Puma
  • **
  • Hozzászólások: 330
  • igazságosztó
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1338 Dátum: 2013. Március 21. - 16:23:50 »
Hát az jó lenne, már úgy értem mekkora realitása lenne a dolognak? Még csak ötlet szintén él a kiadvány vagy valami konkrét lépesek is történtek-e az ügyben? Én mindenképp támogatnám, akármilyen formában jelenne is meg! :kingpin:

kaine

  • Adminisztrátor
  • Pókfej
  • *
  • Hozzászólások: 30559
Re:Peter Parker Pókember
« Válasz #1339 Dátum: 2013. Március 21. - 17:52:58 »
Még csak ötlet sem. Csak lehetőség.